Polskość

Zmiana premiera – dlaczego w takim stylu?

Wczoraj dokonała się zmiana premiera. Odeszła Beata Szydło. Została zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego. Wróble na dachu o tym ćwierkały już od dłuższego czasu. Trwały przymiarki do rekonstrukcji rządu, ale początkowo miały to być zmiany czysto strukturalne.

 

Dopiero w ostatnich dniach rozpoczął się w TVP festiwal Mateusza Morawieckiego i to robiony tak nachalnie, prymitywnie, że mógł osiągnąć odwrotny skutek. Telewizja informacyjna poległa całkowicie na tym temacie, oddając wczorajsze wydarzenia młodym dziennikarzom biegającym bezradnie z sitkiem za politykami i skutecznie pozbawianym informacji. Wiadomo, że takimi metodami nie zdobywa się informacji. Nikt z wchodzących na obrady KP nie będzie się wdawał w rozmowy z dziennikarzami. Informacje w takich momentach trzeba zdobywać zakulisowymi metodami8. A tak zostaliśmy skazani na enigmatyczne wypowiedzi rzeczniczki PiS-u Beaty Mazurek.

 

To, że TVP zawiodła, to raczej normalne. Gorzej, że styl w jakim dokonała się zmiana premiera daleki jest od elegancji. W godzinach przedpołudniowych premier Beata Szydła musiała się zmagać z bezsensownym votum nieufności, który złożyła w Sejmie opozycja. Wygłosiła bardzo ostre przemówienie wymierzone w PO i Nowoczesną. Spotkała się z olbrzymim aplauzem, podziękowaniem Jarosława Kaczyńskiego, wzajemnymi serdecznościami. Po idiotycznych zarzutach o sprzyjaniu faszyzmowi podczas Marszu Niepodległości i podobnych bajdurzeniach niemających odniesienia do rzeczywistości, została obrzucona błotem przez opozycję. Kilka godzin później złożyła dymisję z funkcji premiera. Niektórzy mogą odczytywać to, jako odpowiedź na krytykę opozycji. Termin zmiany premiera został wybrany bardzo niefortunnie. Komentarze „tamtej” strony były jednoznaczne: biedna, uciśniona i poniżona kobieta została zgrilowana przez prezesa .Tylko, że ta narracja w piątek wyraźnie pęka w szwach. Pani premier zostaje w rządzie w randze wicepremiera od spraw społecznych. Nie ma żadnego konfliktu, który jest tak węszony i sztucznie rozdmuchiwany. Pani Beata Szydło jeszcze raz pokazała klasę. Jej pokora i służebna rola dla dobra Rzeczpospolitej jest imponująca. W okresie dwuletniego premierostwa dała temu nie raz dowody.

 

Zasługi premier Beaty Szydło są niekwestionowane. To świetny, odważny polityk, niebywale uczciwy i prawy. Potrafiła, jak nikt nigdy dotąd zyskać olbrzymią popularność wśród Polaków i cieszyć się wielkim poparciem. Pod egidą Jarosława Kaczyńskiego potrafiła poprowadzić do zwycięstwa Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, jak i do wiktorii PiS-u w wyborach parlamentarnych. Zrealizowała najważniejsze obietnice wyborcze.

 

Po dwóch latach rządzenia, PiS cieszy się dużym poparciem (najnowszy sondaż to 47 proc poparcia). Wobec tego nasuwa się proste pytanie. Dlaczego trzeba zmieniać coś, co jest tak dobre. Enigmatycznie mówi się o postawieniu na gospodarkę, która jest domeną Mateusza Morawieckiego. Ale czy dotychczas nie miał możliwości, aby z sukcesem realizować swoje plany. Widocznie jest coś, o czym my, zwykli wyborcy, nie wiemy. A mamy pełne prawo być o tym informowani. Mówi się o nowej roli Morawieckiego w próbie uzdrowienia stosunków międzynarodowych, o szerszym otwarciu drzwi dla obcego biznesu, o pozycji nowego premiera na obcych rynkach, na których porusza się jak ryba w wodzie. Mówi się o pogarszającej się koniunkturze gospodarczej w Europie i stawieniu temu czoła. A to też zadanie dla nowego premiera.

 

Iwona Galińska

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Waldi

  8 grudnia 2017 at 16:51

  Bardzo dobry komentarz do tej farsy.Pani Premier B.Szydło wypełniła swoje zadanie.Mamy osobę,która nie dawała sobie rady jako m.finansów.Chodzi o to ,aby nas przerobić na szaro.Pewnie mu się poprawią jakieś słupki.Tylko co z tego będziemy mieć?.Pewnie nic.Polak mądry po szkodzie.

 2. Marek

  8 grudnia 2017 at 16:54

  Pani naiwna jest, czy udaje? Beatę wyrzucono bo należało wstawić Morawieckiego, Żyda!

 3. Jarek

  8 grudnia 2017 at 16:56

  Przysłowiowy pies jest pogrzebany w aneksie do raportu WSI tam trzeba szukać tego co się dzieje w Polsce!

  • Marian

   9 grudnia 2017 at 08:11

   Nie, pies jest pogrzebany nad Potiomakiem.

 4. Greg

  8 grudnia 2017 at 17:08

  Na końcu pierwszego komentarza gościa jest załączony link z którego wynika,że Morawiecki to niezłe ziółko.
  Coraz bardziej widać ,że między PO a PIS nie ma różnicy.Być może ta rzekoma kłótnia między nimi to lipa.

 5. darek

  8 grudnia 2017 at 17:17

  prawdopodobnie pani premier byłaby przeszkodą w jakichś niekorzystnych dla Polski geszeftach

 6. Dankai

  8 grudnia 2017 at 18:06

  Cala klasa J.K. na talerzu.Niesamodzielnego szefa partii, ktory „zadzwonil” sznurkami.Zbieznosc wydarzen z wotum nieufnosci i dymisja bez pwodu to za duzo dla ostatnich naiwnych, w co wkrecony zostal Kaczynski.Kaczynski okazal swa „moc”. Dziwie sie premier Szydlo, ze tak upokorzona przez tego szefa, zgodzila sie na korne sluzenie pod jego batuta nadal.Dlatego nie uwazam, ze jest czego zalowac,a Morawiecki ma zapewne tajemnice z Bruksela, bo juz cos napomknal, ze rozwalac chce do reszty polskie firmy, otwierajac kraj z Kaczynskim, ktory klamal przed wyborami, na zachodni kapital i todofinansowywany grantami itp.Co dla malych firn min.Morawiecki? Urzednicy ZUS uznali, ze za duzo roboty, aby przygotowac zmiany i pozwolic mniej placic na ZUS okresowo, wiec Morawiecki ulegl.Jest miekki i dyspozycyjny.Kaczynski – to rownia pochyla.Nie liczy sie z glosem wyborcow, nie wie osoochooosi tak w ogole.Historia go rozliczy.

 7. Dankai

  8 grudnia 2017 at 18:10

  Miejmy nadzieje, ze powstanie wreszcie partia patriotyczna i Kaczynski zapisze sie w koncu oficjalnie do PO, bo do Unii chcial zawsze./ Toranska”My” 1994

 8. Marian

  8 grudnia 2017 at 18:11

  Szanowna Autorka felietonu naprawdę nie rozumie, o co chodzi? A to takie proste – baranom wełenka odrosła, to czas je ostrzyc.

 9. Robert B.

  8 grudnia 2017 at 18:48

  „Widocznie jest coś, o czym my, zwykli wyborcy, nie wiemy.”

  Ci, którzy srają, gdy się ich nazywa „antysemitami”, wiedzą to. Nie na darmo od jakiegoś czasu kręci się wokół tego Morawieckiego agent żydowskiego wywiadu niejaki Daniels.

  • Robert B.

   8 grudnia 2017 at 19:09

   ERRATA:

   JEST: Ci, którzy srają…
   MA BYĆ: Ci, którzy nie srają się…

 10. Marian

  8 grudnia 2017 at 19:30

  Zasady gry są bardzo proste: Jeśli polityk mówi „najpierw gospodarka” to znaczy „teraz zapominamy o moralności i będziemy kraść”.

 11. gość

  8 grudnia 2017 at 20:25

  Żydzi chcą od Polski zwrotu mienia. Wpływowa izraelska działaczka mówi o tym otwarcie

  http://www.bibula.com/?p=98560

  • Robert B.

   8 grudnia 2017 at 21:00

   Nie ma żadnego „żydowskiego mienia”. Jest tylko mienie Żyda 1, Żyda 2, Żyda 3. Tę drogę mają ciągle otwartą. Nie może też być mowy o żadnym zwrocie. Żydzi chcą Polskę najzwyczajniej w świecie OGRABIĆ w biały dzień.

 12. rebel

  8 grudnia 2017 at 21:35

  co to za babsko komentuje?!towarzysz kuzmiuk w spodnicy?!
  a sio pisuary do swoich stronek!Wara od prawicy socjalistyczni zlodzieje!

 13. abc

  8 grudnia 2017 at 22:11

  „To świetny, odważny polityk, niebywale uczciwy i prawy. Potrafiła, jak nikt nigdy dotąd zyskać olbrzymią popularność wśród Polaków i cieszyć się wielkim poparciem.”
  – no właśnie. Dla nas coś takiego to wielka zaleta, a dla rozgrywających olbrzymia wada. No i pani Beata nie bywała u Sowy… To na tyle poważne minusy, że nie bacząc na nic trzeba było panią Beatę usunąć.
  A styl w jakim to zrobiono nosi znamiona chęci dodatkowego upokorzenia Polski katolickiej i patriotycznej. Są tacy co w takich upokorzeniach się lubują.

 14. Leszek1

  9 grudnia 2017 at 10:07

  Pani Beata powinna zalozyc wlasna Partie polityczna.

 15. gość

  9 grudnia 2017 at 17:21

  Sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu:

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/fd/b2/582ee77e9ab93_p.jpg

  W dniu 18 listopada 2016 r. o godz. 19:00 miał miejsce powtórny pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu i Msza św., którą sprawował kard. Stanisław Dziwisz.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750×430/c/uploads/still2016/147949263414310089383.jpg

  Widać na zdjęciu, że w uroczystości pogrzebowej uczestniczyli m.in.: Pan Prezes PIS, Pani Premier z PIS, Minister Obrony Narodowej z PIS, Marszałek Sejmu z PIS. Na pogrzebie (i wieczornej kolacji) były jeszcze inne ważne osobistości z PIS: Błaszczak, Terlecki, Suski, Brudziński, Gliński, Kamiński, Szczypińska, Fotyga, …?

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e6/59/582f45a15c1fb_p.jpg
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/61/99/582f45c78cfef_p.jpg
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/5d/47/582f497121d39_p.jpg
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d0/d6/582f46068fb04_p.jpg

  i wszystko byłoby prawie ok, gdyby nie fakt, że następnego dnia rano 19 listopada 2016 r. wszystkie te znakomite osobistości z PIS – z Panią Premier Szydło na czele – skutecznie „zaniemogły” (?)… i nie wzięły udziału w wydarzeniu tysiąckroć ważniejszym, które miało miejsce tuż obok w krakowskich Łagiewnikach – JUBILEUSZOWYM AKCIE PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA.
  —————

  Tutaj szukajmy przyczyn upokorzenia p.Szydło

 16. Max

  9 grudnia 2017 at 20:16

  Zmiana premiera była po telefonie od Rotszilda?Morawiecki jakiś niesympatyczny gościu bankster z londyńskiego centrum Rotszylda,skoro było tak dobrze i słupki popularności pani premier Beaty Szydło cały czas rosły to po co ta zmiana?,kto właściwie rządzi tym krajem ?,bo np zamochowcy spod Smoleńska chodzą dalej po wolności ,bufetowa złodziejka nietykalna w Warszawie,amber gold wyjaśniany ale na razie nikt z ówczesnej władzy nie dostał zadnych zarzutów a w tle jeszcze większe afery a rudy folksdojcz przymierzany na prezydenta zamiast więźnia w ZK?,to właściwie kto rządzi tak naprawdę tym krajem???,niemożliwe zeby to był Kaczyński !!!

 17. polak

  9 grudnia 2017 at 20:37

  Totalna opozycja dopięła swego, a prezydent jej pomógł !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra