Z zagranicy

W. Żyrinowski znów straszy: Będzie wojna z Polską!

TVN przystawia mikrofon błaznowi Kremla i pyta, czy Rosja będzie walczyć z Polską. Władimir Żyrinowski straszy, mówiąc po raz kolejny, że Polska będzie zniszczona. Ucieszona redakcja Faktów wrzuca to na „jedynkę”…

 

Cóż powiedział korespondentowi Faktów TVN szef nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji? W ostrych słowach odniósł się do sankcji Unii Europejskiej na Rosję:

 

– Wprowadzają sankcje, żeby nas zastraszyć – mówił Żyrinowski. – Ale nas nie da się zastraszyć. Będziemy tylko bardziej źli i twardzi i spuścimy wam taki łomot, nawet na brzegach kanału La Manche, że nie zaśniecie do połowy XXI wieku – straszy.

 

Władimir Żyrinowski twierdzi także, że bardzo cieszy się z zakazu wjazdu do „gnijącej Europy” i domagał się, aby zakaz ten obowiązywał go dożywotnio. – Moje miejsce to Moskwa i cała ogromna Rosja – mówił. Przypomnijmy, polityk ten trafił wraz z 23 innymi osobami na sporządzoną przez Unię Europejską listę sankcji, które m.in. zakazują mu wjazdu na terytorium państw członkowskich. Na czarnej liście znalazł się również syn Żyrinowskiego, Igor Lebiediew, deputowany LDPR i wiceprzewodniczący Dumy Państwowej – izby niższej rosyjskiego parlamentu.

 

Odgrażał się jednak tymi słowami: – Wszyscy żyjecie na koszt Rosji. Zbiedniejecie. Przestaniemy u was kupować cokolwiek i u was dojdzie do powstania. Zabronimy wam latać nad naszym terytorium. Będzie trzy razy drożej. Koniec, Europo – ostrzegał.

 

Widzom Faktów dał też odczuć, że boi się NATOwskich baz rozlokowanych m.in. w Polsce. – Kocham Polskę, ale pierwsze uderzenie będzie tam, gdzie stacjonują bazy NATO. Kraje nadbałtyckie będą na linii tego wydarzenia. Nic z nich nie zostanie. Będą doszczętnie spalone. Czy Polska nie widzi, że to dla niej śmiertelne niebezpieczeństwo? Po co wam to? Handlujcie, żyjcie spokojnie jako kraj neutralny. Kochamy Polskę i nie chcemy waszej zguby – zaznaczył.

 

Kilka tygodni temu Władimir Żyrynowski stwierdził w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji, że w wypadku konfliktu wojennego między Rosją a Zachodem o Ukrainę, to Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. Zakomunikował też, że prezydent Rosji Władimir Putin podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej, w której użyje broni atomowej.

 

Michał Polak

za: tvn24

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

76 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra