Z kraju

Niedowierzanie! Kapituła powołana przez prezydenta przeciwko odznaczeniu Ryszarda Kuklińskiego orderem Orła Białego

Przez wiele lat dla komunistów i postkomunistów Ryszard Kukliński był symbolem zdrady, bo wywiózł tajne dokumenty Układu Warszawskiego do USA.

Tymczasem PRL nie był państwem polskim, ale strukturą okupacyjną narzuconą przez obce wojska, które cały czas stacjonowały na naszych ziemiach, pilnując swoich porządków. Ryszard Kukliński wystąpił przeciwko naszym wrogom i przekazał USA plany wojny jądrowej, na którą szykował się od dawna Związek Radziecki, od początku swojego istnienia mający jeden cel: zdobyć cały świat. Stalin w 1941 r. na początku ponosił same porażki w starciu z Hitlerem, bo cały Związek Radziecki był przygotowany do ataku a nie do obrony.

Z przekazanych planów wynikało, że Polska stanie się atomowym polem bitwy i nic z niej nie zostanie. Kukliński dał Amerykanom lokalizacje atomowych schronów, co zmusiło komunistów do porzucenia swoich planów. Kukliński jest jednym z najbardziej zasłużonych Polaków XX w., któremu należy się najwyższe odznaczenie państwowe.

Po 1989 r., w teoretycznym państwie pookrągłostołowym przez lata nie mógł doczekać się rehabilitacji. Dwa lata temu, na wniosek Antoniego Macierewicza, prezydent mianował pośmiertnie Ryszarda Kuklińskiego generałem brygady.

Teraz kapituła powołana przez prezydenta nie widzi potrzeby, aby otrzymał odznaczenie orła białego, więc nawet nie wystąpiła do głowy państwa w tej sprawie. Widziała natomiast jednocześnie potrzebę w nagrodzeniu Wisławy Szymborskiej, która bez żenady chwaliła Stalina, Adama Michnika, Polakożercę czy Jerzego Buzka, premiera na miarę III RP.

Kiedy w końcu skończy się czas nagradzania tych, których trzeba potępić i zapominania o tych, których trzeba nagrodzić?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

84 komentarze

84 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  5 lipca 2018 at 16:10

  Hałaśliwy rasizm
  dedykuję koali_k z ndie.pl

  Miejscowość Vetlanda. Rasistowska banda
  Zestresowała Kurda hałasem.
  Wrażliwy uchodźca mocą tego bodźca
  Wziął nóż do ręki. (Bierze go czasem.)

  Dwie siostry – dwie Szwedki – chciały pewnie kredki
  Użyć i sprzeciw ustnie wyrazić.
  Za późno! bo hałas zbyt do głowy nalazł
  Uchodźcy… Zdążył nóż siostrom wrazić!

  Sto trzydzieści razy kłuł – lecz bez urazy! –
  Hałasu główną winowajczynię.
  Byłby nie kłuł tyle, lecz „ona niemile
  Mówiła… Rasizm tutaj więc winię!”

  Rasistka umarła. Rasistka – bo tarła
  Z biednym uchodźcą wcale nie chciała!
  A sąd (rasistowski!), miast te wysnuć wnioski,
  Skazał uchodźcę! (Może pedała?…)

  Nie traćmy nadziei, sąd wyższy z kolei
  Go uniewinni!… Przeklęty hałas!
  Rasizm przeklety! Praca do renty!
  Śni się uchodźcy wojna i szałas…

  https://ndie.pl/szwecja-kurd-zadal-130-ciosow-nozem-swojej-sasiadce-bo-podobno-byla-rasistka/

 2. j-da

  5 lipca 2018 at 16:16

  Jeśli ów order dostał Michnik, Modzelewski, Kuroń, Geremek …..i wielu im podobnych to może dostać i Kukliński…… i nie piszcie laurek bo chodziło tu wyłącznie o dolary

  • prawo

   5 lipca 2018 at 16:58

   Jaki prezydent – taka kapituła.
   Jakie w tym niedowierzanie?
   Wybraliście go a on Was sprzedał i tyle.
   Usuniecie przez niego Macierewicza jeszcze nic Państwu nie powiedziało?

   • prawo

    5 lipca 2018 at 17:03

    Wielkim Mistrzem Orderu Orła Białego jest prezydent RP. W skład Kapituły, obok prezydenta, wchodzą obecnie, oprócz nowo nominowanych Bujaka i Wildsteina, Bogusław Nizieński, który jest kanclerzem Orderu, Zofia Romaszewska (sekretarz Kapituły) oraz Michał Kleiber.

    Ilu tu żydów widzimy? No, wie ktoś? Jaśniej już?

    • Tomek

     5 lipca 2018 at 18:29

     Ja widzę jednego, ale jestem pewien, że ty wśród tutaj wymienionych dostrzegasz minimum piętnastu.

     Ale nawet, zanurzmy się na chwilę w odmęty twojego szaleństwa… Dlaczegóż to niby owi „Żydzi” mieliby nie chcieć udekorowania Kuklińskiego, który wszak tyle zrobił dla, jak to tacy jak ty mówią, „USraela”?

     • Marian

      5 lipca 2018 at 19:55

      Naprawdę tak mówią? Och, język polski jest taki elastyczny, tak łatwo wyrazić w nim delikatne niuanse i głębokie uczucia. – Nic, dziwnego, przecież rozwijał się kilka tysięcy lat, może trzy, może pięć. Nie wiemy…
      Posłuchaj Tomek:
      „Z pąka rozwija się kwiat,
      słowik rozgłasza swe trele,
      ach, jaki piękny jest świat,
      gdyby nie te US***le”

     • bardo

      5 lipca 2018 at 19:55

      Agent Tomek w akcji

     • Tomek

      5 lipca 2018 at 21:20

      Do @Marian

      Prawda, Marianie, język polski może i elastyczny, może łatwo przebijają się w nim owe „delikatne uczucia” niektórych, szkoda jednak, że jednocześnie to język taki trudny dla dużego grona owych delikatnych uczuć wyrazicieli. Tysiące lat, jak piszesz, ów język się rozwijał, ludzie przez ten czas dawali jakoś radę, a oni na złość nie mogą. Ale elastyczni, że hoho!

      P.S. 1 A ty, Marianie, ilu Żydów widzisz we wpisie „prawo”? Z ciekawości pytam:)?

      P.S. 2 Zdolności poetyckie macie, ty i „prawo”, raczej marne…

     • Tomek

      5 lipca 2018 at 21:25

      Do @bardo

      „Agent Tomek w akcji”

      Owszem, bardo – agent. Przemysłu rozrywkowego. Szukam ludzi na występy w kabarecie. Jest kilka bardzo mocnych kandydatur, rywalizacja będzie bardzo ostra, ale wciąż też się możesz zgłosić!:)

     • JSM

      6 lipca 2018 at 19:38

      Jeśli widzisz tylko tych żydów którzy pozostali przy swoich prawdziwych nazwiskach to niczego nie widzisz.

     • Tomek

      7 lipca 2018 at 00:12

      Do @JSM

      Widzę zarówno Żydów z ich własnymi nazwiskami, jak i tych, którzy je zmienili – świetnie sobie z tego faktu zdaję sprawę i uświadamiać mnie nie musisz. Ale… Uważasz, że na liście powyżej są ci drudzy? To proszę, przedstaw mi jakiś konkretny dowód na to w postaci wzmiance w biografii, kopii dokumentu o zmianie nazwiska itp. Cokolwiek bardziej wiarygodnego niż wpis na jakimś blogu dla idiotów, gdzie ktoś sobie folguje swojej wyobraźni. Mnie by obrażało bazowanie na tego typu śmiesznych źródłach, bez ich weryfikacji. Nie masz z tym problemu?

      W każdym razie, czekam na na jakieś potwierdzenia, że to osoby to Żydzi – póki co pieprzenia sporo, ale jakoś konkretu nikt nie potrafi przedstawić.

    • Malwinska

     6 lipca 2018 at 11:20

     Jak to tylko jednego, a Romaszewska a Kleiber? Czytaj wiêcej, będziesz mądry.

     • prawo

      6 lipca 2018 at 11:29

      … i jeszcze Wielkim Mistrzem Orderu Orła Białego z żoną żydówką (co jest jeszcze gorsze niż bycie żydem, bo musisz tak jak ci każe) więc razem 4:1 i wszystko jasne dlaczego Śmiertelny Wróg Onuc z Riazania, pan Generał Ryszard Kukliński nie zasłużył na ten order.
      I rzecz to parch won.
      Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

     • Tomek

      6 lipca 2018 at 14:20

      Czego mam więcej czytać? Stron dla idiotów w stylu „ukryta lista Żydów w Polsce”? Żeby zidiocieć, jak tu niektórzy?

      Poproszę o źródło żydowskiego pochodzenia tych osób, inne niż wpis jakiegoś idioty w Internecie na stronach takich, jak wyżej. Biografia zamieszczona w jakimś poważnym miejscu, jakiś dokument itp. Czekam.

     • Tomek

      6 lipca 2018 at 14:28

      Do @prawo

      „Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!”

      Sprawdzanie po parafiach nic nie da, wszakże proboszcz też może należeć do żydowskiego spisku! Najlepiej niech kolega Marek Z. każe wszystkim po kolei gacie spuszczać is sobie poogląda przyrodzenia. Radości może z tego będzie trochę miał (bo skłonności dziwne tu wykazuje, czasem udając dziewczyny na forum), a pewność będzie, czy u kogoś napletek czy nie.

      Swoją drogą, sprawdziłeś swoją rodzinę już? Może dziadek tylko dla niepoznaki takie głupoty o mordach rytualnych wygadywał, co by jego żydowskiej natury nie odkryto?

     • moherowy beret

      7 lipca 2018 at 19:38

      A Mazowiecki,Geremek,Kuroń,Balcerowicz,Lewandowski(„ekonomista”),Kwaśniewski,Szymborska,Życiński,Gersdorf,po 1989 ministrowie MSZ,placówki dyplomatyczne obsadzone tylko Żydami.Cała fundacja Batorego i ci z którymi współpracują,wygłaszają przemowy.No i ci co przyjaźnią się z J.Danielsem.A świat kultury?Min.Kultury?Czy nie masz oczu,nie widzisz?

     • Tomek

      8 lipca 2018 at 17:13

      Do @Moherowy Beret

      „Mazowiecki,Geremek,Kuroń,Balcerowicz,Lewandowski(„ekonomista”),Kwaśniewski,Szymborska,Życiński,Gersdorf,po 1989 ministrowie MSZ,placówki dyplomatyczne obsadzone tylko Żydami.Cała fundacja Batorego i ci z którymi współpracują,wygłaszają przemowy.No i ci co przyjaźnią się z J.Danielsem.A świat kultury?Min.Kultury?Czy nie masz oczu,nie widzisz?”

      Zdajesz sobie sprawę, że większość z tych osób to też żadni Żydzi? Nie tylko oczy są potrzebne, żeby wiedzieć, jak wygląda rzeczywistość, trzeba też mózgu używać, żeby weryfikować bzdury pojawiające się na różnych portalach dla idiotów albo żeby nie być jak pies Pawłowa i automatycznie wszystkie osoby, których się nie lubi,
      nazywać Żydami. Masz mózg, berecie? No to korzystaj z fascynującego potencjału, jakie on ci daje.

 3. Soroka

  5 lipca 2018 at 16:18

  Nie ma się co dziwić, bo „nikt tak nie zaszkodził związkowi sowieckiemu jak ten Polak”
  Wszyscy prezydenci po Magdalence, to ruscy poputczicy, więc jakby mogli odznaczać Największego Bohatera Polski. Poza tym nawet by sobie chyba tego Pan Generał nie życzył, aby być cuzamen z ruskimi gnidami.

 4. Hania

  5 lipca 2018 at 16:33

  Panie Michale, proszę zapytać tatę gdzie wówczas żył, zdobył wykształcenie, pracował?
  Polska była!
  Tyle, że nie suwerenna czego oznaką było stacjonowanie obcych wojsk.
  Proszę porównać na ile 3-4 RP jest suwerenna?
  Mamy obce wojska, tym bardziej jest to niegodziwe, że przybyli na ” nasze zaproszenie” i stacjonują za pieniądze odebrane wyniszczanemu narodowi polskiemu.
  Nie możemy suwerennie powoływać władz, czego przykładem są dzisiejsze boje o sędziów
  Nie możemy suwerennie kształtować własnej polityki historycznej bo to nie podoba się naszym ” sojusznikom”
  ( za okupacji sowieckiej, Katyń podobnie do holokaustu był przeinaczany)

  Pan Kukliński nie zasługuje na najwyższe odznaczenie z kilku powodów
  – nie ujawnił WSZYSTKICH planów atomowych ataków
  USA miało bardzo podobne plany zniszczenia terenów pomiędzy Wisłą a Odrą
  O tym się nie pisze z uwagi na strach przed ” sojusznikiem”?
  – miał bogatą biografię, niestety niekiedy moralnie podłą
  Te nieustanne zdrady współmałżonki, a po drodze aborcja jednej z jego kobiet
  Pan jako filozof powinien takie rzeczy rozumieć….
  Czy to jest postać godna do naśladowania?!

  • Karol

   5 lipca 2018 at 16:56

   Co ma aborcja do wojskowych poczynań mężczyzny?
   Nie za moralność w życiu prywatnym ma być przecież odznaczony!
   A to że dzisiaj tak jak i wtedy Polska jest w łapach zdrajców i polskojęzycznych gadów nie umniejsza przecież faktowi że żadnej lojalności do władz tamtejszych tak samo jak i dzisiejszych Polacy nie mają. I mieć nie powinni! Dlatego jest przykładem do naśladowania. Dzisiaj to takie plany powinien zanieść chyba Chinom bo kim są USA to już wiadomo po 447 i innym żydowskim posunięciom. Wtedy jednak USA były jedyną alternatywą. Ale tego patentowane komuchy przecież nie pojmują. Więc nie ma się co dziwić ich tutaj czynionym wpisów.

   • Hania

    5 lipca 2018 at 18:10

    @karol

    Wymuszenie (lub namowa) na kobiecie aborcji jest mało bohaterskim czynem.
    Albo kogoś stawiamy za wzór dla potomnych, wówczas cenimy człowieka za całokształt.
    Bo odwaga nie zawsze nazywana jest męstwem….

    Proszę porównać go z Trauguttem.
    Wówczas także najemnikiem cara….

    • michu

     5 lipca 2018 at 18:36

     Jeśli Kukliński wymusił aborcję, to faktycznie wzorem do naśladowania nie jest, natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że uchronił nas od atomowej zagłady i działał skutecznie przeciwko okupantowi Polski.

 5. Hania

  5 lipca 2018 at 16:47

  Władze suwerennego państwa mówią tak:

  „Jednym z priorytetów resortu obrony są zabiegi o stałą obecność armii USA w Polsce. Minister Błaszczak kolejny raz ogłasza, że jesteśmy gotowi ponosić część kosztów z tym związanych. Problem w tym, że to potężne sumy, których tym samym nie dostanie nasze wojsko i zbrojeniówka.

  Podobne stanowisko prezentował także jego poprzednik Antoni Macierewicz, Mówił np. o o sumie 2 mld dol. (blisko 7,5 mld zł) na inwestycję w infrastrukturę w kontekście polskiego wkładu w wydatki na umieszczenie dywizji amerykańskiego wojska w okolicach Bydgoszczy i Torunia.”

 6. TZ.

  5 lipca 2018 at 17:08

  +Pułkownik Kukliński, według jego słów, miał spowodować zmianę amerykańskiej strategii i przekierowanie amerykańskich rakiet z celów w Polsce na cele na Białorusi. Czy to prawda, nie wiemy. Amerykanie nigdy tego nie potwierdzili, ani temu nie zaprzeczyli. Natomiast zbliżenie polsko-amerykańskie w dziedzinie politycznej i wojskowej ma ten skutek, że teraz zamiast rakiet amerykańskich w Polskę wycelowane są rakiety rosyjskie. Ciekawe, co by na to powiedział Kukliński, gdyby wstał z grobu? Czy o to mu chodziło?

  Jeśli idzie o moralność pułkownika Kuklińskiego – rzeczywiście, nie najwyższych lotów – to chyba bardziej obciążone konto w tej dziadzinie mają Michnik Geremek, Kuroń… Ale tego nie brano pod uwagę, przyznając im Orła Białego.

  • moherowy beret

   7 lipca 2018 at 19:45

   Ja najbardziej wierzę w polskiego szeregowego żołnierza i w Obronę Terytorialną.Ale teraz nastąpiła zmiana poglądów na OT,widocznie politycy wolę wierzyć amerykańskim żołnierzom,a nie polskim?A mieć rosyjskie rakiety nakierowane na polskie miasta nie jest miłym elementem codziennego życia.

 7. Art

  5 lipca 2018 at 17:30

  Z tymi kobietami gen Kuklińskiego różnie bywało.Część z nich potrzebna mu była do kamuflarzu,o aborcji zaś jednej z nich pierwsze słyszę.Oczywiście mogło to mieć miejsce.Mam wszystkie książki napisane na jego temat,nawet samej Nurowskiej?!,a może jakąś przeoczyłem.Oczywiście żal każdego życia.Z drugiej strony w tzw wojskówce,jak i milicji/SB/UB jakiejkolwiek moralności na próżno by szukać.Opowiadał mi kiedyś pewien płk na emeryturze,aż mu przerwałem wywód bo przykro było tego słuchać.

  • michu

   5 lipca 2018 at 18:38

   Wojska państw socjalistycznych zawsze były i są bardzo zdemoralizowane.

 8. Wykołowany GŁUPTAS Michał Krajski kompletnie ZWARIOWAŁ !

  5 lipca 2018 at 19:29

  A kiedy to Krajski razem z „tatusiem” wystąpicie o o „medal Orła Białego” dla szpiega nazwisku Józef Światło vel Izaak Fleischfarb z PRL-u szpiegującego też na w interesie NATO ???
  Olewać BEŁKOT tego autentycznego OSZOŁOMA żydowskiego sprzedawczyka KOR-ca Macierewicza, który brał pieniądze i był opłacany przez CIA, Mosad i niemieckie BND czyli identycznie jak wszystkie żydy „solidaruchy” w latach 1980-ch do DZISIAJ !
  Ty OGRANICZONY wykołowany GŁUPTASIE Michał Krajski, jak widać nie masz wiedzy, że przed anty-polskim ZDRAJCĄ Kuklińskim był IDENTYCZNY szpieg z Polski o nazwisku Józef Światło vel Izaak Fleischfarb z PRL-u szpiegującego też na w interesie NATO, zwerbowanego przez służby brytyjskie i żydo-imperialistów z USA czyli żydowskiego CIA.
  Józef Światło vel Izaak Fleischfarb ur. 1 stycznia 1915 w Medyniu, zmarły 2-IX-1994 w Stanach Zjednoczonych był wysokim funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w PRL-u, m.in. wicedyrektor Departamentu X MBP, który tak naprawdę to on był jako PIERWSZY ten wasz „solidaruchów” wspierający oficer NATO w PRL-u.
  Potem ten szpieg Światło uciekł z PRL-u do USA dnia 5 grudnia 1953 roku czyli identycznie jak ten SZPIEG CIA Kukliński, który był którymś tam dopiero KOLEJNYM szpiegiem CIA w Polsce.
  Przecież to ten ŻYD z PRL-u Józef Światło vel Izaak Fleischfarb z PRL-u szpiegujący w interesie NATO był faktycznie:
  PIERWSZYM „oficerem” NATO z PRL-u,
  a nie ten anty-polski szpieg CIA Kukliński, którego uwielbiają psełdo-autorytety PROPAGANDZIŚCI oszuści typu RUSOFOBÓW Macierewicza, Kaczyńskiego, propagandzistów sponsorowanych $$$ przez żydoskich „neokonów” jak Leszek Żebrowski, Jan Żaryn, Duda, Komorowski TW bolek wałesa, Schetyna czy ten OSZUST żydowski Grupinski z Poznania … „poseł” … SIĆ czyli ta cała zgraja łapówkarzy co brali i dalej biorą grube miliony od CIA na wprowadzenie tzw „wolności” w III RP tak, aby polskich obywateli SKOLONIZOWAĆ z korzyścią dla żydów amerykańskich i ich korporacji lub obecnych rozzuchwalonych Niemcom!!!

  NAIWNY Michale Krajski czy ty jesteś ŚLEPY i nie kapujesz tego, że obecna III RP nie była i też NIE jest państwem polskim, ale strukturą okupacyjną narzuconą przez stacjonujące na terytorium III RP DYWIZJE zabijaków US Military, które są ZBROJNYM RAMIENIEM rządzącego żydostwa USA, pilnując swoich żydowskich porządków dla których te SPRZEDWACZYKI za anty-polskich przestępczych gangów PO, PiS, PSL uchwalili tą SKRAJNIE anty-polską ustawę nr 1066 na bazie, której te okupacyjne wojska USA mogą strzelać do polskich obywateli BEZ prozumienia z tą SPRZEDAJNĄ „władzą PiS-PO”, a takiej SPRZEDAJNEJ nawet NIE było w czasach PRL-u !
  To jest dopiero MEGA-ZDRADA interesów etnicznych Polaków tych obecnych squrwysynów PiS-PO-PSL na jaką się NIE odważyły elity PRL-u, ale ty CIEMNIAKU Krajski jesteś za TĘPY aby to zrozumieć!
  W żadnym innym kraju na Świecie nie awansują i nie degradują oraz NIE nagradzają medalami TRUPÓW tylko w tej YEBNIĘTEJ zdemoralizowanej żydo-mafijnej złodzejskiej III RP Amber Gold, gdzie rządzi następne wcielenie żydo-stalinowców gangsterów bezkarnych złodziei PO-PiS-PSL-nowocześni biorący dalej milionowe łapówki od właścicieli żydowskich i niemieckich korporacji pod PRETEKSTEM tzw. „utrwalania wolności” czyli WASALIZACJI wszystkich polskich obywateli w interesie żydowskiej międzynarodowej mafii!
  Tymczasem DZISIAJ, te anty-polskie ZDRADZIECKIE sprzedajne qurwy „solidaruchy” i KOR-wcy żydy z polskim obywatelstwem z gangów PO-PiS-PSL-Kukiz-nowocześni-złodzeje wzorujący się na metodologii żydo-STALINIZMU usiłują przywrócić STALINOWSKIE „prawo” i degradować CUDZE trupy przy jednoczesnym awansowaniu bezpodstawnemu stawianiu na SZTUCZNYCH piedestałach SWOICH trupów, czyli nie żyjących np. tych zabijaków kryminalistów rabusi i złodziei gospodarczych tzw. „żołnierzy wyklętych” lub takich ANTY-polskich agentów szpiegów CIA jak tego ZDRAJCĘ trupa Kuklińskiego.

  • michu

   5 lipca 2018 at 19:42

   Światło działał konsekwentnie przeciw Polsce w różnych organizacjach i z tego co wiem przed niczym nas nie uchronił, a Kukliński przed atomową zagładą najprawdopodobniej. Ponadto on sam i jego synowie za walkę z okupantem oddali życie. Światło bardziej działał na rzecz jakiejś frakcji wśród socjalistów niż na rzecz Polski :).

   • prawo

    5 lipca 2018 at 19:54

    Nie „najprawdopodobniej” tylko dokładnie tak. Prezydent Ronald Reagan pokazał w Rejkiawiku w 1986 r. Gorbaczowowi mapę z bunkrami dowodzenia i innymi cennymi składami … i było po temacie.
    Za to co zrobił Kukliński to wszystkie narody Europy i Ameryki powinny mu wystawić pomnik ze szczerego złota.

    Wcześniej było tak:
    Apokalipsa nad Morzem Barentsa
    Prawdopodobnie 13 maja 1984 r. późnym popołudniem, między godz. 17 a 18 (dokładny czas wydarzenia nie jest znany), w zatoce Okolnaja pod Siewieromorskiem doszło do serii potężnych wybuchów. Piszę „prawdopodobnie”, ponieważ w rosyjskich źródłach pojawiają się także inne daty, 17 lub 18 maja 1984 r. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastąpiła eksplozja. Podobno miało to miejsce podczas rozładunku torped i pocisków rakietowych. Eksplozje spowodowały wybuchy kolejnych składowisk, niszcząc i zabijając wszystkich, którzy znaleźli się w promieniu rażenia. Świadkowie opisują to jako apokaliptyczny spektakl. Przy wtórze kolejnych wybuchów niebo przecinały rakiety, rozrywające się z hukiem nad zatoką. Zagrożone były dwie atomowe łodzie podwodne cumujące przy nadbrzeżu. Według marynarzy, którzy byli świadkami tego wydarzenia, panowało powszechne przekonanie, że właśnie zaczęła się III wojna światowa.
    całość:
    https://www.gosc.pl/doc/3915485.Wybuch-w-Siewieromorsku

    • Ronald Regan w USA jest uważany za OSZUSTA !

     5 lipca 2018 at 20:40

     NIGDY NIE powoływać się na BEŁKOT AKTORA z żydowskiego Hollywoodu Ronalda Reagana !

     AKTOR oszołom Ronald Regana głosił, że Związki Zawodowe w zakładach pracy należy uważac za ośrodki władzy, czyli jako KONKURENCJE dla już skorumpowanego dwu-partyjnego systemu władzy w USA(tzn. przestępczych złodzejo-bandyckich gangów tzw. „partia” demokratyczna i republikańska”).
     Po wprowadzeniu „praw” Ronalda Regana LIKWIDUJACEGO związki zawodowe w USA celowo doprowadziło do tego, że interesu pracowników w tych zakładach przemysłowych w USA wtedy NIE miał kto bronić, więc te zakłady zostały spakowane w kontenery i wywiezione do Azji razem z technologią opracowaną w USA.
     W tym samym czasie ten dwu-licowy OSZUST Ronald Regan nawoływał do powstawania „nowych” związków zawodowych w PRL-u i innych krajach bloku sowieckiego, tak aby je zamenić w organizacje polityczne walczące z ustrojem państwowym.
     Bandzie żydów z USA na czele z ich PAJACEM marionetką Ronaldem Reganem chodziło o wzmocnienie tych „nowych” związków zawodowych w PRL-u, tak aby one urosły w siłę i obaliły legalną władzę pod różnymi PRETEKSTAMI.
     Ronald Regan razem ze swoimi KILESIAMI właścicielami Korporacyjnymi rekinami w tej materii w samym USA działali odwrotnie – LIKWIDOWALI Związki Zawodowe w USA w zakładach pracy.
     Po ZNISZCZENIU związków zawodowych w USA, które PRZECIWSTAWIAŁY się likwidacji miejsc pracy w USA i wyprowadzeniu zakładów amerykańskich do Azji, JEDYNIE właściciele korporacji zaczęli się strasznie BOGACIĆ na różnicy kosztów siły roboczej pomiędzy Azją i USA.
     Po ZLIKWIDOWANIU przemysły tzn. zakładów pracy przez Regana ROSŁA armia bezrobotnych w USA oraz rozwój biednych slamsów i wszystkiego co związne z biedą.
     NIE zapominać o tym, że w tym samym czasie ten, że krętacz Regan przyjeżdżał do PRL-u i nawoływał do zakładania związków zawodowych, aby kontrolowały władze PZPR w Polsce.
     Czy widzicie tą OBŁUDĘ i przewrotnść tego GŁUPIO uwielbianego pajaca żydowskiego Regana w III RP ?
     Ten PAJAC R.Regan jest aktualnie uważany w USA za „mistrza” tworzenia ogromnych przepaści pomiędzy swoją retoryką a rzeczywistymi działaniami.
     Ten OSZUST Reagan grzmiał w USA:
     „Moim celem jest zahamowanie i ograniczenie wpływów establishmentu federalnego. Już czas, aby zmniejszyć dotkliwe obciążenia podatkowe i aby rząd zajął się tym, czym powinien. To będzie nasz priorytet — i w tej kwestii nie będziemy szli na kompromis”.
     TYMCZASEM:
     Podczas ośmiu lat sprawowania urzędu, Ronald Reagan zwiększył wydatki federalne aż o 53%, tworząc ćwierć miliona nowych etatów dla urzędników państwowych!
     To ten PAJAC żydowski Ronald Regan na stanowisku gubernatora Kaliforni doprowadził ten stan do statystycznego ZADŁUŻENIA na każdego mieszkańca oraz ZLIKWIDOWANIA przemysłu USA pod każdym względem, a D.Trump i wszyscy urzędnicy chodzą ubrani w CHINSKIE skarpetki, koszule, garnitury i GACIE!

     To R.Regan zapoczątkował RUJNOWANIE Satanu Kalifornia i ZBANKRUTOWANIE finansowe całego USA, gdy do swojej ekipy dobrał sobie ŻYDOWSKICH KOLESI z Hollywoodu, którzy instytucje państwa USA mieli i mają głęboko w DUPIE a jedynie wszystko robią, aby PRZYWŁASZCZAĆ-kraść dla sobie fundusze podatnika!
     To właśnie doprowadzi do ROZPADU Kaliforni na 6 dodatkowych Stanów, a pozostała Ameryka ma już DOSYĆ płacenia podatków na tych zboczeńców homusii złodzeji żydów, którzy obskoczyli władzę w Kalifornii.

     Ludzie NIE widza w Polsce, że to właśnie tak GŁUPIO uwielbiany w lemingowej zakłamanej III RP ten OSZUST hollywoodzki Roland Regan wraz ze swoją ŻYDO-MASOŃSKĄ złodzejską sitwą jego administracją ROZPOCZELI wyprowadzanie – zniszczenie amerykańskiego przemysłu po przez wyprowadzenie go do Azji, oraz też NIE wiedzą, że to Regan ZABANKRUTOWAŁ Stan Kalifornia.

     • t

      5 lipca 2018 at 22:13

      A ty jesteś tu powszechnie uważany za debila

  • agganus

   6 lipca 2018 at 10:41

   Porównywac Fleischfarbera do ś.p. Generala R.Kuklińskiego to tak jak porównywac dzisiejszego KODziarza do Polaka, który przejrzal i przestał glosować na bandyterkę z POPSL…Jednak te kilka procent Polaków się wybudziło w ostatnich wyborach. Zatem chłopie nie z nami te POubeckie porównania.Kuliński to Niezłomny zapłacił życiem dwóch swoich synów zamordowanych przez sowietow, a czym zaplacił Fleischfab? Niczym , bo to jego wyslał z misją dezinformacji Chruszczow. „Ucieczka” Swiatły była wyreżyserowana przez Moskwiczan i jego zadaniem było szpiegowanie Amerykanów.Juz prędzej możnaby porownać Fleischarbera do Zacharskiego vel….

  • t

   9 lipca 2018 at 11:09

   Kto tego idotę tu wpuścił? Cyrk zlikwidowali, że clown na wolności biega???

 9. Akada

  5 lipca 2018 at 20:57

  Szpiegom nie stawia się pomników.

  • michu

   5 lipca 2018 at 22:08

   Ale bohaterom tak.

 10. Hania

  5 lipca 2018 at 23:24

  Wskaż mi cechy bohatera.
  Przecież przerabiałeś lektury w liceum, wiesz pewno czym rózni się męstwo od bohaterstwa?

  • prawo

   6 lipca 2018 at 01:55

   Męstwo = mieć członka 25 cm długości
   Bohaterstwo = wsadzić go tgrysowi

 11. sternik2

  6 lipca 2018 at 00:41

  Ryszard Kukliński to człowiek o ogromnej odwadze,niebezpiecznej wręcz(dla niego), ale przede wszystkim wielki Polski Patriota i Bohater. I w tych kategoriach należy rozpatrywać jego działalność po opuszczeniu Polski. Ryzykował b.wiele i b.drogo za to zapłacił. Kto z rozumem nie na bakier(stare,ale aktualne)i ma przynajmniej elementarną wiedzę w temacie, ten pojmie w czym rzecz. I tych tutaj,co bardzo cieszy, nie brakuje. Ale jest i reszta wypowiadająca się (typu „Hania” i jej podobni)- to tak ogólnie można określić jako nieszkodliwy,acz nieco zabawny folklor- bywa nawet wskazany przy trudnych tematach celem rozładowania gęstniejącej dyskusji..

  • Hania

   6 lipca 2018 at 09:33

   Zabawny folklor odpowiada panu @sternikowi, jak mniemam patryjocie nieprzytomnemu
   Pan Kukliński, pański idol złozył taką rotę przysięgi

   „Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wolności, niepodległości i mocy Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.”

   Jeżeli się zastanowić, co jak mniemam każdy potrafi, to pan Jack Strong stanął po jednej ze stron sporu
   I tą stroną nie był narod polski, na który składał przysięgę.
   Powtarzam, USA miało bardzo podobne plany wojny atomowej!
   Miała się rozegrać nie w dalekim Texasie czy Syberii ale w Polsce….

   @prawo

   Tak to jest kiedy taki mundry patryjota myśli chu…em
   A nie głową 🙂

   • sternik2

    6 lipca 2018 at 10:51

    Droga Haniu.. Dziś wyjątkowo mam chwilę o tej porze, więc kilka słów pokrzepienia.. Wyznając zasadę : „Gdy nie staje argumentów, to użyję ekskrementów” świetnie pani sobie poradziła,wykazując przy tym niebywałą przenikliwość umysłu.. Ale proszę pisać dalej, bez skrępowania. Zdarza się ,że zaglądam na to forum i takie kwiatuszki zawsze poprawiają mój nastrój..

 12. Masław

  6 lipca 2018 at 07:09

  I wyszło szydło z worka. Tym tekstem, Michał Krajski podważył swoją łacińskość, która dawno była dla mnie wątpliwa. Zajął pozycję typową dla cywilizacji żydowskiej, czyli jeden rabin powie tak, a drugi inaczej (świadomie upraszczam, aby zrozumiał).
  Krajski zrelatywizował zdradę, a zdrajca to kłamca. Kukliński zdradził państwo polskie, jakim by ono nie było. Był oficerem, czyli ochotnikiem. Złamał złożoną dobrowolnie przysięgę. I służył mocarstwu zza oceanu, a nie Polsce. Był płatnym agentem.
  Żenująca obrona obiektywnego zdrajcy. Krajski okazał się relatywistą. Tyle czytania i pisania, a zrozumienie u Niego niewielkie.

  • Max

   6 lipca 2018 at 12:56

   Jak mogl zdradzic cos czego nie bylo?Polska nie istniala w sowieckim obozie warszawskim,bohater Kuklinski zaczol jej odbudowe,nas za PRL wogole nie bylo,bylismy dzikusami prosowieckimi z powszechna reglamentacja dobr osobistych Jan papier toaletowy czy myrlo do mycia nie wspominajac o prsydziale rarytasow Jan 10 dkg kawy na miesiac dla statystycznego pracujacego obywatela pracujacego za $20 bakow na miesiac!!!,nas tylko sowieccy bandyci podtrzymywali przy zyciu zebysmy byli miesem armatnim w rasie nuklearnej wojny ktora chcieli sami wywolac z zachodem ha nassej polskiej siemi,dzieki Panu Bogu I wszyetkim swietym dostalismy Kuklinskiego jedynego w owym czasie patryjote walczacego samotnie o Polske,to wlasnie Kuklinskiemu zawdzieczamy powrot Polski na mape swiata I odrodzenie sie Polski spod bolszewickoehitlerowskiej okupacji,chwala mu na wieki

 13. Masław

  6 lipca 2018 at 07:16

  Historycznie też kiepsko. Akurat to Kuklińskiemu mogliśmy zawdzięczać atomową pustynię w Polsce. Sowietom wszak nie zależało przecież, aby nas zniszczono, bo wtedy atomowa pustynia oddzieliłaby ich od Niemiec. Krajski to ignorant, pozujący na inteligenta. Co tym razem udowodnił dobitnie. Jeśli PRL nie była państwem polskim, to III RP tym bardziej nie jest. PRL po 1956 był bardziej niezależny od Sowietów niż obecna Polska od USRaela i Unii. Gomułka potrafił się postawić CHruszczowowi, gdy na Warszawę ruszyły sowieckie kolumny (później też kilka razy wykazywał aserywność). Obecnie wystarczy by jakiś emerytowany sierżant izraelskiej armii zrobił kolacje i z kim trzeba i jest zmieniany rząd. Wystarczy, że ambasador warknie, a Waszczu wychodzi z płaczem niemal i już jest przeciw Nowemu Jedwabnemu Szlakowi. Obecnie też mamy obce wojska na naszym terytorium. Można takie kwestie ciągnąć, ale po co? Krajski to mentalny jakobin, nie znający historii, nie rozumiejący procesów historycznych, nie rozumiejący niczego z rozważań cywilizacyjnych o których czasem pisze. Zwykła sekciarska mentalność, typowa dla cyzilizacji żydowskiej.

 14. Mareczeq

  6 lipca 2018 at 08:46

  Kapituła wykazała się rozsądkiem, czego przecież należałoby się po tym gremium spodziewać. Gloryfikowanie agentów wywiadów państw obcych pozostawmy tym państwom. My doceńmy swoich.

 15. Soroka

  6 lipca 2018 at 09:59

  No mocno Pan Generał wkurzył ruskie barbarzyństwo tym zniweczeniem wieloletnich przygotowań do napaści ruskich barbarzyńców na Zachodnią Europę. Zrobił to bez jednego wystrzału. Pokazuje to, jak Bóg może pokrzyżować zbrodnicze plany złoczyńców, jeżeli się Go szczerze prosi o obronę.
  Jak bardzo wkurzył ruskich barbarzyńców, pokazują tu nawet wpisy niejakiej @Hania, która w tym wątku stała się niesamowicie aktywna w wylewaniu na Pana Generała wszelkich przesyconych jadem nienawiści ruskich plwocin.

  • Hania

   6 lipca 2018 at 16:58

   Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.”

   Panie Soroka nie zaskoczył mnie pan swoją przenikliwością!
   Przytaczam część tych ” ruskich plwocin” żeby dostarczyć panu argumentów.
   A Pana Boga proszę nie mieszać w szpiegowskie gry 🙁

   • Soroka

    6 lipca 2018 at 18:10

    Czym to zostałem przywalony?

   • Tomek

    7 lipca 2018 at 00:25

    Hania może sobie przysięgę socjalistycznego wojska polskiego zachować dla siebie. Podobnie, jak wpis w konstytucji PRL o przyjaźni wiecznej ze Związkiem Radzieckim, pewnie u Hani podobne uniesienia powoduje. Owszem, ludzie do LWP wstępowali bo musieli, w czasach PRL nawet wielu wierzyło, że to polskie wojsko, ale żeby się jarać socjalistyczną przysięgą i zarzucać komuś jej złamanie na poważnie?

    Ech, komunizm jednak z części z nas zrobił ludzi sowieckich… Po 1918 tego nie było. Jakby się wówczas taka Hania pojawiła z przysięgą jakichś wojsk stacjonujących w Kraju Priwislanskim czy choćby wojsk Królestwa Polskiego sprzed 1832 r., to by Hani dobitnie powiedziano, gdzie Hani miejsce.

    • Hania

     7 lipca 2018 at 13:35

     Ja wiem że panu @Tomkowi bliżej do przyjaźni polsko-izraelsko- amerykańskiej.
     Daje temu wyraz za każdym wpisem 🙂
     Tak to juz jest, że miłosnicy narko-jankesów usiłują kreować się na bohaterów i patryjotów.
     Ale, nic z tego panowie!
     Jesteście takimi pachołkami jak ci którzy bezwzględnie słuzyli moskalom, niczym się nie różnicie.
     Może poza jednym:
     – Nazywane przez was ruskie LWP obroniło PolaKÓW przed zapędami banderowskich sukin…nów, Operacja Wisła, za którą dzisiejsze pacholęta przepraszają….
     – a wasza zaciężna armia pilnuje pól naftowych i upraw makowych, niczego co jest dobre dla narodu polskiego.
     Jest różnica.

     Przypominam czczony przez Polaków Traugutt nim został przywódcą straczeńczego powstania wpierwej służył carowi….

     https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/06/imagesFDXN573O.jpg

     • Tomek

      9 lipca 2018 at 15:04

      „Ja wiem że panu @Tomkowi bliżej do przyjaźni polsko-izraelsko- amerykańskiej.”

      Do polsko-amerykańskiej owszem, bliżej mi niż do polski-radzieckiej, jak Hani. A polsko-izraelska ani mnie ziębi, ani grzeje, niech się więc nią Hania nie ekscytuje.

      „Tak to juz jest, że miłosnicy narko-jankesów usiłują kreować się na bohaterów i patryjotów.
      Ale, nic z tego panowie!
      Jesteście takimi pachołkami jak ci którzy bezwzględnie słuzyli moskalom, niczym się nie różnicie.”

      Hania schowa tego Żołnierza Wolności, Trybunę Ludu albo sputnika wyłączy – czy co tak Hanię strasznie skrzywdzilło, że tekstami rodem z siermiężnych lat 50-tych sadzi.

      „Może poza jednym:
      – Nazywane przez was ruskie LWP obroniło PolaKÓW przed zapędami banderowskich sukin…nów, Operacja Wisła, za którą dzisiejsze pacholęta przepraszają….”

      Owszem, podobnie jak też i wybiło np wielu polskich patriotów, prawdziwych polskich żołnierzy w latach 40-tych i 50-tych. Ale jak Hania chce, to może pobiec i w czerwonej sukieneczce czerwone goździki na pomniku Świerczewskiego złożyć. Do rytmów Międzynarodówki.

      „– a wasza zaciężna armia pilnuje pól naftowych i upraw makowych, niczego co jest dobre dla narodu polskiego.
      Jest różnica.”

      Wolę, żeby nasza armia, podobnie jak armie wieku krajów w sojuszu z Amerykanami, uczestniczyła w misjach międzynarodowych, niż żeby mi tu jakaś sojusznicza armia ze wschodu pilnowała polskiego majątku i jedynie słusznego ustroju. Taka różnica między mną, a wami, towarzyszko Hanno.

      „Przypominam czczony przez Polaków Traugutt nim został przywódcą straczeńczego powstania wpierwej służył carowi….”

      No wlasnie. Bo został przywódcą powstania, a nie do końca życia służył carowi. Tak, jak Kukliński nie służył do końca życia ZSRR i dlatego się go szanuje.

   • Soroka

    7 lipca 2018 at 10:07

    Jeżeli to jest cytat z przysięgi ruskich poborowych, to właśnie Kukliński go wypełnił, bo to on uratował świat przed trzecią wojną światową, a Polskę przed totalnym zniszczeniem.

    • Hania

     9 lipca 2018 at 15:23

     @Tomek

     1/ Przyjaźń polsko- izraelska ma silne podstawy w USA, które miłuje pan bez wzajemności jak widać ( ustawa 447)
     2/Nie czytuję przytoczonych gazet, a i ja nie zalecam panu lektury GazPola.
     Po niej się tylko idiocieje 🙂
     3/ Co do LWP i mordów przez nich dokonanych.
     Pan Tomek wymieni kilka prawdziwych nazwisk katów polskich żołnierzy AK.
     Przyjrzymy się.
     4/A jednak lubi pan pola makowe…?
     Sojusznikiem jesteśmy tylko dla krwi, której amerykanie nie bardzo chcą przelewać. Tym bardziej, że krew przelewana jest za koncerny naftowe.
     Ale takim jak pan Tomek wystarczy hasełko
     Za naszą i waszą!
     Lub słowa prezesa nad prezesami
     – to jest nasza wojna!
     5/ Z tą drobną różnicą, że Traugutt słuzył Polsce i Polakom
     A pan Kukliński CIA czyli obcemu wywiadowi
     Pan Tomek zauważa różnicę???

     Pozdrawiam i macham panu czerwonymi goździkami, stojąc na przemianowanym placu
     Z Świerczewskiego na Piłsudskiego!

     • Tomek

      10 lipca 2018 at 23:16

      „1/ Przyjaźń polsko- izraelska ma silne podstawy w USA, które miłuje pan bez wzajemności jak widać ( ustawa 447)”

      To ustawa 447 jest przejawem przyjaźni polsko-izraelskiej? Hania się gdzieś chyba zakręciła. Na marginesie, to nie jest ustawa promowana przez Izrael jako państwo, tylko przez amerykańskich Żydów, a to też nie to samo. Natomiast, owszem, wolę „miłować” kraj który uchwala ustawy mówiące, że będzie używał dyplomacji aby skłonić określone kraje do realizacji deklaracji terezińskiej niż kraj, który celuje w nas rakietami, prowadzi przeciwko nam wrogie działania i przez ponad 200 lat wybijał polskich patriotów. Tu nie o miłość, Haniu chodzi, lecz o rozsądek po prostu.

      „2/Nie czytuję przytoczonych gazet, a i ja nie zalecam panu lektury GazPola.
      Po niej się tylko idiocieje 🙂”

      No to pytanie, skąd takie sformułowania u Hani. Z „Płomyczka”:)?

      „3/ Co do LWP i mordów przez nich dokonanych.
      Pan Tomek wymieni kilka prawdziwych nazwisk katów polskich żołnierzy AK.
      Przyjrzymy się.”

      Hania sobie poczyta, na początek, ile żołnierzy AK na sumieniu ma, ot choćby Świerczewski (tak mi się pierwszy z brzegu nasunął, skoro Hania tak walkami z UPA się zachwyca). Hania sobie poczyta o oficerach LWP z 1, 2, 3, 8, 9 i 18 Dywizji Piechoty LWP, które strzelały do polskiego podziemia (łącznie do walki z polskimi partyzantami skierowano kilkadziesiąt brygad LWP). Nie chce mi się Hani edukować, więc Hania sobie sprawdzi, nawet na Wikipedii, do której Hania tak często sięga, wpisując hasło Żołnierze ludowego WP -uczestnicy walk z podziemiem niepodległościowym. Hania zobaczy tam piękną listę nazwisk oficerów LWP wraz ze wskazaniem, jakich to zbrodni się dopuścili. Bynajmniej, Haniu, oficerowie wyznania mojżeszowego nie są tam w większości.

      „4/A jednak lubi pan pola makowe…?
      Sojusznikiem jesteśmy tylko dla krwi, której amerykanie nie bardzo chcą przelewać. Tym bardziej, że krew przelewana jest za koncerny naftowe.”

      Hania nie rozumie, nic z tego, na czym polega polityka… Żaden kraj nie jest drugiego sojusznikiem dlatego, że go lubi (choć Hania tak by z jej mateczką Rassiją chciała…), tylko dlatego, że ma w tym interes. Amerykanie mają ewidentny interes we wspieraniu Polski, jako stabilizatora w tym regionie i jeden z elementów przeciwwagi w regionie dla Rosji (tak, jak wspierają Izrael, Arabię, Koreę Południową, Turcję, czy Japonię jako przeciwwagi dla krajów zagrażających interesom USA) i jako proamerykański kraj w UE. Z Rosją mamy ewidentnie sprzeczne interesy, o zaszłościach historycznych nie mówiąc. Amerykanie potrafią być bardzo skutecznym sojusznikiem, czego dowiedli wielokrotnie.

      I niech Hania nie wypisuje farmazonów, że Amerykanie walczą siłami innych narodów. Dysproporcja sił amerykańskich i reszty ich sojuszników, a co za tym idzie, zaangażowania w takim Iraku i ofiar z tym związanych, jest dalece nieproporcjonalna. Natomiast normalną rzeczą jest, że Amerykanie, dając komuś gwarancje bezpieczeństwa, oczekują, że w jakimś zakresie ten kraj też będzie ich wspierał.

      „5/ Z tą drobną różnicą, że Traugutt słuzył Polsce i Polakom
      A pan Kukliński CIA czyli obcemu wywiadowi
      Pan Tomek zauważa różnicę???”

      Zauważa. Postać Kuklińskiego nie jest jednoznaczna, ale na pewno bardziej pozytywna niż wszyscy komunistyczni aparatczykowie służący Moskwie.

      „Pozdrawiam i macham panu czerwonymi goździkami, stojąc na przemianowanym placu
      Z Świerczewskiego na Piłsudskiego!”

      Łezka z nostalgii się w oku zakręciła:)?

 16. Max nie kolonko

  6 lipca 2018 at 12:31

  Dopoki nie bedzie prawdziwej lustracji w Polsce,bedzie jak za PRLu,Polska dalej rzadza przestepcy ze zbrodniczej wsi,ktorych przedstawicielem jest obecny prezydent Andrzej Duda,jest swiatelko w tunelu I nadzieja se Amerykanie nam wyczyszcza w Polsce scene polityczna skoro od 2 wojny sami nie potrafimy pozbyc sie komunistycznych szpiegow sowieckich ktorzy niszcza Polske,przykladem na ich zbrodnicza dzialalnosc bylo odsuniecie ministra Macierewicza z resortu wojskowego kiedy zaczynal dobierac sie sowiecko niemieckiej agenturze I pozbywal sie ich szpiegow za to zaplacil glowa

 17. m

  6 lipca 2018 at 12:43

  Jeśli przyjrzy się Pan tamtym wydarzeniom, bez trudu dostrzeże, że ówczesne roszady i dymisje związane z ową „aferą”, łączył wspólny mianownik – dotyczyły ludzi blisko związanych z Tuskiem i pozbawiały wpływów osoby z „pierwszego garnituru” PO. Oceniając je w innym wymiarze – dotykały polityków „namaszczonych” przez ludzi „jedynki” (Departament I SB MSW), podczas wydarzeń z roku 2001, gdy z KLD powstała Platforma Obywatelska.
  Nie było wśród nich polityków powiązanych z Belwederem ani kojarzonych z tzw. frakcją Schetyny. Jedynymi „nieumoczonymi” w w tej sprawie pozostali uczestnicy dawnych biesiad u agenta WSI Jeremiusza Barańskiego oraz środowisko zbliżone do lokatora Belwederu.

  Nie dostrzegłem tam cienia knowań żydowsko-amerykańskich, za to z całej „afery” aż nadto przebijał smród sowieckich onuc.

  To, co nastąpiło później, również wskazuje na pochodzenie gry.
  Prezydencka zasłona nad Aneksem do Raportu z Weryfikacji WSI, nierozliczenie kadencji Komorowskiego i jego zaplecza, zamilczenie afery marszałkowej, stoczniowej i paliwowej – „sztandarowych” afer środowiska „wojskówki”, ucieczka od tematów związanych z odpowiedzialnością ludzi LWP i służb wojskowych, uczynienie z BBN skansenu „komorowszczyzny”, kontynuacja niektórych projektów poprzednika – to tylko niektóre fakty ukazujące rzeczywisty rodowód nowego rozdania z 2015 roku.
  O takim drobiazgu, że premierem „zrekonstruowanego” rządu, został jeden z bohaterów nagrań z „Sowy”, a Polacy nic nie wiedzą o treści tych nagrań – nie warto nawet wspominać.

  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/06/prezydentura-gwarant-iii-rp.html#comment-form

 18. Art

  7 lipca 2018 at 00:02

  Służyłem w wojsku za komuny.I co oczywiste „składałem” przysięgę,ale jej jednak nie złożyłem.Znaliśmy treść tej przysięgi nim stanęliśmy do niej.Co było robić?Odmówić?To wtedy nie było realne.A więc w swoim gronie uzgodniliśmy,że…. nie powtarzamy.Podobnie było gdy szliśmy (jechaliśmy)na Gdańsk: strzelać musisz bo NKWDzista,czyli polityczny idzie za tobą z naganem,ale czy musisz trafiać?Więc miało być strzelane Panu Bogu w okno.Tym sposobem Pani Hania przeżyła i ma się dobrze.Do Gdańska jednak nie dojechaliśmy,ale plany były.Więc,jeśli my,szarzy szeregowcy tak czyniliśmy,to Pan Generał Kukliński napewno też coś podobnego wymyślił.Wieczna chwała bohaterom!
  I na koniec zacytuję naszego wybawcę,czyli tchórzliwego gnojka-Jaruzela: „jeśli On (Gen Kukliński) był bohaterem,to kim my jesteśmy?No właśnie -zdradzieckimi,tchórzliwymi gnojkami.

 19. Hania

  7 lipca 2018 at 00:12

  @art

  Dziękuję za pańskie bohaterskie czyny 🙂
  Nadmienić jednak muszę, że pan generał jednak nie był żołnierzem służby czynnej, a sam zgłosił się do nich
  I to w czasach najgorszego terroru komunistycznego….
  Zauważam różnicę

  PS A od kiedy w latach 70 w WP słuzyli NKWDziści???

  Pozdrawiam i naprawdę czas zakończyć dyskusję
  Ja w swojej naiwności sądzę, że szpieg nie jest godzien pomników.

  „Armia USA po raz pierwszy w historii ujawniła plany bombardowań nuklearnych z czasów zimnej wojny. Gdyby weszły w życie, Warszawa, Poznań i kilkanaście innych miast w Polsce przestałoby istnieć

  Opracowanie pt. „Studium Wymagań Broni Nuklearnej Strategicznego Dowództwa Lotniczego na rok 1959” jest jedynym odtajnionym dokumentem tego typu nie tylko w historii USA, lecz wszystkich mocarstw nuklearnych i zawiera 1200 celów w krajach bloku wschodniego oraz w Chinach, jakie amerykańskie lotnictwo strategiczne miałoby zbombardować przy użyciu bomb nuklearnych w razie wybuchu III wojny światowej (w tamtym czasie nie było jeszcze balistycznych rakiet międzykontynentalnych).”

  ZSRR i USA= znajdź różnicę.

 20. Art

  8 lipca 2018 at 04:20

  Ta dyskusja nigdy się nie skończy.NKWD to przenośnia-tak było pod Lenino i nie tylko,a w latach 70 -tych nazywano ich „polityczni”.To takie cóś jak np. w dużym zakładzie najważniejszą osobą był dyrektor,ale nad nim jednak byle dupek z czerwoną legitymacją,czyli sekretarz PZPRu lokalnego.Kto odsłużył katorgę służby wojskowej ten wie.
  Między ZSRR i USA chociaż nie duża,ale jednak różnica jest.
  Od czasów Hiroszymy i Nagasaki bomby nuklearne służą raczej równowadze i raczej nikt w najbliższym czasie jej nie użyje.Ale zawsze znajdzie się jakiś stary kretyn,który przyparty do muru może to zrobić.Mam na myśli Breżniewa i późniejszych….
  Jednak wychwalanie sługusów czerwonych na terenie Polski to już lekka przesada.Trudno aby przez 65 lat nie wybudowano jakiegoś osiedla blokowisk lub też fabryki.Tylko,że te fabryki produkowały w warunkach niewolniczych (np. zakłady włókniarskie,trzy zmianowe) dla ZSRR.Więc to był taki lokalny gułag,gdzie ludzie padali z nóg za nędzne wynagrodzenie aby przeżyć.
  Polskę zobaczę wolną,gdy zniknie z centrum Warszawy pomnik im.Józefa Stalina,a z Powązek truchła Jaruzelskiego i innych śmierdzących a tchórzliwych pachołków kacapskich.

 21. Tomasz

  9 lipca 2018 at 19:36

  Rota przysięgi Sił Zbrojnych P R L nie kończyła się tak mi dopomóż tylko było zdanie niech mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej ,Takim misiom puszystym jak Soroka i innym radzę się dokształcić z Historii Polski 1945-1989 .Zasadnicza Służba Wojskowa w P R L była obowiązkowa za uchylanie się od służby groziła kara więzienia a za dezercję z pola walki kara śmierci.Na terytorium P R L stacjonowały jednostki Armii Czerwonej to była kolonia sowiecka od 1945 r do 1991 do transformacji ustrojowej czyli likwidacji Z S R R decyzja została podjęta w Rejkiawiku spotkanie R Regan gensek M Gorbaczow ,

  • Tomek

   11 lipca 2018 at 10:52

   A czy ktoś ci, Tomaszu, czyni zarzut, że w LWP służyłeś, jak wielu Polaków? Bynajmniej. Ale bynajmniej też pomnika ci za to nikt też stawiać nie chce, poza Hanią może. Ot, obowiązek, za niewykonanie którego groziły kary, ale nie jakiś szczególny zaszczyt. Tym bardziej, nikt ci tego pomnika by nie wystawił, gdybys w owym LWP zasłużył się walkami z podziemiem niepodległościowym, o co cię nie podejrzewam. Rota przysięgi z dekretu PKWN może ci w głowie i w sercu trochę pozostała (patrząc na twoje wpisy), ale wiek chyba nie ten.

   • Tomasz

    11 lipca 2018 at 13:05

    Tomek odezwał pachołek syjonistyczny i amerykańskich neo-konserwatystów czytaj trockistów ,Jest debilem nie znającym historii miłośnik banderowskiej Ukrainy Izraela rządzonego przez rosyjskich Żydów oraz kosztownej przyjaźni Polsko-Amerykańskiej patrz Ustawa JUST ACT 447 zmiana ustawy o IPN pod dyktando Izraela i USA ,Radzę więcej czytać odpowiednich książek historycznych nie skażonych ideologią ,

    • Tomek

     11 lipca 2018 at 13:16

     „Tomek odezwał pachołek syjonistyczny i amerykańskich neo-konserwatystów czytaj trockistów ,Jest debilem nie znającym historii miłośnik banderowskiej Ukrainy Izraela rządzonego przez rosyjskich Żydów”

     Aleś Tomaszu teraz pofrunął…:). Łeb cię aby nie boli po tym, jak żeś w sufit przyp….ł?

     I ty mnie będziesz, miłośniku komuny, co się na ten portal zabłąkał, uczył jakie książki historyczne nie skażone ideologią mam czytać?:). Tobie zalecane byłoby najpierw zacząć od lektury podręczników języka polskiego, bo błędy ortograficzne czy gramatyczne, jakie sadzisz w każdym wpisie, są po prostu żenujące.

 22. Hania

  9 lipca 2018 at 19:44

  Polska Rzeczpospolita Ludowa

  Dz.U.44.3.13 – Dekret Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z dnia 31 sierpnia 1944 r. o ustanowieniu przysięgi dla Wojska Polskiego. (Dz. U. z dnia 31 sierpnia 1944 r.)

  Przysięgam uroczyście skrwawionej Ziemi Polskiej i Narodowi Polskiemu walczyć z niemieckim najeźdźcą o wyzwolenie Ojczyzny oraz utrwalenie wolności, niepodległości i potęgi Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki żołnierza polskiego, wiernie wykonywać wydane mi rozkazy i ściśle przestrzegać tajemnicy wojskowej. Przysięgam wiernie służyć Rzeczypospolitej i nigdy nie skalać imienia Polaka. Przysięgam dochować wierności Krajowej Radzie Narodowej, Władzy Naczelnej Narodu Polskiego. Przysięgam nieugięcie stać na straży praw Narodu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu oraz niezłomnie bronić swobód demokratycznych. Tak mi dopomóż Bóg!

  Dz.U.47.52.267 – Ustawa z dnia 3 lipca 1947 r. o rocie przysięgi Wojska Polskiego (Dz. U. z dnia 8 sierpnia 1947 r.)

  Przysięgam uroczyście Narodowi Polskiemu: walczyć do ostatniego tchu w obronie Ojczyzny wyzwolonej z przemocy niemieckiej i niezłomnie strzec wolności, niepodległości i mocy Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam wypełniać rzetelnie i sumiennie obowiązki żołnierza, wykonywać wiernie rozkazy przełożonych, przestrzegać ściśle regulaminów i dochować tajemnicy wojskowej. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Rzeczypospolitej Polskiej, bronić niezłomnie Jej ustroju demokratycznego i dochować wierności Prezydentowi Rzeczypospolitej. Przysięgam stać nieugięcie na straży praw Ludu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu i nigdy nie splamić godności Polaka. Tak mi dopomóż Bóg.

  Dopiero w roku 1952 zmieniono na:

  Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej”.

  Taka rota przysięgi obowiązywała aż do roku 1988

  Pozdrawiam

 23. Tomasz

  10 lipca 2018 at 08:09

  Wiem bo ją składałem ale przysięga pod przymusem jest nie ważna ,A w Armiach Zaborców Pruskiego Rosji Carskiej i Austro-Węgier też Polacy składali przysięgi Zaborcom ,

 24. Hania

  10 lipca 2018 at 12:47

  Panie Tomaszu, co to znaczy: pod przymusem?
  Przecież poborowy jest przymuszony do słuzby wojskowej.
  Nawet w suwerennym państwie.
  Tylko nasze polityczne orły zlikwidowały wojsko polskie.
  Bo po co naszym „sojusznikom” silna armia broniąca polskiej niepodległości?
  Nam potrzebne jest zaciężne wojsko potrzebne do pilnowania pól naftowych i makowych!

  Ustawa 1066 wprowadzona przez nienawistną PO, a przyklepana przez patryjotyczny PIS
  Zaczyna działać!

  Amerykańscy żołnierze kontrolują polskich kierowców – w Polsce!

  Jak informuje portal Moje Gniezno, na terenie powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się wspólne patrole, w skład których wchodzą policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – Military Police.
  Dodano, iż żandarmi uprawnieni są m.in. do legitymowania i zatrzymywania, dokonywania kontroli osobistej oraz używania w stosunku do tych osób wszystkich prawem dopuszczonych środków przymusu bezpośredniego.

  Czytaj więcej:

  https://www.magnapolonia.org/amerykanscy-zolnierze-kontroluja-polskich-kierowcow-w-polsce/

  Szwejk powiedziałby: bezczelne są te kurwy i zuchwałe!
  Bo nawet ruskie siedziały cicho w koszarach w Legnicy, nie odwazyli się kontrolować przechodniów.
  Ale, jak większość tu piszących
  – wówczas mieliśmy ruską okupację, a teraz jesteśmy woooolni!

  Pozdrawiam

  • Tomek

   11 lipca 2018 at 11:43

   „Amerykańscy żołnierze kontrolują polskich kierowców – w Polsce!
   Jak informuje portal Moje Gniezno, na terenie powiatu gnieźnieńskiego pojawiły się wspólne patrole, w skład których wchodzą policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański – Military Police.”

   To, że coś napisał w Internecie jakiś niszowy i mało rzetelny portal (nawet, jak ma tak poważnie brzmiącą nazwę), to nie znaczy, że bezkrytycznie należy w to wszystko wierzyć. Cóż, tak wychowano jednak sowieckiego człowieka, by informacji nie weryfikował i bezkrytycznie łykał to, co powiedzieli w Dzienniku Telewizyjnym, a współcześnie – w Internecie na wiadomych stronach.

   Hania sobie doczyta, po co owa Military Police czasem uczestniczy w patrolach. Ano dlatego, że w rejonie Gniezna stacjonuje wielu żołnierzy amerykańskich i na wypadek kontroli drogowej amerykańskich kierowców wojskowych robi to właśnie żołnierz amerykańskiej żandarmerii. Uspakoj sia, Hania, wsio w pariadkie:). Na Alaskę cię jeszcze nie wywiozą ci żandarmi:)

   • Hania

    11 lipca 2018 at 11:48

    @Tomek

    Widzi pan…. rzeczywistość skrzeczy
    a panu brakuje racjonalnych argumentów
    Zresztą jak wielu bezmózgim patryjotom 🙂
    Więc zaczyna pan w deseń
    szydery, kpin i innych głupot

    Naprawdę, niech pan wróci na Niezależną
    tam się wszyscy świetnie dogadujecie
    ” Putler strzelał do polskiego niezłomnego prezydenta, Putler groził naszemu przyjacielowi z Gruzji, itp…itd…”

    Szalom Tomaszku!

    • Tomek

     11 lipca 2018 at 12:20

     „Widzi pan…. rzeczywistość skrzeczy
     a panu brakuje racjonalnych argumentów”

     Jak brakuje mi argumentów? Przecież zaleciłem Hani, żeby sobie zweryfikowała ów bzdurny artykuł na Magna Polonia. Może to Hania zrobić, choćby sięgając do informacji, które pojawiły się na tym przytaczanym portalu Moje Gniezno – co tam naprawdę napisano, a co sobie Magna Polonia razem z Hania dopowiedziały. Ja wiem, że dochodzenie do prawdy i zderzanie się z rzeczywistością nieraz boli, bezpieczniej jest pozostać w swojej ideologicznej strefie komfortu, ale jednak zachęcam Hanię do spróbowania.

     „Zresztą jak wielu bezmózgim patryjotom 🙂”

     Haniu, nie wiem, czy to celowe, ale że cały czas to robisz, to może zwrócę ci uwagę – po polsku piszemy „partiotom”, a nie „patryjotom”. A jeśli to celowa konwencja, bo chcesz się pośmiać z jakichś, twoim zdaniem, bezmózgich patriotów, to powinnaś takie sformułowanie dać w cudzysłów, jak nakazują reguły języka polskiego, no i żeby ktoś ciebie aby bezmózgim analfabetą nie nazwał z kolei:)

     „Więc zaczyna pan w deseń
     szydery, kpin i innych głupot”

     Styl mojej wypowiedzi dopasowuję do rozmówcy. Jak ktoś plecie zabawne androny, no to i ieraz „zaczynam w deseń szydery i kpin”, bo to adekwatny ton.

     „Naprawdę, niech pan wróci na Niezależną
     tam się wszyscy świetnie dogadujecie
     ” Putler strzelał do polskiego niezłomnego prezydenta, Putler groził naszemu przyjacielowi z Gruzji, itp…itd…”

     Na Niezależnej nie bywam, zresztą, tu się wystarczająco dobrze bawię, więc się nigdzie nie wybieram:). A co do Putina, to już Hani pisałem, że widzę go wyłącznie kiedy czytam Hani posty, więc źle ze mną jeszcze nie jest:). No, dodam może jeszcze, że ostatnio dodatkowo mi się Karol Świerczewski przez Hanię przy okazji objawia:)

     „Szalom Tomaszku!”

     Do swidanja, Hania!:)

 25. Hania

  10 lipca 2018 at 12:51

  Naprawdę, kończąc już temat, wkleję doskonale oddający rzeczywistość komentarz

  „Ostatni raz kiedy obcy żołnierze mogli kontrolować Polaków w Polsce było za czasów okupacji hitlerowskiej. To nawet jak sowieccy żołnierze stacjonowali w Polsce, to nie mogli nikogo kontrolować ani zatrzymywać a na opuszczenie bazy musieli mieć specjalne pozwolenia.
  Do czego władza PiS doprowadziła? A wszystko pod hasłem ‚wstawania z kolan’.”

  • Tomek

   11 lipca 2018 at 12:02

   Olaboga, Haniu… To już nawet humorystyczne przestaje być, co ty wypisujesz, bardziej smutne… Hania taka, jak widać po dyskusji tutaj, obcykana w dekretach PKWN, to może Hania sobie przypomni dekret PKWN z 26 lipca 1944? Podpowiem, w tym dekrecie PKWN przekazywał Armii Czerwonej pełne uprawnienia w zakresie kontroli, przesłuchań, karania, wywożenia do obozów polskich obywateli. Hania może przypomni sobie (albo doczyta, bo pewnie biednej Hani nie uświadomiono dotąd w tym zakresie) ile setek polskich obywateli zostało przez Armię Czerwoną zamordowanych długo po tym, jak to już nas owa armia, jak to Hania wierzy, „wyzwoliła”? Ile dziesiątek tysięcy Polaków zostało wywiezionych do ZSRR do nieludzkich obozów pracy, ilu zmarło, a ilu wróciło w latach 50-tych dopiero nieraz? Przywódców Polski Podziemnej nie wiem, czy Rosjanie wylegitymowali wcześniej, zanim ich aresztowali i wywieźli do Moskwy…

   A że później, jak się stalinizm skończył, to już Armia Czerwona była bardziej grzeczna? Cóż, po to by tacy jak Hania łykali propagandowe kity i w polsko-radziecką przyjaźń wierzyli. Czasem tylko, jak w 1981 roku, nasi „sojusznicy” z uśmiechem grozili nam palcem, że nam tu drugi Budapeszt zrobią i owe grzecznie w koszarach stacjonujące wojska na ulice wyprowadzają. Oczywiście, za okupacji niemieckiej okupacyjna rola wojsk niemieckich była bardziej widoczna, ale to tylko dlatego, że Hitler był idiotą i realizował otwarcie swoją szowinistyczną ideologię, komuniści byli sprytniejsi i stąd teraz tylu pożytecznych idiotów.

   Na koniec komentarz dla Hani, z kolei, jeszcze lepiej oddający rzeczywistość. Józef Mackiewicz:

   „Fałszujemy rzeczywistość, stawiając niekiedy znak równania między okupacją niemiecką i sowiecką. Niemiecka robi z nas bohaterów, a sowiecka robi z nas gówno. Niemcy do nas strzelają, a Sowieci biorą gołymi rękoma. My do Niemców strzelamy, a Sowietom wpełzamy w dupę”.

 26. Tomasz

  11 lipca 2018 at 13:46

  Tomek miłośnik” Przyjaźni”Polsko-Izraelsko-Amerykańsko-banderowskiej Ukrainy ,”UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA „Jesteś propagandystą słusznej linii partii P I S dozgonna „przyjaźni”Polsko-Amerykanskiej-Izrelskiej -banderowskiej Ukrainy.Sam jesteś miłośnikiem komuny ,

  • Tomek

   11 lipca 2018 at 14:11

   „miłośnik” Przyjaźni”Polsko-Izraelsko-Amerykańsko-banderowskiej Ukrainy”

   Tomasz, bo się niedługo o swoje myślniki pozabijasz.:) Albo o ortografię.:) Oj, niski poziom musiał być na tym Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu-Leninizmu….

 27. Iwona

  11 lipca 2018 at 13:58

  Pan M.Krajski ma rację.Dla mnie generał R.Kukliński był bohaterem.Pamiętam w jakich to było okolicznościach.Na skutek kreski Mazowieckiego w kraju czci się katów Polskiego Narodu.Duda zachowuje się jak zdrajca.Nie tylko on.
  Skład kapituły to policzek dla Polaków.M.nie Kolonko,prawo,Marian,m,Soroka mają rację.Niektórzy autorzy wpisów powinni się leczyć.

 28. Tomasz

  11 lipca 2018 at 13:59

  Soroka kolejny miłośnik banderowskiej Ukrainy oraz U S A i Izraela zwolennik stacjonowania obcych wojsk na terytorium Polski Armia Czerwona stacjonowała do 1991 r stała na straży interesów imperialnych Z S R R ,A wojska Amerykańskie izraelskie obecnie stoją na straży interesów własnych a nie Polski,Stacjonowanie obcych wojsk na terytorium Polski zawsze prowadziło do rozbiorów,Hania przysięga składana w P R L była pod przymusem czytaj pod bagnetami Armii Czerwonej ,

 29. Hania

  11 lipca 2018 at 14:41

  Właściwie…odpisuję panu @Tomkowi tylko dla sportu 🙂
  Przytoczę definicję patriotyzmu ( uczucia i woli, obcej panu Tomkowi) Bolesława Prusa

  „Prawdziwy normalny patriotyzm to niby Orzeł
  Uczucia są jego piersią
  Wola skrzydłami i szponami
  Mądrość głową
  Nasz zaś nienormalny patriotyzm ma wprawdzie pierś szeroką
  Ale brak mu głowy i skrzydeł”

  Czyli kochani patryjoci!
  Wystarczy zaszkodzić komuś kogo nienawidzicie
  Przy okazji i nam ale siła wyższa!
  ( Putler nie będzie żarł naszych jabłek!)
  I już pomniki mu stawiacie…
  Brzydzicie się ruską okupacją
  Ale klaszczecie w łapki na widok obcych Abramsów i uzbrojonych po zęby amerykanów 🙂

  No masz….

  https://i1.wp.com/oi68.tinypic.com/2qlwlcp.jpg?zoom=2

  Przecież z was

  • Tomek

   11 lipca 2018 at 17:39

   Haniu, może ty już nie brnij? Nawet „dla sportu”:)?

   Twierdzisz, że mi zrozumienie twórczości Prusa jest obce, tymczasem to ty właśnie nie rozumiesz sensu tego, co Prus napisał. Prus pisał o tym w czasach niewoli, po upadku powstania styczniowego, mając na myśli to, że patriotyzm to nie jest tylko rzucanie się na hurra z szabelką bez sensu na wroga, tylko mądra praca u podstaw. Konflikt postaw romantycznych z pozytywistycznymi. Czy my obecnie żyjemy pod rosyjską okupacją, albo czy ja mówię, by rzucać się z szabelką na Rosję? Bynajmniej. Jest to dokładnie tak daleka mi postawa, jak nostalgia Hani za minionym już okupantem – takiego „zaczadzenia” umysłu przez okupanta po odzyskaniu wolności w życiu Prus by nie usprawiedliwił. Podobnie, w II RP, ludziom w głowach by się nie mieściło, niezależnie czy kto pozytywista, czy romantyk, by takie służalcze tezy za carską Rosją głosić, jak Hania za komuną.

   Zarzucasz mi, że się brzydzę rosyjską okupacją. Ano, brzydzę się, tak cię to dziwi? A to, że wypisujesz tak piramidalne bzdury porównując rosyjską okupację do baz wojskowych USA w Polsce jest tylko i wyłącznie efektem twojej niewiedzy, no bo co możesz pisać, jak nawet nie wiesz, co Armia Czerwona w Polsce wyprawiała, czy LWP tejże armii podległe? Albo łykasz bez weryfikacji artykuły ze źródeł typu Magna Polonia. Doczytasz więcej, to bardziej z sensem będziesz pisać.

   P.S. Zdjęcie amerykańskiego żołnierza pod linkiem rzeczywiście przerażające:)
   P.S. 2 Jedyny plus, że nauczyłaś się poprawnie „patriota” pisać. Chyba… Bo raz tak, raz siak piszesz

 30. Hania

  11 lipca 2018 at 20:15

  „albo czy ja mówię, by rzucać się z szabelką na Rosję”

  No nie… taki demon intelektu jak pan rzuca jabłuszkami
  no i oczywiście brzydzi się ruskim gazem!

  „by takie służalcze tezy za carską Rosją głosić, jak Hania za komuną.”

  Gdzie ja wychwalam komunę mądralo (inaczej)
  Ja piszę, że opluwanie WP czynione jest pod wiatr
  Tacy patryjoci jak Tomek nie zauważają, że często ich dziadkowie/tatusiowie MUSIELI służyć w „okupacyjnym WP”
  Bo PRL był Polską
  Ułomną biedną i niesprawiedliwą
  Proszę zapodać które państwa nie uznawały PRLu?

  Trauguttem pan się zasłaniasz
  On bynajmniej nie przeszedł z carskiej służby do pruskiej
  Tylko stanął obok Polaków.
  Nie do końca mu się to podobało, wiedział,że Powstanie jest straczeńcze, w końcu był wybitnym carskim oficerem….

  „Zarzucasz mi, że się brzydzę rosyjską okupacją”

  Ależ szanowny Tomku, takiemu patryjocie można cos zarzucić?!

  Zauważam tylko, że wszędy widzisz ruskie spiski i okupację
  A nie zauważasz amerykańskich najemników pod bronią leniwie przechadzających się chodnikami naszych miast
  Obrazek jak za okupacji. Niemieckiej bo podczas ruskiej okupacji ci mieli bezwzględny zakaz opuszczania koszar…

  Nie łykam ino czytam.
  I to ze zrozumieniem.
  Prosiłam żeby pan zapodał kilka obco brzmiących nazwisk typu Morel Szechter czy Fajga Mindla
  By udowodnić panu nadreprezentację niepolskich sił w resortach mundurowych i sądowniczych
  A pan mi wyjeżdża z pijaczyną, który winien był wybicia 10 tys podkomendnych!
  Sam zginął w przedziwnych okolicznościach….

  Pan wróci do Nie czy Newseeka

  PS Prawdziwych, rozsądnych patriotów nazywam poprawnie.
  Oni nie zasługują na szyderę
  Panu podobnych tytułuję mianem: patryjoty!
  I nic tego nie zmieni.

  Pozdrawiam.

  • Tomek

   12 lipca 2018 at 16:46

   „No nie… taki demon intelektu jak pan rzuca jabłuszkami
   no i oczywiście brzydzi się ruskim gazem!”

   Naprawdę gdzieś Hania to w mojej wypowiedzi to widziała? Przecież ja Hanię namawiałem, by sobie dobrego jabłuszka spróbowała, a nie nim w Putina rzucała:). Hania jest naprawdę przewrażliwiona… A rosyjskim gazem się nie brzydzę, powinniśmy kupować gaz z różnych źródeł, od Rosji też, ale absolutnie nie uzależniać się tylko od tego gazu, bo, jak pokazują przykłady, źle to się kończy.

   „Gdzie ja wychwalam komunę mądralo (inaczej)”

   Hania PRL chwali, a w PRL to jaki ustrój mieliśmy? Ano tak, w szkole Hani powiedzieli, że jakąś demokrację ludową, to Hania może dlatego tak nieświadoma…

   „Ja piszę, że opluwanie WP czynione jest pod wiatr
   Tacy patryjoci jak Tomek nie zauważają, że często ich dziadkowie/tatusiowie MUSIELI służyć w „okupacyjnym WP”

   Haniu, WP to jest teraz i było przed wojną. W PRL było LWP. To raz. A co do członków rodziny, to owszem służyli, ale nikt się LWP nie ekscytował, ot, PRL narzuca obowiązek, to musieli wykonać. Nikt z nich pomnika LWP by nie stawiał. Tym bardziej, że LWP ma na sumieniu zbrodnie przeciw naszemu narodowi w latach 40-50-tych.

   „Proszę zapodać które państwa nie uznawały PRLu?”

   Hania nie odróżnia dwóch pojęć – państwowości i suwerenności. Bez wątpienia formalnie PRL było państwem, a nie republiką radziecką – o tym świadczy właśnie uznanie międzynarodowe. Bez wątpienia jednak było to państwo pod okupacją, pozbawione niezależności.

   „Trauguttem pan się zasłaniasz
   On bynajmniej nie przeszedł z carskiej służby do pruskiej
   Tylko stanął obok Polaków.”

   Zasłania się nim Hania, bo to Hania nieudolnie od iluś wpisów próbuje czynić do niego jakieś nietrafione analogie. A jak Hania nie odróżnia Amerykanów od pruskiego zaborcy, to tylko powtórzę – źle z Hanią”

   „Ależ szanowny Tomku, takiemu patryjocie można cos zarzucić?!
   Zauważam tylko, że wszędy widzisz ruskie spiski i okupację
   A nie zauważasz amerykańskich najemników pod bronią leniwie przechadzających się chodnikami naszych miast
   Obrazek jak za okupacji. Niemieckiej bo podczas ruskiej okupacji ci mieli bezwzględny zakaz opuszczania koszar…”

   Hani chyba się jakiś amerykański Patriot na głowę sp…..l, za przeproszeniem, jak Hania widzi „obrazki jak za okupacji”. Z pewnym poziomem ogłupienia nawet nie ma co dyskutować… A co do widzenia spisków rosyjskich to kolejny raz („słuchaj dzieweczko, ona nie słucha…”) powtórzę, że Putina widzę tylko, jak Hanię czytam.:) I nie uważam działań Hani za spisek, tylko efekt ogłupienia tzw. homo sovieticus propagandą.

   „Prosiłam żeby pan zapodał kilka obco brzmiących nazwisk typu Morel Szechter czy Fajga Mindla
   By udowodnić panu nadreprezentację niepolskich sił w resortach mundurowych i sądowniczych
   A pan mi wyjeżdża z pijaczyną, który winien był wybicia 10 tys podkomendnych!
   Sam zginął w przedziwnych okolicznościach….”

   A spojrzała Hania na listę, którą w odpowiedzi na Hani pytanie uprzejmie podałem? Jakby Hania spojrzała, to by wiedziała, że owszem, paru Żydów tam jest, ale większość to Polacy. Typowe piep….nie zakamuflowanych miłośników komuny – PRL cacy, tylko ten Michnik i Fajga Mindla.

   A Świerczewskiego sama Hania przywołała doceniając walkę LWP z UPA, to co ma Hania teraz pretensję, że przykład Hani okazał się głupi?

   „Pan wróci do Nie czy Newsweeka”

   Trzeci czy czwarty raz Hania próbuje strzelać, jaką prasę czytam i znowu kulą w płot. Mało przenikliwa ta Hania…

   „PS Prawdziwych, rozsądnych patriotów nazywam poprawnie.
   Oni nie zasługują na szyderę
   Panu podobnych tytułuję mianem: patryjoty!
   I nic tego nie zmieni.”

   Siebie Hania śmiało „patriotką” nazwać może. Taką, jak towarzyszka Wanda. Ze Związku Patriotów Polskich.

 31. Tomasz

  11 lipca 2018 at 20:17

  Tomek podrzędny inteligent po kursach marksizmu ,

  • Tomek

   12 lipca 2018 at 17:07

   Tomasz, dla ciebie nawet „pseudo” jest nieosiągalnym sufitem. Nawet jak kończyłeś aż uniwersytet marksizmu-leninizmu, a nie same kursy.

 32. Matwiej Płatow

  12 lipca 2018 at 09:12

  Mam JEDNO pytanie: Jak Zdrajca może być wynoszony na piedestał?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra