Z zagranicy

W Londynie spłonęły izraelskie flagi

Setki Brytyjczyków, w tym większość muzułmańskiej proweniencji protestowała przed Ambasadą Izraela w Londynie przeciwko działaniom Izraela, który zdecydował się podjąć restrykcyjne środki w kwestii meczetu al-Aqsa w okupowanej Wschodniej Jerozolimie.

Sobotnia demonstracja była zorganizowana przez Palestyńskie Forum w Wielkiej Brytanii, które chciało zwrócić uwagę na izraelską agresję na Jerozolimę.

Niektórzy z protestujących nieśli transparenty z napisem „Ocalcie Al-Aqsa” oraz „Wyzwolić Palestynę”, podczas gdy inni skandowali „Izrael to państwo terrorystyczne”, „Ręce precz od Al-Aqsa”. Palono przy tym izraelskie flagi.

Napięcie między stroną palestyńską a izraelską wybuchło na okupowanych terytoriach 14 lipca, kiedy doszło do strzelaniny przed Haram al-Sharif, którą Żydzi nazywają Górą Świątynną. Po tym incydencie policja zamknęła al-Aqsa i zabroniła muzułmańskich piątkowych modłów.

Meczet wkrótce został otwarty, gdyż już 16 lipca, po założeniu monitoringu i wykrywaczy metalu, niemniej sprawa wywołała falę protestów.

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni 390 Palestyńczyków zostało rannych od izraelskich kul – poinformował Czerwony Krzyż. Trzech Palestyńczyków zginęło w starciach z siłami izraelskimi w jerozolimskim al-Quds, a trzech Izraelczyków w ataku na osadników na Zachodnim Brzegu Jordanu.

W sobotę izraelska policja użyła paralizatorów i armatek wodnych do obezwładnienia rzucających kamieniami Palestyńczyków.

Do podobnych protestów, co w Wielkiej Brytanii, doszło w Jordanii, Turcji i Malezji.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

203 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra