Polskość

Zrównała Pana Jezusa z markizem de Sade

Sądziłam, że genderowy obłęd sięgnął zenitu i nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć, dopóki nie przeczytałam artykułu dr Magdaleny Nowickiej z Uniwersytetu Łódzkiego, zamieszczonego, żeby było zabawniej, w periodyku „Wiedza i Życie” (wydanie marcowe).

 

Zdaniem wspomnianej autorki problem równości płci pojawił się dużo wcześniej niż w XIX wieku i sięgał aż do czasów starożytnych. „Dla feminizmu chrześcijańskiego pierwszym genderystą był Chrystus. Dla związanej ze studiami genderowymi teorii queer – markiz de Sade, który nie dość, że popierał równouprawnienie kobiet, to jeszcze twierdził, że seksualność trzeba wyzwolić z okowów różnic płciowych” napisała w artykule „Gender a sprawa polska”.

 

Feminizm, jak powszechnie wiadomo, w czasach rzymskich, gdzie na pierwszym miejscu był pater familiae, po prostu nie istniał, a mówienie o czymś takim jak chrześcijański feminizm dowodzi, że pani doktor socjologii chętniej zgłębiała na studiach lewackie ideologie niż wiedzę czysto merytoryczną. W tym pseudonaukowym rezultacie spełniania uczelnianych ambicji, obok zestawienia w jednym rzędzie Jezusa Chrystusa oraz markiza de Sade, Nowicka posunęła się również do imputowania Kościołowi katolickiemu, iż potępiając ideologię gender, chce odwrócić uwagę od problemu pedofilii wśród księży [?!].

 

Tak zupełnie na marginesie, od wielu lat obserwuję, że coraz częściej pretendenci do tytułów naukowych budują swoją karierę nie na wiedzy i uczciwych badaniach, ale na opluwaniu tego wszystkiego, co wnosi do społeczeństwa prawdziwą wartość.

 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra