Polskość

Jak sanacja doprowadziła do klęski wrześniowej 1939 r.? (VIDEO)

Poniżej prezentujemy wystąpienie „Pana Nikt” Tomasza Grygucia pt. „Jacht Czarodziejka – czyli jak sanacja doprowadziła do klęski wrześniowej 1939 r.” z konferencji Konferencja „Jedynie prawda jest ciekawa – Piłsudski i sanacja” , która miała miejsce 15 września br. w Warszawie:

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. GG.

  17 września 2018 at 11:41

  .
  PROF. WOJCIECH MATERSKI O NASZYCH „SOJUSZNIKACH” NA ZACHODZIE:
  .
  „- Nasi sojusznicy na zachodzie spodziewali się ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.?
  .
  [W.M.] Hans von Herwart, dyplomata z niemieckiej ambasady w Moskwie niemal natychmiast przekazał pełną treść paktu Ribbentrop-Mołotow, wraz z tajnym protokołem mocarstwom zachodnim. Liczył bowiem, że w ten sposób uda się zapobiec wojnie. Tym samym Anglicy i Amerykanie świetnie wiedzieli jaka jest treść tego porozumienia i co ono zmienia w sytuacji Polski, i że w zasadzie przekreśla jej istnienie.
  .
  – Ale nie podzielili się tymi informacjami z polskimi władzami.
  .
  [W.M.]: Nie. Amerykanie nie mieli zobowiązań wobec Polski, ale Brytyjczycy i Francuzi, którzy znali treść tajnego załącznika, już tak. Jednak nie zdecydowali się na przekazanie tej wiedzy władzom polskim.
  .
  – Dlaczego?
  .
  [W.M.]: Różnie można to tłumaczyć. Zapewne nie chcieli demobilizować Polaków, by ci jak najdłużej powstrzymali Niemców. Chodziło głównie o to, by wojska Rzeszy nie uderzyły na zachód jeszcze w 1939 r. Pamiętajmy, że alianci generalnie nie palili się by pomóc Polsce. Wypowiedzieli co prawda wojnę III Rzeszy 3 września, ale przecież już 11 września [*] podjęli decyzję, że nie rozpoczną działań wojskowych przeciwko Hitlerowi.”
  .
  Źródło: Historyk: Alianci wiedzieli o planach 17 września newsweek.pl/historia/historyk–alianci-o-wiedzieli-o-planach-17-wrzesnia,96167,1,1.html
  .
  .
  [*] – Nasi zachodni „sojusznicy” zdradzili nas już
  .
  „4 MAJA 1939 – WYROK NA POLSKĘ
  .
  Los Polski został przesądzony znacznie wcześniej. 4 maja 1939 roku zakończyły się trwające miesiąc brytyjsko-francuskie rozmowy sztabowe. W ICH TRAKCIE SZTABOWCY BRYTYJSCY WYKLUCZYLI MOŻLIWOŚĆ UDZIELENIA POLSCE POMOCY WOJSKOWEJ, CYNICZNIE ZAKŁADAJĄC, ŻE POMOCY TAKIEJ UDZIELĄ JEJ WOJSKA RADZIECKIE. Cynizm i perfidia tego rozumowania polegały na tym, że tak w Londynie, jak i w Warszawie z góry wykluczano możliwość politycznego zbliżenia pomiędzy Polską i ZSRR. Sztaby mocarstw zachodnich jednomyślnie zgodziły się również, że sojusz Francji i Wielkiej Brytanii z Polską i Rumunią przedstawia małą wartość strategiczną ze względu na niewielkie potencjały wojskowe tych sojuszników. W końcowym stanowisku konferencji sztabów sprzymierzonych stwierdzono, że „Los Polski zależeć będzie od ostatecznego wyniku wojny, a ten, na odwrót, zależeć będzie od naszej zdolności zadania ewentualnej klęski Niemcom, a nie od naszej zdolności zmniejszenia nacisku na Polskę na początku”. Alianci zachodni zakładali unikanie wczesnej, totalnej konfrontacji z Niemcami, aby zyskać czas na rozbudowę własnych sił zbrojnych. DECYZJA PODJĘTA 4 MAJA 1939 ROKU PRZEZ SZTABY GENERALNE FRANCJI I WIELKIEJ BRYTANII O NIEUDZIELENIU POLSCE POMOCY WOJSKOWEJ PODCZAS WOJNY Z NIEMCAMI MIAŁA KLAUZULĘ TAJNOŚCI [14].
  (…)
  [14] – J. Karski, Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945. Od Wersalu do Jałty, Warszawa 1992, s. 281; L. WYSZCZELSKI, O CZYM NIE WIEDZIELI BECK I RYDZ-ŚMIGŁY, Warszawa 1989, s. 78-81.”
  .
  Źródło: Sojuszniczy cios nożem w plecy https://bohdanpietka.wordpress.com/2017/09/05/sojuszniczy-cios-nozem-w-plecy/ (05.09.2017).
  .
  .
  TRZEBA O TYM CIĄGLE PAMIĘTAĆ, BO HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ, ZWŁASZCZA, NIESTETY, HISTORIA POLSKI.
  .
  .

  • GG.

   17 września 2018 at 11:59

   .
   Jak można zobaczyć na powyższym filmie, jest to WYSTĄPIENIE PROF. WYSZCZELSKIEGO, a nie T. Grygucia, jak mylnie opisał M. Krajski.
   .
   „Klęska wrześniowa skutkiem polityki zagranicznej sanacji” – Prof. Lech Wyszczelski – Konferencja „Jedynie prawda jest ciekawa – Piłsudski i sanacja” – 15.09.2018, Warszawa
   https://youtu.be/JPHwRcH5PAI (16.09.2018).
   .
   .

   • GG.

    17 września 2018 at 21:54

    .
    Program konferencji „Piłsudski i sanacja – błędy i zbrodnie” (Warszawa, 15.09.2018, organizator: Stowarzyszenie im. Bpa Kajetana Sołtyka):
    .
    .
    1. PROF. LECH WYSZCZELSKI „KLĘSKA WRZEŚNIOWA SKUTKIEM POLITYKI ZAGRANICZNEJ SANACJI” https://youtu.be/JPHwRcH5PAI
    .
    2. Red. Stanisław Michalkiewicz „Sanacja w aspekcie gospodarczo-ustrojowym”
    .
    3. Red. Jan Engelgard „Sojusz z Czechosłowacją – niewykorzystana szansa?”
    .
    4. Prof. Artur Śliwiński „Blaski i cienie sanacyjnej polityki gospodarczej”
    .
    5. Dr Marta Cywińska „Sanacyjny model wychowania i edukacji”
    .
    6. Red. Adam Śmiech „Piłsudczyzna kontra Endecja – zarys historii represji politycznych”
    .
    7. Lek. stom. Anna Pruska-Wiszniowska „Religijność Józefa Piłsudskiego czyli Piłsudski jako rewolucjonista moralny”
    .
    8. Tomasz Ciołkowski „Józef Piłsudski bez retuszu – okultyzm i masoneria w jego życiu”
    .
    9. Dr Mariusz Patey „Przeciwstawne wizje rozwoju Polski sanacji i polskiego obozu narodowego”
    .
    10. Marcin Skalski „Sanacja wobec mniejszości narodowych i prometeizmu”
    .
    11. Tomasz Gryguć „Pan Nikt” „Yacht Czarodziejka – czyli jak sanacja doprowadziła do klęski wrześniowej 1939 r.”
    .
    .

 2. rychu

  17 września 2018 at 16:43

  Tomasz Gryguc to taki troche szemrany gosc wyglada mi na rodaka Jojne Danielsa

  • obserwator

   18 września 2018 at 20:30

   On jest antypolski ale pewien naiwny sort prawicowców go słucha bo przecież krytykuję sanację! Nie to żebym był fanem sanacji. Ale nie wierzę że tego gościa promuje Michał Krajski. Ta sama osoba która jest wyczulona na wszelkie przejawy antypolonizmu….

   • msn wiadomosci

    19 września 2018 at 10:23

    Operacja Wschód AD 1939: Tak Polska miała się bronić przed ZSRR.

 3. Sarmata

  17 września 2018 at 20:15

  MACKIEWICZ JÓZEF – LEWA WOLNA –
  (jeden z wielu fragmentów opisujący „geniusz” wojskowy tego żydowskiego dyletanta Piłsudskiego)
  „Uzgodnione wytyczne planu przewidują skoncentrowania głównych sił sowieckich na białoruskim odcinku frontu przeciwpolskiego. Natomiast ukraiński odcinek frontu przeznaczyć jedynie dla związania przeciwnika, a nawet wciągnięcia go, jeżeli się to uda, w głąb. Główne uderzenie ma pójść od Witebska i Orszy na Mińsk, oraz z Potocka na Wilno – Lidę, w głębokie obejście frontu polskiego. Za czym koncentrycznym atakiem zdobyć Warszawę.
  O tych zamiarach i przygotowaniach uzyskuje informacje wywiad francuski; rezydujący w Berlinie kapitan Rollin, przekazuje te wiadomości wywiadowi polskiemu. Jednocześnie II-gi Oddział sztabu generalnego w Warszawie otrzymuje z Ekspozytury w Wilnie ważne wiadomości. Bardzo pilna, zalakowana przesyłka, z pieczątką: „Ściśle tajne”, którą kurier wewnętrzny Karol Krotowski, odwoził do Warszawy, zawierała meldunek:
  „Nr. 17462/II – Trwa nadal koncentracja wojsk bolszewickich do rejonu Witebsk – Orsza – Borysów. W rejonie tym, zajmowanym dotychczas przez 53. dyw. piechoty i 23. brygadę, skoncentrowano: 56. dyw. piech., 18. dyw. piech., 48. dyw. piech., III bryg. 1-szej dyw. piech., oraz 15. dyw. kaw. Do rejonu Połock – Dryssa przybyła 55. dyw. piech.”
  Wywiad polski po tamtej stronie pracuje na ogół nieźle. Naczelny wódz zbywa składane mu w tej sprawie meldunki mruknięciem w nastroszone wąsy. Nie ulega wątpliwości, że waży jakoweś wielkie decyzje. Upływa jednak kilkanaście dni, i wiadomości o koncentracji wojsk sowieckich na północy stają się już alarmujące, a jednocześnie odsłaniają prawie jawne teraz zamiary dowództwa sowieckiego. Wytworzona sytuacja wydaje się groźna. Donosi o tym generał Szeptycki, wskazując że naprzeciw tej koncentracji, wojska polskie stoją wyciągnięte cienką, wybrzuszoną ku wschodowi linią, „jak nagonka na polowaniu”, na przestrzeni 600 kilometrów od granicy łotewskiej do Polesia; i nie posiadają praktycznie żadnych odwodów.
  Wreszcie Wódz Naczelny decyduje się sam pojechać do kwatery generała Szeptyckiego w Mołodecznie. W naradzie odbytej 20-go kwietnia, bierze udział dowódca 1-ej armii gen. Majewski i dowódca 4-tej armii gen. Szeptycki. – Gen. Majewski, którego armia stoi bezpośrednio naprzeciw głównej koncentracji bolszewickiej Orsza – Witebsk, pyta:
  – Co mam czynić, panie Naczelniku, jeżeli te wszystkie siły sowieckie nas przycisną?
  – Musicie się trzymać – odpowiada Piłsudski. Poczem wpada na pomysł rozpuszczenia wśród oddziałów 1-ej armii pogłosek, że ona sama ma zamiar pierwsza uderzyć na bolszewików.
  – Co nam to da, panie Naczelniku?
  – Pogłoska taka przedostanie się tajnymi kanałami do przeciwnika.
  Po wydaniu tych dwóch strategicznych decyzji, Naczelny Wódz, nie wtajemniczając dowódców armii we własne plany, które zachowuje w dalszym ciągu w największej konspiracji, zarządza:
  Wycofać z północnego frontu najsilniejszą 1-ą dywizję piechoty legionowej, 41-y suwalski pułk piechoty, oraz VII-mą brygadę kawalerii z Wilna w składzie I-go pułku szwoleżerów i 17-go pułku ułanów, i – przerzucić na południowy, ukraiński odcinek frontu.
  Dowódcy armii spoglądają po sobie, ale nie znając planu strategicznego naczelnego wodza, nie mogą go też krytykować.”

 4. Czesław

  18 września 2018 at 15:14

  Twierdzenia że polityka sanacji doprowadziła do klęski wrześniowej to głupota najwyższego sortu i zgodna z propagandą nie tylko rosyjską ale i niemiecką. W okresie miedzywojennym to Czesi nie chcieli z nami rozmawiać, zreszta ten sojusz by i tak niczego nie zmienił. Oczywiście, mozna mieć pretensję do min.Becka że nie namówił hitlera żeby Niemcy najpierw uderzyli na Grecję, to przynajmniej jest jakiś argument dla wrogów sanacji. Francja mocarstwo swiatowe broniła się o pare dni dłużej od nas, z tym ze na nas napadło dwóch agresorów. Polsk miała nie całe dwadziescia lat niepodległości: w I-ej w.ś. około 400 tys. młodych Polaków zginęło walcząc (często przeciwko sobie) w armiach zaborczych, w walce z bolszewikami nastepne 200 tys. kraj zniszczony. A tu takie dyrdymały. Niemcy, Francja, Rosja też by znikneły z mapy świata gdyby nie Stany Zjednoczone. Nad głupotą tych „naukowców-inaczej” trudno deliberować.

 5. semperparatus

  18 września 2018 at 19:02

  Re.Czesław Oczywiście,że była winna…i to w każdym wymiarze:politycznym,militarnym i gospodarczym…Sanacja to-z małymi wyjątkami-banda antypolskich karierowiczów…ze swoim hersztem-Piłsudasem…niemieckim,japońskim,angielskim i japońskim agentem…dezerterem z wojny 1920 roku…przyjacielem bolszewików i Hitlera…To właśnie „fuhrer”kazał mu wystawić-w czasie okupacji-wartę honorową przy grobie…
  A chrześcijańska i patriotyczna Rosja-„zawdzięcza mu” kilkadziesiąt lat straszliwej bolszewickiej okupacji…i nie mniej niż 60 milionów ofiar…
  Trudno przecenić złowrogą rolę tej kreatury w polskiej,rosyjskiej i światowej historii..

  • Sarmata

   18 września 2018 at 20:14

   Co go łączyło z Leninem i Trockim to jest udokumentowane w „Lewa wolna” Józefa Mackiewicza, w której to książce autor przytacza treści najważniejszych rozkazów i najbardziej podstępne knowania tego łajdaka Józwy Piłsudskiego z Lwem „Trockim” i Wołodią „Leninem”, z którym go łączyła więź przez brata Bronisława (razem z bratem Lenina Aleksandrem Uljanowem brali udział w przygotowania Woli Ludu do zamachu na cesarza Aleksandra III za co dostali czapy).

   Piłsudski uwielbiany przez ciemne masy nieznające zupełnie historii Polski to syfilityk, wariat, morderca (generałowie Rozwadowski, Zagórski, Thullie, kilkunastu ofecerów wywiadu austryjackiego, …) i okultysta. Piłsudski to była bezczelna i bezwzględna miernota (żyd) który trafił w punkt dziejowy odzyskania przez Polaków państwa i niepodległości i w wyniku tej euforii narodu (pewnego zaślepienia) wysforował się do przodu. Jednak nie do końca bo Polacy się zorientowali i zagarnięcie całej władzy wymagało wojny domowej w 1926. Piłsudski to największe nieszczęście w dziejach Polski.

   Największa zbrodnią tego żyda z piekła rodem „bolka” tamtych czasów, było umiłowanie kawalerii i taktyki walk powstańczych (książka Józefa Piłsudskiego „Rok 1863” pierwszy raz została wydana w 1914 roku w Poznaniu) co skończyło się katastrofą w 1939. Podobieństwo z Wałęsą nie jest przypadkowe. To „bolek” Wałęsa jest jakby kopią tego nieudacznika forowanego przez wywiad niemiecki i masonerię.

   Poza banałami o tramwaju to Piłsudskiemu (prawdziwe nazwisko Selman) należy jeszcze mu pamiętać, że dwa razy zatrzymał polskie wojska w roku 1919 i 1921 w ich ofensywie na wschód, aby nie wesprzeć w ten sposób „białych” z gen. Antonem Denikinem na czele. Wyczyny tego „geniusza” i „wybitnego stratega” pięknie opisuje najwybitniejszy polski pisarz polityczny pan Józef Mackiewicz w swojej powieści „Lewa wolna”. Polityka Piłsudskiego doprowadziła Polskę do największej katastrofy w jej dziejach – najazdu przez 3 państwa naraz, 50 lat okupacji i do 3 ludobójstw. Otaczanie kultem tego bydlaka, jest z definicji antypolskie.

   Ponura prawda o Piłsudskim – Henryk Pająk (Wydanie II poprawione i uzupełnione)
   CO TO ZA WÓDZ?
   Co to za wódz, który za austriackie srebrniki staje się agentem zaborcy?
   Co to za wódz, który w sierpniu 1914 roku wyrusza podpalać polski dom po to, aby ogień przeniósł się na dom drugiego zaborcy?
   Co to za wódz, który wyrusza na Kijów, aby kosztem 200 000 poległych Polaków realizować teutońską politykę okrążania Polski od wschodu?
   Co to za wódz, który na trzy decydujące dni bitwy warszawskiej zrzeka się funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa i ucieka do swej konkubiny za Częstochowę?
   Co to za wódz, który w maju 1926 roku wywołuje wojnę polsko-polską i polski żołnierz musi strzelać do polskiego żołnierza, aby ON stał się dyktatorem narodu?
   Co to za wódz, który morduje najlepszych generałów, bo wiedzą o nim za dużo, innych rozpędza lub więzi i poniża, bo są mądrzejsi i nieposłuszni?
   Co to za wódz katolickiego narodu, który oficjalnie wyrzeka się wiary katolickiej, aby ożenić się z protestancką rozwódką, z konkubiną ma nieślubne córki, na łożu śmierci odmawia przyjęcia księdza, by potem spocząć na Wawelu wśród katolickich królów Polski?
   Co to za historycy, co to za „polska” historiografia, która przez 70 lat nie stawiała tych pytań, okłamując Polaków legendą o nim – BUDOWNICZYM POLSKI ODRODZONEJ?
   Jeżeli nie będziecie czytali,
   to wcześniej czy później dopuścicie się zdrady,
   bo nie poznacie korzeni zła.
   Ks. Paul Aulanguer

   Co do hymnu to przypomnę zmianę hymnu i godła przez tego żydowskiego przebierańca zwanego „marszałkiem”. Polski Hymn to Bogurodzica. Zawsze! A orzeł to ten z 1921 roku (Stanisław Augusta Poniatowskiego) bez masońskich gwiazdek i innych błędów heraldycznych. Prawda jest też taka, że towarzysze od Ziuka wyrzucili na śmietnik nasz pradawny hymn Bogurodzicę a masońską przygłupią przyśpiewkę o tym zasrańcu Bonaparte okrzyknęli hymnem. To samo zrobili z Godłem z A.D. 1919 socjalistyczno-żydowskie bydlaki. Oto prawdziwe oblicze szwabskiego agenta Ziuka Piłsudskiego, mordercy gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego i wielu dziennikarzy co źle się wyrazili o agencie Ziuku, pogromcy kolejowych poczciarzy i złodzieja państwowej (carskiej) kasy pod Bezdanami i w dwóch innych napadach na pociągi pod Pruszkowem, Rogowem. Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

 6. Sarmata

  18 września 2018 at 20:16

  Cytat:
  18 maja 2018 00:01 użytkownik Włodzimierz Zbigniew Czarzasty:
  Witam
  Byłem w PAScie jak dr. Ciołkowski wygłaszał ten referat. O kile Piłsudskiego mówił dr Kamiński. I on też powiedział mi w prywatnej rozmowie najlepszy numer. Podczas przenosin trumny Piłsudskiego w latch 50-tych, ab Teodorowicz zajrzał do trumny i zobaczył, że do nogi przyczepiona jest tabliczka z hebrajskim napisem. Jako że był wykształconym człowiekiem, znał hebrajski więc odczytał napis – Selman. Pozdrawiam Włodzimierz Zbigniew Czarzasty
  P.S. Zobacz na zdjęciu trumnę i tabliczkę nagrobną takiego jednego artysty, Franciszka Starowiejskiego a spostrzeżesz, że na trumnie miał nazwisko Biberstejn. Szlachcic FRANCISZEK STAROWIEYSKI – na trumnie BIBERSTEIN. To jest takie żydowskie myślenie, że za pochodzenie Pan Bóg daje po smierci dodatkowe punkty.
  Zbieżność nazwiska jest przypadkowa z osobą publiczną od przyjaciela Kwaśniewskiego – nie ma żadnego z nim związku
  ——————————
  Od: Ambroży Mejer Data: 18 maja 2018 08:40
  Temat: Re: Odp: Obejrzyj film ?”Sfałszowana biografia Józefa Piłsudskiego” – Tomasz Ciołkowski? w YouTube
  Do: Włodzimierz Czarzasty
  Dziękuję Ci za tak niby drobny istotny szczegół. Ta informacja zamyka i potwierdza ważną kwestie kim był nasz “wskrzesiciel” – kierował się w działaniu wskazaniami programu talmudu. A więc był on w sobie w działaniu satanistą. To tłumaczy i potwierdza wielość szkód jakie wywarł sprawując swą obecnością kim był w sanacyjnej Polsce pod każdym względem w tym i osobistej dawając jak najgorszy przykład swego bycia bez zasad – i ta ujawniona jego choroba, jako przyczyna jego fizycznej zapaści i śmierci. Oraz ten przymiotnik na tablicach przyrównująca go do “boga” – to ewidentna cecha masonow, wrogów KK, satanistów, zawsze przyrównujących się do wielkości cech boskich. Oczywiście to lep dla stadnego pospólstwa w narodzie o psychice idiotów w zacietrzewieniu nie do rozmowy z nimi – tak ślepo w to wierzą, że obruszają się jako obrażeni nic nie kumając wyzbywszy się wpierw swojego Bożego rozumu, jako niby patrioci. Trzeba z tym żyć, ale na tym zasadza się demokracja, że wszyscy są równi i wolni w randze obywateli niezbywalnego “prawa” i “sprawiedliwości”.
  Pozdrawiam serdecznie – Ambroży
  P.S. Trzeba te filmy posyłać gdzie się tylko da, jako być, albo nie być Polaków narodem:
  https*://youtu.be/BMXNYZp7Yl0 – prof. Feliksa Konieczny, ocena sanacji,
  https*://youtu.be/9U3PKR8YayY – o chorobie i śmierci “wskrzesiciela”

  • Tomek

   19 września 2018 at 22:00

   Marek, stary chłop, 60-tka na karku, a w takie bajki wierzy:). Tak, Piłsudski sobie kazał do trumny tabliczkę z prawdziwym żydowskim nazwiskiem przyczepić (albo na złość mu przyczepili:). A pewien doktor przypadkiem to zobaczył otwierając trumnę:). I przypadkiem, na pewnej konferencji, powiedział to, ale w ścisłym zaufaniu, pewnemu uczestnikowi:). A ten uczestnik napisał o tym w Internecie, no to przecież musi to być prawda!!!???:) Pewnie wierzysz też, że to ten sam Czarzasty od SLD napisał, znając ciebie.

   Swoją drogą, Ciołkowski to też niezły ananas, żyjący z paszkwili na Piłsudskiego, związany z bardzo dziwnymi ludźmi z Centrum Edukacyjnego Powiśle, gdzie pojawiają się jakieś NOP-y, agenturalne xportale, pajace jeżdżące na rowerkach w mundurze z czaszkami SS po Warszawie (Jabłonowski vel. Olszański), czy Mossakowski wymyślający bajki, że mu Cejrowski chce dziecko porwać. Aleś sobie poważne towarzystwo wybrał, ja p….ę….

 7. Czesław

  19 września 2018 at 04:45

  Panie Michale Krajski proponuję, by Pan te wpisy, nazwijmy je krytyczne, chociaż to raczej „ścieki”, pokazał tym uczestnikom Konferencji nazywanej „naukową”. Myślę że będą dumni z tego „jaki lud ich popiera”, myślenie to samo, poziom też, tylko ubrany w elegancki garnitur.

  • Leszek1

   19 września 2018 at 12:02

   Panie Czeslawie.
   Chyba sam tytul mowi o tym, ze byl to sabat czarownic. Dziwie sie tylko obecnosci na nim Michalkiewicza.
   Wprawdzie na wstepie zapytal w jakim celu zorganizowano te wystepy, ale pozniej dosyc mialko i nie przekonywujaco, odniosl sie do Konstytucji II RP. Najbardziej podobala mi sie Marta Cywinska, ktora do tej pory nie moze wybaczyc Drugiej RP, ze ktos z jej rodziny przed wojna dostal po mordzie (I to dwukrotnie) za nazwanie Naczelnika Panstwa kabotynem. Ma stad pretensje, ze predwojenna Polska, ktora wychowala tak wspaniale pokolenie, nie powinna tego robic, tylko wychowywac dzieci w najwiekszym oddaleniu od takich wstretnych hasel jak Honor i Ojczyzna. Sluchalem jeszcze tego PRL-owskiego antypolskiego historyka, jak jezdzil sobie po Becku i to zupelnie wystarczylo, by moc sobie odpowiedziec na tytulowe zapytanie Michalkiewicza:
   – Ten Sabat Czarownic mial na celu wzbudzic NIENAWISC DO POLSKI PRZEDWOJENNEJ.
   I nic wiecej.

  • obserwator

   19 września 2018 at 12:46

   Nie wierzę w to co mówię ale w tym przypadku wyjątkowo staję po stronię piłsudczyków.

 8. Leszek1

  20 września 2018 at 04:07

  Proponuje przejscie do konkretow:
  https://www.youtube.com/watch?v=8uEj8QD64Ks
  Warto posluchac.

 9. Leszek1

  23 września 2018 at 18:33

  Cala ta zabawa ma na celu tylko jedno. Podzielic i naszczuc na siebie Polakow.
  Niech sie zra pomiedzy soba.
  Wowszas „nasi” beda mogli spokojnie realizowac swoje plany.
  Zydokomuna w Polsce juz od kilkudziesieciu lat doskonali swoje praktyki.

 10. dgee

  25 września 2018 at 09:40

  ur existing JavaScript experience. However, React has a distinct way of handling them. Rather than directly targeting DOM
  OBAT KENCING NANAH TRADISIONAL ur existing JavaScript experience. However, React has a distinct way of handling them. Rather than directly targeting DOM

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra