Z kraju

ONR: Przeciw demokracji, ale za powtórzeniem wyborów

W przesłanym do mediów oświadczeniu Obóz Narodowo-Radykalny krytykuje władzę za bagatelizowanie patologii związanej z fałszerstwami wyborczymi. Chce powtórzenia wyborów i zmiany ordynacji.

 

 

Poniżej publikujemy jego treść:

 

Oświadczenie

 

Obóz Narodowo-Radykalny od początku swojego istnienia występuje przeciwko demoliberalnemu porządkowi, który powstał w wyniku porozumienia okrągłostołowego. Dopełnieniem fałszu, w którym przyszło nam żyć są obecne manipulacje związane z wyborami samorządowymi. Działania te, pomimo usprawiedliwienia „awarią” systemu liczenia głosów, mają jednoznaczne znamiona fałszerstwa wyborczego, typowego dla systemu totalitarnego.

Obóz Narodowo-Radykalny przyłącza się do aktywnego protestu przeciwko działaniom PKW, której niektórzy członkowie zyskali nominację jeszcze w czasach PRL. Konieczna jest zmiana świadomości Narodu, obudzenia społeczeństwa z bierności, którą wykorzystują rządzące elity.

Nie możemy być dłużej niewolnikami systemu, bezwolnymi trybikami systemu demoliberalnego. Jak pokazują ostatnie wydarzenia i manipulacje istniejący system jest farsą, w której korzyści odnoszą jedynie ludzie władzy.

Niepokojące jest to szczególnie w odniesieniu do samorządu lokalnego, gdzie obywatele na poziomie małych ojczyzn teoretycznie mają decydować o swoim życiu w przestrzeni publicznej. Wierzymy, że nasza aktywność musi zbudzić świadomość polityczną Narodu i przestawić na tory interesu narodowego z jednoczesnym odsunięciem skompromitowanych elit i zmianą zmurszałego systemu.

Zaistniała sytuacja stała się okazją do ukazania patologii w życiu politycznym, która bagatelizowana jest przez najwyższe władze państwowe. Świadczy to o tym, iż nie są one zainteresowane problemem, starając się kolejny raz przedstawiać fakty w fałszywym świetle. Radykalne środki działania podjęte przez środowiska narodowe są wyrazem determinacji oraz całkowitego zwątpienia w mechanizmy „demokracji”.

Wybory stały się karykaturą przedstawicielskiego systemu sprawowania władzy. Jesteśmy również pewni, że winni nie zostaną ukarani, a rządzący będą starali się zamieść sprawę pod dywan, używając tematu zastępczego, jakim jest gniew i oburzenie narodowców.                                        

 

Domagamy się powtórzenia wyborów samorządowych oraz zmiany ordynacji wyborczej, która umożliwi skonstruowanie systemu zapewniającego społeczną kontrolę nad procedurami demokratycznymi. Chociaż opowiadamy się przeciwko demokracji, jako ustrojowi totalitarnemu, gdzie większą władzę ma wielu tyranów, niż jednostka w innych systemach autorytarnych, to przejrzystość mechanizmów wyborczych będzie gwarantem samostanowienia Narodu w jego prawdziwym, aksjologicznym wymiarze.    

Rzecznik Prasowy Obozu Narodowo Radykalnego
Witold Stefanowicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra