Z zagranicy

Ukraińcy będą pobierać wjeżdżającym na Ukrainę Polakom odciski palców

Od 1 stycznia 2018 r. na wszystkich przejściach granicznych na terytorium Ukrainy zostanie wprowadzona nie tylko kontrola biometryczna. Funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w trakcie kontroli granicznej będą pobierać odciski palców.

Nowe procedury kontroli mają obowiązywać cudzoziemców i bezpaństwowców wjeżdżających i wyjeżdżających z terytorium Ukrainy, a to oznacza, że również Polakom. Przy czym procedura pobierania linii papilarnych będzie zróżnicowana w zależności od rodzaju przejścia granicznego. I tak na drogowych przejściach granicznych przy pierwszym wjeździe lub wyjeździe od cudzoziemca lub bezpaństwowca będą pobierane odciski wszystkich pięciu palców jednej ręki, a przy każdym następnym przekraczaniu granicy państwowej – odcisk jednego palca, jeżeli pozwoli on na identyfikację osoby. Natomiast na kolejowych przejściach granicznych przy wykorzystaniu przenośnych systemów biometrycznych pobierany będzie odcisk linii papilarnych tylko jednego palca.

Należy zauważyć, że Ukraina jest państwem w zasadzie upadłym, o ogromnej skali popełnianych przez jej obywateli przestępstw, rządzonym przez władze wyznające neobanderyzm. Pozostawienie odcisków palców w takich rękach niesie za sobą niezmierne ryzyko dla każdego wjeżdżającego. A skoro już jesteśmy przy przekraczaniu granic – warto, aby na polskiej granicy zatrzymywani byli wszyscy obywatele Ukrainy, na których kiedykolwiek ciążyły zarzuty kryminalne. Zaoszczędziłoby to wiele godzin pracy polskim policjantom i stresu polskim obywatelom, nigdy niemającym pewności, czy pracujący w ich okolicy Ukrainiec nie jest przypadkiem mordercą. Szkoda, że polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz resort spraw zagranicznych o to nie zadbały.

Źródło: Straż Graniczna

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. m

  30 grudnia 2017 at 14:06

  Proponuję zagrozić pobieraniem od wszystkich wjeżdżających do Polski Ukraińców po palcu.

 2. kumak

  30 grudnia 2017 at 14:58

  Nie ma co panikować ponieważ wjazd do Unii dawno uzależniony od danych biometrycznych.Przekraczam granicę dość często i nie widzę problemu-nie trzeba już będzie stempli w paszporcie.Wszyscy Ukraińcy wjeżdżający do Unii MAJA PASZPORTY BIOMETRYCZNE WIĘC CO WAS TAK DZIWI że obowiązuje podobne traktowanie

  • Jacek

   31 grudnia 2017 at 13:43

   Nie słyszałem żeby od ob. Ukrainy polskie służby pobierały na granicy odciski linii papilarnych (chyba, że od osób które popełniły przestępstwa), więc nie wiem gdzie widzisz podobne traktowanie. Ukraińcy chcą daktyloskopować wszystkich wjeżdżających na ich terytorium.

   • Tomek

    1 stycznia 2018 at 22:05

    Owszem, tak jest od 2015 – każdy Ukrainiec ma złożyć odciski palcow. Proszę sięgnąć do jakiegoś opisu procedury wizowej chociażby, to się Pan przekona.

  • Miszcz Yoda

   3 stycznia 2018 at 13:19

   Nie tłumacz! Wyznawcom kremlowskiego boga wszystko się jednoznacznie kojarzy…

 3. Man

  30 grudnia 2017 at 15:24

  Nie zagrozic – tylko pobierać odciski i wizy przywrócić!!!!

  • Miszcz Yoda

   3 stycznia 2018 at 13:20

   @Man I płaic za jabłka 5 zł, a za truskawki 20…Chyba że Ty będziesz zapier***ał za ukraińskie stawki?

 4. michu

  30 grudnia 2017 at 15:36

  Ci co rządzą Ukrainą, wydali taki nakaz i trudno. Najlepiej ten kraj omijać dopóki rządzą ci co rządzą. Ci co rządzą Polską o nasze bezpieczeństwo nie dbają, dlatego dopóki rządzą ci co rządzą trza się mieć na baczności i starać się robić wszystko, aby kiedyś rządzili tacy co o nasze bezpieczeństwo będą dbać.

 5. Sławomir Tomasz Roch

  30 grudnia 2017 at 17:49

  I co?! Polski MSZ jeszcze nie zareagował?! Jeszcze nie ma żadnych wyjaśnień?! Co się porobiło?!

 6. Lublinianka

  30 grudnia 2017 at 21:35

  Według danych unijnej agencji Frontex, w latach 2015-2017 do całej UE (28 państw) wtargnęło 2,56 mln imigrantów (nachodźców, czy też chętnych do uzyskania azylu i socjalu) z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. Tymczasem rząd PIS (wcześniej PO, ale to od 2 lat mamy przyspieszenie i otwarte granice) przyjął ponad 2 miliony ludzi z UPAiny. I prawdopodobnie jest ich więcej. Nie zapominajmy, że obecny premier nie tak dawno wzywał do przyjęcia do Polski na stałe 5 milionów obywateli Ukrainy. Warto mieć w pamięci te dane, bo chyba rozumiecie, drodzy rodacy, że zmasowane pranie mózgów, jakie przychodzicie w kwestii przyjmowania lub nieprzyjmowania imigrantów ekonomicznych/nachodźców/islamistów z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu jest tylko zasłoną dymną, która ma zamaskować fakt, że właśnie zaszczepiana jest Polakom bardzo duża, roszczeniowa, agresywna, odmienna cywilizacyjnie (bo reprezentująca cywilizację turańską) mniejszość. PIS (i te jego dwie śmieszne partyjki koalicyjne), kontynuując wcześniejsze działania PO, wpuścił do Polski w tym samym czasie więcej Ukraińców, niż Merkel zaimportowała do siebie nachodźców.

 7. TZ

  31 grudnia 2017 at 19:00

  Należy oczywiście zastosować retorsje: pobierać odciski palców od wszystkich Ukraińców – i tych wjeżdżających do Polski, i tych w Polsce przebywających.

 8. Tomek

  1 stycznia 2018 at 22:08

  Pani Wiejak, a czemu nie napisze pani np. tego, że Ukraińcy przyjeżdżający do Polski już od ponad 2 i pol roku tez mają pobierane odciski? Albo, że odciski od Polaków pobiera np. Rosją, gdzie groźbą ich niewłaściwego wykorzystania jest jeszcze większa? Pobór odcisków palców jest już standardem.

  Ale nieeee, wcale ten artykuł nie jest tendencyjny:)

  • Tomasz

   2 stycznia 2018 at 03:32

   Tomek Pobór jest do wojska a nie odcisków palców .Co tak bronisz banderowskiej Ukrainy ?Pan Morawiecki Premier syn i OJCIEC Kornel reprezentują Lobby Żydowskie w Polsce .Pan Jarosław Kaczyński obecnie nie może nic zrobić Morawiecki na Premiera został narzucony przez Bankstrów światowych .

   • Tomek

    2 stycznia 2018 at 11:31

    No może i faktycznie, bardziej pobranie odcisków powinno się mówić.

    Co do natomiast drugiego zdania – czy uważasz, że prostowanie zmanipulowanych informacji jest bronieniem banderowskiej Ukrainy? Wolisz zatem być ogłupiany niż wyranbiać sobie pogląd na bazie faktów? Co do lobbt żydowskiego i banksterów światowych, to już z litości spuszczę na to kurtynę milczenia, tym bardziej, że nie ma to żadnego związku z tematem.

 9. znikające komentarze

  2 stycznia 2018 at 14:50

  Rzeczywiście mój komentarz zniknął. Bodakowski probanderowski w akcji. Napisz gnoju co ci nie pasowało w tym komentarzu.

 10. probanderowska cenzura

  2 stycznia 2018 at 14:53

  To „prawe” medium z probanderowskim cenzorem Bodakowskim straciło sens.

 11. Krzysztof

  2 stycznia 2018 at 22:26

  Jak zwykle zmanipulowany artykuł. Wprowadzają nie dla Polaków, którzy mają paszporty biometryczne, tylko dla ruskich. Powinni wizy im wprowadzić.

  • Miszcz Yoda

   3 stycznia 2018 at 13:23

   @Krzysztof Ale przecież dla najprawdziwszych ,,polaków”, których ojczyzną jest najukochańsza matuszka Rossija, fakt nie są ważne!

 12. podolak

  4 stycznia 2018 at 15:59

  Fakty.

  „Минэкономразвития Украины сообщило, что граждане страны стали ездить в Россию в полтора раза чаще.
  В ведомстве заявили, что в 2016 году страну посетили 1,7 миллиона „украинских туристов”, а в 2017-м — 2,6 миллиона. „

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra