Z kraju

Projekt dekoncentracji mediów nigdy nie zostanie zrealizowany?

Wszystko wskazuje na to, że projekt dekoncentracji zgermanizowanych własnościowo polskich gazet nigdy nie doczeka się realizacji – stosowna ustawa została włożona do szuflady i wygląda na to, że w niej pozostanie. Taką ocenę sytuacji przedstawił Marian Piłka, wiceprezes Prawicy RP, który nie ma wątpliwości, że w całej sprawie chodzi o zrobienie możliwie dużego hałasu, a nie przywrócenie Polsce polskich mediów.

„Pies, który głośno szczeka na ogół nikogo nie ugryzie. I taki jest sens, różnych akcji propagandowych PIS. Prowadził kampanie przeciwko zniesieniu kary śmierci. Teraz ma większość i mógłby ją przywrócić, ale tego nie robi. Więc potrzebne są nowe hasła. W sprawie dekoncentracji zgermanizowanych własnościowo polskich gazet, czy w sprawie reparacji wojennych” wyliczał Piłka.

„Chodzi o to by odciągnąć uwagę wyborców od takich zachowań jak ratyfikacja traktatu lizbońskiego, w czasie poprzednich rządów PIS, czy teraz ratyfikacji CETA, kontynuacji polityki gospodarczej Balcerowicza (konkurowanie polskiej gospodarki poprzez zaniżanie płac), poparcia dla utworzenia armii europejskiej, czy akceptacji ideologii gender, poprzez odmowę wycofania jej ratyfikacji. Naiwni się nabierają i dyskutują na tematy, które są tylko zasłoną dymną dla obecnych rządów” skonstatował.

Rzeczywiście wiele deklaracji polityków Prawa i Sprawiedliwości ma charakter gry pozorów. Pytanie, jak długo jeszcze Polacy będą się nabierali na tę retorykę?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. tuszyn

  15 stycznia 2018 at 11:53

  Nie będzie żadnej dekoncentracji mediów. Media niemieckie, żydowskie i żydopacholskie opanowały prawie cały rynek oduraczania tubylców i żeby coś sensownego przeczytać trzeba czekać do czwartku na Polskę Niepodległą, do piątku na Gazetę Warszawską, potrudzić się by znaźć w kiosku Tylko Polska lub poszperać w internecie. Są jeszcze malutkie wydawnictwa, które wydrukują coś ciekawego ale obawiam się, że to się wkrótce skończy. Spolonizowanie „polskich’ mediów nie ma żadnych szans tak jak odebranie medalu Grossowi.

 2. Sylwia

  15 stycznia 2018 at 14:45

  dobrze

 3. Roch

  15 stycznia 2018 at 15:13

  Podobnym tematem jest poprawa kondycji małych i średnich przedsiębiorstw.
  Podnoszenie płacy minimalnej, skutkuje wzrostem podatku ZUS, VAT nie spada, choć Tusk już dawno nie jest premierem.
  Przy okazji niższy VAT poważnie oslabil by łańcuszki barowe.
  Tak karmi się nas tematami, których nie ogarnia zwykły Kowalski.
  W weekend TVP Info podało news’a, że w Europie zachodniej jest „epidemia grypy”, a na koniec materialu jakby „lokowanie produktu” i zapewnienie, że aktualna szczepionka obejmuje aktualna mutacje wirusa!
  Normalnie Radio Erewan…

 4. abc

  15 stycznia 2018 at 16:22

  Zapewne od początku to była ściema obliczona na zwodzenie elektoratu.
  Gdyby rzeczywiście chciano coś zrobić to można było zadziałać choćby fiskalnie zaraz po objęciu ministerstwa finansów.
  No ale jak tu krzywdzić media o lewicowym odchyle jeśli samemu ciągnie się w lewo…

 5. abc

  15 stycznia 2018 at 16:31

  I jeszcze jedno, bo to zaraz porządkuje sprawy – PiS został dopuszczony do władzy nie po to żeby zrobić Polsce dobrze, tylko przede wszystkim aby wspierać banderowców i finansować Ukrainę. I z tego zadania wywiązuje się w podskokach.
  A to co dzieje się pozytywnego to właściwie głównie efekt uboczny tego, że instrukcje są obecnie przekazywane z pominięciem Berlina, który za PeO dorzucał tam jeszcze swoje.

 6. marju73

  15 stycznia 2018 at 18:16

  Potrzebna jest radykalna zmiana a nie żadna „dobra zmiana”.

 7. IGO

  15 stycznia 2018 at 19:13

  Jak długo? – do usranej śmierci.

 8. finka

  15 stycznia 2018 at 21:18

  Dokładnie tak jest, jak p.Piłka mówi, rzadza cały czas okrągłostołowcy. P.Szydło wychyliła się ciut za dużo, Macierewicz i Szyszko też chyba uwierzyli w dobrą zmianę, wyszło jak zwykle.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra