Z zagranicy

Donald Trump znów to zrobił! Tym razem na forum ONZ [WIDEO]

fot. cabogados/flickr.com

fot. cabogados/flickr.com

Przemawiając na forum ONZ, prezydent Stanów Zjednoczonych znów zaskoczył. To było jego pierwsze wystąpienie w tym miejscu jako prezydenta USA.

– Zawsze będę stawiał Amerykę na pierwszym miejscu, tak jak wy, przywódcy swoich państw, powinniście stawiać swoje kraje na pierwszym miejscu – powiedział podczas forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wtorek.

Prezydent USA, Donald Trump w oświadczeniu mówił także o Polsce. – Patriotyzm poprowadził Polaków do walki o wolność – ocenił. Wezwał także wobec przedstawicieli innych państw, w tym Polski do „wielkiego ożywienia narodów, odrodzenia ich ducha, dumy, ludzi i patriotyzmu”.

Jednak nie zabrakło także odniesienia do sytuacji USA. – Zawsze będę stawiał Amerykę na pierwszym miejscu, tak jak wy, przywódcy swoich państw, powinniście stawiać swoje kraje na pierwszym miejscu – zapowiedział Donald Trump.

W odopowiedzi na kolejne próby sił w Korei Północnej Trum ostrzegł przywódcę tego państwa, Kim Dzong Una, że kontynuowanie przez niego programu nuklearnego jest „samobójczą misją”. Zagroził, że Stany Zjednoczone w przypadku ataku KRLD będą zmuszone „całkowicie zniszczyć” ten kraj.

Not. MP, tvpinfo

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra