Z zagranicy

Co wyniknie z negocjacji w Kijowie?

Na wschodzie Ukrainy nadal nie ma przełomu w działaniach mających zapewnić trwały pokój. Dzisiaj wprawdzie w Słowiańsku w obwodzie donieckim doszło do wycofania grupy części separatystów, ale jak mówi się nieoficjalnie wcale nie zapowiada to końca walk na tym obszarze kraju.

W ostatnich dniach prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił rozejm, który miał być odniesieniem w stosunku do podpisanej w Brukseli umowy stowarzyszeniowej z Unią. Co z tego wyniknie okaże się już nie długo.

Tymczasem w sobotę w Kijowie ma być negocjowane kolejne zawieszenie broni. Inicjatywę mają przejąć między innymi grupa kontaktowa, przedstawiciele ukraińskich władz, OBWE i ambasador Rosji Aleksandr Aleksiejew.

Pomysł spotkania narodził sie w Normandii podczas rozmowy Petro Poroszenki z Władimierem Putinem  pod okiem kanclerz Niemiec i prezydenta Francji François Hollande.

Teraz pozostaje nam czekać i zastanawiać się na tym, czy kolejne negocjacje przyniosą jakże potrzebne radykalne zmiany.  

Elżbieta Belkius
 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra