Z kraju

GetBack szantażował premiera?

Szykuje się największa afera finansowa od czasów Amber Gold, która może być od niej nawet trzykrotnie większa. Firma GetBack skupowała długi polskich konsumentów. Robiła to za pieniądze pożyczone od ludzi, którym oferowała swoje obligacje.

 

Kiedy Giełda Papierów Wartościowych, pod wpływem wykrytych nieprawidłowości i podejrzeń, zawiesiła obrót tymi obligacjami nad firmą pojawiło się widmo bankructwa. Zainwestowało w nie natomiast aż 9 tysięcy ludzi, którzy wydali na nie aż 3 miliardy złotych.

Okazuje się teraz, że prezes GetBacku Konrad Kąkolewski wysyłał listy do premiera i do przewodniczącego KNF-u, w których pisał, że jeśli państwo nie pomoże w rozwiązaniu problemów jego firmy, to cała sprawa uderzy w rząd i będziemy mieli do czynienia z Amber Gold w wersji PIS-u. Możemy się spodziewać, że totalna opozycja i media, które ją popierają niedługo podchwycą ten temat.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Mirek

  15 maja 2018 at 11:28

  To jest kolejna afera WSI . Jeśli PIS będzie miał taką wolę , to moze ten gang rozsmarować na ścianie i jeszcze zdobyć poklask opinii publicznej. WSI , czyli rosyjski wywiad wojskowy , generalnie dopuszcza do róznych swoich przestępstw w Polsce ubeków z Izraela i USA. Oni z kolei mogą uzyc swoich wpływów dla wyciszenia sprawy . Wtedy żadnej afery nie będzie . PIS natomiast może wykorzystać tę aferę do porachowania się z tymi ubekami , których przestępcze powiązania z WSI doprowadzaja do wysadzenia w powietrze współpracy z polsko-amerykańskiej. O ile PIS w jakimkolwiek stopniu jest autonomiczny.
  Warto przypomniec sobie sprawę SKOK-u Wołomin i Banku Spółdzielczego z Wołomina . Tam ukradziono również po 2-3 miliardy i równiez to było przestępstwa organizowane przez WSI . Z powodu zamieszania w te przestępstwa ubeków z ambasad USA i Izraela w Warszawie sprawy właściwie nie ma . Przez jakis czas PO chciało zrobić z tego aferę PIS-u , ale ktos tam kazał peowcom dac spokój i mamy ciszę. Pieniądze ukradzione w SKOK-u Wołomin tarafily przez Cypr do Moskwy , więc PIS miałby paliwo do rozpętania antyrosyjskiej histeri , a tymczasem mamy ciszę . Wniosek jest tylko jeden ubecy z USA i Izraela są w to umaczani

 2. Soroka

  15 maja 2018 at 12:05

  Jaki ten wolny rynek jest wspaniały…dla złodziei i oszustów wszelkiej maści!
  Socjalizm przy wolnym rynku, to mały pikuś, bułeczka z masłem!
  Najpierw ruska swołocz nabierała Polaczków na socjalizm, a teraz na wolny rynek.
  Czy Polacy kiedykolwiek zmądrzeją? To jest tylko pytanie retoryczne.

 3. LSED

  15 maja 2018 at 17:11

  Ku pamięci – GetBack był sponsorem strategicznym imprez organizowanych przez gadzinówki związane z PiSożydokomuną: „Człowieka Wolności” Tygodnika Sieci i 25-lecia Gazety Polskiej…

 4. Rebeliant

  15 maja 2018 at 19:00

  Na mądrych nie trafiło, zatem cieszmy się, że znów ogolono głupców oraz cieszmy się, że za kolejnymi oszustami będzie podążać cela więzienna.

  Jedyne co ważne, aby podatnicy ani grosza nie zapłacili tym głupcom, co się dali ogolić.

 5. Mirek

  15 maja 2018 at 19:30

  Dokładnie 3 lata temu , w Warszawie ,funkcjonariusze WSI , czyli rosyjskiego wywiadu wojskowego, urządzili razem z ubekami z Izraela konferencję pt „Most” . Na tej imprezie funkcjonariusze WSI razem z ubekami z Izraela publicznie opowiadali jak to wspólnie przed przed 27 laty okradli Polaków z 400 milionów złotych ,co najmniej , w ramach tzw afery Art-B

 6. zbyszek

  15 maja 2018 at 19:40

  Czas rozgladac sie za prawicowa partia – nowa?

  • Jacek

   17 maja 2018 at 04:20

   PiS to nie prawica tylko centrum z elementami socjalizmu i narodowymi.

 7. Wojciech

  15 maja 2018 at 21:43

  Czas odsunąć od władzy koalicję PiS-UW-Izrael

 8. smadav

  21 maja 2018 at 20:58

  The is an amazing and inspirational article. Thanks so much for sharing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra