Rodzina

Ognie w Polu – japoński dramat historyczny w estetyce horror gore

​15 maja na ekranach polskich kin zagości film „Ognie w Polu” japoński dramat historyczny w estetyce gore – horroru epatującego krwią i oderwanymi kończynami. Akcja filmu rozgrywa się w czasach drugiej wojny światowej.

 

Jest to już druga adaptacja jednej z najważniejszych rozliczeniowych japońskich powieści o II wś, autorstwa Ooka Shohei. Twórca pierwszej czarno białej ekranizacji, skupiającej się na problemie bestii w człowieku, którą wyzwala rzeczywistość wojny, był Kon Ichikawa. Reżyserem i scenarzystą drugiej adaptacji powieści jest Shin’ya Tsukamoto twórca kultowych horrorów gore i filmów science-fiction.

 

Akcja filmu to zapis cierpień chorego na gruźlice szeregowca Tamury w piekle filipińskiej dżungli. Obraz jest naturalistycznie ukazaną historią głodu, kanibalizmu, śmierci, cierpień, szaleństwa, rozkładających się trupów, stosów zwłok, bezsensownych zabójstw, gnijących umierających żołnierzy zjadanych przez robactwo, oderwanych kończyn, potoków krwi i fragmentów tkanek Japończyków masakrowanych przez kule amerykanów.

 

Nie da się ukryć, że specyficzna teatralna typowo japońska gra aktorów i naturalistyczna estetyka japońskiego gore są zdecydowanie odmienne od tego co można zobaczyć w filmach z innych części świata. I dla tego film jest godny polecenia miłośnikom egzotyki.

 

Jan Bodakowski  

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

437 komentarzy

437 Komentarzy

 1. deparazitare aer conditionat

  3 listopada 2017 at 21:12

  Un aparat de aer conditionat bine intretinut, curatat periodic, va functiona excelent o perioada lunga de timp si va tine departe de casa ta alergenii. Daca alegi sa amani curatarea lui, mai devreme sau mai tarziu aparatul se va defecta si va necesita reparatii costisitoare.

 2. Danyel

  5 listopada 2017 at 04:03

  thx for the info

 3. Georgine

  5 listopada 2017 at 04:28

  thx for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra