Rodzina

Aborcja to przeżytek!


Aborcja to przeżytek. Polacy powiedzieli dość. 830 tysięcy ludzi przeciwko odbieraniu życia chorym dzieciom. Genetycy liczą na rozwój genoterapii. A chorzy na super ultrarzadkie choroby Polacy na wprowadzenie Narodowego Planu Leczenia Chorób Rzadkich.

– Aborcja eugeniczna to anachronizm z dziewiętnastego wieku i wyraz bezradności oraz zacofania medycyny- powiedział arcybiskup Henryk Hozer, podczas konferencji „Medycyna w służbie życiu”. O zakaz aborcji eugenicznej w polskim prawie. – Przyzwolenie na aborcję eugeniczną powoduje, że medycyna przestaje być nauką służącą człowiekowi. Genetyka staje się narzędziem selekcji ludzi, odbierania im prawa do życia, co jeszcze kilka lat temu było karane procesami w Norymberdze. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję „podczas konferencji ogłosił, że w sejmie RP czeka na rozpatrzenie projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję podpisany przez 830 tysięcy obywateli.

Według Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina projekt konkurencyjny „Ratujmy Kobiety” otrzymał 4 razy mniej głosów. Wybitny genetyk prof. dr hab. Andrzej Kochański dodał, że to znak, iż w polskim społeczeństwie „odebrano głos aborcji eugenicznej” to też dobry znak na przyszłość w kierunku rozwoju genetyki w kraju. Dodał, że obecnie prowadzone przesiewowe badania zdrowych kobiet, kosztują dużo więcej niż leczenie jednego chorego dziecka.

Wskazał też, że poprzednie rządy wycofywały się z leczenia chorych genetycznie i otwierania instytutów badawczych na wysokim poziomie na rzecz aborcji eugenicznej, co jest wbrew podstawowym zasadom medycyny i stanowi o zacofaniu Polski w medycynie. – Na zachodzie już są wprowadzane terapie genowe dla chorych z zespołem Downa i zanikiem mięśniowym. My nie mamy ośrodków co oznacza, że za leczenie tych chorych trzeba będzie słono zapłacić. Jak dodał profesor aborcja eugeniczna to przeżytek. – Medycyna zmierza w kierunku medycyny genomicznej, terapii genowej i eksperymentalnej. Naukowcy tworzą coraz lepsze modele zespołu downa u zwierząt, niestety udział Polski w tych badaniach jest znikomy.

Jak stwierdzili uczestnicy konferencji dyskusja na temat aborcji skończyła się. 830 tysięcy Polaków opowiedziało się za zatrzymaniem aborcji. Zakaz aborcji eugenicznej pozwoli otworzyć się na nowoczesność, nowe przyszłościowe terapie genowe, które zaczynają być wprowadzane w krajach rozwiniętych.

Człowiek jest już od zapłodnienia, skutecznego w momencie , kiedy formułuje się jego genotyp, zapisany ma wtedy cały program, którego ekspresja trwa aż do jego śmierci. Wszystkie inne kryteria poza genetycznymi mają charakter uznaniowy – dodał arcybiskup Hozer.

Ok 3 mln Polaków czeka obecnie na wprowadzenie Narodowego Programu Zdrowia dla chorób rzadkich. W Unii Europejskiej już są na to pieniądze. Podczas IV Forum Osób Niepełnosprawnych nasza dziennikarka interweniowała w sprawie rozpoczęcia w Polsce terapii genowych i leczenia osób z chorobami super ultra rzadkimi. Do parlamentu UE została złożona petycja.

– Apeluję do pana Premiera i Ministra – ratyfikujcie Narodowy Plan Chorób Rzadkich w Polsce – Mnie dotyczy postępujący zanik mięśni dodał poseł PUE Marek Plura. – Choroba nie jest leczona w Polsce , choć do tego leczenia mają już prawo dzieci z Belgii, Francji i Włoch. Poseł Marek Plura dodał, że jego interwencje w sprawie nowoczesnych terapii w Polsce bez Narodowego Planu leczenia chorób rzadkich są niewykonalne.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  5 stycznia 2018 at 21:19

  Na Święto Trzech Króli 2018


  O Jezu, któryś przyszedł nocką,
  Ulituj się nad Anią Grodzką!
  Niech chłop, co babę chce udawać,
  Nie będzie już na głowie stawać,
  By niszczyć, coś Ty ustanowił!
  Spraw, aby Swetru się nie głowił,
  Ilu Cię odwiedziło króli?
  Daj, niechaj Biedroń się nie tuli,
  Zamiast do żony, do Schetyny!
  Jezu błogosław nam rodziny.
  I nie daj socjalistom z PiS-u
  Rozdawać cudze dla kaprysu!
  Mirrę, kadzidło, złoto… marzę:
  Jak wtedy – od nas przyjmij w darze!
  Nasz żal, modlitwa i miłości
  Skarb są ratunkiem dla ludzkości…
  Niech Polak mądry jest przed szkodą,
  Do której świat marksiści wiodą!

 2. Renata

  23 lutego 2018 at 18:33

  Polecam utwór „Niemy Głos” artysty o pseudonimie QCYK, który może natchnie niektóre osoby. Dziwię się, że nikt o tym utworze nigdzie nie mówi.

  https://youtu.be/oHj9xGhkZ0M

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra