Rodzina

Zabójstwo dziecka – samobójstwo matki

Kobiety, które dopuściły się aborcji częściej popełniają samobójstwo niż matki, które urodziły dziecko. Badania przeprowadzane w Finlandii są zgodne z wynikami z Wielkiej Brytanii.

 

Przeprowadzone w Finlandii badania dowodzą, że kobiety, które zabiły swoje nienarodzone dziecko 6 do 7 razy częściej popełniają samobójstwo, niż matki, które zdecydowały się urodzić dzieci.

Do takich wniosków naukowcy doszli po zbadaniu świadectw zgonów kobiet oraz dane medyczne dotyczące tego czy dokonały one aborcji.

 

Więcej na: www.fundacjasos.pl >>

 

Agata Bruchwald
Źródło: pch24.pl

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra