Z kraju

Partie do podatnika: PŁAĆ NA NAS i SPADAJ!!!

Po informacjach o subwencyjnych, cygarach, prostytutkach, zegarkach czy bodygardach Stowarzyszenie Watchdog postanowiło bliżej przyjrzeć się wydatkom partyjnym.

 

W tym celu działacze Stowarzyszenia, jak donosi „Rzeczpospolita”, zwrócili się do wszystkich partii otrzymujących subwencję budżetową, o udostępnienie faktur i umów na opłacone usługi z początku tego roku. Interesowało ich także, komu i za jaką kwotę PO, PiS, SLD, PSL i Twój Ruch zleciły badania opinii publicznej.

Ale wbrew górnolotnym stwierdzeniom ludzi Tuska, Kaczyńskiego, Millera, Piechocińskiego, czy Palikota o transparentności i uczciwości, wszystkie centrale „wścibskim lustratorom” powiedziały „NIE!”.

Co rzekli macherzy z PO? Ano to, że dane o fakturach, dopowiedzmy z naszych podatków, nie stanowią informacji publicznej. Innymi słowy – każdego obywatela, firmę, czy instytucję może ścigać wyposażony lepiej od CBA, czy CBŚ aparat skarbowy. Podsłuchiwać, śledzić, nachodzić w domu i na „dzień dobry” uważać za potencjalnego przestępcę podatkowego. Inaczej jest natomiast z partiami. Te – owszem – mogą rzucić ogólnie ile i na co wydały, ale tłumaczyć się ze szczegółów ? O! Co to – to nie.

Równie „godnie” zachowało się PiS. Przedstawiciele tej podobno lepszej IV RP powiedzieli, że faktury są… „dokumentami prywatnymi”.

W gruncie rzeczy, więc obie wielkie centrale partyjne powiedziały nam podatnikom „płaćcie na nas miliony i spadajcie”. W podobnym duchu odpowiedział SLD. A dwie pozostałe partie nie odniosły się do prośby Stowarzyszenia nawet w jednym zdaniu.

Kolejny raz okazało się więc, że wykreowany medialnie podział na scenie politycznej przebiega inaczej niż jest w rzeczywistości.

Antoni Krawczykiewicz
fot. sxc.hu

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra