Z zagranicy

Angela Merkel poparła Rosję!

Kanclerz Niemiec – Angela Merkel poparła działania Rosji w Syrii. 

fot. kremlin.ru

Niemieckie media poinformowały, że kanclerz Niemiec – Angela Merkel po raz pierwszy poparła Federację Rosyjską jeśli chodzi o działalność w Syryjskiej Republice Arabskiej.

„Trzeba podejmować próby przezwyciężenia sił radykalnych, ale jednocześnie chronić cywili. Musimy uniknąć katastrofy humanitarnej.” – powiedział szef niemieckiego rządu, komentując operację wojskową w prowincji Idlib.

Ponadto sama Merkel zaznaczyła, że omawiała już tą kwestię w prezydentem Rosji Władimirem Putinem oraz prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych w ONZ oskarżyła Syrię o kłamstwo. Nie podała jednak żadnych dowodów.

„Nie odpuścimy Syrii” – powiedziała.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. Soroka

  8 września 2018 at 18:26

  Straszne dziwy! Cały czas popiera, tylko ślepcy tego nie widzą.

  • rezydent

   8 września 2018 at 22:45

   Drogi Niemiec i USA rozchodzą się. My trzymamy z USA a Niemcy chcą stworzenia osi berlin-Moskwa. My jako wyrobnik USA zagrażamy żywotnym interesom Niemiec i Rosji. Jeżeli USA przegrają konfrontację i wycofają się z regionu czeka nas marny los.

   • Marian

    9 września 2018 at 00:41

    Nie martw się na zapas. „Dosyć ma dzień swojej biedy”.
    Rosja ledwie ciągnie – olbrzymie terytorium i mało ludności. Żeby utrzymać taki obszar powinni mieć co najmniej 500-600 milionów. Mają 150 milionów. Słabo. Do tego szaleje Aids i alkoholizm z konsekwencjami, czyli krótkie życie. Mały przyrost naturalny. Mówiąc krótko, Rosja jest w takiej sytuacji, jak była Rzeczypospolita pod rządami Sasów.
    Niemcy, jak dalej będą tacy mądrzy w kwestii emigracji i będą prowadzić egoistyczną polityka w UE, to czeka ich wojna domowa i rozpad. Poza tym Niemcy przenoszą swoje firmy do Polski, zwłaszcza centra informatyczne, bo brak kompetentnych pracowników. W Niemczech brak dziesiątek tysięcy inżynierów.
    Rosja i Niemcy dogadają się jak ślepy z głuchym.

    • GG.

     9 września 2018 at 09:06

     .
     Marian: „Rosja ledwie ciągnie – olbrzymie terytorium i mało ludności”.
     .
     Zasadnicza uwaga: PATRZYMY NA ROSJĘ TAK, JAK NA POLSKĘ: zarys granic pokazuje wielką powierzchnię, a tymczasem wewnątrz granic Polski ludność może się dowolnie przemieszczać i osiedlać, bo wszędzie są zbliżone warunki do życia, gdy tymczasem strefa życia w Rosji, to tylko zdecydowanie mniejsza część jej powierzchni.
     .
     Rosja w rzeczywistości wygląda tak: http://www.mesoeurasia.org/wp-content/uploads/2017/08/20901322_1589529484455136_2063611536722440233_o-1024×690.jpg
     .
     Linie złożone z kropek pokazują granice strefy osiedlenia i zagospodarowania tego kraju, przy czym:
     .
     a/ kolor pomarańczowy to tereny osadnictwa normalnego (w polskim rozumieniu),
     .
     b/ kolor żółty to tereny osadnictwa ogniskowego (coś jest, a potem długo, długo nic),
     .
     c/ pozostałe kolory to tam pp. Krajscy mogą sobie na polowania jeździć, tylko bez dzieci/wnuków, bo zamarzną w śniegach.
     .
     ZATEM UCYWILIZOWANA ROSJA NIE JEST TAKA ZNOWU WIELKA I NIE POTRZEBUJE „500-600 milionów ludności”, a nawet – jak twierdzi żydowski miliarder z Rosji Oleg Deripaska – jej główne miasta są stanowczo zbyt ZBYT PRZELUDNIONE NIEROBAMI I BIUROKRATAMI, których z powodzeniem można by przesiedlić na olbrzymią zagospodarowaną i niezagospodarowaną prowincję.
     .
     Tylko po co, żeby ludziom dupy pomarzły?
     .
     Nie ma głupich!
     .
     W średniowieczu i później panowały w Europie naprawdę wielkie mrozy i ludność słowiańska uciekała (gdy mogła) z Rosji na zachód, do Rzeczypospolitej. Nawet na Białorusi są dziś o wiele gorsze warunki klimatyczne niż w Polsce.
     .
     Naturalna współpraca Słowian powinna obejmować całą Słowiańszczyznę od Odry do linii Wołgi i Kamy. Te tereny Słowianie powinni odebrać różnym tutejszym Deripaskom i utworzyć na Konfederację Słowiańską, czyli porozumienie suwerennych państw słowiańskich, a nie żadną-tam Unię.
     .
     Naturalnie, Żydzi europejscy (w tym niemieccy, polscy i rosyjscy) mają wobec tego obszaru swoje własne plany i dlatego żadnej Konfederacji Słowiańskiej nie pozwalają nam utworzyć.
     .
     Co najwyżej, pozwalają nam przystępować do przeróżnych Konfederacji Gietrzwałdzkich.
     .
     Taki rodzaj kanalizowania Słowian.
     .
     .

     • rezydent

      9 września 2018 at 10:20

      Przecież istnieje projekt integracyjny dla Słowian w postaci Trójmorza i Międzymorza z wyłączeniem Rosji, która ma zostać rozczłonkowana. Za to ma powstać PolUkr a Polska znowu stanie się mocarstwem z nadania Jankesów. Takie są plany, a partia rządząca w pełni się pod nimi podpisuje a nawet działa aktywnie w celu ich realizacji.

     • GG.

      9 września 2018 at 13:23

      .
      @ rezydent
      .
      Nie wiem, kto stoi za wspomnianymi przez pana „projektami integracyjnymi”.
      .
      Nas, Polaków-Słowian, interesują nasze własne, słowiańskie interesy i plany.
      .
      Nie interesuje nas żadna „integracja” – czyli scalenie, ujednolicenie. Interesuje nas skonfederowanie naszych bratnich słowiańskich suwerennych państw ZA ZGODĄ I Z POMOCĄ słowiańskiego ruskiego narodu i jego słowiańskiej Rosji. A nie pod egidą USA czy NATO.
      .
      Nie interesuje nas utrzymywanie podziału Słowiańszczyzny na zachodnią, wschodnią i południową.
      .
      Nie interesuje nas rozczłonkowanie Rosji, chyba że chodzi o przeprowadzenie poprawnej delimitacji granic pomiędzy słowiańską Rosją i państwami suwerennymi (czy republikami autonomicznymi), które się od Rosji oddzieliły (lub wewnętrznie wydzieliły).
      .
      Nie interesuje nas opanowywanie Rosji przez Zachód, ani żadne inne wojenki wewnątrzżydowskie, które mają służyć do wzbogacania zachodnich czy rosyjskich Żydów kosztem Słowian, Arabów, Kurdów i innych narodów i ludów świata.
      .
      Nie interesuje nas dalsze służenie przez Polaków-Słowian jakimkolwiek nie-słowiańskim narodom, grupom ponadnarodowym, czy mniejszościom narodowościowym, które posiadają nie od dzisiaj przemożne wpływy polityczno-gospodarcze czy nawet głos decydujący o pewnych sprawach w Polsce.
      .
      Dlatego potrzebujemy wyzwolenia Rosji przez Ruskich-Słowian i oparcia się również na ich pomocy.
      .
      Dlaczego mielibyśmy pomagać np. Amerykanom rozczłonkowywać Rosję i zdobywać dla nich bogactwa Syberii?
      .
      Te bogactwa – w ramach porozumienia przyszłej Konfederacji Słowiańskiej z przyszłą prosłowiańską Rosją – powinny służyć nam, Słowianom.
      .
      I całej Słowiańszczyźnie.
      .
      .

     • Miszcz Yoda

      9 września 2018 at 13:57

      Gówno Gagarina już szczytuje pisząc, o najukochańszej ,,słowiańskiej” Rosji! Jak to z człowieka zawsze wyjdzie sowiecka wywłoka…

     • GG.

      10 września 2018 at 00:37

      .
      „MUSISZ TO WIEDZIEĆ” nr 330 w TV CW24 (Włocławek)
      .
      https://youtu.be/jhkhdTdu86I (06.09.2018).
      .
      .

 2. msn wiadomosci

  8 września 2018 at 18:59

  Mieszkańcy Smoleńska mówią o winie w katastrofie Tu – 154M po stronie polskiej.

 3. Judyta

  8 września 2018 at 20:08

  O co chodzi ? Nie bardzo wiadomo na czym polega to poparcie. Nie wiedziałem też, że Merkel to mężczyzna.

  • banita

   8 września 2018 at 20:45

   Kanclerz tak jak prezydent czy minister, wójt i sołtys jest tylko rodzaju męskiego tak samo jak król. Wszelkie „zkobiecenia” typu prezydentowa, wójtowa czy królowa w Polsce oznacza żonę. W artykule poza tym używane są słowa:”nie podała, zaznaczyła, omawiała” a to są słowa rodzaju żeńskiego.

 4. Kwal

  8 września 2018 at 21:17

  A co na to PIS-uary ? Co na to pachoł żydowski pan prezydent Andrzej Dupa albo bankster Morawiecky ?

 5. Dick

  8 września 2018 at 21:23

  W Syrii terroryści stworzeni przez Zachód, Izrael i Arabię Saudyjską wymordowali setki tysięcy ludzi.
  Zasobny kraj obrrócili w gruzy. Jeden Z najstarszych narodów otrzymał cios na dziesiecilecia.
  Bandyci żydowscy i ich kundle z USA chcxą za wszelką cenę usunąć Asada. Nie liczy się pół miliona ofiar.
  ISIS i inni islamscy terroryści wyrżneli mniejszość chrześcijańską starszą o 1000 lat niż państwo polskie…

  Chcą wojny.
  Nawet ryzyko III wojny światowej nie powstrzymuje tych psychopatów.
  Teraz już wiedzą, że Asad znowu użyje broni chemicznej…

  Nie widzicie, że to sam szatan kieruje tymi psychopatami?

  Znacie to?:
  „Po owocach ich poznacie.”

  Wymordowano setki tysięcy ludzi. Podobnie jak w Iraku (1,3mln) i Libii (kilkaset tysięcy).
  Afganistan, Irak i Libia po „demokratyzacji” do dziś dnia są w stanie wojny.

  Szatan kieruje psychopatami gotowymi dla swoich chorych celów podpalić cały świat.

 6. Tomasz

  9 września 2018 at 04:07

  Stara miłość nie rdzewieje Rosja i Niemcy zawsze dbają o własne interesy ,Tylko rząd warszawski nie rozumie że w polityce nie ma przyjaciół są tylko interesy albo nie chce zrozumieć .

 7. Zebra

  9 września 2018 at 10:59

  Informacja kompletnie NIEPRZEJRZYSTA. Durna i amputowana. Generalnie, na jednym obszarze Syrii bronią się jeszcze dżichadyści. Jako zakładników wzięli ludność cywilną i to jest wielki dramat. Dlaczego o tym ani słowa, tylko jakieś bezsensowne przytyczki do rządu warszawskiego, gdy chodzi o geopolitykę na którą nie mamy żadnego wpływu. Wielcy tego świata, a nawet Izrael, godzą się na rządy Assada po zakończeniu działań wojennych. USA i Rosja porozumiały się w tej sprawie w Helsinkach. Francja też aprobuje. Więc o co chodzi,że Niemcy też. Chyba normalne i sensacji nie ma.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra