Kościół

Licealiści z Suwałk: „W obronie Krzyża stanę!”

Uczniowie I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach rozpoczęli krucjatę „W obronie Krzyża stanę!” Uroczystość inauguracyjna odbyła się w miejscowej konkatedrze pw. Św. Aleksandra 25 listopada. Patronat nad krucjatą objął J. E. ks. bp Edward Mazur.

Przed 25 lat uczniowie suwalskiego liceum po raz pierwszy stanęli w obronie krzyża. Kolejne pokolenie licealistów czuje się spadkobiercami tej chlubnej tradycji najstarszej suwalskiej Alma Mater. Odpowiadając na wciąż nasilającą się propagandę zła, polegającą na eliminowaniu z życia publicznego znaków wiary i narodowej tożsamości, młodzież postanowiła zwrócić uwagę na to, że przyszłość powinna wyrastać ze zdrowych korzeni, że krzyż jest dla nich znakiem wiary i tożsamości narodowej.

Szkolna wspólnota podjęła działania związane z obroną najwyższych wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Przesłaniem i równocześnie hasłem krucjaty jest deklaracja: „W obronie Krzyża stanę!”

Przygotowując akcję, jej organizatorzy, wystosowali list do bp. Edwarda Mazura, ordynariusza diecezji ełckiej z prośbą o objęcie patronatem krucjaty oraz o błogosławieństwo. List podpisał: dyrektor szkoły, ksiądz katecheta, przedstawiciel rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

W odpowiedzi bp Edward Mazur napisał m.in.: „Tylko ten, kto pozna mądrość i moc Krzyża i uwierzy w Niego przyniesie światu nadzieję. Natomiast ten, kto odrzuca Krzyż odrzuca Boga, który oddał życie dla naszego zbawienia. Taki człowiek będzie zawsze gardził drugim człowieka (…) Dzisiaj świat potrzebuje świadków krzyża Chrystusowego, bo potrzebuje nadziei. Umocnieni mocą i mądrością Krzyża stawajcie się świadkami nadziei i nieście to orędzie aż po krańce ziemi” – czytamy w liście.

Osoby przystępujące do krucjaty „W obronie Krzyża stanę!” otrzymają Kartę Odwagi. Na legitymacji są słowa bł. Jana Pawła II, werset z Ewangelii św. Mateusza (Mt 10, 38), fragment listu bp Mazura oraz miejsce na podpis osoby przystępującej do krucjaty.

Agata Bruchwald
Źródło: 1lo.suwalki.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra