Z kraju

Korwin-Mikke nie może być członkiem swojej własnej partii

Jak poinformowała na swoich stronach gazeta „Fakt” w artykule „Janusz Korwin-Mikke nie może być członkiem swojej partii” były europoseł zgodnie z statutem swojej partii nie może być jej członkiem, bo według statutu „członkiem nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego”. Były europoseł został skazany za spoliczkowanie Boniego.

Zdaniem „Faktu” „Wszyscy w partii[Korwina] udają jednak, że nic się nie dzieje. Ba, na stronie partii umieszczono statut, który… nie zawiera tego punktu. (…) Władze chciały ten zapis zmienić jesienią 2016 r., łamiąc ustawę o partiach politycznych. (…) Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie oddalił zmiany w statucie”.

Według „Faktu” partia Janusza Korwina-Mikke „nie ma ona prawa używać nazwy Wolność! W lutym br. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek partii KORWiN o zmianę jej nazwy na Partia Wolność”.

Janusz Korwin-Mikke jest jednym z tych polityków, którzy odcisnęli swoje niezaprzeczalne piętno na polskiej prawicy i polskich prawicowcach. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku Janusz Korwin-Mikke na tle innych polityków w Polsce zachwycał zdrowym rozsądkiem. Z czasem, z coraz większą ilością informacji, kolejne pokolenia jego sympatyków uświadamiają sobie, że jest to zasługa nędznego tła, a nie Janusza Korwina-Mikke – wtedy to zawsze następowało bolesne rozczarowanie Korwinem.

Z tych pokoleń mających syndrom rozczarowania Korwinem można było powołać naprawdę interesującą partie. Byli by w niej: znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, Mariusz Dzierżawski odnoszący sukcesy w organizacji środowisk antyaborcyjnych, część osób zaangażowanych w środowiska katolickie walczące z sodomią (którzy powołali do życia media Polonia Christiana), niektórzy ekonomiści wolnorynkowi, nieszczęsny Marian Kowalski, i wielu innych. Zapewne nikt inny w Polsce nie zraził do siebie tak wielu tak interesujących osób jak Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Ryszard Korwin Mikke urodził się pod koniec 1942 roku. Po maturze w 1959 roku rozpoczął studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego a potem na Wydziale Filozofii. Pierwszy raz aresztowany został za kolportaż listu 34 w kwietniu 1964. Drugi raz aresztowany Korwina-Mikke w marcu 1968 za udział w protestach studenckich. W 1969 roku uzyskał tytuł magistra filozofii. Od 1969 do 1974 pracował jako naukowiec w Instytucie Transportu Samochodowego i na Uniwersytecie Warszawskim. Po zwolnieniu z pracy Korwin-Mikke zarabiał na życie grą w brydża i pisaniem podręczników dla brydżystów.

Od 1962 do 1982 był działaczem Stronnictwa Demokratycznego. Działał też za młodu w Związku Młodzieży Socjalistycznej. Od 1978 jako właściciel nielegalnej Oficyny Liberałów wydał 25 książek i broszur. Był też organizatorem nielegalnego seminarium promującego klasyczny liberalizm. Doradzał NSZZ Rzemieślników Indywidualnych „Solidarność”. Brał udział w I Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”. W SD propagował wolny rynek i nawoływał do likwidacji socjalizmu w PRL. Zatrzymany w marcu 1982 za kolportaż nielegalnych wydawnictwa, trafił do ośrodka internowanych, gdzie poznał Stanisława Michalkiewicza.

Zwolniony podpisał „lojalkę” (stwierdzenie, że nie będzie siłą obalał ustroju) i kontynuował wydawanie nielegalnych książek prawicowych (czyli obalanie socjalizmu na drodze pokojowej). W roku 1984 usiłował założyć Partię Liberałów „Prawica”. Od 1986 wydawał „Stańczyka”. W 1987 powołał do życia Ruchu Polityki Realnej. Od 1988 był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.

W 1990 rozpoczął wydawanie „Najwyższego Czas”. Był jego właścicielem do 2007 roku. Był też posłem na sejm I kadencji. Sukcesem Korwina-Mikke było przyjecie przez sejm uchwały lustracyjnej jego autorstwa.

W PRL publikował w wielu nielegalnych i legalnych czasopismach. Wśród legalnych były „Student”, „Konfrontacje” wydawane przez PAX, „Polityka”, „Kultura”, „Tygodnik Kulturalny”, „Problemy”, „Życie Literackie”, „Tygodnik Demokratyczny”, „Tygodnik Powszechny”, „Literatura na Świecie”. W III RP w: „Ład”, „Brulion”, „Wprost”, „Młoda Polska”, „Przegląd Tygodniowy”, „Stańczyk”, „Nie” oraz „Tygodnik Demokratyczny”. Obecnie publikuje w: „Najwyższym Czasie”, „Uważam Rze” „Angorze”, „Dzienniku Polskim”, „Super Expressie”, i wielu innych.

Korwin-Mikke pozostawił po sobie zgliszcza kilku partii: Unii Polityki Realnej, Platformy Janusza Korwin-Mikke, Wolności i Praworządności, UPR-WiP która przekształciła się w Kongres Nowej Prawicy. Tylko dwa razy pozwolił UPR startować pod swoim rozpoznawalnym szyldem w wyborach parlamentarnych.

Klęski wyborcze były udziałem kolejnych partii Korwina. UPR w 1993 zyskał 3,2%. Spektakularną klęską była start w 2004 UPR do Parlamentu Europejskiego (1,87%) i w 2008 (1,1%). Sam przegrywał wybory Korwin-Mikke wielokrotnie. W 1990 gdy nie zdołał zarejestrować swojej kandydatury na prezydenta. Z niepowodzeniem startował w wyborach prezydenckich 1995 (2,4%), 2000 (1,43%), 2005 (1,43%), 2010 (2,48%). Przegrał też w dwukrotnie w wyborach uzupełniających do senatu, dwukrotnie na prezydenta Warszawy w 2006 (2,26%) i 2010 (3,9%). Raz do sejmiku mazowieckiego, i raz w przedterminowych wyborach do sejmiku podlaskiego.

Korwinowi udało się ukryć start UPR w kilku wyborach, i doprowadzić do klęsk w wyborach startując pod dziwnymi szyldami. W 1997 roku jako Unia Prawicy Rzeczypospolitej (2,1%). W 2001 z list PO. W 2005 jako Platformy JKM (1,57%). W 2007 jako Liga Prawicy Rzeczypospolitej (1,3%). W wyborach parlamentarnych 2011 (1,06%) nie zarejestrowanie swojej partii we wszystkich okręgach.

Jedynym sukcesem Janusza Korwina-Mikke był wynik KNP do europarlamentu z poparciem 7,2% głosów, dzięki któremu Korwin został europarlamentarzystom i wprowadził razem ze sobą 4 posłów do Parlamentu UE. Z czasem Korwin odszedł z KNP i w 2015 roku założył partie Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). W tym też roku kolejny raz przegrał w wyborach prezydenckich. Partii Korwin w 2016 zabrakło ćwierć punktu procentowego do przekroczenia progu 5%, partia nie znalazła się w parlamencie ale za to zyskała dotacje z budżetu publicznego. W 2016 partia KORWiN zmieniła nazwę na Wolność.

Z pierwszego małżeństwa zawartego w 1966 ma dwu synów – Ryszarda i Krzysztofa. Z drugiego małżeństwa zawartego w 1973 ma troje dzieci: Kacpra, Jacka i Zuzannę. Z dwóch innych związków ma: córki Korynnę i Nadzieję, oraz syna Karola. W 2016 ożenił się z matką dwójki swoich najmłodszych dzieci.

Czytając felietony Janusza Korwina-Mikke można odnieść wrażenie, że jest to polityk wykorzeniony z katolicyzmu, prawicowości, polskości, wierzący tylko w we własne poglądy, korwinizm mikkizm – autorska filozofie polityczną na którą składają się poglądy Janusza Korwina-Mikke i tylko jego. Między korwinizmem mikkizmem a myślą prawicową są pewne zbieżne punkt, odmienne są jednak uzasadnienia wyznawanych poglądów. Korwin uważa, że jego poglądy są najsłuszniejsze. Przekonany jest, że głosi on lepszą prawdę, niż ułomny katolicyzm, niż jakaś zastana kultura i tożsamość. Korwin jest jak prorok nowej religii rewolucyjnie lepszej niż wszystko to co było.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

38 komentarzy

38 Komentarzy

 1. Marek O

  15 maja 2018 at 16:25

  A Pan Bodakowski jak zwykle bredzi 🙂

  • prawo

   15 maja 2018 at 16:44

   Ja pierdolę, ale jak!
   CO TO JEST? – „Czytając felietony Janusza Korwina-Mikke można odnieść wrażenie, że jest to polityk wykorzeniony z katolicyzmu, prawicowości, polskości, wierzący tylko w we własne poglądy, korwinizm mikkizm”

   • prawo

    15 maja 2018 at 16:50

    Każdy kto nie jest socjalistą będzie atakowany. W Polsce ma być socjalizm i tyle. Poza tym „Fakt” to jest niemieckie gówno i nawet go nie bierzemy do ręki.
    GW np. bierzemy w grubej gumowej rękawiczce (jak musimy, ale nie do podtarcia bo oparszeje

    A tak w ogóle to pan Janusz Korwin-Mikke może być członkiem partii jakiej zechce a używać nazwy Wolność to może zakazać tylko jej pomysłodawca i właściciel pan Janusz.
    Gonić Szwaba zakałę Europy.

   • Marek O

    15 maja 2018 at 17:01

    ja nie pierdolę 🙂 Poglądy ma Pan Janusz wg. mnie bardzo racjonalne, a tu sprostowanie P Korwina http://tiny.pl/g8tk1

    • Marek O

     15 maja 2018 at 17:02

     W dodatku Badaka potrafi tylko przepisywać gówna które gdzieś znajdzie

  • chuj wam w dupe i kawałek szkła

   17 maja 2018 at 09:43

   Skandal!!!prawy.pl???? lewy!!!!!! oszczerczy i plugawy!!!!Bodakowski!! dostaniesz z liscia jak BONI.

  • Kasia

   17 maja 2018 at 20:21

   Nie bredzi.jak Mikke wydawał Najwyzszy czas,kto wydawał?

  • Kasia

   17 maja 2018 at 20:24

   Korwin ma swoich dewotów i do nich nic nie dotrze.Starzy UPR-OWCY POTRZEBOWALI 16 LAT BYCIA W PARTII,BY PRZEJRZEĆ NA OCZY,TAK SKUTECZNYM NARCYZEM jest pan Korwin.

   • ?

    17 maja 2018 at 21:35

    O czym ty pierniczysz niedomyta pejsata amebo cuchnąca rabinem Chujeckim?

 2. Masław

  15 maja 2018 at 16:26

  Kto kazał tworzyć taki statut?

 3. koc

  15 maja 2018 at 16:49

  człowieku walnij się w łepetynę, jak piszesz coś z Faktu, komiksowej wersji Prawdy, to napisz też co ma do powiedzenia sam opluty. Tu ułatwienie https://www.wolnosc.pl/oswiadczenie-w-sprawie-artykulu-w-fakcie/

 4. LSED

  15 maja 2018 at 17:02

  Bodakowski dlaczego kolportujesz fakenewsy?
  PS. Niemiecki szmatławiec „Fakt” napisał pół roku temu, że JKM przestanie być politykiem do 21.III.2018 r. – to tyle, jeżeli chodzi o rzetelność tego merdium z którego korzysta ten wykorzeniony z posiadania mózgu pismak Jan.

 5. ptak

  15 maja 2018 at 17:49

  Korwin został europarlamentarzystom – zmiłujcie się.

 6. Paweł

  15 maja 2018 at 17:58

  W samo sedno. Można by dodać jeszcze pare lewackich wypowiedzi Korwina….

  • tarwater

   15 maja 2018 at 19:25

   Nie krępuj się Pawełku. Daj jedną „lewacką” wypowiedź Korwina.

 7. wbhgjddsddf

  15 maja 2018 at 18:28

  Znaki od Boga -44
  https://www.youtube.com/watch?v=cino-mqh0bs
  ………….

 8. KIEDY dostaną ŁOMOT zdrajcy z Polski za KUPCZENIE Polakami w Brukseli ?!

  15 maja 2018 at 20:32

  DZIĘKUJĘ panu Januszowi Korwin-Mikke(JKM) za jego WIELKI wkład pracy w unicestwianiu schorzenia psychicznego, które nazywam „prostacka głupota polskich lemingów” na którą choruje też J.Bodakowski.

  Jestem też niezmiernie wdzięczny panu JKM za jego potężną UCZCIWĄ pracę w DEMASKOWANIU tej skrajnej LEWACKIEJ anty-ludzkiej zdemoralizowanej KLOAKI o nazwie „parlament europejski” tej żydo-masońskiej oszukańczo-złodzejo-bandyckiej MAFII o nazwie UE, która od 2006r celowo PARALIŻUJE, rabuje oraz demoralizuje wszystkie kraje Europejskie.

  Ta banda oszustów i złodzeji masońskich UZURPATORÓW „komisja europejska” jeszcze w 2004r. oficjalnie deklarowała, że ta UE jest organizacja państw członków na zasadzie ZRZESZENIA wolnych niezależnych państw i właśnie dlatego polscy obywatele zagłosowal, aby Polska została członkiem tego zrzeszenia UE.
  W 2007 roku ci OSZŚUCI masońscy tzw. „Komisja Europejska” zwykłych mianowanych przez loże masońskie uzurpatorów PODEPTAŁA wszystkie dotychczasowe umowy o tej federacji niezależnych państw UE za pomocą zwykłych OSZUSTW wymusili pod groźbami SZANTAŻÓW, intryg i podstępów oraz za ŁAPÓWKI dla prezydentów państw i członków parlamentów państw członkowskich UE, którzy bez zapoznawania się z treścią tzw. „Traktat z Lizbony”(ok. 1250 stron!) zmieniający zupełnie poprzednie umowy i traktaty o Unii Europejskiej, ZAMIENILI tą dotychczasową UE na JEDNO „państwo” FEDERALNE, które nie musi respektować Konstytucji państw członkowskich ani ustalonych praw w poszczególnych państwach członkowskich.

  Od 2007r. ta UE absolutnie NIE jest tą organizacją, zupełnie INNĄ do której wstępowała Polaka w 2004r !!!

  Na tym właśnie polega to całe OSZUSTWO i dlatego UK nie akceptując tego OSZUSTWA nie chce być członkiem jakiegoś JEDNEGO panstwa FEDERALNEGO w którym rzadzą TYLKO Niemcy ze zgrają hucpiarzy ŁAPÓWKARZY masonów i pedałów z Brukseli, którzy traktują UE aby właściciele LOŻ masońskich mogli PRYWATNIE okradać finansowo państwa i Narody Europy.

  Obecna mafia kryminalistów ZBOCZEŃCÓW żydo-masonów pod szyldem „unia europejska” ze względu na swoje bezkarne PERFIDNE oszustwa i złodziejstwa MUSI zostać rozwiązana, a jej lewacy OSZUŚCI i złodzeje „zarządcy-komisja europejska”(np ten bandyta Tusk) MUSZĄ być rozliczeni i SKAZANI na długoletnie odizolowanie od społoczeństwa za ich czywiste PRZESTĘPSTWA.

  Ten anty-polski SQURWYSYN „michał boni” z gangu PO, który od wielu lat działa na POTĘŻNĄ szkodę polskich obywateli w uczciwym państwie by dostał taki ŁOMOT, że by się z rozumem nie połapał, a tym czasem z innym anty-polskim ZDRADZIECKIM squrwysynstwem jak:

  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
  Danuta Hübner
  Danuta Jazłowiecka
  Barbara Kudrycka
  Julia Pitera
  Janusz Lewandoski
  Donald Tusk
  Bogdan Zdrojewski
  Jarosław Wałesa
  Agnieszka Kozłowska-Rajewicz,

  którzy z pełną cyniczną premedytacją działają w PEDALSKIEJ Brukseli na SZKODĘ polskich obywateli oraz w kierunku UNICESTWIENIA Panstwa Polskiego.

 9. Grażyna

  15 maja 2018 at 22:00

  Rusofobiczny neo-banderowiec oszołom J.Bodakowski powtarza brednie za niemieckim szmatławcem „Fakt” oczerniając JKM za to, że JKM jest racjonalny i nie szczuje na „ruskich”, tak jak to robi zawsze Bodakowski dodatkowo oblewając gnojówką każdego, kto by usiłował mieć poprawne stosunki z Rosją jako najbliższym sąsiadem Polski.

  Bodakowski pod wpływem propagandy atlantyckiej i pro-żydowskich amerykańskich sprzedawczyków PiS wręcz nie nawidzi Rosji i pragnie wojny Polski z Rosją, kopie ideologiczne rowy śmierci pomiędzy Polakami, a ludami ruskimi, pomiędzy rzymskimi katolikami a rosyjskimi prawosławnymi.
  Bodakowski, który ma obsesję nienawiści do „ruskich” ciągle wymyśla pretensje, uprzedzenia, niechęci, nieufności i straszy napaścią Rosji na Polskę itp.

  JKM jest bardziej racjonalny w opisywaniu poprawnych stosunków polsko-rosyjskich, polsko-białoruskich i katolicko-prawosławnych i JKM nie degraduje do poziomu, do jakiego dziś stosunki polsko-ukraińskie zdegradowali ukraińscy nacjonaliści banderowcy w Kijowe, których podziwia Bodakowski wzorując się na syjonistach Dudą, Kaczyńskim, Kuchcińskim, Błaszczakiem, Macierewiczem czyli bandą kiejkuciarzy „czworga” z gangów PiS-PO-PSL-SLD.

 10. detox

  15 maja 2018 at 23:18

  Biedakowski powielasz świadomie kłamstwa.
  Jesteś k… ostateczną i miernotą nieskończoną.

 11. Art

  16 maja 2018 at 00:08

  Ktoś może napisać doktorat nt: Ile partii założył i zniszczył JKM? Według mnie ten pan to manipulant.Bazuje cały czas na młodych(przepraszam młodych,ale to wiek cilęcy,czyli głupi),a jak trochę podrosną i zmądrzeją to….. trzeba zakładać nową partię.

 12. Chłop z Mazur

  16 maja 2018 at 01:52

  Bodakowski zacznij od słownika ortograficznego, potem walnij barana- może klepki się poustawiają i potem zastanów się o czym wogóle chcesz pisać. Robisz z siebie znawcę wszelakich tematów i spraw- łeb w łeb idziesz z Kuźmiukiem – „fachowcy i autorytety”

 13. Krzysztof Kowalski

  16 maja 2018 at 02:40

  Z treści powyżej dowiadujemy się zasadniczo 2 rzeczy – 1. Kim w mniemaniu „pana” Jana Bodakowskiego jest Janusz Korwin Mikke / 2. Kim jest „pan” Jan Bodakowski . /// Oczywiście nie każdy musi zgadzać się z tym co głosi Korwin . Często do niektórych jego wypowiedzi dojrzewałem po kilka dni .

 14. Bobik

  16 maja 2018 at 09:09

  W zasadzie zgadzam się z poglądami Korwina ale wiele jego wolt, zmian partii, współpracowników i konfliktów personalnych doprowadziło do neutralizacji sporej części prawicowego elektoratu.
  Umiarkowane stonowanie różnych wypowiedzi a to o ZUS a to o kobietach a to o pewnych aspektach opodatkowania mogłoby zapewnić sukces *PRZY IDENTYCZNYM PROGRAMIE* przedstawionym w bardziej strawny sposób.
  1-2 nieprzemyślane wypowiedzi mniej i mógłby dostać tą 1/4 procenta więcej i byłby w Sejmie.
  Tak to głosy na niego (w tym mój i mojej rodziny) po prostu zmarnowały się.
  Z bólem muszę stwierdzić że przyniósł środowiskom wolnościowym więcej strat niż pożytku bo jego działania stwarzały wrażenie, że są one zwykłym oszołomstwem, które poodbiera ludziom emerytury, odbierze prawo do głosu kobietom i wprowadzi podatek pogłówny.
  Taki plan, podobnie jak i każdy inny można byłoby ewentualnie w razie konieczności zrealizować ale potrzeba tu było więcej sprytu.
  Sprytu, którym Korwin się nie wykazał.

 15. tomek

  16 maja 2018 at 09:26

  JKM i reszta agentow rozbijajacych prawice.

 16. WK

  16 maja 2018 at 09:31

  Pan Jan Bodakowski, mieniący się katolikiem itd. musi pałac ogromną nienawiścią do JKM. Zawsze musi mu przypisywać zasłyszane gdzieś poglądy, a ponadto pisze kłamstwa. Proszę zauważyć, pisze: założył nielegalna seminarium, nielegalna oficynę, wydawał nielegalne broszury, itd. ciągle nielegalne, stwarzając wrażenie jakoby JKM robił coś wbrew prawu, ale przecież za komuny każdy sprzeciw wobec władz komunistycznych by nielegalny. Zatem niech Bodakowski się zdecyduje popiera komunizm czy nie, a może jest kryptokomunistą i to by nawet pasowało. I po drugie jest katolikiem prawdziwym, czy tylko, bo mu to na tym etapie pasuje. Chociaż kryptokomunista i katolik nie idą w parze. A tak najbardziej to odnoszę wrażenie, ze pożal się Boże publicysta oszukuje sam siebie, by mieć wytłumaczenie do swojej ziejącej nienawiści. Wstyd.

 17. gieptil

  16 maja 2018 at 13:40

  No znów ten Korwin, nosiciel niebezpiecznych ekonomicznych bredni, które zawsze niszczą gospodarki, ale … ten 1 % robi wielką kasę powiedzmy z powietrza. Robi ją tak magicznie w kraju skrajnej nędzy i zacofania, gdy tylko zastosować te złote recepty skrajnie liberalne.
  Jeżeli byłbym Niemcem hitlerowcem z rodziny i miał po dziadku wielką skrzynię złota zrabowanego w Polsce podczas II Wś, to wspomagałbym intensywnie Korwina i jego kolegów. Nie ma lepszej metody zniszczenia Polski niż rozwalenie jej gospodarki, bo militarnie z Polakami wygrać trudno póki stać ich na dobre uzbrojenie. Niemcy doskonale to wiedzą, nigdy nie pozwolili u siebie na skrajnie liberalne eksperymenty. Nawet stworzyli na tę okazję szkołę historyczną w ekonomii, która mówi że nie ma uniwersalnych ponadczasowych recept, a zestaw narzędzi ekonomicznych powinien być dobierany według aktualnej sytuacji ekonomicznej danego kraju.
  Przypominam tylko że Korwnin już od 30 lat wieszcze rychły upadek szwedzkiej gospodarki z powodu rozwiniętego tam etatyzmu i socjalu. I co??? I co błaźnie Korwin z akolitami? Nie dożyjemy tego rychłego upadku. Szwedzi od dawna robią na pół gwizdka w porównaniu z Polakami, i wciąż są daaaaleko przed nami. Zdaje się że ich biurokratyczny socjalny system generuje jednak realną wartość dodaną. Gdy nasz system gonienia robola jak małpę pod groźbą śmierci głodowej generuje tylko głupotę.
  Zresztą, ci imbecyle którzy Korwina chwalą nadal są tak głupi, że nie zauważają, że jego tak wykształcenie, jak też oświadczenie życiowe wskazują że jego wiedza na temat gospodarki realnej jest ZEDROWA. I takich tam biorą, do tej brudnej roboty rozsiewania ekonomicznych bredni. Kisiel był dla przykładu pianistą, też robił za wybitnego ekonomistę liberalnego.

  • gieptil

   16 maja 2018 at 13:52

   Zapomniałem napisać, że sprawa finansowania środowiska Korwina jest bardzo niejasna. To malutkie środowisko ma swoje wydawnictwo które wydaje mnóstwo książek agitacyjno propagandowych, i ma też swój instytut. Skąd kasa? No skąd? Tradycyjnie lansowanie skrajnie liberalnych bredni jest wspierane przez państwa silne ekonomicznie. W XIX wieku intensywnie propagowała to Wielka Brytania, gdy USA po chamsku stosowały protekcjonizm na dużą skalę gdyż były dopiero w fazie gonienia czołówki. Gdy na początku XX wieku USA stały się mocarstwem gospodarczym wtedy zaczęły lansować … liberalizm. Teraz Chiny lansują liberalizm, gdy USA wracają do protekcjonizmu. W sumie nic nadzwyczajnego to stały element gry. I w to w co gra Korwin & Co. Tylko kto płaci?

   • detox

    16 maja 2018 at 16:25

    „Malutkie środowisko”, „niejasne finansowanie”, „skąd kasa”… No no nie bój się napisać sanacyjny sekciarzu, że to „agenci Putina” to wasz koronny argument.
    Mam nadzieję, że Korwin zacznie was wyciągać z virtualu i ścigać na drodze sądowej, bo są granice bredni i oszczerstw.

    • gieptil

     18 maja 2018 at 14:16

     Nie zacznie. Bo temat by stanął publicznie. Zazwyczaj takie egzotyczne małe partyjki cierpią na stały brak kasy na cokolwiek.

     • marai

      18 maja 2018 at 14:33

      Ty za to, jak przystało na komunistycznego pasożyta, cierpisz na stały brak szarych komórek między uszami.

   • spisek

    20 maja 2018 at 18:18

    A Pana komentarze kto sponsoruje? Wenezuela?

    • gieptil

     21 maja 2018 at 16:34

     Weź się lepiej leniu i nieuku odnieś merytorycznie do tego co napisałem. Wyciągnęła komuna takich jak ty parobków z czworaków, dała wykształcenie i stanowiska. Ale ciemniak pozostanie ciemniakiem, parobek parobkiem, rozumie tylko teksty proste, resztą nawet nie zajmuje sobie swojego mikrego umysłu.

 18. Radeon

  16 maja 2018 at 22:37

  Pan Janusz jest człowiekiem myslacym i na ogół mówi mądre rzeczy. Jednak zeby go zrozumieć trzeba pomyśleć .Problem polega na tym że większość elektoratu nie lubi myśleć, czytać z różnych źródeł i analizować. Dlatego głosują wciąż na tych samych ludzi od 30 lat.

 19. Lech Ryś

  16 maja 2018 at 23:02

  Panie Bodakowski! Zlituj się Pan. Niemalże w każdym akapicie błąd. Daj Pan przed publikacją komuś swój tekst do przeczytania.

  • Lech Ryś

   16 maja 2018 at 23:04

   … a oprócz ortografii i stylistyki sprawdź Pan sobie lepiej, w którym roku jakie były wybory.

 20. hansi

  17 maja 2018 at 10:54

  Panie Bodakowski, BŁAŹNIE żałosny…
  BUTY Ci lizać Korwinowi, smętku żenujący, udający dziennikarza ?…
  To już nie masz za czym powtarzać manipulatorskich bzdetów,
  niemieckiej szmaty o nazwie „FAKT” ? 🙂
  (przeczytałem NAJPIERW oryginał, a POTEM Twoje „dodatki”, baranie…
  Zrzynanie z Michalkiewicza – to za mało ? 🙂
  NIE STAĆ Cię, pismaku na dodanie PRAWDZIWEGO obrazu całości, manipulancie ?
  Kim jest „Boni” (i na ilu-krotną karę śmierci ta swołocz zasługuje, a NIE tylko na liścia..),
  kim jest banda „FAKT”, kim są „SĄDY” w RP, kim jest AGENTURA w partii Korwina,
  Jakie zasługi ma Korwin dla sceny polskiej ?
  Ech, miałem już tutaj nie wchodzić, bo tylko mi ciśnienie podnosi ta bogobojna debilnia tutaj 🙁 …

 21. Duljao p

  30 kwietnia 2020 at 03:42

 22. cialis from canada

  19 maja 2020 at 02:49

  Iqnlwn tgahhu 50mg viagra is there a generic cialis available in the us

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra