Polskość

Czy Polska jest jak obszczana deska klozetowa?

Obejrzałem po raz kolejny  w telewizji „Dzień Świra” Marka Koterskiego. Świetnie przedstawia on wszystkie fobie, lęki i dylematy czytelnika Gazety Wyborczej.

Odsłania przy tym wiele prawd na temat naszej polskiej rzeczywistości. Z wieloma refleksjami trudno się nie zgodzić. Jedna budzi jednak mój szczególny sprzeciw. Kiedy Adaś Miauczyński, grany przez Marka Konrada, jedzie pociągiem nad morze, idzie do toalety i dzieli się tam z widzami pewnym swoim przemyśleniem, że Polska jest jak obszczana deska klozetowa.

Bezpośrednim motywem jest fakt, że kiedy sika, ciągle ta deska opada i rozlewa mocz na wszystkie strony. Miauczyński głośno myśli, że tak już jest od pokoleń i ten absurd trwa, bo inżynierowie wciąż bezmyślnie projektują deski klozetowe, które w spotkaniu ze ścianą opadają.

Wynikać by z tego mogło, że wszelkie absurdy III RP rodzą się z bezmyślności Polaków. Tymczasem jest to państwo teoretyczne, narzucone nam przy okrągłym stole przez komunistów i zdrajców. Układ okrągłostołowy jest przez nich od lat ochraniany. Kolejne rządy, z hasłami patriotyzmu na ustach, realizują interesy różnych lobbystów i chronią kliki, które przetrwały PRL.

Jesteśmy też rozgrywani przez służby rosyjskie, niemieckie, amerykańskie i żydowskie, które torpedują wszelkie nasze dążenia i pilnują, żebyśmy nigdy nie przestali być rezerwuarem taniej siły roboczej, rynkiem zbytu i miejscem, gdzie składa się to, co wymyślono na Zachodzie.

W tej sytuacji nie dziwią rozmaite absurdy, wśród których żyjemy. O tym jednak od Adasia Miauczyńskiego nie usłyszymy.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. GG.

  28 sierpnia 2018 at 14:49

  .
  SAM SOBIE SZKODZISZ, CZŁOWIEKU !
  .
  Może i poruszałbyś znacznie ciekawsze dla Polaków-Słowian tematy, gdybyś nie oglądał tyle NIE-SŁOWIAŃSKIEJ telewizji.
  .
  Zob.: Życie bez telewizji? Wyeliminuj największego pożeracza czasu! https://oszczedzanienaetacie.pl/styl-zycia/zycie-bez-telewizji/ (25.03.2018).
  .
  .

 2. Dick Vicious

  28 sierpnia 2018 at 15:18

  Dokładnie taka jest polska.
  A polacy są jak gówno pływające w tym oszczanym klozecie.

  • polacy, kurwy, pijacy

   29 sierpnia 2018 at 18:47

   Nie zgadzam się i to stanowczo!
   Do klozetu wypróżniają się luzie a polskie ścierwo można porównać najwyżej do zwierzęcych odchodów.

 3. Krasnal

  28 sierpnia 2018 at 16:10

  Obszczana jak deska klozetowa jest totalna opozycja POlszewicka. Polsja jest dumnym i suwerennym krajem.

 4. Sarmata

  28 sierpnia 2018 at 18:23

  Chciałem coś napisać ale to jest ekstra: „Świetnie przedstawia on wszystkie fobie, lęki i dylematy czytelnika Gazety Wyborczej.”

 5. rychu

  29 sierpnia 2018 at 07:43

  ty kacapie poubecki na etacie czy z obowiazku?

 6. arti

  29 sierpnia 2018 at 11:21

  Po raz kolejny jak czytam wypociny redaktorów portalu to mi ręce opadają. Film przedstawia fobie, lęki i dylematy czytelnika GW??? Naprawdę o tym jest ten film? O obszczanej desce klozetowej?? Dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf, parafrazując można powiedzieć o tym artykule dajcie mi film a z niego wywnioskuję obecną sytuację w Polsce, na świecie, w kosmosie …… Artykuł zupełnie o niczym i to na bazie filmu, który opowiada głównie o lękach i fobiach Polaka-alkoholika, który nie pije od lat ale nie zmienił swojego podejścia do życia. Skąd to wiadomo? A to już należało by obejrzeć wszystkie filmy Koterskiego i na podstawie tego można wysnuć taki wniosek. Jeżeli ktoś tego nie widzi to może dostrzec w bohaterze tylko i wyłącznie czytelnika GW. W takim kontekście film bywa śmieszny, wręcz groteskowy ale bez żadnego przesłania. Pan redaktor chyba szukał na szybko po obfitym weekendzie zapchajdziury na portal bo wieje pustką. Uprzedzam wrogi atak na komentarz – nie czytuję GW ani innych lewicowych piczowin.

  • GG.

   29 sierpnia 2018 at 12:13

   .
   D_O_B_R_Z_E__ P_O_W_I_E_D_Z_I_A_N_E
   O
   B
   R
   Z
   E
   .
   P
   O
   W
   I
   E
   D
   Z
   I
   A
   N
   E
   .
   .

 7. Max

  30 sierpnia 2018 at 02:02

  Nie ma zadnej Polski juz nas zydokomuna zadluzyla bardziej jak Grekow,nasz doug jest niesplacalny,zydokomuna po okraglo stolowa sprzedala nas niemca hitlerowskim, ktore nie musialy nas militarnie podbijac,wystarczylo nas uwiazac kredytami!!!,5 tys co sekunde zwieksza sie nasz dlug wirtualny ,rzad nie spoaca dougu tylko procenty,Polska nie rzadza Polacy,suwerennosc oddalismy ukladowi ribbentrop molotow po 1989 roku,w epoce Gierka na zadluzenie Polski na sume 20 miliardow dolarow komunista Gierek potrzebowal az 10 lat I wszedzie bylo widac te pieniadze,Polska rosla a ludzia zylo sie dostatniej,natomiast juz rzad premiera Marcinkiewicza na sume 20 miliardow dolarow potrzebowal tylko juz 6 miesiecy,pozniej juz rudy folksdojcz dopelnil likwidacje Polski a teraz PIS robi to samo co ryzy bandzior kongident ukladu ribbentrop moltow z Polakow zrobiono bialych murzynow starej Europy i dalej to idzie w strone likwidacji Polski,w tym skansenie dla przestepcow shod komuny nic nie dziala,ani sady ani policja ani prawo to eldorado dla komunistycznych bandytow ktorzy sa bezkarni

 8. rychu

  30 sierpnia 2018 at 10:11

  oprucz kacapow to i parchy tu zagladaja?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra