Polskość

Europejska wersja Dobrej Nowiny?

W Boże Narodzenie zalewa nas fala słodyczy, niekiedy nawet chyba trochę za duża.

Jego Eminencja Józef kardynał Glemp wypowiadajac się przeciwko przywróceniu kary śmierci zauważył, że już raz przecież została zniesiona, więc po co do tego wracać, a poza tym – tylko Pan Bóg jest sprawiedliwy.

Już wczesniej pojawiały się poglądy, według których tylko Pan Bóg, jako dawca życia, powinien je odbierać, a człowiekowi – wara.
Idąc tokiem tego rozumowania niepodobna nie zauważyć, że Pan Bóg jest również dawcą wolności, a skoro tak, to żaden człowiek nie powinien tego Boskiego daru nikomu odbierać.

Taki pogląd byłby z całą pewnością przyjęty z entuzjazmem przez morderców i złodziei, którzy – podobnie jak generał Jaruzelski, pragnący, by sadziła go wyłącznie Historia – woleliby poczekać na Sąd Ostateczny licząc, że z Panem Bogiem łatwiej, niż z ludźmi.

Nic dziwnego, że lansująca takie i podobne poglądy Unia Europejska cieszy się rosnącą popularnością w coraz to nowych środowiskach – również w Kościele katolickim, któremu kiedyś kara śmierci nie przeszkadzała.

Stanisław Michalkiewicz

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

169 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra