Z zagranicy

Namawiał papieża Franciszka do paktu z diabłem

Prezydent Izraela Szimon Peres, podczas czwartkowego spotkania z papieżem Franciszkiem, przedstawił pomysł stworzenia Organizacji Religii Zjednoczonych (na wzór ONZ), która miałaby – jak przekonywał – walczyć z przemocą w imieniu Boga. Pomysł nie jest nowy – od dłuższego czasu, m.in. we Włoszech działają fundacje, mające na celu doprowadzenie do zjednoczenia między religiami.

 

Rzecznik prasowy Watykanu o. Federico Lombardi poinformował, że Ojciec Święty Franciszek, który w maju odwiedził Bliski Wschód, „nie podjął żadnej decyzji o osobistym zaangażowaniu się” po wysłuchaniu propozycji Peresa. Ten ostatni usilnie starał się przekonać, że „ w przeszłości większość wojen było motywowanych ideą nacjonalistyczną. Dzisiaj natomiast, wojny wybuchają z przyczyn religijnych”. 

 

– Obecnie, biorąc pod uwagę fakt, że ONZ miało już swoje pięć minut, to, czego potrzebujemy to Organizacja Zjednoczonych Religii. To najlepszy sposób, aby walczyć z tymi terrorystami, którzy zabijają w imię wiary, ponieważ większość ludzi nie jest taka, jak oni – roztaczał swoje wizje były izraelski przywódca. Jego zdaniem stworzeniem religijnego odpowiednika ONZ powinien zająć się sam papież. Peres nie podał przy tym żadnych szczegółów, w jaki sposób proponowana przez niego organizacja miałaby zostać powołana, ani w jaki sposób mieliby być wybierani jej reprezentanci.

 

Ta z pozoru pokojowa i piękna inicjatywa to jednak nic innego, jak kolejna próba zniszczenia Kościoła katolickiego, forsowana, jak wiele tego typu pomysłów, przez „naród wybrany”. W tym miejscu należy poruszyć kilka kwestii. Po pierwsze jest nie do wyobrażenia, i chyba każdy katolik się ze mną zgodzi, aby stawiać na równi głos Kościoła katolickiego z np. buddyzmem, czy jakąkolwiek sektą, która na potrzeby organizacji okrzyknięta zostanie religią.

 

Po drugie – organizacja, stworzona na wzór ONZ, będzie podejmowała decyzje poprzez głosowanie, co oznacza, że jeżeli w jej składzie znajdzie się większość, delikatnie to ujmując, mająca innego boga, szatana, to głos Kościoła katolickiego zostanie „w demokratyczny sposób” przegłosowany, a sam Kościół, jeżeli wstąpi do organizacji, przymuszany do postępowania wbrew Ewangelii, co w ogóle nie wchodzi w grę.

 

Po trzecie – stworzenie takiej organizacji zaabsorbuje siły i energię Kościoła, który zamiast prowadzić dotychczasową działalność, ugrzęźnie w stosach papierów, dyrektyw, rezolucji i czczych debat.

 

Po czwarte – Kościół katolicki jest zobowiązany wsłuchiwać się w głos Boży, a nie „demokratycznie” wybranych władz organizacji, która pod przykrywką walki o pokój, będzie – jest to oczywiste – siała nienawiść nawet w łonie samego Kościoła.

 

Po piąte – za współczesnymi, podobnie jak i za znanymi z przeszłości konfliktami zawsze gdzieś w tle stał pieniądz, nie nacjonalizm i nie religia, zatem argumentacja Peresa krytyki nie ma szans wytrzymać.

 

Organizacje syjonistyczne, masońskie i quasi masońskie od dawna usiłują znaleźć sposób, aby zdegradować zgromadzenie, wspólnotę wiernych Kościoła, na którego czele stoi sam Bóg, do roli zwykłej, ludzkiej organizacji, która może podejmować decyzje w sposób demokratyczny.

 

Jeżeli Kościół katolicki przystąpiłby do proponowanych przez Szimona Peresa struktur, sprzeniewierzyłby się zadaniu wyznaczonemu mu przez Najwyższego, co – jak słusznie zauważył Tomasz Terlikowski – stanowiłoby początek panowania antychrysta. Papież ma obowiązek działać zgodnie z Ewangelią, a nie wytycznymi, jakie przegłosuje grupa zakamuflowanych satanistów, których we wspomnianej organizacji będzie zapewne zdecydowana większość.

 

Z informacji, do jakich dotarł portal prawy.pl wynika, że już w tej chwili struktury masonerii wykładają potężne sumy pieniędzy na próby zjednoczenia wszystkich religii. Tymczasem Pan Bóg nigdy nie zjednoczy się z szatanem, zatem przystępowanie do wszelkich tego typu inicjatyw stanowi oczywiste odejście od Pana Boga.

 

Matylda Kubik

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

109 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra