Kościół

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Mało kto wie, że co 5 minut na świecie ginie chrześcijanin za wiarę. W roku 2011 zostanie zamordowanych ponad 100 tys. wyznawców Chrystusa, którzy dziś są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.

Serwis Prawy.pl na bieżąco stara się informować o prześladowaniach chrześcijan różnych wyznań na całym świecie. Tego roku Kościół wyrazy solidarności kieruje w stronę Sudanu, w którym w ostatnich latach nasiliły się morderstwa i ataki na chrześcijańskie wspólnoty.

Dominika Ćosić: Prześladowanie chrześcijan przybiera coraz większe rozmiary! >>

– W sposób szczególny będziemy się modlić i wspierać chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego – najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku – borykają się z walkami i olbrzymimi problemami – powiedział dyrektor sekcji polskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ks. Waldemar Cisło.

Jak możemy pomóc poza modlitwą? Wystarczy wysłać sms o treści "Ratuję" na numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT), by materialnie pomóc Kościółowi w Sudanie. Smsy można wysyłać do końca grudnia.

Inną formą wspierania prześladowanych chrześcijan na całym świecie jest czynne uczestniczenie w internetowych akcjach organizowanych przeciw ich prześladowaniu czy próbom zabójstwa. O takim przypadku już informowaliśmy.

W Pakistanie została uwięziona i skazana na karę śmierci za wyznawanie wiary w Chrystusa Asia Bibi. Tylko dzięki interwencji dyplomatycznej Watykanu i samego Benedykta XVI wyrok odroczono.

"Uratujmy życie skazanej na śmierć Pakistanki” – poprzyj apel! >>

Mimo tego Asia Bibi nie może nawet czuć się bezpieczna w więzieniu. Lokalny pakistański polityk wyznaczył bowiem nagrodę za jej zabicie w wysokości 500 tys. dolarów.

Pierwsze raz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzono w 2009 roku. Wtedy poświęcono go sytuacji chrześcijan w Indiach. Drugi Dzień Solidarności w 2010 roku dotyczył chrześcijan w Iraku.

Ireneusz Fryszkowski

fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra