Z kraju

200 zł mandatu za okrzyk CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM? Straż miejska ukarała patriotów

Nasi czytelnicy powiadomili redakcję Prawy.pl o skandalicznym zachowaniu straży miejskiej w Toruniu w czasie obchodów 11 listopada. Młodzi patrioci mieli zostać ukarani mandatami za wznoszenie patriotycznych haseł.

 

Do naszej redakcji napływają głosu oburzenia na zachowanie straży miejskiej w Toruniu podczas 11 listopada. W czasie trwania oficjalnych uroczystości miejscy strażnicy mieli zakazać rozwinięcia transparentu "Bóg, Honor i Ojczyzna", grozić karą finansową w wysokości 1000 zł za znieważanie flagi państwowej, które objawiało się zdaniem strażników przez entuzjastyczne nią machanie, wreszcie ukarać jednego z nich mandatem w wysokości 200 zł za wzniesienie hasła "Cześć i chwała bohaterom!" (mandat na zdjęciu).

Na wystawionym mandacie straż miejska napisała: "głośnymi okrzykami zakłócił porządek publiczny w trakcie przemarszu kolumny na uroczystość państwową".

Na facebookowym profilu Brygady Kujawsko-Pomorskiej ONR można przeczytać:

– Grupa młodych osób związanych z naszą brygadą, ale również sympatyków ruchu narodowego rozwinęła przygotowany na tę okoliczność transparent ze słowami "Bóg, Honor, Ojczyzna". Straż miejska zachowywała się niezwykle napastliwie w stosunku do młodzieży, używała wulgarnych słów ogólnie uznanych za obraźliwe, odgrażała się i straszyła. Osoby całkowicie postronne obserwujące wydarzenia potwierdzają, że młodzież zachowywała się spokojnie i bez zarzutu. Nastawienie strażników można ocenić po próbie nałożenia na patriotów mandatów 1000 zł za machanie biało-czerwonymi flagami, a na koniec wystawienie mandatu 200 zł za okrzyk "cześć i chwała bohaterom".

W wydanym oświadczeniu Brygada Kujawsko-Pomorskiej ONR napisała także m.in. "Zajścia takie nie powinny mieć miejsca w kraju, o którym mówi się, iż jest wolnym, zwłaszcza podczas obchodu Święta Niepodległości, podczas którego wyrażanie patriotyzmu w sposób jaki czynili to szykanowani jest jak najbardziej pożądane i słuszne".

AG
fot. https://www.facebook.com/pages/ONR-Brygada-Kujawsko-Pomorska/241948669201166

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Pingback: Operasi Wasir Sakit Gak

 2. Pingback: obat gatal jamur pada kulit

 3. Pingback: obat gonore

 4. Pingback: Obat Alami Atasi Kutil Kelamin

 5. more information

  21 grudnia 2017 at 16:04

  Very good post. I am facing a few of these issues as well..

 6. Pingback: Raja Obat Herbal Kutil kelamin Di Indonesia

 7. Pingback: Harga Obat Sipilis Dan Gonore Di Apotik

 8. bitcoin

  17 lutego 2018 at 16:33

  For hottest information you have to visit world-wide-web and on world-wide-web I found this website as a finest website for most recent updates.

 9. Pingback: http://bit.ly/2sXRuJO

 10. Pingback: Obat Sipilis DI Bandung

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra