Z kraju

SKANDAL: Projekt #ZatrzymajAborcję po raz kolejny zlekceważony. WALCZYMY DALEJ!

W środę 21.03 odbędzie się kolejne już posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której ma być procedowany obywatelski projekt #ZatrzymajAborcję, poparty przez ponad 830 tysięcy Polaków. Data jest wymowna, ponieważ 21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To właśnie ta wada genetyczna jest przyczyną ponad jednej trzeciej wszystkich aborcji eugenicznych w Polsce.

Niestety zwłoka w pracach komisji powoduje, że średnio co osiem godzin kolejne niewinne dziecko w okrutny sposób traci życie. Od złożenia projektu w Sejmie 30 listopada 2017 roku aborterzy zabili już ponad 300 bezbronnych maleństw. Odpowiedzialność za zabijane dzieci jest w rękach wszystkich członków komisji, którzy mają możliwość zgłoszenia
i przegłosowania wniosku formalnego o dopisanie projektu #ZatrzymajAborcję do harmonogramu  prac komisji.

Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Bożena Borys-Szopa podczas ostatniego spotkania komisji pozwoliła na to, żeby projekt #ZatrzymajAborcję po raz kolejny został zlekceważony. Pomimo zgłoszonego wniosku formalnego postąpiono wbrew procedurom sejmowym i nad nim nie zagłosowano. Projekt trafił do komisji 10 stycznia br. po pierwszym czytaniu i głosowaniu, w którym 277 posłów opowiedziało się za dalszym jego procedowaniem, a tylko 134 przeciw niemu. Niestety od przeszło dwóch miesięcy #ZatrzymajAborcję znajduje się w sejmowej zamrażarce.

W czasie, gdy posłowie opóźniają prace nad wniesionym przez obywateli projektem, co 8 godzin w którymś z polskich szpitali zabijane jest kolejne niewinne, nienarodzone dziecko. Podjęcia prac nad projektem domaga się blisko milion obywateli, których podpisy zostały złożone w Sejmie. O niezwłoczne zagwarantowanie prawa do życia apeluje Episkopat Polski w komunikacie z dnia 14.03 br.
Regulamin Sejmu przewiduje uzupełnianie porządku obrad komisji, jest to prosta i często stosowana procedura. Każdy z członków komisji może złożyć wniosek formalny w celu uzupełnienia planu posiedzenia o rozpatrzenie dodatkowego projektu ustawy. Następnie wniosek poddaje się pod głosowanie. Jest to odpowiedzialność wszystkich członków komisji i każdego z nich z osobna, a zwłaszcza tych, którzy deklarują poparcie dla zakazu zabijania dzieci.

Podpisz petycję do posłów komisji, aby złożyli i przegłosowali wniosek formalny o natychmiastowe rozpatrzenie projektu #ZatrzymajAborcję!

Treść petycji
Szanowny Panie Pośle/Szanowna Pani Poseł!

Z niepokojem przyjąłem wiadomość, że Komisja polityki Społecznej i Rodziny zwleka z rozpoczęciem prac nad projektem #ZatrzymajAborcję znoszącym możliwość zabijania dzieci ze względu na zły stan ich zdrowia. Opieszałość komisji jest tym bardziej rażąca, że do jej zadań należy zarówno dbanie o politykę prorodzinna, jak i zabezpieczanie praw osób niepełnosprawnych.

Wniesiony do Sejmu projekt w ciągu dwóch miesięcy poparło 830 000 Polaków. Jest to największa inicjatywa społeczna przeciw zabijaniu nienarodzonych, jaką przeprowadzono w naszym kraju. Obywatele chcą, aby posłowie dotrzymali danego im słowa, wysłuchali ich głosu i bez zbędnej zwłoki zakazali zabijania najsłabszych i najbardziej bezbronnych dzieci. Co 8 godzin w którymś z polskich szpitali w majestacie prawa zabijany jest mały niewinny człowiek. Aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji – wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach – często w 6. miesiącu ciąży, bez podania dziecku znieczulenia. Z aborcji tych mogą się także urodzić żywe dzieci, których potem nie reanimuje się, ale czeka się, aż po wielu godzinach umrą. Ta sytuacja nie zmieni się, dopóki nie zostanie uchwalone prawo chroniące życie dzieci na etapie prenatalnym.

Apeluję zatem do Pani/Pana o złożenie i przegłosowanie wniosku formalnego o dodanie do porządku obrad komisji prac nad ustawą #ZatrzymajAborcję!

Imię i nazwisko

O natychmiastowe podjęcie prac nad projektem #ZatrzymajAborcję!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Tomasz

  19 marca 2018 at 09:16

  P I S traci poparcie m i n przez blokowanie ustaw chroniących Życie ma tylko 24% poparcia jak wygra liberalno-marksistowska PO to będzie wina polityków ekipy rządzącej .Widać że Posłowie P I S kierują się potępioną przez Urząd Nauczycielski Kościoła etyką sytuacyjną .

  • prawo

   19 marca 2018 at 10:03

   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  • Tomek

   19 marca 2018 at 15:36

   Nie wydaje mi się. Poparcie dla PiS jest na rekordowym poziomie i nie wynosi 24 procent, jak napisałeś, ale 37-44 procent (patrząc na trzy ostatnie marcowe badania Ibris, CBOS czy Kantar Public). Jak porównać te dane z danymi sprzed odrzucenia ustawy zakazującej aborcji, widać że PiS nic nie spadło. Natomiast, patrząc na to, ile jest w społeczeństwie przeciwników zaostrzania tzw. ustawy aborcyjnej, to poparcie PiS dla tego projektu wlasnie bardziej mogłoby im zaszkodzić.

 2. Soroka

  19 marca 2018 at 09:18

  Słowo „skandal” jest już w Polsce pustym sloganem!
  Poza tym to nie jest żaden skandal, tylko prawda o PiS! O S Z U Ś C I !!!!

 3. Kangur

  19 marca 2018 at 09:30

  A gdzie jest matka Polka ?. Kobieta jest stworzona do rodzenia dzieci, malych Polakow. Te wstretne baby co sie poubieraly na czarno mysla ze ich cipki sa na wlasnosc ?.Ich cipki sa dobrem Narodu Polskiego, by ten Narod nie zaginal. Jak bedzie wiecej takich czarnych stworow to gdzie My dojdziemy ?

  • Soroka

   19 marca 2018 at 11:29

   Dojdziemy tam gdzie idziemy!
   A tak poza tym: Chciałbyś pod przymusem zapładniać?

 4. Dorota

  19 marca 2018 at 14:31

  Lewactwo za przyzwoleniem PIS panoszy się w kraju.
  PIS ma podobno 37% poparcia pewnie w Izraelu,na Ukrainie.

 5. Maksymilian

  19 marca 2018 at 14:37

  PIS nie jest partią prawicową.Partia ,której przedstawiciele brali udział w okrągłym stole jest lewicowa.PIS pozytywnie załatwia sprawy Żydów.Pozwala na bezczelne działania lewackie.Pozwala na sprowadzanie do kraju ponad dwa miliony Ukraińców.Nie reaguje na skandaliczne przyjmowanie dziesiątek tysięcy młodych byczków z Azji i Afryki.To wyjątkowo zła zmiana.

 6. Biały orzeł 1919

  19 marca 2018 at 14:43

  grać zydostwo talmudyczne na Madagaskar.wybrac prawdziwych chrześcijan Polaków.Ruch Narodowy

  • Tomek

   19 marca 2018 at 15:41

   Jaki konkretnie związek ma „żydostwo” i to jeszcze „talmudyczne” (cokolwiek to wg ciebie znaczy) z kwestią polskiej ustawy aborcyjnej?

 7. Kowalski

  19 marca 2018 at 15:35

  Hańba!!!,nie ma Polski od 2 wojny światowej,rządzą nami jacyś obcy nie z cywilizacji chrześcijańskiej !!!,jedynym z rzadu ktory mówi ze jest katolikiem i swieci koszyk jest Jarosław Kaczyński ,kim jest wiec cała reszta???,jakoś publicznie nie potwierdzają ze przynależą do kościoła katolickiego,skąd sie zatem wzięli i jakie sa ich prawdziwe nazwiska i intencje polityczne???

 8. frate

  19 marca 2018 at 17:55

  ŻYDO-PIS nas zdradził i oszukał!!! Tak samo jak te małe, nienarodzone dzieci!!! NIE DLA NIERZĄDU PISOWSKIEGO WYCIERAJĄCEGO SOBIE SWOJE BRUDNE ZAŻYDZONE SEKCIARSKIE MORDY KATOLICKĄ NAUKĄ SPOŁECZNĄ!!! Więcej na nich nie głosujmy, bo to ich już ostatnia kadencja!!!

 9. marju73

  19 marca 2018 at 20:46

  Talmudyczne pisiorstwo z gębą pełną kłamstw.Ale jak pisze wyżej dyżurny Tomek wskaźniki się zgadzają.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra