Założycielka Femenu popełniła samobójstwo
/
- 6 października 2011 na Placu Świętego Piotra w Watykanie członkinie ruchu zorganizowały akcję protestacyjną przeciwko papieskiej propagandzie patriarchalnej i mizoginistycznej polityce Kościoła katolickiego. Hasła na transparentach głosiły: Freedom for Women i Libere siamo noi. Demonstrantki zostały siłą usunięte z placu.
- 29 października 2011, w dniu otwarcia Areny Lwów, aktywistki przeprowadziły protest przeciw Euro 2012. Dwie manifestantki zostały aresztowane.
- 9 marca 2012 pod kościołem Hagia Sophia w Stambule obnażone do pasa aktywistki przeprowadziły akcję przeciw przemocy wobec kobiet na świecie. Po zatrzymaniu przez policję aktywistki zostały z Turcji wydalone.
- 4 marca 2012, w dzień wyborów prezydenckich w Rosji, kilkanaście minut po tym, jak głos w budynku głównym Akademii Nauk oddali Władimir Putin wraz z żoną Ludmiłą, trójka aktywistek Femenu podeszła do urny, zrzuciła z siebie górną część odzieży i zaczęła skandować Putin – złodziej! Akcja po kilku minutach została przerwana przez policję.
- 10 kwietnia 2012. Pięć rozebranych do pasa członkiń Femenu weszło na dzwonnicę soboru Mądrości Bożej w Kijowie i zaczęło bić w dzwony. Na ścianie frontowej, działaczki rozwinęły siedmiometrowy transparent z napisem "Stop". Tym sposobem Femen protestował przeciw zmowie Cerkwi i państwa, mającej na celu pozbawienie kobiet prawa do aborcji. Projekt ustawy antyaborcyjnej, wniesiony przez jednego z członków partii Batkiwszczyna, został zarejestrowany w Radzie Najwyższej 12 marca.
- 17 sierpnia 2012 w centrum Kijowa członkinie Femenu ścięły piłą motorową krzyż poświęcony ofiarom NKWD, uzasadniając ten czyn gestem solidarności z członkiniami rosyjskiej grupy Pussy Riot, uznanymi przez nie za „ofiary reżimu putinowsko-cerkiewnego".
Źródło: prawy.pl