Kościół

Ziemskie sprawy mogą okazać się pułapką, gdzie czaić się będzie zło

Medytacje ewangeliczne z dnia 2 grudnia 2017 roku  (Łk 21, 34-36)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.
Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym»
Śmierć może przyjść na nas niespodziewanie. Ewangelista posługuje się tu metaforą potrzasku, w który możemy wpaść, gdy ten zatrzaśnie się znienacka. Niby każdy wie, że śmierć kiedyś nadejdzie, ale czy wszyscy jesteśmy przygotowani na ten moment? Dziś Jezus przestrzega nas przed obżarstwem, pijaństwem oraz troskami doczesnymi, które zwracają nasze oczy wyłącznie ku ziemi i powodują ociężałość serca. Kiedy oddajemy się tylko ziemskim sprawom sprawiamy tracimy kontakt z Bogiem i oddalamy się od Niego. Jednocześnie sprawy tak przyziemne jak jedzenie, picie czy nasze codzienne troski mogą być dla nas pułapką, gdzie czaić się będzie zło, o ile oddamy się im w nadmiarze.
Jeśli mamy stanąć przed Synem Człowieczym nasze serce nie może być ociężałe, bo wówczas nasza czujność zostanie mocno uśpiona. Uważajmy na siebie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra