Rodzina

Polscy biskupi za obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”

Stanowczy głos polskich biskupów. Przypomnieli, że popierają projekt, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej. Oto treść komunikatu.

Komunikat ws. ochrony życia dzieci przed urodzeniem

Księża Biskupi przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej.

Jednocześnie apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem. W sposób szczególny przypominają o potrzebie dotrzymania składanych obietnic w tak podstawowej sprawie, jaką jest ochrona prawa do życia.

Księża Biskupi proszą wszystkich o modlitwę, aby życie każdego człowieka było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 1 lipca 2018 r.

Poradnia Zdrowego Rodzicielstwa im. Św. Jana Pawła II zaprasza >>

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. wiesscar

  2 lipca 2018 at 08:56

  Problem jest taki ze KK za malo wspiera rodziny z chorymi dziecmi. Trzeba pokazac wsparcie to wiecej kobiet zdecyduje sie urodzic chore dziecko.

  • wiesscar

   2 lipca 2018 at 08:59

   Spoleczenstwo odrzuca chorych ludzi. Tak to natura kształtuje. Ludzie biegna sie podlizywac silnym jednostkom by przetrwac. Choroba to cierpienie, samotnosc, bieda. Dlatego bardzo trudno to nastawienie zmieniac bo wszyscy chca byc piekni, mlodzi i bogaci.

   • GG.

    2 lipca 2018 at 13:30

    NAJWAŻNIEJSZA JEST OBRONA ŻYCIA NARODZONYCH
    .
    Dużo się mówi – i słusznie – o dzieciach nienarodzonych, ala za mało – o narodzonych.
    .
    – Odbierają te narodzone dzieci rodzicom, bo rodzice nie mają właściwego lokalu i/lub ciągłości dopływu gotówki na ich wychowanie (bezrobocie, okradanie pracujących przez pracodawców, choroby itp.).
    .
    – Niszczą tysiące, dziesiątki i setki tysięcy tych dzieci w wojnach na całym świecie (śmierć, ciężkie i lżejsze zranienia, okaleczenia, zarażenie różnymi chorobami, niedorozwój z powodu niedożywienia i stresu frontowego, osamotnienie po stracie najbliższych, obrócenie w różnego typu niewolę itp.).
    .
    – Ogłupiają te dzieci w przedszkolach i szkołach, które są prawdziwymi WIELOLETNIMI WIĘZIENIAMI dla młodych Polaków-Słowian i nie dają żadnej gwarancji zatrudnienia w Polsce i otrzymywania GODNEJ ZAPŁATY za pracę nad Wisłą.
    .
    Kto się tym przejmuje?
    .
    Nawet głos Papieża Franciszka w tym temacie jest tak naprawdę ignorowany przez większość katolików.
    .
    Dlaczego zgadzają się oni na militaryzację społeczeństw, na płacenie podatków na agresywne cele wojenne (tylko „wojna obronna jest zawsze prawem” – JPII), na propagandę podżegaczy wojennych w swoich krajach?
    .
    Tu jest jakaś dziwna NIEKONSEKWENCJA: ratować dzieci w łonach matek i przyzwalać je niszczyć, zabijać, ogłupiać i pozbawiać GODNEGO ŻYCIA po urodzeniu !?
    .
    Coś tu jest nie w porządku.
    .
    .

 2. podlasie

  2 lipca 2018 at 13:44

  Przypominam,że przed rokiem inicjatywa prawna Ordo Iuris- calkowity zakaz aborcji-została storpedowana także przez komunikat Episkopatu, pod pozorem „obrony kobiety” przed karą za aborcję. Na komunikat Episkopatu powoływali sie posłowie „katolicko-patriotycznego” PIS-m.inn. p. Pawłowicz w Radiu Maryja.
  Czyzby „mądrośc etapu”?

 3. Chiński Górol

  2 lipca 2018 at 14:32

  To tylko na pokaz…..cokolwiek rozkaże nieomylny Kaczyński to PiS i Kukiz wykonają – a Episkopat pochwali ich prywatnie ! Przecięż obecną ustawę eugeniczną ustalono z Episkopatem.

  • Chiński Górol

   8 lipca 2018 at 11:32

   Tak jest….ale Episkopat uważa polskich katolików po prostu za durniów.

 4. trasz

  2 lipca 2018 at 22:19

  Największa na świecie organizacja pedofilska popiera zakaz aborcji.

 5. Chiński Górol

  8 lipca 2018 at 11:29

  Od jesieni 2016 r wcale nie wierze polskiemu Episkopatowi. Jako ludzie znający naukę Chrystusa i Jego Kościoła powinni wiedzieć że szczególnie od lat 1980 wszystkie prawa do aborcji są równocześnie prawami do aborcji eugenicznej!!! Poparcie i nawet zarządanie od PiSu odrzucenia projektu obywatelskiego w jesienie 2016 r było i jest wyraźnym poparciem dla aborcji eugenicznej przez Episkopat Polski. Oni znów mydlą katolikom oczy a za ich plecami i z poparciem najwpływowszych hierarchów, PiS i prawica przygotowuje odrzucenie i tegorocznego projektu obywatelskiego o zakazie aborcji eugenicznej !!! Skutkiem tego będzie znikanie ludzi z kościołów a lewaki, pro-aborcjoniści, feministki i LGBTQI i tak nie nawrócą się na katolicyzm.

 6. Pingback: 5vn6ey9c63v4bwct5vwc4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra