Kościół

„Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z Sejmu”- wyraź to na FB!

Na Facebook przeniosła się dyskusja zapoczątkowana przez Ruch Palikota. Posłowie – elekci zaproponowali by Sejm w kolejnej kadencji zajął się usunięciem krzyża z sali obrad. Nie zgadzasz się na to? Dołącz do akcji: „Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z Sejmu”.

Profil „Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z Sejmu” zainicjowali organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Nie wstydzę się Jezusa”.
 
„W pierwszym dniu po wyborach Janusz Palikot wyraził zamiar usunięcia krzyża z Sejmu RP. Jesteśmy o krok od usuwania symboli chrześcijańskich z miejsc publicznych.

Jakby tego było mało, w Krakowie 15 października br. odbył się marsz  ateistów, w czasie którego głoszono hasła takie jak "Polska laicka – nie katolicka".

Stań w obronie obecności krzyża oraz symboli chrześcijańskich w przestrzeni publicznej i zaprotestuj przeciw inicjatywie Janusza Palikota!

Dołącz do naszej akcji i zaprotestuj!”

W taki sposób na Facebooku przybliżają cel przedsięwzięcia jego twórcy.

Równocześnie powstała strona internetowa protestuj.pl, po przez którą swój protest można wysłać do Biura Krajowego Ruchu Palikota. Tekst prostu jest zamieszczony na stronie.
 
Zaproszenie do dołączenia do profilu „Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z Sejmu” a tym samym wyrażenia swojego sprzeciwu wobec pomysłu Ruchu Palikota przyjęło wiele osób. Z godziny na godzinę popularność akcji rośnie. Tym samym coraz więcej katolików włącza się w obronę wiary.
 
„Nie zgadzam się na usunięcie krzyża z Sejmu” to już kolejna akcja przeprowadzana na Facebooku, w której użytkownicy mogą wyrazić swoje zdanie na temat ważnych spraw społecznych. Powstaje tylko pytanie na ile to zdanie jest brane pod uwagę przez tych, którzy w danej sprawie będą decydować?
 
Agata Bruchwald

fot. Wikimedia Commons
 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra