Z kraju

Igraszki polityków z UFO

Z ks. Jarosławem Bukowskim rozmawia Stanisław Krajski.

 

 

 

Na portalu bejsment.com czytamy: „Były minister obrony Kanady Paul T. Hellyer zeznał na forum The Citizen Hearing on Disclosure (CHD) w Waszyngtonie, że przedstawiciele obcych cywilizacji żyją pośród nas, a co najmniej dwa osobniki współpracują ściśle z rządem Stanów Zjednoczonych. Hellyer, który nie zaprzecza, że wierzy w istnienie UFO, twierdzi, że zebrane dotąd dowody wykluczają pomyłkę. Swoje oświadczenie złożył na posiedzeniu CHD, w którym wzięło udział sześciu byłych kongresmenów. (…) Podczas swego wystąpienia Hellyer oświadczył, że m. in.: Co najmniej cztery gatunki Obcych odwiedzają Ziemię od tysięcy lat. Niektórzy przybywają z takich gwiazdozbiorów jak Zeta Reticuli, Plejady, Orion, Andromeda i Altair i mają odmienne cele podczas swych wizyt. Ma rację badaczka UFO Linda Moulton-Howe twierdząc, że w tej chwili przebywają na Ziemi co najmniej cztery osobniki z pozaziemskich cywilizacji, a przynajmniej dwóch współpracuje z rządem USA”. Nic nie wiem o tym portalu. Czy to jest wiarygodna informacja?

 

ks. Jarosław Bukowski: Pierwszy raz z tym przekazem spotkałem się w filmie dokumentalnym poświęconym UFO. Ta wypowiedź miała miejsce. Sfilmowane jest spotkanie grupy, która dyskutowała na temat UFO.

S. K.: Czy w takim razie faktycznie na Ziemi pojawiają się przedstawiciele obcych cywilizacji?

Ks. J. B.: Takie twierdzenie byłoby bardzo trudno udowodnić. Są to informacje, które wzbudzają sensację i giną bez śladu. Faktem jest, że nie jest to jedyny polityk, który zabrał głos na ten temat i mówił o obcych przybyszach. W ostatnim czasie wypowiedział się w podobnym tonie Jean-Claude Juncker w Parlamencie Europejskim oraz Dmitrij Miedwiediew podczas wywiadu udzielonego dziennikarce rosyjskiej. Wywiad pokazano w programie telewizji REN – TV. Najbardziej śmiałym okazał się prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, który jako pierwszy zbudował lądowisko dla statków UFO.

S. K. Oni wierzą w UFO?

Ks. J. B.: Juncker wypowiadał się w bardzo poważnym tonie. Wypowiedź Miedwiediewa traktowano jako żart, ponieważ polecił obejrzenie filmu „Faceci w czerni”.

S.K: Czy istnieją Obcy? Czy mogą nawiązywać kontakty z ludźmi?

Ks. J. B.: Obecne rozeznanie w głównych nurtach chrześcijaństwa wskazuje na to, że tzw. obcy to demony. Przekonanie to reprezentuje między inny znawca w tej dziedzinie, ks. prof. Andrzej Zwoliński.

S. K. Dlaczego demony udają przybyszy z pozaziemskich cywilizacji?

Ks. J. B.: W postaci demonicznej nie byliby przyjęci przez ludzi. Przekaz, jaki otrzymują od nich sekty ufologiczne, to zlepek nauk starych sekt: panteizm, reinkarnacja, ewolucjonizm.

S. K. No tak. Kiedyś demon udawał świętego albo anioła światłości. Teraz, gdy ziemię wypełniają ateiści, udaje Ufoludka. Może być tak, że demony mają plan skoordynowany z pomocnikami szatana na ziemi, że odegrają lądowanie na Ziemi wielu statków kosmicznych i objawienie przez obcych „prawdziwej” kosmicznej religii, konkurencyjnej wobec ziemskiej religii „lokalnej” czyli chrześcijaństwa?

Ks. J. B.: Demony po prostu dostosowują metody do bieżącej sytuacji. Jest wysoce prawdopodobne, że współpracując z masonerią, będą wprowadzać w ten sposób plan nowego porządku świata. Odegraliby ważna rolę w uwiarygodnieniu antychrysta jako władcy budzącego szacunek nawet pozaziemskich cywilizacji.

S. K. Ten temat będziemy kontynuować dokładnie za tydzień.

Od redakcji: Ks. Jarosław Bukowski (ur. 1967) jest magistrem teologii moralnej, kapłanem diecezji płockiej, obecnie proboszczem parafii Smogorzewo. Pisze wiersze, opowiadania, maluje, rysuje, rzeźbi. Zajmuje się też sporem pomiędzy ewolucjonizmem a kreacjonizmem. Jego wykłady można znaleźć na youtube.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Pingback: Igraszki polityków z UFO – wywiad z ks. Jarosławem Bukowskim | Ku Konfederacji Barskiej

 2. mio

  20 lipca 2018 at 07:34

  Rozumiem stanowisko Kościoła ale czy naprawdę tak trudno uwierzyć,że demony demonami ale w sytuacji istnienia miliardów gwiazd czy nie mógł Pan Bóg zasiać życia nie tylko na ziemi?

  • piotr p

   20 lipca 2018 at 08:02

   Logika tego świata jest taka jak stworzenie tego świata. Byty się nie definiują ani nie redefiniują. Jeżeli Bóg zdefiniował człowieka (stworzył, nadał definicję) to po co miałby stwarzać kosmitę skoro człowiek nie rozumie własnej deinicji czyli nie jest bytem wpełni świadomym. Junker rozmawiający z kosmitami i Rodowicz rozmawiająca z „Duchem Świętym” są ludżmi rozmawiającymi z tym samym tylko inaczej nazwanym- z szatanem.

   • mam wodę w piwnicy

    20 lipca 2018 at 16:10

    Logika tego świata jeszcze parę wieków temu była taka, że to Słońce krąży wraz z innymi gwiazdami wokół Ziemi, która jest centrum wszechświata. Tak głosił Kościół i tak musiało być, bo tak głosił Kościół. Kropka. Potem Kopernik udowodnił, że to jednak Ziemia krąży wokół Słońca i Kościół musiał skapitulować i zgodzić się z tym oczywistym faktem. Potem na stosie spłonął na polecenie Kościoła Giordano Bruno za głoszenie, że Ziemia nie jest centrum wszechświata. A potem Kościół kapitulował po raz drugi, gdy okazało się że Giordano Bruno miał jednak rację…

    • Hania

     21 lipca 2018 at 11:48

     Giorgano Bruno był heretykiem i apostatą.
     Wyrzekł się habitu dominikańskiego, nienawidził KK, głosił herezje a nie naukę.
     Wrzuć jeszcze do wora Galileusza, którego podobno sw. Inkwizycja również spaliła na stosie, a wyjdzie z Ciebie nieuk doskonały!

     • Mam wodę w piwnicy

      23 lipca 2018 at 09:01

      Czyli głoszenie, że Ziemia nie jest centrum Wszechświata to nie nauka tylko herezja? W takim razie szczerze współczuję. I Ty nazywasz kogoś nieukiem…
      PS: może zaraz w ogóle napiszesz, że cały postęp w nauce zawdzięczamy KK, który przez kilka wieków wcale nie był jej „głównym hamowniczym” i korzystając ze swojej pozycji walczył ze wszystkimi badaniami, które nie zgadzały się z jego doktryną.

 3. Bobik

  20 lipca 2018 at 08:53

  A może nie ma żadnego „Ducha świętego”/Boga, jest tylko Szatan, który stworzył ten świat tylko po to żeby znęcać się nad zamieszkującymi go istotami.

  Inna opcja: może oryginalny Stwórca już dawno, dawno temu został pokonany przez jedną lub więcej ze swoich kreacji i w chwili obecnej nie ma już nic do powiedzenia, jeżeli jeszcze „żyje”?

 4. Dick

  21 lipca 2018 at 06:52

  Demony?
  A może wampiry i wilkołaki?
  Wyrazy współczucia,
  I jakiś psychiatra by się przydał.

  • RJCHK

   21 lipca 2018 at 09:56

   Każdego „opętanego” bada najpierw psychiatra, żeby wykluczyć chorobę psychiczną.
   Później wkracza do akcji egzorcysta…
   Mało widziałeś,mało słyszałeś…

   • Dick

    22 lipca 2018 at 18:11

    😉
    Nie byłem dokładny.
    Chodzi mi o UFO.
    Albo demony nie mogą „występować” w naszym świecie, albo autorzy tekstu wiedzą o czymś, czego nie wie nie tylko Kościół, ale i wszystkie ludzkie kultury razem wzięte.
    Albo są świeżo po rozgrywce w Wiedźmina. I to po sporej dawce „dopalaczy”…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra