Polskość

Dobra zmiana coraz kosztowniejsza

Ooo, ten to puści nas z torbami!” – chciałoby się zakrzyknąć na widok wicepremiera Glińskiego, hojną ręką dającego 100 milinów złotych na renowację żydowskiego cmentarza przy ulicy Okopowej w Warszawie. Otrzyma je od rządu Fundacja Dziedzictwa Kulturowego tytułem „zasilenia kapitału wieczystego”, dzięki któremu będzie się tym cmentarzem opiekowała – pewnie do końca świata, a może nawet dłużej – podobnie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, co to ma grać też jeszcze po końcu świata. Fundacją Dziedzictwa Kulturowego kieruje pan dr Michał Laszczkowski, a wiceprezesem jest pan Paweł Wilski. Korzysta ona „z grantów instytucji publicznych” a niezależnie od tego „stara się pozyskiwać środki od osób prywatnych”.

 

„Partnerami” Fundacji, czyli jej sponsorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Senat RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Fundacja Banku Zachodniego WBK i Towarzystwo Tradycji Akademickiej. Na stronie internetowej Fundacji można przeczytać zagadkową informację o „wielkim porządkowaniu cmentarza żydowskiego w Warszawie w roku 2017” – ale pod nagłówkiem „Wolontariat”. Wolontariat za 100 milionów złotych brzmi dość zagadkowo, ale jak jest rozkaz, to i takie rzeczy się zdarzają. Dlaczego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie ogłosiło przetargu na remont żydowskiego cmentarza przy ul. Okopowej w Warszawie, który wykonałaby jakaś firma, a potem przedstawiłaby rachunek, który – w odróżnieniu od „zasilenia kapitału wieczystego” – można by jakoś zweryfikować – tajemnica to wielka. Najwyraźniej Fundacja, a ściślej – pan prezes, dr Laszczkowski i pan wiceprezes Wilski mają jakieś zalety, o których nie wiemy. No bo że u boku pana wicepremiera Glińskiego, który poinformował o tym gwiazdkowym prezencie dla Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, zasiadał pan rabin Michael Schuldrich, to rzecz zrozumiała, chociaż już mniej zrozumiałe jest to, że gmina żydowska w Warszawie, która – podobnie jak pozostałych 8 gmin żydowskich w Polsce, nie mówiąc już o nowojorskiej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego – otrzymała od Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich całkiem spory majątek właśnie pod pretekstem, że dzięki temu zadba o żydowskie cmentarze – nie dokłada się do tych państwowych 100 milionów złotych ani groszem – a w każdym razie o żadnej takiej deklaracji nic nie było słychać.

 

W takiej sytuacji nie od rzeczy będzie przypomnienie o tej ustawie i o jej genezie. Otóż w roku 1994 8 polityków amerykańskich wystąpiło z apelem do ówczesnego sekretarza stanu USA Warrena Christophera, by Departament Stanu ostrzegł rządy krajów Europy Środkowej, że jeśli nie zadośćuczynią żydowskim roszczeniom majątkowym, to stosunki USA z tymi krajami się pogorszą. Ponieważ w tym czasie wszystkie kraje Europy Środkowej na listę swoich politycznych priorytetów wpisały intencję przystąpienia do NATO, którego USA są politycznym kierownikiem, groźba ta oznaczała szlaban na uczestnictwo w Pakcie. Takie ostrzeżenie nie zostało wysłane, a tylko nastąpił kontrolowany przeciek wspomnianego listu do amerykańskiej prasy, co wystarczyło, by polski rząd aluzję zrozumiał i skierował do Sejmu ustawę o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich. Składała się ona z dwóch części; w pierwszej znajdowały się przepisy regulujące status gmin żydowskich w Polsce i ich stosunki z władzami państwowymi, a w drugiej – przepisy o transferze majątkowym w nieruchomościach na rzecz 9 gmin żydowskich w Polsce oraz nowojorskiej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego. Z uzasadnienia rządowego projektu wynikało, że trudno jest ustalić wartość owego transferu, ale z szacunkowych wyliczeń wynikało, że może ona sięgać 7-8 mld dolarów. Od roku 1997 transfer ten jest realizowany; do roku 2010 złożono 5500 wniosków rewindykacyjnych, a do roku 2010 ponad 1700 postępowań zostało całkowicie zakończonych albo ugodą. Rekompensaty pieniężne i odszkodowania wypłacone na tej podstawie wyniosły ponad 50 milionów złotych, a przecież kolejne postępowania toczą się i są zakończane albo ugodami, albo orzeczeniami. Tymczasem okazuje się, że bez 100 milionów przekazanych wspomnianej Fundacji, cmentarz przy ul Okopowej w Warszawie rozsypałby się w gruzy – tak w każdym razie wynikało z opowieści pana wicepremiera Glińskiego i pana rabina Schuldricha – co musi prowokować pytania, co w takim razie stało się ze środkami uzyskanymi przez gminy żydowskie w Polsce i przez nowojorską Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego – bo chyba nie zostały one przeznaczone na opiekę nad tym cmentarzem. Pewne światło na tę sprawę rzucają publikacje pana Bolesława Szenicera, który w październiku 2002 roku został usunięty ze stanowiska dyrektora tego właśnie cmentarza na skutek konfliktu zw Związkiem Gmin Wyznaniowych Żydowskich, któremu pan Szenicer zarzucał rozmaite malwersacje. W rezultacie został oskarżony o „antysemityzm”, co, jak wiadomo, jest rodzajem mordu rytualnego, w następstwie którego delikwent umiera podwójnie: ciałem i duszą. Skoro pan Szenicer już został w ten sposób unicestwiony, to jego publikacje nie mają żadnego rezonansu, niemniej jednak pytanie, co się stało z pieniędzmi uzyskanymi przez warszawska gminę żydowską na podstawie wspomnianej ustawy, nadal pozostaje aktualne, bo bez odpowiedzi.

 

Podobnie jak i drugie pytanie – co się stało, że pan wicepremier Gliński tak się przejął losem tego cmentarza, że aż wysupłał 100 milionów złotych? Pewne światło rzuca na to fakt niedawnego uczestnictwa pana wicepremiera w szabasowej kolacji, jaką wydał był pan Johnny Daniels, który w naszym nieszczęśliwym kraju robi konkietę przypominającą karierę Nikodema Dyzmy. Wygląda na to, że ta kolacja będzie nas drogo kosztowała zwłaszcza, że uczestniczył w niej również pan Morawiecki, wtedy jeszcze wicepremier, ale po tej inicjacji zaraz został premierem. Wspominam o tych kosztach również dlatego, że właśnie zostałem przez Urząd Skarbowy „uszczelniony” na 1300 złotych, więc jak rząd „dobrej zmiany” nadal będzie nas „uszczelniał”, żeby potem przekazywać po 100 milionów na „wieczyste zasilanie” kont rozmaitych fundacji, to puści nas z torbami i to już niedługo.

 

Stanisław Michalkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

57 komentarzy

57 Komentarzy

 1. karola32

  23 grudnia 2017 at 19:43

  100/100

  • prawo

   23 grudnia 2017 at 21:43

   Tak a nawet lepiej.

 2. z-k

  23 grudnia 2017 at 19:53

  Powiadają też, że była to kontrybucja za Marsz Niepodległości, który szachrajską międzynarodówkę, pomimo godnego i spokojnego przebiegu, mocno zaniepokoił. Cholera tylko wie czy narzucona przez przysłanego Rewizora czy też nasze pachoły sami, ze strachu i poczucia winy, że tubylczej gawiedzi nie dopilnowały……..

  • michu

   23 grudnia 2017 at 20:05

   Ten Marsz chyba aż tak bardzo nie zaniepokoił. W końcu po Marszu wszyscy (przynajmniej większość) uczestnicy musieli iść do pracy, aby zarobić na szachrajską międzynarodówkę. Gawiedź tubylcza jest nieźle pilnowana, co więcej uszczelnianie widać. A to że sie przeszli… w końcu nawet biedakom w Rio pozwalają na karnawał… Ważne żeby nie myśleli jak dochodów nie oddawać, w tym kierunku nie można kombinować 😉

   • jok

    24 grudnia 2017 at 08:16

    Reasumując wypowiedzi z-k i michu – może Marsz nie zaniepokoił, ale np. wprawił jednak w jakiś dyskomfort, stąd „obowiązek”/”konieczność” kontrybucji…..

    • Marian

     26 grudnia 2017 at 19:28

     Niedługo będzie trzeba płacić kontrybucję, jeśli jakiś żyd dostanie sraczki w poniedziałek.

     • Kmicic

      29 grudnia 2017 at 19:44

      Oj Marian ,Marian rozumu za grosz

  • Tomek

   24 grudnia 2017 at 04:12

   Mniej bajek, więcej myślenia….

 3. michu

  23 grudnia 2017 at 19:58

  Oczywiście, że będzie uszczelniał, bo niewolnik ma przynosić dochód do Urzędu Skarb. (bo jego panowie muszą przecież godnie żyć). „Lud” ma tylko kasę przynosić a władza będzie se ją wydawać jak będzie chciała. Potrzeby „obywateli” (niewolników) są tu najmniej ważne.

 4. Marek

  23 grudnia 2017 at 21:13

  PiS to szmata.

  • Kmicic

   29 grudnia 2017 at 19:46

   popieram

 5. Robert B.

  23 grudnia 2017 at 21:47

  A potem… A potem jak miarka się przebiera, to jest jedno wielkie Aj waj i Haaatuuujcieee naaas!

  • Tomek

   24 grudnia 2017 at 04:15

   A potem, Robercie, jak znowu ci się pod czerepem mocniej p….li i masz te swoje zwidy, przychodzi pielęgniarka i daje ci w d…ę zastrzyk. Słychać ino: „Hajajaj, jhaaaaa nie chhhhceeee”…

   • Robert B.

    24 grudnia 2017 at 10:36

    Ponawiam pytanie: Coś się nie zgadza faktograficznie?

    • Tomek

     26 grudnia 2017 at 01:40

     Nic ci się faktograficznie nie zgadza, żyjesz w świecie własnych iluzji

     • Kmicic

      29 grudnia 2017 at 19:49

      Cześć Robertos 🙂

      Mam Cię a kuku , znowu te swoje monotonne wywody .

   • ikc2

    25 grudnia 2017 at 12:32

    Tomek juz jest odpowiednio zaprogramowany…

    • Janeczka

     25 grudnia 2017 at 12:47

     Tomek to czosnkowiec!

     • Tomek

      26 grudnia 2017 at 01:50

      Janeczko, cechą nieodłączną każdego tłuka wierzącego w spiski żydowskie na każdym kroku jest to, że jak ktoś inny nie podziela waszej paranoi i ośmiesza to, co wypisujecie, to zaraz nazywacie go Żydem czy tam „czosnkowcem” (swoją drogą, takie słowo nie istnieje w naszym języku, warto by jednak, „prawdziwa Polko od siedmiu boleści” nie kaleczyć języka polskiego. Dajecie tym tylko dowód, jak bardzo jesteście zagubieni w rzeczywistości, skoro nic innego nie przychodzi wam do głowy….

    • Tomek

     26 grudnia 2017 at 01:44

     I to mi mówi ktoś, kto najwyraźniej podziela poglądy Roberta B., reagującego na wszelkie komentarze niczym pies Pawłowa – wiadoma, wytrenowana, zawsze ta sama reakcja na każdy temat dyskusji. Pies Pawłowa się ślinił, a Robert B. pod każdym tematem pisze o żydostwie i o tej powtórce Holokaustu. A nie, przepraszam, pies Pawłowa był bardziej wyrafinowany, bo reagował na konkretny bodziec – dźwięk dzwonka. U Roberta B. nie potrzeba żadnego bodźca, to jest reakcja bezwarunkowa – prawy.pl może nawet pisać o d….e Maryny, a Robert B. zacznie się znowu onanizować w wiadomym temacie.

     I ty mi mówisz, że to ja jestem zaprogramowany… Nie ośmieszaj się, kolego.

     • antyPOPiS

      26 grudnia 2017 at 09:39

      Tomus,jezyk jest materia zywa i nowe slowa wciaz powstaja, holokaust to najbardziej zalgany element IIws, nie przypadkiem zydostwo uniemozliwia wszelkie badania i dyskusje nad niewygodnymi faktami podnoszac shoah do rangi nadreligii. W Boga mozna nie wierzyc, za negowanie wyjatkowosci holokaustu, mozna isc w wielu krajach do wiezienia. Izrael Szamir napisal kiedys ze kazdy moze zabic w sobie zyda, Ty jestes dowodem ze mozna go w sobie wychodowac.

     • Robert B.

      26 grudnia 2017 at 14:24

      Do @antyPOPIS:

      Oczywiście, że chcą podnieść holokhałsta do rangi nadreligii. Chcą nad nami najpierw zapanować psychicznie, a potem fizycznie, by się dopełnił ich cel – władza żydostwa nad światem. Ja jednak, jak i miliony innych ludzi, tego nie akceptuję. Mnie ta ich święta holokhałsta tyle interesuje, ile żydostwo inne zagłady. Jedno wielkie okrąglutkie zero.

     • Kmicic

      29 grudnia 2017 at 19:53

      @ Tomek

      Trafiłeś w punkt do Roberta , nadmienię tylko że jemu nic nie pomoże kompletnie nic .

    • Marian

     26 grudnia 2017 at 19:35

     Tomek to jeden z takich, którzy w 1939/40 ochoczo i radośnie przeprowadzali się go gett, bo obiecano im, że jak tylko Adolf wygra wojnę na wschodzie, to oni właśnie będą tam zarządzać tubylcami.
     Niestety, Adolf wojnę przegrał, a oni zamiast „wpić i zakąsić w najlepszej restauracji w Moskwie” trafili do Treblinki, Brzezinki itd.
     Tomek oczywiście nie rozumie, o czym mowa…
     Tomku, dobrze Ci radzę przyjacielu, sp***aj z tego kraju, póki jeszcze można. Tu nie jest bezpiecznie, tu nie odpoczniesz – Polin jest tak samo bezpieczny jak kiedyś getto – bo jak karnawał się skończy, to twoi współplemieńcy sami zapakują cię do wagonu.

   • Tomasz

    28 grudnia 2017 at 20:38

    Tomek gdzie masz jarmułkę ?? Czy masz ją na głowie??

 6. PolishPolackski

  23 grudnia 2017 at 22:20

  Nie wiem, kto gorszy, parchy, czy usłużne parchom elyty.

  Obu wiązanka się należy, tfu..

  • Staś

   25 grudnia 2017 at 13:06

   To na jedno wychodzi.
   Cała ta elyta polityczna i nie tylko bo zaszczepiona już została ta bojaźń przed mówieniem prawdy i całowanie w dupę Żyda w bez mała całym narodzie. To ściszanie głosu jak się ma wymówić słowo ŻYD albo unikanie wogóle to wynik tresowania całych pokoleń już pałką antysemityzmu i wyprodukowanie tzw Dwużydziana Polaka.
   http://wprawo.pl/2017/12/22/dwuzydzian-polaka-czyli-dlaczego-polacy-sie-skundlili-wywiad-dr-ewa-kurek/

   Ja bym nawet uściślił to w stosunku do PiSu do trójżydziana-polaka.

 7. Maciej Mystkowski

  23 grudnia 2017 at 23:10

  Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że Pan Stanisław, od lat głosi prawdę i trafnie przewiduje, co wrogowie Polski zamierzają z Nią uczynić, to zaś do chwili obecnej nie spowodowało powstania partii prawicowej, która zawalczyłaby o dotarcie do szerszych kręgów naszych rodaków z nadzieją na sukces wyborczy. Bardzo to smutne, bowiem jak ,,dobra zmiana” nie zostanie zastopowana, to Polska, o której marzyły całe pokolenia patriotów nie będzie miała już szans, by się ziścić. Potrzebujemy pilnej konsolidacji środowisk narodowców, nim metodycznie i konsekwentnie zlikwidują nas wszystkich jako ,,faszystów” i ,,antysemitów”. Kochani Narodowcy, nie czekajcie dłużej, działać trzeba teraz-nim będzie zbyt późno! Chwała Wielkiej Polsce!

  • michu

   24 grudnia 2017 at 12:47

   Już odpowiednie służby dbają aby taka partia nie powstała. To są naprawdę fachowcy. Nie ma lipy w tym temacie 🙂

 8. LSED

  24 grudnia 2017 at 01:21

  90% czytelników tego portalu głosowało za PiSkomuną, a teraz obłudnie jęczy. Przyjdą nowe wybory i sytuacja się powtórzy jak ta marksowska farsa. I tak w koło Macieju… 😛

 9. Czesław

  24 grudnia 2017 at 06:28

  A dlaczego państwo polskie za swoje pieniądze utrzymuje polskie cmentarze np. na Ukrainie, to i państwo żydowskie powinno za swoje pieniądze utrzymywać żydowskie cmentarze. Jeszcze dodam że taką politykę prożydowską prowadziły wszystkie poprzednie rządy.

  • Marian

   24 grudnia 2017 at 09:55

   A czy CCCP płaciło za utrzymanie cmentarzy i mauzoleów Armii Czerwonej w czasach PRL? No chyba nie. – Takie są przywileje okupantów

   • dsa

    30 grudnia 2017 at 17:59

    Już myślałem że na tym forum zbierają się kochankowie marychy , ale nie !

 10. antyPOPiS

  24 grudnia 2017 at 10:40

  Zydostwo okupujace Palestyne zaoralo tamtejsze cmentarze niezydowskie stawiajac na nich osiedla i hotele, i to jest wskazowka co nalezy zrobic w Polsce ze sposcizna pasozydnictwa.

 11. adajoz

  24 grudnia 2017 at 20:11

  Jak zawsze celnie w punkt, 10/10!

 12. xvz

  24 grudnia 2017 at 20:33

  Znalazłem nową stronke z a,ukcjami gdzie można kupic np Laptopa za 50zl.
  –> http://www.elbo.in/komi
  ———
  Polecam, póki co mało użytkowników i łatwo się wygr.ywa 🙂
  ====================================================
  Ja wylicytowałem nowego Iphona za 200zł

  • m

   26 grudnia 2017 at 10:18

   Przepłaciłeś, kolego. Ja wylicytowałem za 2 (dwa) złote.

 13. panda

  24 grudnia 2017 at 21:39

  Całe wieki będziemy na amerykańskich żydów pracować?

 14. Adam

  24 grudnia 2017 at 22:48

  Gdzie Jonny Daniels z szabasową kolacją nie może tam obecnie znanego bp. wraz z radiem po zmianie programowej pośle http://www.radiomaryja.pl/multimedia/zyczenia-bozonarodzeniowe-2017-98/

 15. finka

  25 grudnia 2017 at 11:04

  Dobra zmiana jest gorsza niż za PO w służbie zdrowia, poczytajcie J.Ziębę o nowym refundowanym leku za 2 mln. oczywiście skojarzonym ze szczepionką na meningokoki i jak interes się kręci kosztem zdrowia dzieci https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/1965013840404731

 16. Ted

  25 grudnia 2017 at 13:17

  Pan Michalkiewicz ma rację.Szkodnik Gliński przeznacza 100 milionów na renowację cmentarza żydowskiego, a rząd rzekomo nasz przeznacza 30 milionów na pomoc dla Polaków na wschodzie .Żenada.
  To jest cały PIS.28 lat minęło od czasów odzyskania tzw. wolności ,a w zasadzie nic się nie zmieniło.
  W przeważającej większości żydokomuna się uwłaszczyła kosztem Narodu.W haniebnie został za drobne sprzedany majątek narodowy.Polacy zastali z niczym.Nastał magik Morawiecki ,który w cudowny sposób ma odmienić gospodarkę.Poniósł pierwszą porażkę w rozmowach z Macronem. Nie ostatnią.
  Ten cały Tomek to pewnie człowiek Danielsa.

  • m

   26 grudnia 2017 at 10:24

   Odwrotnie-Daniels to człowiek Tomka.

 17. Krzysztof

  25 grudnia 2017 at 14:48

  Najpierw należy pomyśleć, później pisać. Efekty pisania będą wtedy zdecydowanie lepsze.

 18. TZ

  25 grudnia 2017 at 23:38

  Renowacje cmentarza żydowskiego sfinansuje rząd. Ana renowacje Powązek zbiera się kase od ludzi kazdego 1 listopada, bo rząd ani myśli się dołożyć. Wiadomo,gojowski cmentarz.

 19. V

  27 grudnia 2017 at 00:12

  Polskie groby utrzymują rodziny, a jesli nie, są bezpowrotnie likwidowane. To raz. Dwa, ze pewnie fundacja przekaze komuś udzialy, jak sprawa przycichnie i nastapi transfer gotowki. Nie ma czegos takiego jak wieczysty kapital a statut zawsze mozna zmienić.

 20. George

  27 grudnia 2017 at 11:00

  Gliński i reszta tej socjety za ten numer powinni wylecieć z rządu na zbity pysk. A zresztą ten cały pisowski rząd, to takie żydowskie popychadło.

 21. zbyszek

  29 grudnia 2017 at 11:24

  Po tylu latach od balcerowicza (nazwiska pisze sie z dużej litery a pseudonimy agenturalne mogą być z malej) sięgnąłem po stare zarobki, wydatki i po nich widać wyraźnie, ze Balcerowicz, hgw – Big Bank wpierw ogołocili, okradli banki z pieniędzy, czym wywołali inflacje. W naszej świadomości funkcjonuje odwrotność: „Likwidowano zasoby finansowe banków i firm, dlatego ze była inflacja.” Likwidacja Przemyślu i miejsc pracy była wynikiem ograbienia banków: tak było z Bankiem Gdańskim, którego stoczniowe aktywa przejęła hgw. Rabunek, jak po wojnach a nie jakąś dyskusja. To nie jest przekazanie pieniędzy, ale szukanie kwitów, aby cos, jakiś ułamek kwoty wpisać w księgi odbiorcy – aby zalegalizować jakąś potężna działalność. Myślę, ze dostanie to jakąś zagraniczna firma sekutyryzacyjna, windykacji, aby moc przejąć jakiś dział gospodarki, np. nowe przedstawicielstwa za granica będą tylko z nazwy polskie. Polakom żyjącym jak roślinki zostawiaja wegetacja, dopóki jest przydatna.Spiesza sie przed wyborami do samorzadow.

 22. Kmicic

  29 grudnia 2017 at 20:01

  czy Wy w większości naprawdę wierzycie w te głupoty które wypisujecie o jakiś spiskach żydowskich ?

  Pozdrawiam Roberta B , Mariana , antypopis – chłopaki jesteś super porąbani

  • antyPOPiS

   30 grudnia 2017 at 12:44

   @kmicic, nie dziekuje bo kudy Nam do ciebie, a poniewaz masz juz tak zryte judedebilizmem ze nie rokujesz..to
   ..kazde zyczenia zdrowia bylyby gojowska zlosliwoscia..

 23. zbyszek

  30 grudnia 2017 at 16:46

  Zydzi moga miec pretensje, ze pomogli wyrugowac POPSL i zagraniczne wplywy a teraz parobek zrobil swoje i „mozecie odejsc – wyplate przelejemy na konto”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra