Z kraju

Profanacja w białostockiej katedrze

By Gumisza – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12694695

Dwóch półnagich mężczyzn weszło do katedry w Białymstoku podczas trwania Mszy św. i ją zakłócili. Przeszkadzali wiernym obrażając ich i kapłana oraz pokazując obraźliwe gesty.

Wezwana straż miejsca postanowiła nie wchodzić do świątyni. Dopiero policja wyprowadziła mężczyzn. Jeden z nich otrzymał już zarzuty złośliwego przeszkadzania w akcie religijnym oraz obrażania uczuć religijnych. Portal poranny.pl informuje, że mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Mężczyźni spędzili noc w areszcie. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. michu

  14 września 2018 at 11:23

  Wiadomo, że grozi i wiadomo patrząc na to co jest w kraju, że nic z tego nie będzie. Jest nie tylko przyzwolenie, ale cicha zachęta {może tego wpisu nie usuną}

  • Soroka

   14 września 2018 at 11:31

   Na tym portalu żadnego mojego wpisu jeszcze nie usunięto w przeciwieństwie do portalu Gościa Niedzielnego. Tam wpisy usuwają jawnie i cichaczem, a w ramach szczególnego szacunku dla komentujących treści publikowanych, wpisów nie weryfikują.

   • michu

    14 września 2018 at 12:03

    Moje były usuwane i to merytoryczne (choć możliwe, że niewygodne), bez wulgaryzmów itp. Na wprawo.pl nie usuwali. Tam rzeczywiście można pogadać. Przynajmniej na razie ;).

 2. klioes vel pislamista

  14 września 2018 at 11:37

  Nie chodzi o to, by obcinać zwyrodnialcom ich puste głowy.
  Chodzi o to, że w kościele w którym było ok.100 osób, nie było prawdziwych mężczyzn, którzy ZGODNIE Z PRZYKAZANIAMI, PRAWEM i ZDROWYM ROZSĄDKIEM zastapiliby policję. Zasada pomocniczości jest wszak wpisana w Konstytycję.
  Wzięcia za fraki łajdaków i obicie im pysków żadnym barbarzyństwem nie jest!
  OBICIE HOŁOTY TO OBOWIĄZEK MORALNY CHRZEŚCIJANINA.

  • michu

   14 września 2018 at 11:52

   No przecież nie po to budowaliśmy tyle lat z ogromnym wysiłkiem i ofiarnością państwo bezprawia, żeby mężczyźni broniący innych przed złymi ludźmi nie ponieśli konsekwencji {może tego wpisu nie usuną} ;).

  • Dariusz

   14 września 2018 at 14:26

   W punkt.W mojej parafii w imię tolerancji,tolerancyjnie dostaliby wpier… .
   Pamiętajmy,że mały kamyczek może uruchomić lawinę,a ci dwaj menele mogliby być jej początkiem.

 3. huter

  14 września 2018 at 12:24

  i nikt nie ruszył tyłka żeby to wywalić ze świątyni i dać po mordzie , …. uczmy się od muzułmanów i żydów

  • banita

   14 września 2018 at 12:45

   To tylko pokazuje jak głęboko sięgnęła polityka poprawności i strach przed jakimkolwiek zaangażowaniem, nawet w obronie siebie, swojej rodziny czy chociażby przekonań. Ludzie odnowa muszą się uczyć trudnej sztuki przetrwania, a co się z tym wiąże – obrony i walki. Ci popaprańcy powinni byli zostać WYWLECZENI a za progiem powinni im odbić podeszwy na tyłkach.

   • michu

    14 września 2018 at 14:02

    To nie politporawność ale strach przed opresyjnym państwem. Jeśli bandyta napadnie, złodziej okradnie, każdy inny złoczyńca zło popełni, a będzie powiązany z SS (spec służb), to nie tylko będzie bezkarny, ale karę poniesie ten kto się przed nim bronił, albo bronił innych (w sposób nieproporcjonalny ma się rozumieć, zresztą niezależny sąd będzie wiedział jak to uzasadnić, „mała szkodliwość, chciał się tylko przejechać” itp itd). Bezkarności dla zła uczą już w przedszkolu a potem coraz bardziej. Niech tylko nauczyciel krzywo spojrzy na chuligana (o innych środkach perswazji już nie wspomnę). To są skutki takiego wychowania. {może tego wpisu nie usuną}

    • Piotrx

     14 września 2018 at 21:02

     Słuszna uwaga – opresyjne państwo w stosunku do prawych obywateli a niewiarygodnie łagodne dla „agentury” celowo oducza ludzi reagowania na otaczające zło

     bezkarność i brak stawianych wymagań w procesie wychowania rozzuchwala wielu i to od najmłodszych lat a do tego utrwala się w kolejnych pokoleniach roszczeniowy stosunek do otaczającego świata (bo mnie się wszystko należy)

 4. Anna

  14 września 2018 at 15:35

  Panie Boże przepraszam.W naszym kraju jest coraz mniej prawdziwych mężczyzn.
  kliosel ma rację.Straż miejska do likwidacji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra