Z kraju

Szokujący list byłego policjanta po wpisie Pawła Kukiza o skandalicznej rekrutacji w Policji

Wydaje się nieprawdopodobne, a jednak to prawda… Policja zamiast łapać przestępców zajęta jest łapaniem … kandydatów do Policji! Jak? Przez urzędy pracy, spośród… bezrobotnych!” napisał w poniedziałek Paweł Kukiz na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych.
„PP sięgnęła już takiego dna, że nikt nie chce tam pracować. W związku z tym „góra” poleciła, by brać kandydatów skąd się da, byleby „sztuka” była. Od ponad roku zwracam partii władzy uwagę na dramat, jaki rozgrywa się w tej podstawowej, mającej dbać o nasze bezpieczeństwo, formacji. Niestety – echo… Czekam na dzień, kiedy do przytułków dla bezdomnych pójdą policyjne pisma z zachętą do wstępowania w szeregi Korpusu, w zamian za mieszkanie w koszarach i ciepłą strawę…” dodał. 

Po tym wpisie napisał do Pawła Kukiza były policjant, który tak opisał warunki pracy w tej formacji:

„Witam. Panie Pawle jako jeden z pośród garstki normalnych i walczących w dobrej sprawie polityków zwrócił Pan uwagę na bardzo poważny problem dotyczący Policji. Przyznam że osobiście służyłem w tej formacji prawie 5 lat.
Odszedłem ze służby w sierpniu tego roku na własną prośbę, ponieważ doszedłem do wniosku iż stać mnie na zarabianie lepszych pieniędzy i na rozwój zawodowy w innej pracy.

Tutaj niestety prawda wygląda tak że na dzień dzisiejszy do służby występują osoby, które naprawdę nie powinny nawet przez pomyłkę się tam znaleźć. Jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej to niestety wypełnianie przez policjanta wzorowo powierzonych obowiązków nic nie da. Jeśli nie ma się tzw. „plecaka” to jest się tylko szarakiem.

O zarobkach nawet nie wspomnę ponieważ 2700 złotych na rękę mając tak naprawdę bardzo odpowiedzialną i niejednokrotnie niebezpieczną pracę to jest to śmieszne i przykre jednocześnie.

Najgorszą jednak rzeczą jest statystyka, której jak z resztą sądzi Pan 01 KGP w policji nie ma, czym rozbawił mnie do łez… Osobiście miewałem sytuację gdzie narzucano mi, ile z danego dnia muszę mieć minimum osób legitymowanych, oraz stosunek mandatów do pouczeń.

Bolesna prawda jest taka że w tej formacji z Policji została tylko nazwa a jeszcze gorsze jest to że np. ktoś taki jak ja będący pełnym ideałów człowiekiem, występującym do Policji po to by pomagać i służyć społeczeństwu rozbija się o ścianę niesprawiedliwości, statystyki oraz złośliwości i chamstwa przełożonych…”

List byłego policjanta Paweł Kukiz umieścił na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

Fot. gł. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  14 listopada 2017 at 14:54

  Szokujacy list b. policjanta, ktory odwazyl sie powiedziec, co wie i co widzial w polskiej policji. To jest wlasnie kontynuacja tego co zostalo stworzone w III RP Pomrocznej. I absolutnie nie laczyc mi tego z Ministrem Blaszakiem z PiS, ktory juz od dwoch lat stara sie tam posprzatac. Policja jest jednak szczegolnie delikatnym gruntem, gdyz w policji kazdy czlowiek jest zawsze i wszedzie na wage zlota. Stad powolnosc zmian kadrowych!

 2. Egzorcysta

  14 listopada 2017 at 15:21

  Tak to jest ze wszystkim jak chazarstwo prubuje cos stworzyc, czy zbudowac.Fundamentem dla wladzy czy to tej policyjnej, czy sadowniczej czy politycznej czy urzedniczej, jest etyka i prawosc, a nie jakies pomysly na poziomie rozwoju 9ciolatka ,kranabrnego bo mu nie chca dac czego on chce.Nikt nie chce juz w Polsce sluzyc takim chazarskim paniczom, samozwnaczej szlachcie, tylko jak juz to Polsce i Polakom, a to w policji i wielu jednostakach trzmajacych madrzejszych za buzie ,sie nie da.Dzis jest wstyd byc mundurowym a nawet urządnikiem panstwowym.Taki sam wstyd jak byc szmalcownikiem czy bolkiem.
  Dzis to sluzba dla okupanta Polski.To nie tylko wstyd ale czesto i zdrada, swojego narodu.
  Policjant w liscie do Pawla Kukiza nie skarzy sie jednak na to, tylko na blokowanie go w karierze.Nie znamy jego stosunku do Polakow kiedy byl na sluzbie.Kto zagwarantuje ze byl prawym czlowiekiem, a nie zjadalym zaprzncem, ktorego nawet koledzy nienawidzili? Do takich zagadnien podchodzilbym z ostroznoscia, nie majac pelnego obrazu.
  Nie mniej jednak rzuca sie w oczy cos jeszcze innego.Rzad rekrutuje bardzo intensywnie sluzby mundurowe, ktorych od zarania czasow uzywa do obrony swojej wladzy.Jak krol zatrudnia coraz wiecej rycerzy, nalezy sie spodziwac, wiekszego rabunku chlopow i robotnikow jak to kiedys bywalo, kiedy juz nie mial co wypic i czym zakasiac.Przciaganie na swoja strone barykady sprzedawczykow ,z pewnoscia ma na celu zatrudnienie wiecej rak ,zeby Polak Polaka trzymal za twarz, zeby Chazar mogl Polaka glebiej dymac.

 3. Obat Kutil Kelamin

  14 listopada 2017 at 16:28

  nić nie mogą, ale gdy przyjdzie na nich próba na pewno nie wytrwają w służbie i staną po stronie oprawców! Dlatego walka o powszechny dostęp do broni, powinna być nadrzędnym cele uczciwego Polaka, dbającego o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny! Niestety pokutuje jeszcze u nas mentalność tchórza i niewolnika, który woli się nie wychylać i być spolegliwym dla zdrajców zarządzających Polską z nadania USSRaelskiego czy to tych od tchórza i karierowicza t

 4. jaro7

  14 listopada 2017 at 16:30

  Rozwala się wojsko i policję w konkretnym celu.Zauważyc trzeba to że rekrutuje się ukrów do szkół gdzie są klasy policyjne!!!!! To jest element budowy wielkiej chazarii-na górze żydki,na dole Polacy a ikry maja ich pilnować.I do tego zmierza.PiS ma już 45% wyznawców(ciemnego luda) którzy idą za nim jak w ogień.

  • hansi

   15 listopada 2017 at 07:30

   Dokładnie tak. Odzywam się, żeby się pod tym też podpisać… Dokładnie TAK to widzę 🙁

  • d

   15 listopada 2017 at 13:40

   25 lat użerania się z ludźmi, z najgorszym „elementem” zwłaszcza takim jak tępi przełożeni,
   którzy mało robią, a zarabiają więcej, motywują do pracy podwładnych przez groźby i zastraszanie
   (bo nic innego nie potrafią). No ale jak można inaczej motywować. Kilku podwładnym daje się nagrody po 100, żeby samemu sobie przyznać np 3000. To motywować może jedynie do zmiany zawodu.
   Na start powinno być 4000 na rękę, a po 15 latach np 6000 i wtedy nawet nie potrzebna ta wcześniejsza emerytura.
   Taki „prestiżowy” zawód, a policjanta nie stać na zakup nowego mieszkania pa 10 latach pracy z obecnymi zarobkami. Jedynie kredyt na 30 lat i odrabianie pańszczyzny do końca życia. Czy to jest normalne, że młody, zdrowy człowiek, pracując uczciwie w „wolnym” kraju, w tzw prestiżowym zawodzie nie może godnie życ? Nie może utrzymać rodziny, odłożyc na miszkanie i kupić sobie nowego Fiata. Oczywiście można powiedzieć, że inni mają gorzej np. bezdomny, bezrobotny, pani, która pracuje w sklepie, albo sprzątaczka. Chociaż wyżej wymienieni wkrótce zostaną siła wcieleni do policji…

 5. m

  14 listopada 2017 at 18:05

  Przez 15 lat 2700 na rękę, po 15 latach służby emerytura 2000. Zakładając, że do 78 roku życia, to ile tak naprawdę wychodzi przez te 15 lat?
  Zaczyna, załóżmy, w wieku 20 lat, przez 15 lat zarobi 486 000 (2700x12x15), potem przez kolejne 43 lata 1 032 000 (2000x12x43), czyli tak naprawdę 1 518 000 zarabia za pracę wykonaną przez 15 lat, wychodzi 101 200 na rok, czyli 8 433 na miesiąc. Na rękę!

  • m

   14 listopada 2017 at 18:08

   Oczywiście odejście na emeryturę mundurową traktuje jak zmianę pracy. Dziwię się, że ten bystrzacha piszący do Kukiza o tym nie pomyślał.

  • PrawNIK

   14 listopada 2017 at 18:15

   Policjanci (nowi) mogą przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby i jeśli ukończyli 55 rok życia. Proszę zwrócić uwagę na spójnik! Te dwa warunki muszą wystąpić jednocześnie!
   Źródło: Gazeta Prawna i policjanci
   http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/953255,emerytura-policjanta-emerytury-mundurowych-staz-sluzby.html

   • m

    14 listopada 2017 at 19:35

    Zaczyna, załóżmy, w wieku 20 lat, przez 35 lat zarobi 1 134 000 (2700x12x35), potem przez kolejne 22 lata 528 000 (2000x12x22), czyli tak naprawdę 1 662 000 zarabia za pracę wykonaną przez 35 lat, wychodzi 101 200 na rok, czyli 3 957 na miesiąc. Na rękę! Nie cuda, ale nie taka tragedia.
    Natomiast potwierdzam (relacja kuzyna), że stres jest duży, choć pewnie zależy od osobnika.

  • Michał

   14 listopada 2017 at 18:43

   I to jest właściwe wynagrodzenie, policz jednak do powszechnego wieku by porównać. Amerykanie nazywają to pensją odroczoną w czasie, uważając, że jest to dobra metoda na utrzymanie ludzi przez 20-30 lat bez liczenia się z możliwością zmiany pracy na lepszą co by było gdyby zasady cywilne i mundurowe były takie same, jako niska cena za pranie brudów społeczeństwa.
   Emerytura jest tam po 20 służby minimum, wypłacana od 50 roku życia, wcześniej ja tzw zawieszoną. Generalnie pracuja do 55 roku, te dziadki to właśnie takie osoby.

  • jaro

   14 listopada 2017 at 22:19

   2700×40%=1080zł tyle będzie miał emerytury po 15-tu latach służby, więc nie pisz bzdur

  • d

   15 listopada 2017 at 13:06

   Od kiedy 40% z 2700 = 2000 (po 15 latach przysługuje 40%). Zakładając, że nie wiele osób dożyje 78 roku życia, pracując 25 lat do 55 roku życia ( bo takie są teraz warunki odejścia na emeryturę w policji)-głupoty wypisujesz. Załóżmy, że będę zarabiał 4000 przez te wszystkie lata pracując w normalnej pracy do 65 roku życia, to i tak zarobie 2 razy więcej. Należy założyć również brak możliwości podjęcia dodatkowej pracy, brak płatnych nadgodzin oraz pracę w prawie każde święta, weekendy, a także nieprzestrzeganie czasu pracy przez przełożonych. Biorąc to pod uwagę, ta policja wcale taka wspaniała nie jest jak tu przedstawiłeś. 8400 na rękę! Po przeczytaniu tego już widzę te tłumy ludzi przed komendą.

   • Ona

    15 listopada 2017 at 19:21

    Zgadzam sie…ludzie mysla ze policjanci odchodza na emeryture po 15 latach sluzby i mają kupe kasy. Ten przywilej byl dla policjantow ktorzy mieli wybor…czy sa dalej zdolni psychicznie na dalsza prace czy tez odejsc? Ludzie nie zdaja sobie sprawy jaka to jest ciezka praca a raczej sluzba, bo zadnych praw zwiazanych z praca policjant nie ma..nikt nam nie placi za nadgodziny, za przedluzajace sie interwencje..swieta weekendy w pracy i zarobki smieszne! Najgorsze jest jednak to ze prawo nas nie chroni a przestepcow i owszem! Czekac tylko az.policja bedzie bala podjac sie interwencje wobec sprawcow bo przeciez oni maja prawa do wszystkiego..noe to co zwykli obywatele…prawo nie chroni policjantow!!

 6. Marta

  14 listopada 2017 at 19:36

  To bujda nikogo nikogo nie przyjmują to fikcja,żeby pokazać,że tak jest praca,a czy ktoś rzeczywiście to sprawdzał.Zawsze mi się wydawał,że tam,jak do innych przyjmują po znajomości,znam takie osoby,które tam dostały pracę,bo pracuje tata,brat tylko po znajomości,jak wszędzie w tym kraju.

  • jaro7

   14 listopada 2017 at 22:59

   Dokładnie,kolega 2 razy startował,przeszedł wszystkie testy.I się nie dostał.Bardzo dobry uczeń,i kawał chłopa.Brak znajomości.

   • hansi

    15 listopada 2017 at 07:37

    Oj ! KIEDY ten kolega startował ? OSTATNIO ?.. Czy parę lat temu ?..
    „Czasy” zmieniają się u nas bardzo szybko…
    Fakt – Pani Wiejak nie zawsze podchodzi do tematów rzetelnie 😉 …
    Ale tutaj – jestem skłonny wierzyć, że Władzuchna, po rozpieprzeniu polskiej Armii,
    chce rozłożyć na błoto Policję (jej resztki, bo od dawna nie jest ideałem..).
    I uczynić z niej zaledwie, znienawidzoną przez Polaków „SchuPo”, czy „Granatową Policję”, jaka chodziła po ulicach w czasie okupacji hitlerowskiej…
    Teraz okupacja zmieniła Pana, którym został żyd…
    A kto wie, czy Policji niedługo nie będą tworzyć właśnie Ukraińcy głównie…
    Pasuje to do logicznej układanki, tego Puzzle-a, który nas czeka niebawem…

   • Ona

    15 listopada 2017 at 19:13

    Wiele osob dostaje sie bez znajomosci, w tym ja..udali mi sie za drugim razem bo ciezkiej rekrutacji wiec nie sadze ze w tych czasach jest wszystko po znajomosci…multiselect luczony jest punktowo przez komputer

  • d

   15 listopada 2017 at 13:17

   Marta. Nikt normalny kto nie ma pleców nie pójdzie pracować do policji. Do policji przychodzą ci co wiedza, że maja plecy i z czasem wskoczą na dobre stanowiska. Reszta się łudzi, że coś osiągnie a później jest płacz.

   • m

    17 listopada 2017 at 18:00

    Chcesz powiedzieć, że w Policji – poza tymi na dobrych stanowiskach – pracują nienormalni?!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra