Rodzina

350 tys. osób przeciwko 6-latkom w szkole

Blisko 350 tys. osób złożyło swój podpis pod protestem przeciwko projektowi pomysłowi posyłania 6-latków do szkoły. Podpisy zbierane były w ramach akcji „Ratuj Maluchy”.

W związku z sukcesem akcji, rodziny spotkają się w najbliższy weekend (26-28. 08) w Ustroniu w Beskidzie Śl. by wspólnie świętować sukces.
 
W programie spotkanie zaplanowano m.in. wykład Doroty Dziekańskiej o podstawie programowej dla sześciolatków i dyskusję na temat akcji „Ratuj Maluchy”. Równocześnie spotkanie jest II Zjazdem Stowarzyszenia Rzecznika Praw Rodziców. Co za tym idzie w Ustroniu odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzecznika Praw Rodziców. Atrakcją dla całych rodzin będzie wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek.

Rodzice zrzeszeni w ramach akcji „Ratuj Maluchy” sprzeciwiają się planom Ministerstwa Edukacji Narodowej Katarzyny Hall by od przyszłego roku szkolnego każdy sześciolatek obowiązkowo rozpoczął naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

Inicjatorzy akcji swój sprzeciw podpierają wieloma argumentami, m.in. takimi jak: szkoły nie są przygotowane na przyjęcie 6-latków, ustawa o reformie nie wyznacza żadnych standardów, minister Katarzyna Hall pozbywa się odpowiedzialności, premier zabrał pieniądze na reformę, pięciolatki pójdą do szkoły, brak miejsc w przedszkolach, nie ma programu na okres przejściowy.

Na spotkaniu w Ustroniu w Beskidzie Śl. obecni będą Dorota i Tomasz Elbanowscy – inicjatorzy akcji „Ratuj Maluchy”.

Agata Bruchwald
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra