Z zagranicy

Włochy pozostały samotne

Wyraźnie widać, że UE jest już jak małżeństwo, które nie łączy nic oprócz wspólnej kasy. To o wiele za mało na trwały związek. Widzimy w kwestii imigracji kompletny paraliż decyzyjny władz Unii Europejskiej, które nie wiedzą, co robić.

Oto Komisja Europejska tak mądra co do krzywizny ogórka i mocy żarówki daje kolejny pokaz bezradności w sprawach dla społeczeństw istotnych. Nie decyduje się na żaden ruch, gdy najwyższy czas podjąć zdecydowane kroki. Chocholi taniec eurokratów pląsających w kółko za wielkie unijne pieniądze trwa w najlepsze, jakby problemu imigracji nie było. Chcą przetrwać do majowych wyborów do euro parlamentu, załapać się na sutą odprawę. W tak zwanym międzyczasie wolą nie podejmować niepopularnych decyzji , bo a nuż uderzą one w ich kariery i wyrzucą na margines.

To kunktatorstwo jest szkodliwe dla europejskich społeczeństw, bardzo już zmęczonych nadmiarem szturmujących nadal granice UE imigrantów i bezradnością ich przedstawicieli na brukselskich salonach. Przez lato, gdy imigranci wciąż płynęli do UE, polityczne elity odpoczywały w najlepsze, odkładając problemy na półkę.

Oto problemów ciąg dalszy. W porcie Katania na Sycylii stoi właśnie kolejny statek, który przypłynął z Libii z 177 osobami na pokładzie. Czeka na wytyczne, co dalej. Matteo Salvini minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że albo Bruksela zajmie się rozdysponowaniem imigrantów między poszczególne kraje, albo zawróci statek do Libii. Ponownie oznajmił, że Włochy, które od 2014 r. zarejestrowały na swoim wybrzeżu ponad 650 000 imigrantów, „nie będą już obozem dla uchodźców w Europie”. Finito!

Zaapelował do Brukseli o porozumienie w sprawie rozmieszczenia imigrantów przebywających na pokładzie statku włoskiej straży przybrzeżnej także wiceprezes włoskiej Rady Ministrów Luigi di Maio. Chcąc wywrzeć nacisk, postawił ultimatum, zapowiadając, że jeśli Bruksela nie wypracuje porozumienia, jego Ruch 5 Gwiazd, współrządzący z Ligą Salviniego, jest gotowy do zawieszenia włoskiego wkładu do budżetu UE od przyszłego roku. Włochy są płatnikiem netto, co oznacza, że wpłaty do budżetu ogólnego są większe od świadczeń z niego otrzymywanych.

„Jeśli jutro z posiedzenia Komisji Europejskiej nie wyjdzie żaden konstruktywny komunikat na temat dystrybucji migrantów na pokładzie „Diciotti” , Ruch 5 Gwiazd i ja nie będziemy już skłonni płacić UE 20 miliardów euro rocznie” , powiedział  w nagraniu wideo opublikowanym w czwartek wieczorem na Facebooku.

Nie pomogło. Zebrani w piątek 24 sierpnia członkowie Komisji nie podjęli decyzji w sprawie osób na „Diciotti” i nie chcą ustąpić wobec gróźb włoskiego wicepremiera.

„Groźby są bezużyteczne i prowadzą donikąd” – powiedział w piątek Alexander Winterstein, rzecznik prasowy Komisji Europejskiej.” Znalezienie rozwiązania dla osób na pokładzie to nasz priorytet, na którym się koncentrujemy, a także, jak sądzimy, wszyscy powinni się nad tym skupić . „Nigdy nie odmówiono państwu członkowskiemu możliwości wpłacenia składki, bo wynika ona z traktatów UE” – oznajmił Winterstein.

Kilkakrotnie Komisja Europejska zgodziła się koordynować wysiłki zmierzające do znalezienia rozwiązania problemu przyjmowania migrantów pozostających na statkach, nalegając jednocześnie, aby podjęcie zobowiązań pozostawało w gestii państw członkowskich. Widać wyraźnie, że Włochy chciałyby i boją się. Z jednej strony ślą pogróżki, z drugiej idą na ustępstwa. Jeszcze w środę Salvini potwierdził, że nie pozwoli 177 migrantom postawić stopy na włoskiej ziemi, później jednak musiał ustąpić w stosunku do małoletnich bez opieki, i 27 migrantów w wieku 14-16 lat wylądowało w porcie późno w nocy.

Jeśli kraje UE nie podzielą się imigrantami, Włochy znajdą się w trudnej sytuacji, gdyż Libia, która ma już na swoim terytorium ponad 700 tys, migrantów, wykluczyła odbiór pasażerów. Pokazuje to fiasko wcześniejszych rozmów Merkel i Macrona, którzy usiłowali sie dogadać w tej sprawie z Libią i Marokiem. Pat trwa, poczucie bezradności i bezkarności- także. Europejczycy są wściekli. Mają wrażenie, że los ich kontynentu wymyka się spod kontroli. Rosną obszary wyjęte spod prawa we Francji, Belgii, a nawet w Szwecji. Szef agencji Frontex, europejskiej straży granicznej, ostrzega europejskie rządy przed rozwojem równoległych społeczeństw składających się z nielegalnych imigrantów.

Ale Europie brakuje odwagi, by w razie potrzeby na falę imigracyjną zareagować siłą. Całkowite rozluźnienie UE pod względem kontroli granicznej, przynosi zatrute owoce. Bez UE kraje graniczne same by się starały zabezpieczyć granice, a tak oglądają się na Brukselę. Istnienie strefy Schengen okazało się wygodne, ale i niebezpieczne.

W rzeczywistości istnieje tylko jedno rozwiązanie: stanowcza blokada nielegalnego wejścia, bez względu na cenę, inaczej imigracja trwać będzie ciągle, i wprowadzenie planu Marshalla dla krajów afrykańskich, by je ustabilizować i ożywić gospodarczo.

Zachodnie elity dobrze wiedzą, że Europa ma wobec Afryki dług. Afryka została spustoszona przez zachodnich kolonizatorów: od południa na północ. Przez Holendrów, Francuzów, Portugalczyków, Belgów, Hiszpanów i Niemców. Ten kontynent przez kolonialną eksploatację zdestabilizował się i teraz wystawia rachunek.

A pogróżki Włoch o niewpłacaniu puli do unijnej kasy można włożyć między bajki; UE jest potrzebna Włochom, a Włochy Unii. Bez Włoch zawali się konstrukcja strefy euro, bez Unii zadłużone Włochy mogą okazać się bankrutem.

To nie znaczy, że nic nie da się zrobić. Do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku muszą wejść nowi ludzie z nową wizją. Obecne brukselskie elity już prochu nie wymyślą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  25 sierpnia 2018 at 08:32

  Szczury Londynu
  czyli
  Pulsująca demokracja

  „Lis” pustyni, Rommel, miewał
  Przed „szczurami” pietra – zwiewał!
  Pokonały go Angole.
  Teraz mają inną rolę…

  „Kogut”, sygnał brzmi bez końca –
  Demokracja pulsująca!
  (Londek-nieZdrój jest niezdrowy,
  Ale bardzo postępowy.)

  Bywa, żołnierz od maczety
  Traci głowę tu niestety.
  I przydarza się też czasem,
  Lady jest oblana kwasem.

  Noże Londyńczyków sieką.
  Znów zostaje ktoś kaleką,
  Gdy samochód sam pochodzi
  Po chodniku… Strach się rodzi!

  Lecz na szczęście burmistrz czuwa.
  Jego głowa, jak makówa,
  Pełna jest leczniczej treści…
  I ma pomysł, dobre wieści:

  Samochodów już nie będzie!
  Na początek wciąż nie wszędzie,
  Ale potem… I kształt noży
  Rada miasta dobry wdroży.

  Już nie wolno na ulicy
  Mieć ich. (Skąd wciąż nożownicy!?)
  Auta staną. Od tej pory
  Zbędne akumulatory.

  A więc kwasu już nie będzie.
  Na początek też nie wszędzie,
  Bo chemiczne są fabryki.
  Te się zamknie: STOP WYBRYKI!

  I widelców kres nastanie.
  Zmiana będzie wnet po zmianie.
  Bo tam, gdzie się kozy dyma,
  Zwykle jada się palcyma.

  Właśnie kozy oraz osły
  Będą drobny prowiant niosły.
  A wielbłądy oraz słonie
  Prowiant cięższy. Eco, co nie?

  Prądem także zabić można…
  Władza, gdy chce być ostrożna,
  Metro też zatrzymać musi.
  London streets? – to los wręcz kusi!

  Lepiej zostać w domu. Który
  Wyjść chce, niech jak robią szczury,
  Dąży metra tunelami.
  Jakże fajnie być szczurami!…

 2. fdsfdsgfdsg

  25 sierpnia 2018 at 09:29

  refleksje tygodnia
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini#/media/File:Mussolini_e_Petacci_a_Piazzale_Loreto,_1945.jpg

  Bolek znasz to?

  “Matteo Salvini minister spraw wewnętrznych zapowiedział, że albo Bruksela zajmie się rozdysponowaniem imigrantów między poszczególne kraje, albo zawróci statek do Libii. “
  Groźby karalne czy coś więcej? Czyli pytanie o przyczyny? Dlaczego Europa musi wogóle przyjmować jakichkolwiek imigrantów. Pzecież można pomóc w Afryce Pn.?
  Panie Stasiek i Jabłonowski głosili teorię że to Niemcy chcą taką szczepionką wzmocnić morale I pobudzić prawicowo swój naród. Teoria ciekawa ale trudna do obrony to czemu chcą tak bardzo wzmacniac Polskę czy Węgry duchowo I kolorystycznie.
  Ostatnio Jabłonowski zmienił wersję ktoś wymusza na Niemcach I EU przyjmowanie uchodźców grożąc rozwaleniem EURO. Pryzczyna bardziej wiarygodna niż poprzednia.
  Kto może takie cos uczynić?
  1. USRAEL
  2. Araby
  3. Rosja
  4. Chiny

  najbardziej wiarygodne 1 i /lub 2.
  o co może biegać oczyszczeni Bliskiego Wschodu przed niebezpiecznym elementem chroniąc Izrael w ramach przygotowań do III wojny światowej czy wprowadzenie NWO czyli doprowadzając do zamieszek zaczipowania wszystkich.

  Myślę że A. Hitler dotrzymałby słowa w odróżnieniu do protestanckich anglosaskich świń sądząc po cytowanych przez Pana NIKT rozmowach aDOLFA Z mOŁTOWEM chronił swoich sojuszników.

  Co powoduje, że spora część Polaków dojrzewa późno lub wcale?
  Osoby przebywające w Chorwacji, chcąc otrzymać jakiekolwiek informacje, proszone są o bezpośredni kontakt z konsulem. Ułatwi to i przyśpieszy pozytywne rozwiązanie sprawy!
  Referat Konsularny Ambasady RP w Zagrzebiu nie będzie udzielał żadnych informacji rodzicom dorosłych (20, 30 lub 50-letnich) dzieci, które podczas wakacji w Chorwacji zgubiły dokumenty, otrzymały mandaty, są niezadowolone z kwater, jakości posiłków, wdały się w kłopoty pod wpływem alkoholu/środków odurzających etc. Referat nie będzie też udzielał informacji dzwoniącym z Polski krewnym, przyjaciołom, sąsiadom i innym osobom trzecim, które często nie mają pełnej wiedzy nt. problemu będącego przedmiotem rozmowy.
  „Językiem urzędowym w Chorwacji jest język chorwacki co znaczy, że mandaty wypisywane są w języku chorwackim, a policjanci mówią po chorwacku. Z chorwackimi policjantami można się także na ogół porozumieć w języku angielskim, ale nie należy raczej oczekiwać, że będą mówili po polsku.”
  Oczywiście uczyciele będą dążyć jak PIS do prawdy o Smoleńsku …

  Chyba Nowy Testament
  24 Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej [świątyni], ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, 25 nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. 26 Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków13 na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie. 27 A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, 28 tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia14 grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

  11 Wprawdzie każdy kapłan4 staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów. 12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, 13 oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego5. 14 Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęcani6. 

  19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: «To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!»

  28 Potem Jezus świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: «Pragnę»10. 29 Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop11 gąbkę pełną octu i do ust Mu podano. 30 A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Wykonało się!»12 I skłoniwszy głowę oddał ducha. 

  5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie3. 

  6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». 8 Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy». 9 Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca?” 10 Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych3 dzieł. 11 Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! 12 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca4. 13 A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. 14 O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. 

  1 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. 2 Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. 3 Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. 4 A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. 5 Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych». 6 Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił. 
  7 Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. 8 Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami2, a nie posłuchały ich owce. 9 Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. 10 Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości. 

  37 Wszystko, co Mi daje Ojciec, do Mnie przyjdzie, a tego, który do Mnie przychodzi, precz nie odrzucę, 38 ponieważ z nieba zstąpiłem nie po to, aby pełnić swoją wolę, ale wolę Tego, który Mnie posłał. 39 Jest wolą Tego, który Mię posłał, abym ze wszystkiego, co Mi dał, niczego nie stracił, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. 40 To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

  46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»22

  25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. 
  37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». 38 Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł. 

   3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 4 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. 

  6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! 

  18 Ja świadczę 
  każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: 
  jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, 
  Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. 
  19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, 
  to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia 
  i w Mieście Świętym – 
  które są opisane w tej księdze. 

  Czemu objawienia są tak częste w krajach katolickich I muzułmańskich: z uwagi na kiepską znajomość Pisma Świętego:)

  • fdsfdsgfdsg

   25 sierpnia 2018 at 09:47

   może panie Stasiek jest w stanie odróżnić Eskimosów w myckach od Uzbeków w jarmułakch ja nie
   islamizacja Europy czyli zajęcie terenu bez wojny

 3. Ir-ka

  25 sierpnia 2018 at 11:52

  We wtorek Salvini spotyka się w Mediolanie z czołganym przez Brukselę Orbanem. Dwa cele: powstrzymać migrantów „jak robi Australia” i przerobić traktaty wspólnotowe.

 4. Adam

  25 sierpnia 2018 at 13:23

  Najwyższy czas ,aby Polska wystąpiła ze zgniłej unii.

 5. Tomek

  25 sierpnia 2018 at 14:05

  „Włochy zostały same”? Tzn., Autorka uważa, że to źle i że UE właśnie powinna dokonać relokacji imigrantów do różnych krajów Europy, jak chciały właśnie Włochy? Chyba nie tędy właśnie droga. Chyba, że Autorce chodzi np. o jakąś pomoc przy uszczelnieniu granic. Jak tak, to rozumiem, choć dodam, że taki Orban z tym samodzielnie sobie poradził, nie oglądając się na Brukselę.

  Z podsumowaniem, że jedynym kierunkiem jest całkowita blokada przyjmowania imigrantów połączona z czymś na kształt Planu Marshalla dla Afryki trudno się natomiast nie zgodzić.

  • aga

   25 sierpnia 2018 at 15:23

   dokladnie tak samo odbieram użalanie sie nad włochami. włochy maja obecnie najbardziej patriotyczny dla własnych obywateli rząd , ale ten rząd dązy do tego ,by obywatelom innych państw zgotować hekatombę. niech włoski rząd oprotestowuje wskazania brukseli , niech nie płaci składki ,ale niech nie domaga sie po raz kolejny , by inne kraje brały od nich czarnych. i tak mamy po czubki głowy banderowców i pakistanczykow (kto ślepy zapraszam do Wrocławia , by usiąść na dowolnej ławce i zaobserwować ile setek , tysięcy ciemnych jednostek na rowerach i zakutanych bab nas ubogaca). ucieszyłam sie radością włochow z wyboru nowego rządu przez jakieś 4 dni , dopóki salvini i conte nie zaczęli od razu żądać relokacji. od tej pory życzę im jak najgorzej

 6. Chiński Górol

  25 sierpnia 2018 at 14:09

  UE ma tyle wspólnego z małżenstwem ile związki homoseksualne lub lesbiańskie wraz z ich adoptowanymi dziećmi !

 7. Paweł

  25 sierpnia 2018 at 14:26

  @Tomek – Orban zbudował płot, bo ma inny kształt granicy.Włochy są na półwyspie + wyspy i zrobić tego wzdłuż swojej linii brzegowej nie mogą. Gdy nie przyjęły Aquariusa Marcon skopał im medialnie tyłek, a Hiszpania dodała kopy. Odesłać do Libii nie mogą, bo Libia nie chce. Pytanie: co robić? UE obiecała pomoc dla Frontexu przy obronie granic UE, ale nic się nie dzieje. Obiecała hotspoty dla uchodźców na terenie UE i poza UE, ale też w tej sprawie nic się nie dzieje. Unia jest decyzyjnie martwa. Potrafi tylko karcić niepokornych. W dodatku socjalistyczna Hiszpania (też na półwyspie) przyjmuje imigrantów. Unia powinna przywrócić kontrole na granicach państw i zrezygnować z Schengen. To w dzisiejszych realiach oczywista oczywistość.Na co więc czeka? Ciekawe, czy Salvini odważy się jako pierwszy odesłać statek. Tylko gdzie?

  • Tomek

   25 sierpnia 2018 at 15:35

   Zgadzam się z Tobą, Orban był w lepszej sytuacji, a co do pomysłów UE, to to też trudno się nie zgodzić, że są martwe i niewcielane w życie.

   A co mają Włochy robić? Ano dokładnie to, co zrobiły z Acquariusem – skoro jego można było odesłać, to można i inne statki. Jak Włochy będą się oglądać na to, żeby ich medialnie Macron nie atakował, to jasne, że nic nie zrobią. A że Hiszpania Acquariusa przyjęła? To już problem Hiszpanii, jak mają taki rząd, a nie Włoch – dla nas czy dla Europy im więcej krajów mających rozsądną politykę względem imigrantów (i nie próbujących przerzucać problemu na całą UE, jak początkowo planowały Włochy), tym lepiej, nawet jak będą nadal takie Hiszpanie. Poza tym, nie wierzę, że z Libią nie da się sensownie dogadać – to nie Turcja, która ma siłę szantażować UE.

 8. Bart

  25 sierpnia 2018 at 15:40

  Na „Diciotti”służby sanitarne wykryły gruźlicę i świerzb. Jest tam 11 kobiet, które na statku przez tych byków były gwałcone, więc powstały problemy Błędne koło. Organizacje pozarządowe ,demokratyczne oczywiście, domagają się wpuszczenia do Włoch tych imigrantów, krytykują rząd, podobnie jak lewacka opozycja, która chce coś ugrać dla siebie. Dziś ma być marsz popierający imigrantów. Włochy są pęknięte,Niemcy są pęknięte. I o to chodzi, aby był chaos. Soros i jego pobratymcy zacierają ręce.Jest jak miało być.

 9. banita

  26 sierpnia 2018 at 06:25

  W 2019 roku powinno się ogłosić rozwiązanie niebieskiego kołchozu i powrócić do Europy.

 10. Sten

  26 sierpnia 2018 at 13:08

  Dzisiaj rano po 10 dniach imigranci zeszli na ląd. Stu będzie przechowywanych w obiektach kościelnych , 20-25 przyjmie Irlandia, 20 – Albania.Wczoraj w Katanii doszło do zamieszek i starć zwolenników imigracji z policją. Watykan pertraktuje z biskupami. To niczego nie rozwiązuje, tylko zachęca potencjalnych imigrantów. To nie są uchodźcy lecz imigranci ekonomiczni.I o oni, nie rząd, robią Wochom politykę zagraniczną.

 11. Ja

  26 sierpnia 2018 at 14:24

  To będą srali w kościołach,czyli NIC nowego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra