Z kraju

Dyrektor Ośrodka Kultury odwołana za ukrywanie kosztów koncertu Natalii Przybysz

Dzięki determinacji jednego z mieszkańców Nadarzyna i wsparciu prawników Ordo Iuris odwołano urzędniczkę wielokrotnie naruszającą przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez prawie rok odmawiała ujawnienia m.in. szczegółów dotyczących wydawania środków publicznych związanych z organizacją koncertu Natalii Przybysz – piosenkarki publicznie przyznającej się do zabicia swojego nienarodzonego dziecka w jednej z zagranicznych klinik aborcyjnych. Wielu mieszkańców oburzyło organizowanie wydarzenia muzycznego ze środków publicznych.

Mieszkańcy Gminy Nadarzyn wielokrotnie zwracali się w trybie dostępu do informacji publicznej do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w celu uzyskania podstawowych informacji głównie na temat koncertu Natalii Przybysz, organizowanego przez Ośrodek Kultury. Urzędniczka powoływała się m.in. powołała się na klauzulę poufności oraz braku uzasadnienia interesu publicznego, ignorując tym samym m.in. wielokrotnie decyzje wydane przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze czy orzeczenia w kilku postępowaniach przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.

Instytut Ordo Iuris od lat walczy machiną urzędniczą, wobec której obywatele często pozostają bezbronni. W tym przypadku domagaliśmy się transparentności i jawności gospodarowania środkami publicznymi, dlatego wsparliśmy starania mieszkańców gminy, którzy nie mogli wyegzekwować od urzędnika podstawowych informacji na temat wydarzenia gminnego finansowanego ze środków publicznych. – powiedział adw. Bartosz Lewandowski, Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Jak wskazano w zarządzeniu wójta gminy Nadarzyn, odwołującym urzędniczkę „Przyczyną odwołania jest ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji (…), przekraczaniu terminu na udzielenie odpowiedzi oraz pozostawaniu w bezczynności pomimo kilkukrotnego uchylenia wydanych decyzji o odmowie udzielenia informacji publicznej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie, stwierdzeniem bezczynności przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (…)”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. mordimer

  13 lutego 2018 at 15:08

  To ta ” artystka”o skasowanym mozgu i sumieniu ? Beztalencie wyjątkowe , dlatego nikt normalny nie bedzie płacił za taka szmire . A ze neomarksistka anty kulturowa to tajna dotacja sie należy .
  Proste jak drut.

  • prawo

   13 lutego 2018 at 19:57

   Po 2 latach wywalczyli coś co powinno być oczywistym zachowaniem. Podsumuję tylko jednym zdaniem: UBecja tworzy taką nakładkę/czapę na państwie teoretycznym, jak je ktoś tam nazwał, i to ta czapa jest daleko ważniejsza i w gruncie rzeczy to ona skrycie rządzi. To widzialne państwo to teraz tylko „reprezentuje” PiS. Stąd te awantury w tym o sądy które są w 105% zawłaszczone przez UBecję, itd.

 2. Emil

  13 lutego 2018 at 15:50

  To ta feministka ze zrytym beretem ktora zabiła własne dziecko i sie lansowała na smierci swojego dziecka?,zryty lewacką ideologia beret upoważnia ja do dawania koncertów jedynie w chińskich i północnej Korei obozach koncentracyjnych i miejscach martrorogi ludzkiej w których pobierane sa organy ludzkie od niewinnych ludzi a skazanych w fingowanych procesach na odbieranie organów ,to dla niej odpowiednie miejsca i aż dziw bierze ze morderczyni wystawia sie na publiczny lincz prowokując swoją obecnością,a mogłaby rzucić to wycie i zająć sie normalna praca np u Niemca przy zbiorze truskawek i szansa na byc moze zbiorowy gwałt przez tamtejszych śniadych w dodatku transmitowany na żywo na cały świat przez społecznościowe media jak FB ,to dopiero byłby międzynarodowy lans!!!

 3. Egzorcysta

  13 lutego 2018 at 16:02

  Nie wiem jak to mozliwe, ze ludzie z rozumem chazarskim dostaja sie na stanowiska w instytucjach i urzedach, gdzie maja dostep do pieniedzy panstwowych? Kazdy prawy czlowiek, z pewnoscia jest tego zdania, ze kazdy kto decyduje o pieniadzach panstwowych, musi to robic publicznie.Czyli kazde rozliczenie i bilans kazdego urzedu i instytucji, lacznie z tym ile zostalo wydane na olowki i temperowki, musi byc dostepny w internecie, bez pytania sie o to.
  Drugi punkt! Kazdy kto „pracuje”, za panstwowe pieniadze, lub otrzymal chocby 5 zl z naszych pieniedzy, bez wzgledu na stanowisko, funkcje , musi rozliczyc sie z narodem, czyli ujawnic swoj stan majatkowy i zarobki.Zeby kazdy kto placi podatki widzial ,ze taka osoba jest uczciwa.A kazde zatajenie lewych dochodow, musi byc karane przpadkiem majatku i zakazem pracy za panstwowe pieniedze.
  I trzcia sprawa, to kazdy kto zyje za panstwowe pieniedze , musi udzielic odpowiedzi, kazdemu reporterowi, czy dzinnikarzowi, by wyjasnic swoje stanowisko i przyczyny decyzji jakiegos gremium, ktore podjelo decyzje o jakims wydatku, pieniedzy panstwowych.Kazdy kto odpowie „bez komentarza” lub odesle do „komorki utworzonej dla takich celow” a ta nie odpowie na zadane pytania, odrazu musi spakowac swoje dlugopisy i wont stad do domu i zakaz pracy za panstwowe czyli nasze pieniadze.
  Jezeli jakis posel, np. glosowal za GMO, czy innym syfem, musi odpowiedziec dlaczego? Za odpowiedz „bez komentarza” , wont z posady. Tylko w ten sposob, moze sie w Polsce, stac, ze przestana ginac publiczne pieniedze, i nie bedzie chetnych, na posadki, gdzie mozna podpieprzyc legalnie nasze pieniedze.
  I po cztawrte, wszyscy wiedza, ze jestesmy inwigilowani, analizowani na wszystkie strony.Robia to wlasnie ci ktorzy decyduja o naszych pieniedzach.I aby nastapila symetria, osoby pubiliczne, decydujace sie zyc za nasze pieniedze, musza byc dostepni i nie maja prawa miec pretensji, ze ich ktos np fotografuje, gdziekolwiek.Albo nie podejmowac sie zajec za cudze pieniadze.Narod musi wiedziec za co placi swoim wybranym politykom.Uwazam, ze polowa jest niepotrzbnych, i gdyby ich rozliczyc, z ich pracy i poborow, okazaloby sie, ze wzieli pieniedze za nic, albo za tyle co jest warte 100 zl. Jedynmym co moze zostac utajnone to wydatki na bezpieczenstwo panstwa, ale utajnione tylko dla mas.Osoby zwane rzadem, czyli ministrowie, premier, prezydent, musza miec dostep do wszelkich informacji.W Polsce ginie minimum, 1/4 naszych pieniedzy w nieznaych okolicznosciach, a „praca” czy to w sejmie czy to w gminie, polega na tym, jak to ukrasc i zatuszowac.I tego by to nie ginelo, musimy sie jako narod, dopominac na kazdym kroku, albo wont od latwej kasy do prawdziwej pracy.Jakby ludzie pracujacy w fabrykach, spedziali w pracy tyle czasu na rozywce i zalatwiajac swoje sprawy , co politycy i urzadnicy, to kazdego wypieprzylby wlascieciel na zbity pysk, i to samo musi obowiazywac tam gdzie ludzie pracuja za nasze pieniedze.I zadnych immunitetow.Immunitet to ochrona dla wlasnych przestepstw, w tym kradziezy naszych pieniedzy, lub „niegospodarnosci” ktora zazwyczaj zawsze temu towarzyszy.

 4. frate

  13 lutego 2018 at 16:30

  Jak taka przebrzydła kreatura, która zabiła swoje dziecko i się tym chwali, mogła dostawać jakieś pieniądze z publicznej kasy?? Kto nami rządzi?? Jak długu żyd będzie nam jeszcze pluł w twarz i finansował taką szmirę i chłam z naszych pieniędzy??? Natychmiast odwołać tą dyrektor i nasłać kontrole skarbową do tego złodziejskiego ośrodka!!!

 5. Nadarzyniak

  13 lutego 2018 at 17:35

  Ludzie opamiętajcie się. Kto jest bez grzechu… Potępiajcie grzech a nie człowieka. Nie obrażajcie innych. To jest czyjaś żona i matka. Co zrobiłby Jezus? Nazwał ją kreaturą itp? Polecam sakrament pojednania.

  • Janusz

   13 lutego 2018 at 18:17

   Kreatura!

  • okirex

   15 lutego 2018 at 08:40

   Franiu ty tu na tym forum?
   a gdzie twoi doradcy z germanii?

 6. gerwazy

  13 lutego 2018 at 22:37

  Wszyscy kiedyś zapłacimy za swoje czyny dobre czy złe ważne żeby mieć świadomość nieuchronnego

 7. Barbara

  13 lutego 2018 at 23:40

  Stała się wielka tragedia dla matki i jej nienarodzonego dziecka, któremu nie było dane poznać rodziców i rodzeństwo. Gehenna dziecka się skończyła (według prywatnych objawień takie dziecko jest w Niebie, sam Bóg-Ojciec je adoptuje), natomiast gehenna matki się zaczęła i trwać będzie do końca życia – od syndromu poaborcyjnego nikt nie ucieknie; oby jeszcze za życia przyszła skrucha – tego należy jej i jej partnerowi (tak sama wyraża się o ojcu dziecka) życzyć.
  Szatan, który czyha na życie człowieka posługuje się w dzisiejszym świecie zdeprawowanymi starszymi ludźmi, którzy ogłupiają młodych.

 8. George

  14 lutego 2018 at 07:34

  A gdzie kara, przynajmniej finansowa? Samo odwołanie ma być karą? Byłoby to co najmniej śmieszne.

 9. Stanley

  14 lutego 2018 at 08:28

  Niech sobie usuwają ciążę i się z tym obnoszą….ale wara od naszych pieniędzy, to ich sprawa i ich sumienia, a nas niech do tego nie mieszają.

 10. gtuytre

  14 lutego 2018 at 17:33

  Dla takich osób jak ta Pseudoartystka powinna obowiązywać tzw. „Aborcja wsteczna” czyli póki rodzice żyją to sprawują władzę/opiekę nad dzieckiem(nawet jeśli jest już dorosłe) i w każdej chwili mogą sobie wykonać zabieg na tymże dziecku…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra