Z kraju

Janów Podlaski: Manuskrypt hrabiego Rzewuskiego na aukcji

12 sierpnia goście Aukcji Koni Arabskich w Janowie Podlaskim – „Pride of Poland – Janów Podlaski Auction 2018″ – będą świadkami polskiej premiery faksymile manuskryptu hrabiego Wacława Emira Rzewuskiego „Sur les Chevaux Orientaux et Provenants des Races Orientales”.

Ten zabytek piśmiennictwa, traktujący o historii hodowli konia arabskiego, jest jednocześnie kompendium wiedzy o obyczajach i tradycjach orientalnego świata, z którego araby do Polski przybyły.

Jeden z egzemplarzy faksymile zostanie wystawiony na aukcji razem z pięknymi końmi arabskimi.

Źródło: Dom Emisyjny Manuscriptum

Fot.Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. z-k

  10 sierpnia 2018 at 13:13

  ….”Emira kozacy gdy błądzą przez wrzosy umieją pieśń dziką rozkładać na głosy
  Do cara pieśń doszła. Wściekłością się pienił i głowę Emira na ruble ocenił”…
  Takich to pięknych wierszy uczono niegdyś na lekcjach języka polskiego a było za wczesnej (poprzedniej) żydokomuny, która jeszcze wtedy nie zdążyła nas za pyski złapać. Obecnie zarządzające nami fejginiątka i bermaniątka o zmienionych nazwiskach już na coś takiego by nie pozwolili

  • z-k

   10 sierpnia 2018 at 13:15

   pamięć już nie ta bo chyba było to „rozłamać na głosy”

   • Sarmata

    10 sierpnia 2018 at 15:46

    Nic nie szkodzi. I tak pięknie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra