Z kraju

Magdalena Ogórek przypomina Muzeum Żydów żydokomunistycznych oprawców i potępiła Polin za pomawianie jej o antysemityzm

Na swoim profilu facebookowym Magdalena Ogórek opublikowała pismo jakie skierowała do dyrektora Muzeum Żydów Polskich Dariusza Stoly, w związku z tym, że Polin pomówił ją o antysemityzm.

W swym liście Magdalena Ogórek stwierdziła, że

„Doskonale pamiętam dzień, gdy ze swoim kilkuletnim dzieckiem odwiedziłam powstające dopiero Muzeum Polin. Nie było wówczas jeszcze wystawy stałej, przewodniczka oprowadziła nas po pustym gmachu, opowiadając dopiero o idei powołania tej instytucji.

Przyprowadziłam tam swoje dziecko, bo uznałam, że moim obowiązkiem jest – jako Polki i historyka – ukazanie córce, jak pięknie dwa narody – polski i żydowski, potrafiły współżyć z sobą przez wieki.

Jak łączyła nas wspólna historia, kultura i dobro.

Wracałyśmy do muzeum jeszcze kilkanaście razy – córka zawsze z zapałem wypełniała ankietę przy wyjściu, a ja w mediach społecznościowych zachęcałam do odwiedzin w Polin.

Gdy córka rozpoczęła edukację podstawową, z mojej inicjatywy klasa wychodziła do muzeum Polin na lekcje muzealne. W domu, oprócz Mickiewicza i Słowackiego, dziecko czytało m.in.”Opowiadania dla dzieci” I. B. Singera, bywało w Teatrze Narodowym, ale też w Teatrze Żydowskim.

Dziś moje dziecko ma kilkanaście lat. Mogę z dumą powiedzieć, że dzięki memu wychowaniu jest młodą Polką, patriotką, która żywi wiele uczucia wobec narodu żydowskiego, ale wie też, co działo się w katowniach na Rakowieckiej, w al. Ujazdowskich w okresie stalinizmu. Bowiem historii nie wolno opowiadać relatywnie.

Od czterech lat dziecko uczy się hebrajskiego (z przerwą) – sama zainteresowała się językiem przez kontakt z kulturą (dzięki mamie), ale wie także, kim była Luna Brystygierowa, Jakub Berman, Józef Różański i inni kaci, których wystawa Polin nigdy nie uwzględniła. (J. Światło jest schowany za drzwiami.)

W ubiegłym roku ukazała się moja książka „Lista Wächtera” – w której obok dramatu narodu polskiego podczas II wojny światowej równolegle opisuję dramat narodu żydowskiego i grabież dóbr kultury. Na każdym spotkaniu autorskim krzewię wiedzę wśród młodzieży o tym, co dotknęło nasze dwa narody z ręki niemieckiego okupanta.

Wśród listów, jakie otrzymuję od Czytelników, czytam: „z pani książki można uczyć się tolerancji i szacunku do innych nacji”

Dzisiaj, na wystawie o marcu 68′ widnieje mój tweet – pytanie do Marka Borowskiego – jako przykład na „współczesny polski antysemityzm”.

To, co Państwo zrobiliście jako muzeum, jest haniebne.

Jeden z inicjatorów muzeum, wybitny człowiek, prof. Lech Kaczyński chciał powołania tego muzeum, by łączyło Polaków i Żydów.

Obecnie muzeum odeszło zupełnie od swoich funkcji społecznych, jawnie angażując się w politykę, zapominając o ważnym przekazie prof. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP – ostatnio muzeum dzieli i pomawia Polaków.

Szanowni Państwo,

jako historyk i dziennikarz mam prawo stawiać pytania i ani senator Marek Borowski, ani inny polityk nie ma prawa tej wolności historykowi i dziennikarzowi zabraniać.

W dniu 28.07.2017 r., o godz 19:30 opublikowałam wpis na Twitterze, będący bezpośrednim nawiązaniem do wypowiedzi Marka Borowskiego, senatora RP, jaką wyemitowano w tym dniu w „Faktach” TVN o godz.19:00.

Marek Borowski zarzucił w niej wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi brak kręgosłupa moralnego.

Doskonale wiemy – Państwo i ja, że mój tweet nie jest przejawem antysemityzmu. Jest przejawem niezgody na zakłamywanie prawdy o stalinizmie – o okresie, o którym wciąż trudno dyskutuje się w Polsce, bowiem wszelkie pytania natychmiast knebluje się sprawdzoną metodą: oskarżeniem o antysemityzm.

Jako historyk i dziennikarka uznałam, że Marek Borowski, dwukrotnie członek komunistycznej PZPR, w której pozostał do chwili rozwiązania tej partii, ma skromne prawo moralne do pouczania o kręgosłupie moralnym i o tym, czym jest demokracja.

Zadałam pytanie, bowiem przyzwoitość wobec ofiar stalinizmu wymagała postawienia go senatorowi, czerpiącemu profity z pełnienia funkcji publicznych już w wolnej Polsce, o którą walczyli Patrioci Wyklęci.

Powodowana wszystkimi tymi względami, skierowałam do senatora Borowskiego z mojego prywatnego konta na Twitterze esencjonalne (wymóg 140 znaków) pytanie w kontekście jego drwin z wicepremiera Gowina: „Czego oznaką była zmiana nazwiska z Berman na Borowski?”

Nikt nie ma prawa kneblować pytań historyka i dziennikarza.

Podanie mojego tweeta jako przykład „współczesnego antysemityzmu” traktuję jako kolejny wyraz politycznej opresji.

W związku z powyższym wzywam do natychmiastowego wycofania (w terminie do 3 dni) z wystawy części dot. mnie oraz publicznych przeprosin – w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową, domagając się jak najwyższego odszkodowania, które przeznaczę dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych, na wsparcie wystawy o ofiarach i katach stalinizmu.

Fotografia z profilu facebookowego Magdaleny Ogórek

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

69 komentarzy

69 Komentarzy

 1. prawo

  14 marca 2018 at 16:04

  Kandydatka komunistów na prezydenta III RP powiedziała:
  „Gdy córka rozpoczęła edukację podstawową, z mojej inicjatywy klasa wychodziła do muzeum Polin na lekcje muzealne. W domu, oprócz Mickiewicza i Słowackiego, dziecko czytało m.in.”Opowiadania dla dzieci” I. B. Singera, bywało w Teatrze Narodowym, ale też w Teatrze Żydowskim.”

  Zawsze – od początku jak ją zobaczyłem, to wiedziałem, że jest z nią „coś nie tak”.

  • prawo

   14 marca 2018 at 16:06

   Kandydatka komunistów na prezydenta III RP, to jest typowy dwużydzian Polaka wg Andrzeja Niemojewskiego.

   • prawo

    14 marca 2018 at 18:52

    A tak nawiasem to nieźle ją wytolerowali przyjaciele żydzi.

    • spider

     15 marca 2018 at 05:34

     Do której części się zaliczasz, „prawo”: pożytecznych idiotów czy cwaniakow?

     • prawo

      15 marca 2018 at 12:31

      Nie wiedziałem, że to Twoja rodzina. Nie ruszałbym gówna Ty statystyku czy inny księgowy od szufladkowania.

  • WJTK

   14 marca 2018 at 21:55

   Jeżeli cytuje się jakiś charakterystyczny fragment jej wypowiedzi, to też warto przytoczyć inny: „ Córka wie też, co działo się w katowniach na Rakowieckiej, w al. Ujazdowskich w okresie stalinizmu” , „wie także, kim była Luna Brystygierowa, Jakub Berman, Józef Różański i inni kaci, których wystawa Polin nigdy nie uwzględniła. (J. Światło jest schowany za drzwiami.)”
   Rzeczywiście była „kandydatką Milera”, ale nie słyszałem by kiedykolwiek zachwalała komunizm, za co zresztą była atakowana przez eseldowców. Miała i ma poglądy konserwatywne oraz myśli po polsku, co dziś jest bardzo ryzykowne i dlatego należy to docenić, a nie dołączać do hejterskiego stada lewaków. Do tego jest kulturalną i mądrą osobą i nie popada w fanatyzm. Oczywiście trochę się „produkuje”, ale to chyba nie jest najgorsza cecha medialna.

   • Jacek

    15 marca 2018 at 02:12

    Popieram w 100%

   • prawo

    15 marca 2018 at 12:44

    … i jeszcze ten aksamitny głos tej sprzedajnej idiotki – zapomniałeś/zapomniałaś.

   • Ja-Gienka

    21 marca 2018 at 11:45

    Popieram Twoje zdanie w całości – i podkreślę: to mądra i odważna Polka !!! Brawo Pani M.Ogórek !!!

    • Ja-Gienka

     21 marca 2018 at 11:47

     Moja odpowiedź była do :”WJTK 14 marca 2018 at 21:55″

    • Wojtek

     22 marca 2018 at 20:18

     Muzeum zrobiło nadużycie. Nie można bezpodstawnie oczerniać obywateli polskich.
     Dyrektora muzeum powinno się natychmiast zwolnić.

  • B,B,

   14 marca 2018 at 22:36

   Cóż z Tobą jest właśnie coś nie tak.

   • prawo

    15 marca 2018 at 12:46

    A znam ja to-to, jakieś B,B, – co to myli mu się zapewne kropka z przecinkiem?

 2. qaz

  14 marca 2018 at 16:29

  Mnie Madzi nie żal. Dla kasy pokochała pisiorow i kity wciska, ze Lech Kaczynski, to wybitna osobowośc, a wiadomo, ze to byla niesamowita miernota z którą Zachód sie w ogóle nie liczył. Kiedys wykombinował sobie Bal w Operze z zachodnimi politykami dużego formatu, ale wszyscy go olali i pomysl z balem upadł. poza tym Ogórek chrzani o współżyciu obu narodów, co jest mega bzdurą, bo te narody żyły OBOK siebie a nie ze sobą. Sam Jerzy Kosinski przyznał, że przed wojną żyd mógł znać tylko jidisz i mógl spokojnie funkcjonować bez polskiego. Przytaczany Siger znał polski słabo.

 3. 21321312,,,

  14 marca 2018 at 16:33

  Maciej Modzelewski – do Generałów
  https://www.youtube.com/watch?v=dMzKNLZQNw4
  ,

 4. gazetawarszawska.com

  14 marca 2018 at 16:38

  Waszyngtońskie obrady AIPAC z senator Anną Marią Anders w tle.

 5. Robert B.

  14 marca 2018 at 16:44

  Tak czy inaczej żydostwo jest wygrane. Na zarzuty na antysemityzm powinna być tylko jedna reakcja: sram na niego i szczam. Inaczej wytwarzamy wrażenie, że wobec nich należy się ciągle tłumaczyć i wszystkim udowadniać, że się ich bezwarunkowo kocha.

  • prawo

   14 marca 2018 at 17:48

   100/100

  • Hamer

   15 marca 2018 at 11:29

   I wiecznie cały czas za prawie wszystko co z nimi związane bezustannie przepraszać ! DOŚĆ TEGO !!!

   Sama się przekonała, że tak właziła im w tyłek a oni ją tak bezczelnie potraktowali. Z nimi trzeba twardo.

 6. hansi

  14 marca 2018 at 16:48

  A co w temacie Muzeum OBOZU AUSCHWITZ ?
  KIEDY zostanie wywalony na zbity pysk ten, iście po izraelsku arogancki i bezczelny,antypolski buc – Cywiński ????…
  NIE do ruszenia, jak Hajka Grundbaum na stołku Prezydenta Parszawy ?…
  Morze przydałby się taki NOWY „Marzec 68” ?? 😀 …

  • Kwal

   14 marca 2018 at 17:45

   Nic ująć nic dodać…pełna zgoda.

 7. frate

  14 marca 2018 at 16:51

  BRAWO PANI OGÓREK!!! Jest pani bardzo piękna a do tego mądra!!! Jesteśmy z Panią!!! borowski bergman jeden hu…j!!! Nie dać się żydowskim zboczeńcom z POlinu!!! Kobiety już atakujecie tchórzliwie cioty, bo Nas się boicie??? To takie typowo żydowskie!!!

 8. Jan

  14 marca 2018 at 16:58

  „Przyprowadziłam tam swoje dziecko, bo uznałam, że moim obowiązkiem jest – jako Polki i historyka – ukazanie córce, jak pięknie dwa narody – polski i żydowski, potrafiły współżyć z sobą przez wieki.”

  Idiotka przy kolejnym żłobie i nic więcej!

  • Hamer

   15 marca 2018 at 11:37

   Była naiwna. Teraz się przekonała jacy są. Sama PRAWDA !

 9. tuszyn

  14 marca 2018 at 17:07

  Z tym żydowychowaniem córki pani nie tylko mocno przesadziła. Pani się wygłupiła. Biedne oduraczane dziecko. Co na to tatuś? Ja bym zaprotestował. Z tym apelem też się pani wygłupiła a użyta argumentacja ich nie interesuje. Lecha Kaczyńskiego, który wydał na ową łżepropagandówę naszą krwawicę należało by wywalić z Wawelu na kirkut….pucowany obecnie przez Jarosława za krwawicę naszą. Jakie dwa narody? Opętało was?

 10. Mądry Polak po szkodzie

  14 marca 2018 at 17:22

  Dobrze, że syna nie ma bo pewnie by go obrzezała za młodu… Już w TVP widziałem jak właziła w tyłek żydowi, który strzelił focha za słowa prawdy. Po tym pani ogórkowa odebrała głos Polakowi.

  • Kwal

   14 marca 2018 at 17:51

   Tak jest. Dokładnie tak było. Tym żydem, któremu pani Ogórek właziła w dupę to Sandauer. Ale proszę zwrócić uwagę, że w dupę właził mu także wielki patriota pan Miernik i inni obecni na sali…
   A ten Pan który powiedział kilka słów prawdy już w studio się nie pojawia…
   Pani ogórek to kolejny przykład osoby cierpiącej na schizofrenię….

 11. Marian

  14 marca 2018 at 18:06

  Pani Ogórek jest ideowo gibka na wszystkie strony.

 12. Janusz Kolski

  14 marca 2018 at 18:45

  Z tym samowybranczym narodem trzeba jak z jajkiem – odpowiedz bardzo stonowana i na miejscu. Przecież mamy już sytuację, gdzie antysemita to ten, którego żydzi nie lubią, więc broniąc się jesteśmy zmuszeni jednocześnie im słać pochwały. W takim żyjemy świecie!!!

 13. Źmior

  14 marca 2018 at 19:07

  Pomnik pamięci Polaków pomordowanych przez Żydów podczas IIWW i PRL?

 14. myślący

  14 marca 2018 at 19:43

  jeśli żydy już stwierdziły, że to jest przykład współczesnego antysemityzmu, to polskojęzyczny sąd może tylko potwierdzić „polskie tradycje antysemickie” jak w sprawie pana Rybaka; więc naiwnie się blondynka do sądu w Polin odwołuje

 15. z-k

  14 marca 2018 at 20:17

  Obżydzane (nie poprawiać) od wczesnego dzieciństwa dziecko powinno pani wytłumaczyć, że jako gojka ma pani obowiązek żydostwo dopieszczać nie stawiając żadnych pytań i warunków.

  • Janusz Kolski

   15 marca 2018 at 10:43

   Judzić, obżydzać – słowa prosto z codziennego użycia.

 16. jaro7

  14 marca 2018 at 21:57

  Teraz zacznie się totalne WAZELINIARSTWO tzw „elyt” w stosunku do żydów.Ja widziałem program gdzie Ogórek biegała za jakims żydem i prosiła go prawie na kolanach by wrócił do programu bo się żydek obraził na faceta który powiedział mu prawdę.Ogórek zablokowała go nie udzielajac mu głosu.”Nasze elyty’ to ŻENADA włazidupy i to każdemu ,jak nie Zachodowi to USA ,to żydom ,to ukrom to żałosnym żmudzinom.I oni bredzą o powstawaniu z kolan kiedy leżą już na swoich ryjach.

  • marju73

   15 marca 2018 at 09:04

   W tym samym programie był taki młody jak go nazywam (anty)narodowiec co to twierdził że i Eskimios może być dobrym Polakiem.Oczywiście są wyjątki jak choćby obecnie pan Nabil Al-Malazi.Jak widać historia niczego go nie nauczyła.Jeśli ktoś może to powinien ten program obejrzeć i zobaczyć stan otumanienia tych ludzi.

  • Ja-Gienka

   21 marca 2018 at 11:53

   Z kolan próbowaliśmy powstać z P.B.Szydło to ją – w nagrodę – odsunęli. Kto ?

 17. Piotrx

  14 marca 2018 at 22:15

  Gdy pewien Polak w programie Studio Polska upomniał się o szacunek dla nas Polaków to Sandauer udał święte oburzenie, wówczas pani Ogórek wraz z współprowadzącym zaczęli sztorcować szanownego rodaka, mało tego gdy ten „obraził” się na słowa prawdy i chciał wyjść ze studia M.O. niemal pobiegła za nim – poniżej video

  Sandauer ucieka ze Studio Polska
  https://www.youtube.com/watch?v=rDNtUAWrB-E

  • WJTK

   15 marca 2018 at 00:20

   Obejrzałem ten fragment i niestety muszę stwierdzić, że Pan Sandauer został brzydko i bardzo napastliwie zaatakowany prze tego faceta, który zamiast uzasadnić swój, jak rozumiem wcześniejszy zarzut, że Sandauer go knebluje, dalej atakował go zwrotem „wy” [Żydzi]
   I słusznie, że starego Sandauera – człowieka o dużej kulturze, poniosły nerwy i chciał opuścić studio. Zachowanie tego faceta, to akurat bardzo zły przykład na „upominanie się o szacunek dla Polaków” Pisanie, że „Sandauer ucieka za studia” jest też niestety kiepską manipulacją.

   • jan

    15 marca 2018 at 01:44

    Jezeli dobrze to obejrzalem to ten gosc powiedzial ze „jest takie magiczne slowo , ktore knebluje nam usta a tym slowem jest slowo Zyd”. Sandauer sie w tym momencie uniosl mimo ze to nie bylo bezposrednio do niego skierowane zdanie

    • prawo

     15 marca 2018 at 12:36

     Sądząc po tej pisaninie „WJTK” to jest chyba ten przygłupiasty „Tomek” pod inną ksywką.

     • WJTK

      16 marca 2018 at 02:49

      A propos „pochwały”: Nagana udzielona przez głupca jest pochwałą.

     • marju73

      16 marca 2018 at 20:59

      A przynajmniej tak samo sformatowany umysł.

    • WJTK

     16 marca 2018 at 02:38

     @jan. Nie oglądałem tej audycji, tylko ten końcowy fragment ogólnego zamieszania w studio. Nie wiedziałem o co chodzi z tym kneblowaniem, bo jeżeli było tak jak piszesz, to rzeczywiście zmienia to sens wypowiedzi tego gościa. Niemniej jednak nie podoba mi się taka dyskusja, gdy ktoś pokrzykuje na innych. Natomiast Sandauer chyba mocno przesadził z tym „biciem go [jako Żyda] po mordzie” w 1968, bo jak wiemy nieźle oberwało się gumową pałą po plecach niektórym studentom i to najczęściej tym nieagresywnym.

   • Piotrx

    15 marca 2018 at 19:04

    Z jednej strony „Pan Sandauer” a z drugiej „ten facet” – bardzo wymowne

    A wiec po kolei, zobaczmy kto tutaj kiepsko manipuluje:

    Co dokładnie powiedział „ten facet”

    ….Pan Karski chyba do końca nie wie co mówi tak samo jak i Pan Sandauer. Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę i powiedzieć na początek, że nie jestem ani antysemitą , ani ksenofobem ani rasistą, (ale to co wyprawiają)takie jest magiczne słowo które jak gdyby knebluje Polakom w ogóle wolność i wypowiedzi wszelkiej maści to jest słowo „żyd” . Na Polaków jak się mówi to wtedy można nam powiedzieć wszystko, natomiast na żyda nie wolno powiedzieć nic.

    Tak samo jak kukła została spalona we Wrocławiu i to nie był spalony żyd , tylko kukła Sorosa , który do wielu państw wjechać nie może , tak samo dzisiejsza dyskusja nasza zmierza do tego , że wszyscy rozmawiamy o żydach.

    Niby jako jedyny naród pomagaliśmy tym żydom, a teraz żydzi mają cały czas jakieś roszczenia do nas. Niemcy mają roszczenia, żydzi mają roszczenia senat amerykański przyjął ostatnio ustawę 447, która mówi, że mamy im zwrócić 65 miliardów dolarów.

    i w tym momencie Sandauer wstaje i przerywa wypowiedź „tego faceta”
    mówiąc do niego „….Pan powiedział że Panu knebluje możliwość wypowiedzi… proszę o wyjaśnienie” (i faktycznie w tym momencie to robi)

    na to odpowiada „ten facet”

    Panie Sandauer, Pan powiedział, że Polacy się nie nauczyli, żeby w świat puścić wiadomości prawdziwe. To jeżeli Żydzi mówią we wszystkich językach, to powinniście też jako naród przez nas ratowany, opowiadać wszystkim …… (reszta wypowiedzi zagłuszona przez prowadzących i inne osoby w studio)

    Sandauer zrywa się ponownie i zaczyna pleść zupełnie nie na temat „…ja jestem obywatelem polskim, przepraszam wychodzę …” i kieruje się do wyjścia.

    Wtedy prowadzący usiłują go zatrzymać i błagają nadąsanego Sandauera aby ten pozostał w studio, ten wraca.

    ” ..proszę Polakom nie pluć w twarz… My jesteśmy na swoim terytorium. Cały czas idzie rozgrywka Żydów na terytorium Polski …. kontynuował w kierunku Sandauera „ten facet” zagłuszany cały czas przez prowadzących.

    „zatroskana” Ogórek zaczyna bredzić o szacunku dla „drugiej strony” , wiadomo że nie polskiej

    Po uzyskaniu głosu Sandauer zamiast odnieść się rzeczowo do powyższej wypowiedzi zaczyna bredzić nie na temat: „Poprzednio wymyślano mi od „Żydów” w marcu ’68. Taki pan bił mnie po mordzie wtedy – przepraszam po twarzy – dostałem pięścią…… Mam obywatelstwo polskie. Nie znam hebrajskiego i nie jestem obrzezany. I nie życzę sobie, żeby wymyślano mi od „Żydów” że blokuje możliwość wypowiedzi…to że jest źle zrobiona polska propaganda nie ja ponoszę odpowiedzialność…”

    na to zdenerwowany „ten facet” do Sandauera

    „…. polska propaganda? jaka polska propaganda, cała Europa pluje nam w twarz …” reszta wypowiedzi ginie zagłuszona przez prowadzących program

    Ogórek znowu „zatroskana”…”proszę szanować uczucia drugiej osoby”
    (domyślnie tylko Sandauera)

    Wtedy kolejny z widzów mówi głośno i dosadnie
    „ale wymagamy też szacunku dla Polski”

    Wtedy Sandauer po raz drugi zrywa się z miejsca i kieruje się ku wyjściu
    Ogórek płaczliwie prosi go o pozostanie i biegnie za nim.

    Haniebne i skandaliczne jest także to, że prowadzący nie zareagowali na kolejną chamską i obraźliwą wypowiedź stronnika Sandauera pod adresem „tego faceta”:

    „współwiną prowadzących jest dopuszczanie do głosu wariatów, którzy nie umieją sformułować swojej myśli i powodują takie wzburzenie jak u p. A.Sandauera ”

    A więc największa „zbrodnia” to zdenerwowanie A.Sandauera

    P.S.
    Czemu Sandauer poczuł się w obowiązku poinformować telewidzów o stanie swojego … (powiedział: nie jestem obrzezany!) Czy to aż takie ważne?
    ponadto dlaczego kłamliwie twierdzi nie chce być „wymyślany od „żydów”. (gdy zresztą nikt mu nie wymyślał „od żydów”) Czy w takim razie słowo „żyd” ma dla niego negatywne znaczenie? Kto tu jest „antysemitą”?

    Czy nazwanie żyda żydem to jakiś „napastliwy atak? , „antysemityzm?” i co jeszcze?. Jeśli ktoś wstydzi się swojego pochodzenia narodowego to tylko źle o nim świadczy.

    • marju73

     16 marca 2018 at 20:57

     Widziałem to i ten pan zachował się jak trzeba.A to obcmokiwanie Żydòw było obrzydliwe.I jeszcze zwròcił moją uwagę młody gość z jakiejś niby patriotycznej organizacji narodowej(nie pamiętam nazwy ale chyba nie z ONR czy MW) ktòry tego obrońcę Polski pròbował mieszać z błotem przy aplauzie zgromadzonej nazwijmy to bezmyślnej tłuszczy.

   • jagoda

    15 marca 2018 at 23:46

    Przecież to Sandauer (jaki tam z niego Pan) na rzeczową wypowiedź zareagował jak typowy po żydopropagandysta – ” to nie wchodzi w żadna rubryka” a zachowanie prowadzących pacholskie.

 18. j-da

  14 marca 2018 at 23:45

  Borowskiemu-Bermanowi powiedziała pani pięknie. Wielkie brawa za polemiczny refleks. Natomiast ten list… jestem zdumiony. To nie list to żałosne skomlenie a indoktrynowanie córeczki żydołżepropagandą to prawie zbrodnia

 19. tomek

  15 marca 2018 at 08:22

  Bohaterzy internetowi zapomnieli ze metoda walki z antysemityzmem jest utrata pracy a nawet i wiezienie. Zmiana nastąpi wtedy gdy zapadnie pierwszy wyrok za antypolonizm ale to niemozliwe.

  • wiesscar

   15 marca 2018 at 16:55

   albo ‚samobojstwo’ w aucie pod marketem,

  • Marian

   16 marca 2018 at 18:13

   @Tomek, jak taki jesteś oblatany we wszystkich tematach, to może powiedz, kto zabił Ratajczaka, hmm?

 20. m

  15 marca 2018 at 10:04

  Fabryka Antysemitów w Muzeum POLIN
  Jestem wdzięczny organizatorom imprezy za promocję. Zgodnie z najnowszymi trendami obwiązującymi w świecie badań naukowych pod auspicjami POLIN, najlepiej jest wyrwać coś z kontekstu i opowiedzieć to własnym słowami.

  Zacytowano fragment z mojej piosenki:

  Zasępił się sam Rotszyld

  Mistrz lichwy znamienity

  Oj, trapią się w Brukseli

  Zgryz mają też w Berlinie

  Wszyscy się bardzo spięli

  By nam podłożyć świnie

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/385995-fabryka-antysemitow-w-muzeum-polin

 21. m

  15 marca 2018 at 10:12

  Szef MSZ o relacjach z USA: Atmosfera nie jest najlepsza
  „Szef MSZ powiedział, że „widać też pewną narrację, która się przyjęła w Izraelu, w Stanach Zjednoczonych, która jest niekorzystna dla Polski” – Jest przekonanie o tym, że Polska ponosi współodpowiedzialność za Holokaust – powiedział.”
  https://dorzeczy.pl/kraj/58886/Szef-MSZ-o-relacjach-z-USA-Atmosfera-nie-jest-najlepsza.html

 22. Soroka

  15 marca 2018 at 12:21

  Słaba kobieta ma więcej męskości w sobie, niż wszystkie polskie dupki z tzw elity!

  • prawo

   15 marca 2018 at 12:38

   A mogłeś milczeć dalej i takim byśmy Ciebie zapamiętali a tak wszystko sam popsułeś.

 23. klioes vel pislamista

  15 marca 2018 at 15:55

  MZDSPPFIIUTOPINNTRNERAZWNB
  czyli
  Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

  Gdy wiecie, co oznacza skrót:
  „MZDS-PP-FIIUT…
  …O-PIN-NTRNER-AZWNB”,
  Możecie zgłaszać wnioski swe!

  To Krzywousty premier nasz
  Powołał zespół. No i masz!…
  Pełnych w nim nie zabraknie mis.
  (Dla tych, co lubią skrót ten: PiS.)


  http://nczas.com/2018/02/21/premier-morawiecki-powolal-nowy-zespol-ds-ppfiutpinrnerwb-zgadniecie-co-oznacza-ten-skrot/

 24. Piotrx

  15 marca 2018 at 19:24

  …. W domu, oprócz Mickiewicza i Słowackiego, dziecko czytało m.in.”Opowiadania dla dzieci” I. B. Singera….

  „…Obok milczenia istnieją całe te pokłady wrogości. Gdzie one są widoczne? Zwłaszcza w żydowskich powieściach. Takich np. jak pisane przez Jerzego Kosińskiego. W tym „Malowanym ptaku” mamy mnóstwo reminiscencji folkloru żydowskiego, który jest specyficznie antykatolicki – zwłaszcza przeciwko katolickim księżom. Dalej – w powieściach Isaaca Bashevisa Singera. Proszę popatrzeć, jaki tam jest wizerunek księdza. Tam ksiądz to jest zawsze przygłup, pijak, z krostami – a więc niekoszerny, itd. itd….”

  Fragment prelekcji ks. prof. Waldemara CHROSTOWSKIEGO na temat dialogu z Żydami,

  • prawo

   15 marca 2018 at 22:05

   Dziękuję, bo nie muszę nic dodawać.
   Durna ta Ogórek jak but z lewej nogi, ale cieszy mnie to, że ją w końcu docenili ci, którym tak zawierzyła.
   Nie ma to jak dostać kopa od swojej miłości.

  • WJTK

   16 marca 2018 at 04:16

   Przykładów zohydzania katolickich księży przez pisarzy, scenarzystów, reżyserów żydowskich jest mnóstwo. Podam jeden z nich, mniej znany. To film „Boże skrawki” reżysera, niejakiego Yurka Bogayevicza nakręcony w Polsce w 2001, w nowosądeckim zabytkowym kościółku. Zbiegło się to akurat w czasie pierwszego zmasowanego ataku na Polaków za „polskie zbrodnie przeciw Żydom”. Główną rolę paskudnego wiejskiego księdza-antysemity Bogayevicz powierzył Willemu Dafoe, aktorowi o wyjątkowo niesympatycznej gębie, chętnie wykorzystywanego w amerykańskich filmach w roli tzw. negatywnego bohatera. Dlatego zapewne pasował też M.Scorsese do roli Chrystusa, w jego skandalicznym filmie. Tak jakoś dziwnie się złożyło, że dwa lata po nakręceniu tego filmu pożar doszczętnie strawił drewnianą barokową wieżę i drewniany dach tego gotyckiego (murowanego) kościółka.

 25. m

  16 marca 2018 at 15:26

  Polin jest wśród muzeów rekordzistą w przerabianiu państwowych pieniędzy – w tym roku ponad 8 milionów, ledwie jedno muzeum w kraju dostaje odrobinę więcej. I za te pieniądze zajmuje się głównie budowaniem i upowszechnianiem w kraju i na świecie narracji, że wszyscy Polacy to antysemici, z wyjątkiem tych, którzy głoszą, że wszyscy Polacy to antysemici (ogłoszenie przez prof. Bilewicza, że opętany nienawiścią do nas Jan Tomasz Gross jest „prawdziwym polskim patriotą” stanowiło godną całego jego wywodu wisienkę na polinowskim torcie). Na te oskarżenia rząd PiS reaguje obietnicami sypnięcia naszą, podatniczą kasą, na kolejne żydowskie muzea – powstania w getcie, chasydów…

  Jeśli mają one pójść pod zarząd tego samego środowiska, to po to, żeby uczyły one, że getto pacyfikowali Polacy i dziś, po latach, pisowski reżim wciąż poluje na niedobitków, a i historia ruchu chasydzkiego w ten czy inny sposób dokumentuje bezmiar polskich win i polskiej nienawiści. Naprawdę trudno nie zapytać, czy PiS naprawdę Polską rządzi, czy tylko udaje.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-i-ty-zostaniesz-antysemita,nId,2557815#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 26. marju73

  17 marca 2018 at 00:31

  Ogòrek to postać wykreowana przez żydomedia.Nikt mi nie wmòwi że postacie takie jak Ogòrek obecnie pompowana na szczyt medialny przez „dobrą zmianę” czy wcześniej pompowany przez WSI24 „antysystemowiec” Kukiz to niekontrolowane jednostki.Można się zachwycać jednostkową opinią o Bermanie(Borowskim) ale koniec końcòw wychodzi żydłactwwo.

  • WJTK

   17 marca 2018 at 02:37

   A z prostaka zawsze wylezie umysłowe prostactwo.

 27. m

  17 marca 2018 at 11:17

  Jesteśmy we własnym kraju obrażani, wyzywani od antysemitów i jeszcze za to szczodrze płacimy. Ewenement w skali światowej
  „Natomiast trudno, żeby Polacy nie czuli doskwierającego dyskomfortu i żeby nie narastało zbulwersowanie. Niewybredny paszkwilant jakim jest dr hab. Michał Bilewicz, który na podstawie wielce naciąganych dowodów prowadził debatę pt. „Epidemie mowy nienawiści. Jaki blisko Marca‘68 jesteśmy?”, nie dość, że jest opłacany przez Uniwersytet Warszawski jako pracownik uczelni, to jeszcze na swoje wypocinowe dociekania dostał od Narodowego Centrum Nauki grant wysokości 2 mln zł.”

  „Największym problemem jest obóz w Auschwitz. Finansujemy miejsce, które wykorzystywane jest do oskarżeń nas o współudział w Holocauście. To tu przyjeżdżają wycieczki z całego świata. Czy wielu z tych turystów zadaje sobie trud zrozumienia, że to niemieckie obozy zagłady? Słyszał, że to są „polskie obozy śmierci”, rzeczywiście to jest w Polsce, więc wszystko pasuje. A już czymś na co się nie można zgodzić, to jest tendencyjne pomijanie polskich ofiar tego obozu i „wychowawczy” aspekt wizyt młodzieży z Izraela, której jest wpajana nienawiść do Polaków jako sprawców cierpień ich przodków.”

  https://wpolityce.pl/polityka/386355-jestesmy-we-wlasnym-kraju-obrazani-wyzywani-od-antysemitow-i-jeszcze-za-to-szczodrze-placimy-ewenement-w-skali-swiatowej

 28. m

  18 marca 2018 at 10:03

  Co się nosi wiosną 2018 roku w Warszawie? – Żydów na rękach.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 29. m

  18 marca 2018 at 10:06

  Jakże daleko („O, drogi Panie Hrabio, jakże mi daleko…”) odeszliśmy od niezapomnianego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który Stefanowi Kisielewskiemu mówił, że Kościół powinien narodowi polskiemu „lizać rany”. Dzisiaj owszem, nie powiem – też liże, ale nie narodowi polskiemu, tylko Żydom i nie rany, ale coś zupełnie innego.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 30. m

  18 marca 2018 at 10:11

  „…24 marca będzie świętem państwowym – Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Tego dnia partia i rząd każdemu Polakowi przypomni, że poświęcanie się dla Żydów jest jego pierwszym i podstawowym obowiązkiem.”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 31. m

  19 marca 2018 at 20:18

  W Radomsku odwołano uroczystości z udziałem Żydów. Powodem wystąpienie burmistrza izraelskiego miasta?

  Do Radomska przyjechała 200-osobowa delegacja władz i młodzieży z partnerskiego miasta w Izraelu – Kiryat Bialik. Podczas uroczystości burmistrz izraelskiego miasta miał wygłosić przemówienie. Wcześniej jednak jego treść pokazał prezydentowi Radomska. Ten z kolei, miał – według doniesień medialnych – nie zgodzić się na wygłoszenie go w takiej formie. W przemówieniu była mowa o „polskim udziale w Holokauście”.

  https://dorzeczy.pl/kraj/59317/W-Radomsku-odwolano-uroczystosci-z-udzialem-Zydow-Powodem-wystapienie-burmistrza-izraelskiego-miasta.html

 32. Hanys

  20 marca 2018 at 13:26

  Pierwszym i podstawowym obowiązkiem Polaka jest Pamięć. Bo dzięki Pamięci, kiedy przyjdzie co do czego, będziemy wiedzieli do kogo wyciągnąć rękę z pomocą a komu ta pomoc się nie należy.

 33. Huqkvw z

  1 maja 2020 at 19:35

  Mclpmp qhyqok Fda approved viagra

 34. cialis over the counter

  19 maja 2020 at 14:07

  Nylihk plzogr Viagra brand cialis online canada

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra