Rodzina

Życie jest największym z darów. Marsz Świętości Życia. ZDJĘCIA!

Ponad 10 tys. osób wzięło udział w IX Marszu Świętości Życia, który w tym roku przebiegał pod hasłem „On, ona od poczęcia”. ZOBACZ ZDJĘCIA!

 

Szczególnymi jego uczestnikami były osoby niepełnosprawne – to właśnie one najczęściej padają ofiarą śmiertelnych w skutkach decyzji własnych rodziców.

Uroczystości rozpoczęły się równolegle w obydwu stołecznych katedrach Mszą świętą, celebrowaną przez metropolitę warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza (w Archikatedrze św. Jana) oraz ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp Henryka Hosera (SAC) (katedrze św. Floriana).

Zwracając się do wiernych ks. kard. Nycz podkreślał wartość życia ludzkiego. Apelował, „aby nie wartościować ludzkiego życia, aby nie dzielić ludzi, którzy są bardziej godni i bardziej zasługujący na obronę”.

– Życie ludzkie jest święte, święte jest życie każdego człowieka, tego który jeszcze żyje pod sercem matki, dziecka poczętego, tak samo ważne jest życie człowieka u jego schyłku, które według kryteriów ekonomicznych całego świata dla niektórych jest ciężarem, życie człowieka starego, chorego, upośledzonego ma taką samą wartość, jak życie każdego człowieka, bo pochodzi od Boga, jest święte i nienaruszalne – mówił.

Po zakończeniu Mszy, wierni z obydwu katedr udali się pod kolumnę Zygmunta III Wazy, skąd zwartym szykiem przemaszerowali Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża.

Obrońcy życia, wśród których znalazło się wiele osób niepełnosprawnych, nieśli transparenty o świętości życia oraz 30-metrowe płótno z fragmentem homilii papieża Jana Pawła II wygłoszonej w Kaliszu w 1997 roku: „Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”.

U stóp bazyliki przywitał uczestników marszu ks. abp. Henryk Hoser, który – zwracając się do zgromadzonych, podkreślał, iż życie ludzkie „jest pierwszą i najważniejszą wartością, którą jesteśmy obdarzeni”.

 

PRAWY.TV: Marsz Świętości Życia. Zobacz relację VIDEO!

Marsz zakończył koncert Joszko Brody, który wraz z dziećmi raz jeszcze udowodnił, że „dzieci są – super”.

Anna Wiejak

fot. Jan Bodakowski

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU i ZDJĘĆ ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

150 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra