Z zagranicy

Wszyscy zrzucimy się na długi Ukrainy

Za gaz z Rosji dla Ukrainy zapłacą państwa członkowskie Unii Europejskiej – nad takim rozwiązaniem pracuje unijny komisarz do spraw energetyki razem z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Kwestia realizacji tego założenia jest już przesądzona.

 

– Przygotowuję rozwiązanie, które będzie stanowiło część pakietu pomocowego, jaki przekażą Ukrainie MFW, Bank Światowy oraz Unia Europejska na spłatę długu względem Gazpromu – powiedział Guenther Oettinger w trakcie audycji w jednej z austriackich rozgłośni radiowych. Zapewnił, że tworzenie go zajmie jeszcze tylko kilka tygodni.

 

– Jest tylko jeden słaby punkt: tranzytowe połączenia przez Ukrainę są konieczne do zapewnienia właściwego zaopatrzenia w surowce – oświadczył Oettinger, jakby zupełnie nie dostrzegał, że w ten sposób prowadzi do dofinansowania rosyjskich zbrojeń.

 

– Nie ma powodu do paniki. Jesteśmy w bliskim kontakcie z naszymi rosyjskimi partnerami. Rosjanie chcą dostarczać gaz, ponieważ chcą go sprzedawać, a co za tym idzie zarabiać pieniądze – tłumaczył, dając jednocześnie jasny sygnał, że UE zaakceptuje każdy porządek w Europie Środkowo-Wschodniej, o ile dostawy gazu nie zostaną przerwane.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin wystosował w czwartek list do przywódców 18 europejskich państw, ostrzegając ich, że Moskwa może odciąć dostawy gazu do Ukrainy, jeżeli Kijów nie zapłaci 2,2 mld dol. długu.

 

Julia Nowicka

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

  1. HaroLiavaife

    7 listopada 2017 at 17:47

    Priligy Informacion Para Prescribir cialis Propecia Divisas

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra