Z zagranicy

Amerykańskie wyniki badań: Aborcja nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów

W grudniu zeszłego roku Journal of American Physicians and Surgeons opublikował badania dotyczące skutków aborcji. Zapytano 987 kobiet o pozytywne bądź negatywne efekty aborcji, którym się poddały.

Spośród negatywnych skutków największa część kobiet odpowiedziała, że było to odebranie życia drugiemu człowiekowi; wiele też cierpiało z powodu depresji, poczucia winy, nienawiści wobec siebie, wstydu bądź żalu. Ponadto kobiety te wpadały w uzależnienie od różnych substancji, a 6,2% podjęło próbę samobójczą.

Kiedy spytano je o pozytywne skutki jedna trzecia z nich odpowiedziała, że pozytywnych skutków nie ma wcale. Reszta kobiet nie wymieniła żadnego bezpośredniego dobrego skutku. Jedyne dobro, o którym mówiły wynikało z przeświadczenia o ogromnym złu, którego się dopuściły i wynikających z tego próbach naprawienia go np. poprzez bycie wolontariuszem organizacji pro-life.

Dziś w polskim Sejmie usłyszymy przemówienie feministek domagających się prawa do zabijania dzieci, a co za tym idzie ogromnej krzywdy kobiet, które się tego dopuszczą. Paradoksalnie prezentowany przez nich projekt nosi nazwę „Ratujmy kobiety”. Tymczasem według tych, które mają na sumieniu zabicie swojego dziecka, aborcja zrujnowała im życie, nie przynosząc żadnych pozytywnych rezultatów. Czy nie należy więc posłuchać raczej tych, które wiedzą, co mówią?

Źródło: StopAborcji

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Kowalski

  14 stycznia 2018 at 13:27

  Aborcja to zbrodnia przeciwko ludzkości ,to zaplanowane morderstwo z premedytacja za ktore sie idzie do wiezienia,jeżeli zabijasz własne dziecko jesteś zwykła morderczynią i taki zapis powinien byc w konstytucji ,to czego sie dopuszcza lewactwo na całym świecie propagując aborcje jest tym samym co robili hitler i Stalin w czasie wojny z ludźmi ,absolutnie każde zabicie dziecko powinno byc karane więzieniem ,do tego sposób zabijania dzieci po przez fizyczne rozerwanie ciała dziecka i ból jaki zadajemy nienarodzonemu aniołkowi nie mieści sie w głowie ludzi cywilizowanych,każda feministyczna sucz nawołująca do bezprawia nazywanego przez lewaków jakimś prawem jest zwykłym nawoływaniem do zabójstwa i nalezy to wyłapywać i sadzić za współudział w morderstwie i solidnie ukarać więzieniem ,dość juz pobłażania morderczynią

 2. Soroka

  14 stycznia 2018 at 13:57

  Zło, jest to efekt niesprawiedliwości.
  Żadna niesprawiedliwość nie przynosi pozytywnych rezultatów poza jednym: Cierpienie spowodowane złem, może przyczynić się do nawrócenia się i odrzucenia niesprawiedliwości.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra