Z zagranicy

Syjoniści nie mają prawa do Palestyny. Poznaj ustalenia profesora Sanda z Izraela

Nakładem wydawnictwa Dialog ukazała się praca „Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela” autorstwa Shlomo Sanda, profesora historii na uniwersytecie w Tel Awiwie, człowieka manifestującego sympatie dla tradycji judaistycznej, żydowskiej lewicy, i krytycznego wobec chrześcijaństwa oraz nacjonalizmów krajów środkowej Europy.

 

 

 

 

 

Pomimo, że na polskiej prawicy są zwolennicy teorii o prawie Izraela do Palestyny, wystarczy przypomnieć Marka Jurka czy profesora Wolniewicza, to Polacy powinni sobie uświadomić, że jeżeli Żydzi mogli przekonać społeczność międzynarodową, że mają prawo po 1900 latach wrócić do swojej rzekomej ojczyzny w Palestynie, to równie dobrze mogą przekonać społeczność międzynarodową, że mają prawo do powrotu do Polin (na ziemie polskie) z których zniknęli 75 lat temu. I nic nie stoi na przeszkodzie by Polacy stali się Palestyńczykami Środkowej Europy.

Zdaniem Shlomo Sanda współcześni Żydzi nie są potomkami biblijnych Żydów, potomkami biblijnych Żydów są dzisiejsi Palestyńczycy (którzy w VII wieku przyjęli islam). Wbrew propagandzie syjonistów po zburzeniu świątyni jerozolimskiej biblijni izraelici nie zostali wypędzeni, tylko przez wieki się wynarodowili.

Współcześni Żydzi są potomkami ludów, które w pierwszych wiekach przyjęły judaizm, gdy religia ta zabiegała (od II wieku p.n.e. do VIII wieku n.e.) o konwertytów na tej samej zasadzie jak robi to dziś islam czy chrześcijaństwo – dzięki czemu powstało wiele państw judaistycznych (Adiabene w północnej Mezopotamii, Karaimi, Chazarzy). Nie ma więc związków genetycznych, nie tylko między biblijnymi Izraelitami a współczesnymi Żydami, a nawet między samymi współczesnymi Żydami – istnienie rasy żydowskiej to mit stworzony przez syjonistów i antysemitów. Naród żydowski to tylko wspólnota kulturowa złączona wiarą w nieprawdziwe mity.

Nieprawdziwy mit o pochodzeniu współczesnych Żydów od biblijnych Izraelitów i prawie współczesnych Żydów do stworzenia Izraela, stworzyli syjoniści. Wykorzystując dla swoich imperialistycznych roszczeń terytorialnych teksty biblijne sprzed kilku tysiącleci. Nawet „gwiazda Dawida nie jest starożytnym żydowskim symbolem, ale przybyła z subkontynentu indyjskiego”

Religijnych Żydów nie interesował przez wieki powrót do Palestyny. Jedyne co mogło zainteresować jakiegoś bogatego Żyda to pochówek w Jerozolimie – zgodnie z judaizmem jako pierwsi zostaną wskrzeszeni pochowani w Jerozolimie. Do dziś większość Żydów nie ma ochoty by mieszkać w Izraelu.

Rabini judaistyczni odrzucali syjonizm bo „w syjonizmie ziemia zastępowała Torę, a kult przyszłego państwa – więź z Bogiem. Z tej perspektywy nacjonalizm żydowski stawał się o wiele większym zagrożeniem dla judaizmu niż indywidualne asymilacje, większym niż pożałowania godne reformy religijne. „Obawy ortodoksyjnego judaizmu w końcu okazały się uzasadnione”, syjonizm wyparł judaizm z tożsamości wielu Żydów.

Z tekstu biblijnego jednoznacznie wynika, że biblijni Izraelici nie byli tubylcza ludnością Palestyny tylko ludnością napływową. Syjonistyczny mit odwołuje się do Starego Testamentu według, którego Bóg ofiarował Abrahamowi ziemie Kaanan. Maksymalne rozmiar ziemi do jakiej roszczą sobie prawa współcześni Żydzi to obszar od Nilu (w dzisiejszym Egipcie) do Eufratu (w dzisiejszym Iraku).

Przez wieki dla religijnych judaistów Tora była pismem religijnym, i nie wysuwali oni roszczeń do Palestyny, jednak syjoniści przekształcili Torę (księgi będące częścią katolickiego Starego Testamentu) w tekst mający być tekstem historycznym, by uzasadnić swoje pretensje do Palestyny. Biblia przedstawia biblijnych Izraelitów „jako imigrantów i zdobywców niemających nic wspólnego z ziemią do której przybyli”. Tekst Tory gloryfikuje eksterminacje tubylców przez napływową ludność biblijnego Izraela – i w takim kulcie imperialistycznych zbrodni na tubylcach od dziesięcioleci wychowywane są dzieci i młodzież w Izraelu (dzięki czemu zdemoralizowani Izraelczycy traktują imperialistyczne zbrodnie na Palestyńczykach jako coś moralnego i oczywistego). Specyfika Żydów polega na tym, że choć inne narody też popełniają imperialistyczne zbrodnie, to tylko Żydzi publicznie się nimi chełpią.

W 70 roku n.e. Rzymianie zniszczyli świątynie Jerozolimską, a w 135 całą Jerozolimę, budując na jej gruzach rzymskie miasto Colonia Aelia Capitolina, do którego wstępu zabroniono obrzezanym. W IV wieku w cesarstwie rzymskim zalegalizowano chrześcijaństwo, a w VII Jerozolima została zniewolona przez muzułmanów. Zablokowanie przez muzułmanów możliwości pielgrzymowania chrzęstniak do Jerozolimy (w XI wieku) doprowadziło do krucjat.

Pod koniec XVIII wieku „w Palestynie mieszkało nie więcej niż 500 Żydów (większość w Jerozolimie) i 250.000 chrześcijan i muzułmanów. W tym samym czasie na całym świecie, głównie w Europie Wschodniej żyło około 2,5 miliona Żydów”. Przez 1600 lat nie było żadnych przeszkód by Żydzi osiedlali się w Palestynie, nie byli jednak tym w ogóle zainteresowani.

Syjoniści ignorowali obecność arabów w Palestynie, nie był to dla nich ani problem moralny ani logistyczny. Żydowscy osadnicy w Palestynie kupowali ziemie od bogatych Arabów i wyrzucali z niej biednych arabskich chłopów. Syjoniści zwoje roszczenia do Palestyny uzasadniali tym, że Palestyńczycy nie są narodem, rzekomymi racjami historycznymi i teologicznymi. Syjoniści traktowali i traktują żydowskie prawo do Palestyny jako coś oczywistego i nie zastanawiają się nad nim. Wbrew faktom syjoniści głoszą, że Żydzi byli obecni w Palestynie przez cały okres rzekomego wygnania. Zawsze syjoniści szczerze deklarowali, że chcą Palestynę i inne biblijne ziemie tylko dla siebie. Główną zasadą syjonistycznej polityki, była metoda faktów dokonanych.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. tuszyn

  3 czerwca 2018 at 15:43

  Nie tylko nic nie stoi na przeszkodzie ala wręcz wszystko wskazuje na to, że Palestyńczykami Europy Wschodniej BĘDZIEMY. Tylko oduraczeni Polacy jeszcze nie przyjmują tego do wiadomości i nawet nie widzą, że ich wybrańcy prześcigają się w staraniach by stało się to jak najszybciej. „Polscy” politycy (z wyjątkiem Winnickiego i kilku innych) zachowują sie identycznie jak niegdyś funkcjonariusze judenratów, żagwi i ordnungsdienst, żywiąc nadzieję, że żydo-faszyści w łaskawości swojej nie tylko ich oszczędzą ale nawet wynagrodzą.

 2. wolna-polska.pl

  3 czerwca 2018 at 16:27

  1-Aszkenazyjczycy. 2-Jak Kaczyńscy sojusz z Izraelem budowali. 3-Żydowski atak na Polaków przybiera na sile. Już jesteśmy odpowiedzialni za śmierć pół miliona Żydów. Co będzie dalej?

 3. wolna-polska.pl

  3 czerwca 2018 at 16:29

  Jedwabna recydywa a wojna z terrorem.

 4. gazetawarszawska.com

  3 czerwca 2018 at 16:38

  Izraelczycy zabili młodą pielęgniarkę. Próbowała dotrzeć do rannego w Strefie Gazy.

 5. LSED

  3 czerwca 2018 at 17:30

  Wszystkie prace prof. Sanda są warte polecenia. Dla pragnących zgłębić temat poleciłbym fundamentalną pracę na ten temat prof. Abrahama Nahuma Polaka pt. „Chazaria. Dzieje królestwa żydowskiego w Europie”.

 6. klioes vel pislamista

  3 czerwca 2018 at 18:53

  Moje tak dla imigracji z Afryki

  Kaśka Göring-Eckardt, „Zielonych” szefowa,
  Twierdzi, że „Europa musi być gotowa
  Przyjąć Afrykanów …circa sto czterdzieści
  Milionów.” – Tak mało? Więcej tu się zmieści!

  Antek Leaument, lewak z „Niepokornej Francji”,
  Wykazuje więcej światłej ignorancji
  I twierdzi: „Europa ma dwieście pięćdziesiąt
  Milionów ugościć.” Szkoci skąpi? – przesąd!

  Ruth Davidson, lider wśród torysów w Szkocji,
  Która jest lesbijką, chce nawet promocji:
  „Gdy brak otwartości, kultura jest na nic.
  Wzywam rząd brytyjski do otwarcia granic!”

  *

  Popieram ten wniosek, bo klimat zbyt twardy
  Ma dotknąć w Afryce Murzynów miliardy!
  Ugościć w Europie jestem ich gotowy,
  Jeżeli lewakom puste zetną głowy.

 7. jok

  3 czerwca 2018 at 21:50

  Nie wiem czy Wolniewicz mówił o prawie żydów do Palestyny, choć twierdził, że Izr. jest forpocztą Zachodu w konflikcie z islamem.
  Wiem tylko, że wskazywał antypolskie zagrywki Żydów, w tym nadwiślańskich, w sprawach polsko-żywskich, czego z kolei autor niniejszego artykułu, ciągle wypominający Wolniewiczowi wspieranie Izrela, według mnie – „nie zuważał”, pomijał, spłycał. To jakieś odwracanie uwagi od działań Żów europejskich?
  Niemniej moim skromnym zdaniem: słuszne są jego uwagi o „Palestyńczykach Europy” jako losie, który mam szykują. A ostatnio coraz więcej „elit” oraz „polityków nadwislańskich”, w tym tych mieniących się prawicowymi, „przypomina” o „prawie Żydów do czucia się gospodarzami” ziem nad Wisłą, w wymiarze propagandowo-historycznym na równi z Polakami (bo w wymiarze faktycznym, to już chyba „czują się bardziej” gospodarzami niż my).

 8. jok

  4 czerwca 2018 at 03:25

  cd Ale jeszcze mam uwagi, i to raczej nie „chwalące”. …
  „Syjoniści nie mają prawa do Palestyny”. Tylko ta grupa? Czy może Żydzi nie mają? A może ci teoretycznie niesyjoniści (zresztą o tak nazwanej grupie wspomina Douglas Reed, ale ja mam tu na myśli kategorię tych co nie wyznają ściśle syjonizmu), inni Ż-dzi, np. jak tu wspomina Autor „religijni judaiści” to mają?…. ..
  Tora torą, ale w życiu wszelakich „judaistów”, niezależnie czy zamierzali „wracać do Palestyny” czy mieszkać wciąż „w diasporze”, czy się „asymilować” czy nie, była raczej z tyłu w stosunku do talmudu i czegoś tam jeszcze (jakoś ważniejszego niż talmud, ale nie chce mi się szukać nazwy), w każdym razie do ksiąg, które dawały swoistą receptę, zawierały swoiste modus operandi, m. in. jak postępować z gojami….
  Czyli – moim skromnym zdaniem – Autor „znowu odwraca kota ogonem”…

 9. agganus

  4 czerwca 2018 at 10:33

  Pane Janie a co chce Pan ich tutaj w Polsce? Niech tam siedzą ze swoimi przyrodnimi braćmi ostatecznie z tego samego ojca, Abrahama, czego nawet muslimi nie zaprzeczają.I jedni i drudzy w większości zwyrodnialcy i nienawistnicy.

 10. TZ.

  4 czerwca 2018 at 10:52

  Cokolwiek by powiedzieć na temat prawa czy braku prawa do osiedlania się Żydów w Palestynie, to dwa tysiące lat temu i jeszcze wcześniej oni tam mieszkali. Żyd Jezus Chrystus też.

  Natomiast co do związków genetycznych biblijnych Żydów ze współczesnymi Izraelitami to wbrew temu, co pisze autor, one są. Badania genetyczne pokazały, że 60 proc. współczesnych Izraelitów ma geny żydowskie (Palestyńczycy – 80 proc.).

  Nie chce mi się wierzyć, że żydowski profesor historii popełnił takie błędy. To chyba pan Bodakowski coś uprościł albo nie doczytał.

 11. tomek

  4 czerwca 2018 at 20:22

  Ten Sand to antysemita

 12. Stanley

  5 czerwca 2018 at 15:42

  To trzeba szerzej opisać jako zawłaszczenie judaizmu rabinicznego przez wszystkich wyznawców szatana i mamony. Oni tylko udają żydów, bo to się opłaca. W talmudzie jest powiedziane, że każdy kto wyznaje judaizm jest żydem, więc nie musi mieć pochodzenia.
  w praktyce judaizm kabalistyczny, na którym bazuje Chabad Lubawicz jest satanizmem. Stąd taka zaciekłość do chrześcijaństwa i zwalczanie go na każdym polu.

 13. Pingback: 3ym8ym8ym8ym8wt54cn5tvwcvt

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra