Polskość

Grób zamknięty, a Polska klęczy na grochu

Przedstawiciele kościołów chrześcijańskich ogłosili zamknięcie „aż do odwołania” Bazyliki Grobu Świętego z powodu wprowadzenia przez władze Izraela i Jerozolimy – jak to określili – „dyskryminujących i rasistowskich” przepisów podatkowych.

Według przygotowywanej ustawy, kościoły chrześcijańskie w Izraelu mają być obciążone podatkiem od nieruchomości, a w przypadku zaległości podatkowych, władze Jerozolimy będą mogły przejmować kościoły i inne budynki na własność. Warto zwrócić uwagę, że władze Izraela rozpoczęły prace nad tymi przepisami wkrótce po decyzji prezydenta Donalda Trumpa o przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy.

W ten sposób USA via facti uznały Jerozolimę za stolicę Izraela, co jest stanowiskiem sprzecznym z opinią społeczności międzynarodowej, która Jerozolimy za stolicę Izraela nie uznaje, stojąc na stanowisku, iż status tego miasta ma charakter międzynarodowy.

Wprawdzie Kneset włączył obszar tego miasta do terytorium państwowego Izraela, a wydawana w języku polskim w Warszawie żydowska gazeta dla Polaków relację z tego wydarzenia opatrzyła triumfalnym tytułem „Jerozolima nasza!” – ale państwa utrzymujące z Izraelem stosunki dyplomatyczne swoich ambasad w Jerozolimie nie umieszczały. Wspomniany tytuł w „Gazecie Wyborczej” – bo to o niej mowa – był wyrazem niewątpliwego wybuchu uczuć nacjonalistycznych redakcyjnego Judenratu, który zresztą potem się tego wypierał i z internetowego archiwum relację tę usunął, zgodnie z orwellowskimi zasadami Ministerstwa Prawdy. Na szczęście w bibliotekach są papierowe wydania, więc każdy może to sobie sprawdzić.

Mniejsza jednak o uprawiane przez żydowską gazetę dla Polaków praktyki rodem z Ministerstwa Prawdy, bo ważniejsza jest sytuacja wspólnot chrześcijańskich na obszarze Jerozolimy. Decyzja prezydenta Trumpa o przeniesieniu ambasady stanowi nie tylko krok w kierunku uznania suwerenności Izraela nad obszarem Jerozolimy, ale również kolejny przykład lekceważenia stanowiska wspólnoty międzynarodowej. Korzystając z amerykańskiego poparcia Izrael wielokrotnie lekceważył rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ i gdyby nie bezwarunkowe poparcie USA, niewątpliwie zasłużyłby sobie na wpisanie go na listę „państw zbójeckich”. Jeśli tedy decyzja prezydenta Trumpa zachęci Izrael do podkreślania swojej suwerenności nad Jerozolimą również w formie zaporowego opodatkowania nieruchomości należących do wspólnot chrześcijańskich, to może to doprowadzić do stopniowego usunięcia wszelkich śladów chrześcijaństwa nie tylko z Jerozolimy, ale również z niekwestionowanych części izraelskiego terytorium państwowego. Ta właśnie obawa legła u podstaw stanowiska społeczności międzynarodowej, by Jerozolima nie wchodziła w skład suwerennego terytorium Izraela.

Zwraca uwagę również milczenie polskich mediów w tej sprawie. Ta wiadomość zastała mnie akurat w Belgii, ale telewizja belgijska informuje o tej sprawie bardzo obszernie, podczas gdy w internetowych portalach polskojęzycznych nie znalazłem na ten temat żadnej wzmianki. Domyślam się tedy, że media w służbie obozu zdrady i zaprzaństwa nie informują o tym wydarzeniu z obawy narażenia się na oskarżenia o „antysemityzm”, zaś media w służbie obozu płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm nie informują o tym z obawy narażenia się na gniew Naszego Najważniejszego Sojusznika i Najważniejszego Sojusznika Naszego Najważniejszego Sojusznika, z którym właśnie prowadzą „dialog”, to znaczy – starają się uzyskać zatwierdzenie dopuszczalnej wersji nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wygląda na to, że Polska nie tylko nie wstaje z kolan, ale nadal klęczy i to w dodatku – na grochu.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  26 lutego 2018 at 20:47

  Gita Nabavi
  dedykuję Evicie i Sarze z ndie.pl

  Gita Nabavi feministka
  Git! bo nabawi się wnet listka…
  Skończy odwiedzać gołe plaże
  Nawet i cycka nie pokaże!
  Czador ubierze, potem burkę…
  Córka islamki (?) swoją córkę
  Znów na islamkę wyhoduje,
  Bo znieść granice sugeruje.

  Gita przeciwko deportacji
  Walczy muslimów. Szweckiej nacji
  To zaś nie wróży nic dobrego.
  Przypadnie Szwecja dla Kalego!
  Od Gity Szwecja się nabawia
  Tego, co tak Kalemu sprawia
  Radość: bezmyślność. Bo głupota
  O jutro wszak się nie kłopota…

  Lekko i łatwo, i przyjemnie
  Jest, gdy myślenie mózgu nie mnie;
  Gdy wszystkie jego sfałdowania
  Gładzą się; są jak od zarania
  U małp, a nawet u małpiatek!
  Czy można? Można, gdy dostatek…
  Jak długo jeszcze biały Szwyd
  Nabawia wciąż Nabavi… Git!

  • klioes vel pislamista

   27 lutego 2018 at 11:38

   Jerozolima nasza!

   Oczy przecieram: „Gazeta” ogłasza:
   Jerozolima jest nasza!
   Tytuł tak szczery… Objaśnia artykuł,
   Że ją właśnie Kneset przykuł
   Do nas… To znaczy, no …do Izraela…
   To redakcję rozwesela.
   Mnie też ogarnia radość, ale nie ta:
   Wiem już czyja jest …„Gazeta”!

 2. Robert B.

  26 lutego 2018 at 20:49

  Akurat TVPiS o tym dzisiaj mówiło. Tylko z jakimś takim podejrzanym taktem… Pewnie wczuwali się we „wrażliwość żydowską”…

  • Tomek

   28 lutego 2018 at 12:00

   Pewnie oglądałeś przed przyjęciem swojej dziennej dawki leków, dlatego też wszystko wydawało ci się bardziej podejrzane, niż gdybyś to oglądał po ich zażyciu.

 3. Robert

  26 lutego 2018 at 22:01

  A boso się da,jankesowi Cejrowskiemu nie zamknęli,nawet ruskie z bejsbolami i film zrobił.Tera cza być żydem,najlepiej z paszportem hamerykanskim,ci nawet z butami wszędzie wejdą.Wszyscy jesteśmy Chińczykami i mamy litość dla dolara,zanim go zamkniemy.

 4. Vagoddindes

  26 lutego 2018 at 22:17

  „Wiedzieliście, że jest „konkordat” polsko-żydowski i co z niego wynika?”
  https://www.youtube.com/watch?v=yqGeh0ODiF0

 5. sternik2

  26 lutego 2018 at 22:23

  No cóż,nie od wczoraj jesteśmy na kolanach wobec „naszych braci”. Rozpoczął „zbożne dzieło” jaśnie oświecony książę Bolesław Pobożny (nomen omen!)już niestety roku pańskiego 1264 ze słynnym Statutem Kaliskim dając początek „wielce chwalebnego” wchodzenia w d… plemieniu żmijowemu. Wystarczy tylko dokładnie przestudiować 36 punktów owego „dzieła” i…przeniesiemy się prawie w czas dzisiejszy..W dodatku „poprawił” czyli rozszerzył na całe Królestwo Polskie powyższy Statut (A.D.1364)następny orędownik już wtedy „przeganianych i biednych” niejaki Kazimierz Wielki. Takich gorliwych obrońców „od zawsze niewinnych” mojżeszowych synów było w tym dziwnym aspekcie historii Państwa Polskiego jeszcze wielu,że wymienię dwóch tylko- Kazimierz Jagiellończyk (dalsze przywileje dla pejsatych)i Zygmunt Stary, za którego to władzy Polska była tak „obłędnie” tolerancyjna wobec starszych w wierze, że w tym czasie Królestwo Polskie określano jako : „niebo dla szlachty, czyściec dla mieszczan, piekło dla chłopów i raj dla Żydów”. To tylko siłą rzeczy b. skrócony i zubożony opis postawy naszych najświatlejszych postaci i ich samarytańskiego zacięcia względem „narodu wybranego”, ale jak widać tradycje w tym zakresie(kolana i groch) mamy już wielowiekowe i niepodważalne..

 6. Robert

  26 lutego 2018 at 22:44

  Kaziu,Kaziu zakochaj się,a żyd cię pozwie żeby być Wielkim dla historii ,albo w żydowskiej tradycji będziesz bandytą na banicji w środku lasu

 7. Szczepko

  26 lutego 2018 at 23:12

  Przepraszalizm czyli #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland

  #BlameOnPoland
  https://www.youtube.com/watch?v=Ph9EjdO7pLw&feature=youtu.be

 8. P.M.

  26 lutego 2018 at 23:34

  A Pan Daniels zasugerował by Auschwitz został wyłaczony z Polskiej jurysdykcji i stał się eksterytorialny, zarządzany przez strukturę międzynarodową.

 9. Hania

  27 lutego 2018 at 00:40

  Warto wiedzieć dlaczego USA i Izrael tak się spieszą:

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/576

 10. myślący

  27 lutego 2018 at 06:47

  masakra w kraju Polin: demokratyczne władze suwerennego Państwa na drugim końcu świata uznały, że …. KrK musi zapłacić podatek (! szok) i to jeszcze pod groźbą egzekucji !! coś niebywałego… cała polska prawica sparaliżowana …

 11. Hania

  27 lutego 2018 at 09:57

  „Jak wynika z rozmowy opublikowanej w „Sieci”, głos i opinie Jonny Danielsa mogą już wrótce docierać do jeszcze szerszego grona. Trwają bowiem, jak mówi Daniels, rozmowy na temat jego cotygodniowego programu na antenie Radia Maryja.”

  Chyba w zastępstwie felietonów pana Michalkiewicza?
  I tak z ” katolickiego głosu w twoim domu”
  Radyjo ojca Rydzyka stanie się
  ” judeochrześcijańskim głosem w twojej synagodze”

  Oczywiście z pieniędzy wydartych Polakom!

  Już dawno wycofałam się z płacenia na to radio.
  Bynajmniej nie wstydzę się za ojców redemptorystów
  Którzy bardziej pokochali pieniądze od Prawdy….

  • qaz

   27 lutego 2018 at 10:14

   oj tam,oj tam. Ojciec Rydzyk chce żeby lud tubylczy Polin miał przekazywane wiesci i dyrektywy od rzeczywiscie rzadzącego tu Izraela bezposrednio, a nie przez Morawieckiego czy Dudę czy Kaczora, którzy są sługami i nie maja nic do gadania.

 12. Hania

  27 lutego 2018 at 11:46

  Może rebe se myśli, że mieszkańcy Polin się nie połapią?
  Wszakże już słychać głosy judeochrześcijańskich biskupów, że
  – to nie żydzi zabili Chrystusa!
  Tylko my.
  Przez swoją niewdzięczność, krnąbrność czy niewierność!
  A Chrystus jest li tylko postacią symboliczną,a nie historyczną…

  Zresztą.
  Przykład idzie z góry
  Redemptorysta kardynał Tobin:

  „Kardynał Joseph Tobin w rozmowach medialnych w ciągu ostatnich kilku tygodni wyraził sympatię wobec osób kwestionujących nauczanie Kościoła dotyczące kapłaństwa kobiet. Pochwalił znaną propagatorkę dopuszczenia ich do diakonatu. W jednej z rozmów zasugerował wręcz dopuszczenie ich do godności kardynalskiej. Jego zdaniem obecne stanowisko Kościoła zniechęca niewiasty do wiary. Jednocześnie liberalny purpurat określił nawracanie homoseksualistów jako nieco przestarzałe.

  Read more: http://www.pch24.pl/kardynal-joseph-tobin-podaje-w-watpliwosc-nauczanie-kosciola–chodzi-o-kaplanstwo-kobiet-,57535,i.html#ixzz58Iv5WQDw

  Tylko czekać aż nasza Krysia kochana zostanie diakonisą u redemptorystów 🙂

 13. Marta

  27 lutego 2018 at 11:59

  Żydzi to pokrętna nacja.

 14. tomek

  5 marca 2018 at 10:36

  Kto wierzy żydom szkodzi Polsce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra