PRAWY.TV

Prof. dr hab. Jan Żaryn o Piłsudskim i sanacji

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. prawo

  17 maja 2018 at 21:08

  Syfilityk, wariat i okultysta Piłsudski to była bezczelna i bezwzględna miernota (żyd) który trafił w punkt dziejowy odzyskania przez Polaków państwa i niepodległości i w wyniku tej euforii narodu (pewnego zaślepienia) wysforował się do przodu. Jednak nie do końca bo Polacy się zorientowali i zagarnięcie całej władzy wymagało wojny domowej w 1926. Piłsudski to największe nieszczęście w dziejach Polski.

  Największa zbrodnią tego żyda z piekła rodem, „bolka” tamtych czasów, było umiłowanie kawalerii i taktyki walk powstańczych (książka Józefa Piłsudskiego „Rok 1863” pierwszy raz została wydana w 1914 roku w Poznaniu) co skończyło się katastrofą w 1939. Podobieństwo z Wałęsą nie jest przypadkowe. To „bolek” Wałęsa jest jakby kopią tego nieudacznika forowanego przez wywiad niemiecki i masonerię.

  Ponura prawda o Piłsudskim – Henryk Pająk (Wydanie II poprawione i uzupełnione)
  CO TO ZA WÓDZ?
  Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy?
  Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy?
  Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu?
  Co to za wódz, który na trzy decydujące dni bitwy warszawskiej zrzeka się funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa i ucieka do swej konkubiny za Częstochowę?
  Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu?
  Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni?
  Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubiną ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski?
  Co to za historycy, co to za „polska” historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim – BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ?
  Jeżeli nie będziecie czytali,
  to wcześniej czy później dopuścicie się zdrady,
  bo nie poznacie korzeni zła.
  Ks. Paul Aulanguer

  Co do hymnu to przypomnę zmianę hymnu i godła przez tego żydowskiego przebierańca zwanego „marszałkiem”. Polski Hymn to Bogurodzica. Zawsze! A orzeł to ten z 1921 roku (Stanisław Augusta Poniatowskiego) bez masońskich gwiazdek i innych błędów heraldycznych. Prawda jest też taka, że towarzysze od Ziuka wyrzucili na śmietnik nasz pradawny hymn Bogurodzicę a masońską przygłupią przyśpiewkę o tym zasrańcu Bonaparte okrzyknęli hymnem. To samo zrobili z Godłem z A.D. 1919 socjalistyczno-żydowskie bydlaki. Oto prawdziwe oblicze szwabskiego agenta Ziuka Piłsudskiego, mordercy gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego i wielu dziennikarzy co źle się wyrazili o agencie Ziuku, pogromcy kolejowych poczciarzy i złodzieja państwowej (carskiej) kasy pod Bezdanami i w dwóch innych napadach.
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

  • prawo

   17 maja 2018 at 21:14

   Prof. dr hab. Jan Żaryn nie wstydzi się wygadywać tych głupot o zerwaniu zobowiązań konfidenckich – patrz na stosunek tej miernoty Piłsudskiego do Powstań Śląskich (zamordowanie Korfantego) i Powstania Wielkopolskiego. Profesor „za pięć dwunasta”.

   • polacy, kurwy, pijacy

    18 maja 2018 at 00:01

    Ty chuju!

    • prawo

     18 maja 2018 at 00:40

     Goń się flaku bo nadepnę, UBcwelu.

 2. Jacek Boki

  17 maja 2018 at 22:21

  Najlepszy komentarz do idiotyzmów wygadywanych przez tego ćwierćinteligenta Żaryna i to w jego obecności, rzucił mu w twarz Grzegorz Braun nazywając jego i jego kompanów takich jak Andrzej Nowak z Krakowa oraz Jarosława Szarka, kłamca i fałszerz historii oraz miernota w jednej osobie na stołku obecnego ministerstwa prawdy czyli IPN, nazywając ich wszystkich fałszerzami historii i historycznymi kłamcami na usługach obecnej władzy. I takie kreatury kreują obecną rzeczywistość, robiąc najmlodszemu pokoleniu Polaków wychodek pod czaszką.

  https://www.youtube.com/watch?v=thhZV0O1RkM

  • prawo

   18 maja 2018 at 00:40

   Dokładnie w tej konwencji dał Żaryn wywiad w ostatnim Najwyższym Czasie!
   Aż się niedobrze robi od czytania tej wazeliny „profesora”.
   Goebbels był bardziej inteligentny w swych wywodach od niego.

 3. Czesław

  18 maja 2018 at 00:41

  Uważam że obwinianie tylko sanacji za walkę z opozycją jest nierzetelne, trzeba uwzględnić agresywne i anarchistyczne działania opozycji w stosunku do piłsudczyków a obok dwa agresywne totalitaryzmy. Co do umiejętności dyplomatycznej i politycznej Endecji, to rząd Sikorskiego udowodnił że Endecja (opozycja) była naiwna i bezwartościowa. Sukcesy dyplomatyczne Dmowskiego na Konferencji w Wersalu były możliwe dzięki mądrej polityce Piłsudskiego.

  • detox

   18 maja 2018 at 01:14

   Czosnkowy Czesławie za R. Dmowskiego (On nie musi się bronić) tak po ludzku wyp…cie z tą filozofią na Żoliborz.

   • Marian

    18 maja 2018 at 05:36

    heh 🙂

  • prawo

   18 maja 2018 at 11:29

   @Czesław – musisz jeszcze trochę popracować zanim popróbujesz nas urabiać na bandyterkę i socjalizm Piłsudskiego. Na razie daj sobie i innym spokój.

  • ad vocem

   19 maja 2018 at 01:22

   Za wypisywanie tych głupot godnych Heleny Michnik będziesz się miernoto czerwona smażyła w piekle, gdzie dołączysz do chorego psychicznie bandyty i agenta Stefana II.

 4. PRZEGNAĆ tego PODWÓJNEGO gracza gangu PiS zawodowego KŁAMCĘ habilitowanego Jana Żaryna !!!

  18 maja 2018 at 22:41

  Ten PODWÓJNY gracz opłacany przez CIA/Mosad zawodowy KŁAMACA habilitowany Jan Żaryn bezczelnie OSZUKUJE, z pełnym wrednym wyrachowaniem KOŁUJE polskie społeczeństwo usiłując rozdzielić na dwa pod-okresy życia czyli JAKOBY „dobry”(pomyślny dla Polski) do 1926r czyli do zamachu majowego 1926r i „złego” po maju 1926r tego żydo-MASOŃSKIEGO karierowicza squrwysyna Józefa Piłsudskiego AGENTA NIEMIECKIEGO !

  Otóż ty oszukańcza gnido KŁAMCO habilitowany Jan Żaryn ty trepie PiS przyjmij do swojej zakłamanej mózgownicy FAKT, że jak ktoś był PŁATNYM obcym agentem(tak jak ty sam!) to będzie nim ZAWSZE agentem i SPRZEDWACZYKIEM polskich interesów!

  Ty habilitowany KŁAMCO Jan Żaryn NIE pokazuj się na oczy polskim studentom i NIE ukrywaj FAKTU, NIE oszukuj ty PODŁY gnoju Żaryn, że ten anty-polski SQURWIEL agent niemiecki Józef Piłsudski PRZYRZEKŁ Niemcom przed 1917 rokiem, że gdy on zostanie jakimś ważnym działaczem politycznym lub wojskowym w przyszłej powstającej Polsce, to on Józef Piłsudski WSZYSTKO zrobi co w jego mocy i NIE dopuścić, aby tzw. „ziemie niemieckie” tzn. konkretnie Wielkopolska, Śląsk i całe Pomorze Bałtyckie włącznie z Gdańskiem POZOSTAWAŁY zawsze w posiadaniu NIEMIEC !
  Czyli ten anty-polski SQURWIEL karierowicz AGENT niemiecki Józef Piłsudski WYRZEKŁ się Polskich ziem na rzecz NIEMCÓW !!!

  Właśnie DLETOGO rząd niemiecki po przegranej I Wojnie Światowej za pomocą swoje propagandy i wpływów WYWINDOWAŁ tego SMRODA sprzedawczyka Józefa Piłsudskiego – swojego agenta niemieckiego na polityka w powstającej Polsce, gdyż dla Niemców był on SPRZEDAWCZYK najbardziej WYGODNY gdyż ZRZEKŁ się połowy faktycznych ziem polskich na rzecz Niemiec!

  Pamiętacie, właśnie DLATEGO POLSCY działacze polityczni w Wielkopolsce i na Śląsku sformowali grupy uzbrojonych POWSTAŃCÓW Wielkopolskich i na Śląsku, aby SIŁĄ NIE dopuścić do przyłączenia do Niemiec ziem polskich czyli Wielkopolski, Śląska i Pomorza Bałtyckiego.

  Działacze polityczni Wielkopolski, Śląska i Pomorza Bałtyckiego przed rozpoczęciem ZBROJNYCH POWSTAŃ Wielkopolskich i Śląskich w grudniu 1917r zwrócili się o POMOC do „naczelnika” Józefa Piłsudskiego o POMOC w tych powstaniach, a ten SQURWIEL sprzedawczyk Piłsudski im ODMÓWIŁ, gdyż dla niego były WAŻNIEJSZE salonowe obietnice dla Niemców niż Polskie interes państwowy!
  Gdy ta anty-polska QURWA Józef Piłsudski został członkiem Rady Regencyjnej w październiku 2018r. a potem gdy4 listopada 2018r ta „Rada Regencyjna”rozwiązała się, przekazując Józefowi Piłsudskiemu, jako Naczelnemu Dowódcy WP, całość posiadanej przez siebie władzy zwierzchniej w Królestwie Polskim i zobowiązując go jednocześnie do przekazania jej przyszłemu rządowi narodowemu, to Piłsudski NIE chciał rozmawiać ani dopuscić do władz POLAKÓW działaczy politycznych z Wielkopolski, Śląska i Pomorza Bałtyckiego, którzy WYGRALI Powstania i zlikwidowali „niemiecką władzę” w tamtych regionach.
  Piłsudski był w 100% LOJALNY wobec Niemców i jego celem było ODDANIE Niemcom terytorów Wielkopolski, Śląska i Pomorza Bałtyckiego !
  Ty YEBANY PIS-wski MANIAKU zawodowy KŁAMCO habilitowany Jan Żaryn byłeś, jesteś i ZAWSZE będziesz zwykłym PODWÓJNYM zakłamanym agentem ZAGRANICZNYCH interesów zwykłego anty-polskiego żydo-amerykańskiego GANGU PiS, który opierała swoją ideologię na MICIE tego PODŁEGO agenta niemieckiego Józefa Piłsudskiego w celu propagandowego metodycznego OSZUKIWANIU Polaków !

  UWAGA!

  Ten kłamliwy habilitowany przez gang PiS MANIAK Jan Żaryn, jeździ po Polsce i Polonii Światowej opowiadając GŁUPOTY w interesie pewnej małej zgrai żydo-masonów grasujących w III RP zmuszając cały Naród Polski do wieszania się na klamce różnych ZAGRANICZNYCH zachodnich OSZUKAŃCZYCH „protektorów, adwokatów lub sponsorów ŻYDOWSKICH, którzy JAKOBY nas Polaków będą „ratować” przed „Rosją” którą sobie chcą przywłaszczyć ŻYDOWSKA międzynarodowa MAFIA, której centralną żydowską MELINĄ jest „biały dom” w Waszyngtonie !
  Ty zafałszowany GNOJU Żaryn agencie ZAGRANICZNYCH interesów NIE pokazuj się polskim Chicago !
  Prawdziwi polscy Patrioci lepiej posłuchajcie takich UCZCIWYCH racji:
  https://www.youtube.com/watch?v=mStmjspjoFw

  zajadle tępinych przez tych zakłamanych SQURWIELI SPRZEWCZYKÓW opłacanych przez CIA czyli WROGÓW Polski takich kaczyńskich, kwaśniewskich, dudów, komorowskich, macierewiczów, tusków, schetynów, TW boków . . . itp. z pomiotów oszustwa tego syfolonga piłsudskiego zdradzieckich gangów PO-PiS-SLD-PSL . . . itp.

  Fabrykowane kłamstaw Jana Żaryna na zamówienie gangu PiS czy tego oszusta leszka żebrowskiego są tele warte co żyda Palikota, Pawlaka tp.

 5. ZDEGRADOWAĆ do stopnia szeregowego tego QURWIARZA Józefa Piłsudskiego który zdechł na KIŁĘ 3 stopnia !

  19 maja 2018 at 00:01

  Czas najwyższy ZDEGRADOWAĆ do stopnia szeregowego tego podwójnego agenta niemieckiego tego SYFOLAGA żydo-MASONA Józefa Piłsudskiego, który ponosi 100% odpowiedzialność za ZAMORDOWANIE ponad 1500 polskich Narodowców, najlepszych synów Narodu Polskiego, którzy NAJBARDZIEJ przyczynili się do odzyskania Niepodległosci Polski w 1918 roku!
  Najwięcej Polaków zamordował ten morderca Józef Piłsudski po jego ZAMACHU stanu majowego w okresie 12–15 maja 1926r, który to KRAWAY ZAMACH zorganizował ten BANDYTA J. Piłsudski.
  Zafałszowana żydowska internetowa NIBY „kopalnia wiedzy” „wikipedia” kłamliwie unika słowa ZAMACH Majowy 1926 zorganizowany przez tego LUDOBUJCĘ Józefa Piłsudskiego skoligaconego z ŻYDAMI lecz podaje, że to był o taki sobie „Przewrót majowy” co jest PERFIDNYM fałszem !
  Perfidnym kłamstwem ŻYDOWSKIEJ „Wikipedii” jest podawana celowo wielokrotnie ZANIRZONA iliść ofiar, których ZAMORDOWAŁ ten podpalacz, dziwkarz i QURWIASZ Józef Piłsudski, który zdechł na chorobę weneryczną KIŁĘ 3 stopnia, a wcześniej zaraził na tą chorobę tabuny prostytutek… i zwykłych ulicznych qurew.
  ZDEGRADOWAĆ do stopnia SZEREGOWCA tego qurwiarza DYKTATORA Józefa Piłsudskiego za to, że to on też jest WINNY bezpośrednio śmierci wielu bardzo zasłużonych oficerów Polskiego Wojska jak na przykład gen.Tadeusz Rozwadowski-dowódcy bitwy Warszawskiej z 1920 roku, generała Włodzimierza Zagórskiego i wielu, wielu innych najlepszych Synów Narodu Polskiego, którzy byli w opozycji do kompletnie GŁUPICH prostackich decyzji tego rozwydrzonego KRWAWEGO dyktatora podwójnego AGANTA niemieckiego i angielskiego wywiadu Józefa Piłsudskiego.
  To ten żydo-masoński SYFOLONG Piłsudski jako SPRZEDAJNY żydo-mason w 1922r indagował i uczestniczył w fizycznym podsunięciu na stanowisko 1-o prezydenta Polski tego SPRZEDAJNEGO ŻYDO-MASONA Gabriela Narutowicza, który NIGDY nie walczył o polskie interesy, a był faktycznie kandydatem zagranicznych LOŻ ŻYDO-MASOŃSKICH.
  Czas najwyższy WYRZUCIĆ tego śmierdzącego trupa Piłsudskiego z krypty na Wawelu w Krakowie !
  Niech będzie PRZEKLĘTY ten zakłamany syfolonga Józef Piłsudski na ZAWSZE ten SZTUCZNIE wykreowany „autorytet” wykreowany przez żydo-masońskie LOŻE zajadle zwalczający wolną Polskę i oczywisty MORDERCA etnicznych Polaków.

 6. WYRZUCIĆ tego ususzonego trupa Piłsudskiego z krypty na Wawelu w Krakowie!

  19 maja 2018 at 06:01

  O ZGROZO jakie to DEMORALIZUJĄCE dla najmłodszego pokolenia Polaków, że taką zafałszowaną mendę jak Piłsudski, którego zgraja gangsterów OSZUSTÓW/ZŁODZIEJI z anty-polskich band PO-PiS kłamliwie stawiała tego syfolonga Piłsudskiego za wzór ZAFAŁSZOWANEGO „patriotyzmu” do naśladowania!
  Ileż to pomników tego fałszywego syfolonga Piłsudskiego nastawiano na centralnych placach w tej żydo-mafijnej zakłamanej III RP przez przekupnych żydo-masonów z PiS i PO.
  Ileż tysiącom CENTRALNYCH ulic i centralnym placom w miastach całej tej LEMINGOWEJ wykołowanej złodziejo-mafijnej GŁUPIEJ III RP nadano nazwę tego zafałszowanego UZURPATORA sprzedawczyka agenta syfolonga Józefa Piłsudskiego SZTUCZNEGO „autorytetu”!

  Za tą całą haniebną metodologią kołowania lemingów III RP stoją właśnie te ŻYDOWSKIE PSEUDO zakłamane „elity” udające „nukowców” te śmierdziele ŻYDY z polskim obywatelstwem przy korycie władzy „warszawki” od 1989r do dzisiaj, czyli te MUTACJE bandycko-złodziejskich żydowskich gangów PiS, Unia Wolności, PO, PSL czy żydo-komunistycznego SLD po KŁAMLIWYCH nagabywaniach takich PSUEDO-profesorów Żarynów, Żebrowskich itp.

 7. obserwator

  19 maja 2018 at 18:58

  Jan Żaryn pompuje do polskich głów kult pomagania żydom za wszelką cenę, jako cnotę patriotyczną i „powód do dumy z bycia Polakiem”. Więc czego się po nim wszyscy tu zdziwieni i oburzeni spodziewali?

 8. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra