Z kraju

Marek Suski – Uchodźców nie da się zweryfikować

– Rząd podtrzymuje stanowisko o nieprzyjmowaniu uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować pod względem zagrożenia terrorystycznego – powiedział dziś szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. FSuski był pytany o niedawne słowa Kornela Morawieckiego.

„Najlepszą metodą”, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, jest „postawienie tamy” uchodźcom. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas” – mówił. Kornel Morawiecki ocenił, że rząd kierowany przez jego syna powinien uruchomić korytarze humanitarne, o które od dłuższego czasu apeluje Kościół. „Nie ma powodów do zwlekania” – mówił Kornel Morawiecki.

 

– Rząd podtrzymuje stanowisko nieprzyjmowania uchodźców i imigrantów, których nie da się zweryfikować czy nie niosą ze sobą zagrożenia terrorystycznego – powiedział Suski. „Najlepszą metodą”, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo, jest „postawienie tamy” uchodźcom. Coraz więcej państw UE przekonuje się do propozycji Polski, by uchodźcom pomagać w krajach ich pochodzenia. Kolejne kraje z bardzo dużą życzliwością do tego się przyłączają. Ostatnio premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła bardzo podobny pogląd . Myślę, że nasze działania były słuszne. Uchodźcy niechętnie chcieliby osiedlić się w Polsce, „bo tu nie ma takiego dobrobytu, jak w Niemczech czy Francji”. – mówił Marek Suski.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. finka

  28 grudnia 2017 at 18:17

  Zaproponować muzułmanom naszą, chrześcijańską kulturę, he,he Facet ma chyba demencję albo zwariował, bo opowiada rzeczy wewnętrznie sprzeczne i niemożliwe do realizacji. Może niech poleci synowi odsłuchanie ostatniego komentarza red. Gadowskiego, to co mówi o KGHM to szok http://gadowskiwitold.pl/komentarz-tygodnia-despacito-desperata-kurskiego

 2. puszatek

  28 grudnia 2017 at 19:57

  Dziwi mnie to, że sporo polityków wypowiada się w taki sposób, że uchodźcy i tak do nas nie chcą przyjeżdżać, że wolą do Francji czy Niemiec. Ja nie byłabym tego taka pewna, ponieważ już dawno był pomysł, aby ujednolicić wysokość zasiłków w całej unii. Oznaczałoby to to, że oprócz wysokich zasiłków śniadzi, małoletni brodacze z opuchniętymi ja jami (ale jaja, ale jaja, że polecę klasykiem, a raczej klasyczką)+ nasze 500+ na ich od 3 do 7 dzieci, żyliby jak pączki w maśle lub pasożyty w organizmie człowieka, dokładniej rzecz biorąc, Polaków. Panie pośle Suski, ostrożnie z takimi opiniami, proszę pomyśleć, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym krajem i tańszym od krajów tzw. starej unii! Unia zrobi wszystko, aby nas ubogacić, więc więcej przezorności, proszę. Nie oznacza nie i tyle w temacie.

  • michu

   28 grudnia 2017 at 21:26

   Zmieni się rząd i „nie” stanie się „tak”

 3. kowalski

  28 grudnia 2017 at 21:30

  Morawiecki chce postawić muzułmańskim „gościom” wymagania ?!,zmusić ich do pracy?!zaproponować im kulturę?!Tylko że to muzułmańscy goście przybywają by samemu stawiać wymagania,by pracą dla nich zajęli się tubylcy a europejską kulturą to oni zwyczajnie gardzą.

 4. Zbyszek

  29 grudnia 2017 at 09:54

  Jako suweren Lechii,mówię,”żadnego najeźdźcy,czy to z zachodu,czy to ze wschodu,z ukrainy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra