Rodzina

Czujesz się samotny? Czeka cię eutanazja!

To nie jest żart. Holenderskie Królewskie Towarzystwo Medyczne opublikowało nowe wytyczne dla interpretacji „Aktu o eutanazji” z 2002 roku.

Według nich eutanazja jest dopuszczalna w przypadku „dolegliwości psychicznych i psychospołecznych”, takich jak „utrata sprawności, samotność i utrata samodzielności”.

Wytyczne pozwalają też zakwalifikować „brak zdolności życia w społeczeństwie, środków finansowych oraz sieci znajomych” do „nieznośnego i przedłużającego się cierpienia”, co otwiera lekarzom drogę do dokonywania zabójstw w oparciu o czynniki „psychospołeczne”, nie tylko zaś śmiertelną i bolesną chorobę.

Samo pojęcie cierpienia zostało rozszerzone o „zaburzenia wzroku, słuchu i mobilności, upadki, przykucie do łóżka, zmęczenie, wykończenie i utrata sprawności”.

– Od 1973 r., kiedy eutanazja w Holandii została częściowo zdekryminalizowana, holenderscy lekarze przeszli od eutanazji śmiertelnie chorych, którzy o to prosili, przez przewlekle chorych, którzy o to prosili, do ludzi z dysfunkcjami, którzy o to prosili, aż po ludzi cierpiących w psychice, którzy o to prosili… A teraz chcą uderzyć w bezbronnych i marginalizowanych starych ludzi – skomentował Wesley J. Smith, znany konserwatywny bioetyk.
 
Niepokoju nie krył także Alex Schadenberg, dyrektor Koalicji Prewencji Eutanazji, który ostrzegł, iż to co obecnie dzieje się w Niderlandach, może pojawić się również w innych krajach, jeżeli eutanazja zostanie w nich zalegalizowana.

Anna Wiejak

fot. sxc.hu

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra