Kościół

Nagroda KSD im. św. Maksymiliana Marii Kolbego dla TV Trwam

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przyznało TV Trwam nagrodę im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Decyzję w tej sprawie podjęto, podczas zebrania Zarządu Głównego KSD, 25 stycznia w Łodzi. Nagroda została przyznana za „całokształt działalności w krzewieniu Prawdy”.

Zdaniem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizja Trwam podjęła się misji propagowania szczególnej i odważnej wizji kultury katolickiej.

Wyróżnia się promowaniem chrześcijańskich wartości, których brakuje w innych stacjach. Cechuje ją wierność Ewangelii, umacnianie rodziny i służba Ojczyźnie. Telewizja prowadzona przez ojców redemptorystów oferuje m.in. filmy katolickie fabularne, katolicki gatunek filmów dokumentalnych, reportaże interwencyjne w intencjach społecznych, a także konsekwentnie angażuje się w rozwijanie patriotycznych wartości wśród widzów, dla dobra ogólnego.

Doceniając osiągnięcia TV Trwam, ZG KSD szczególnie podkreślił stałe, liczne transmisje z ważnych wydarzeń patriotycznych i religijnych, w tym codzienną łączność z Apelem Jasnogórskim oraz relacje z podróży apostolskich Ojca Świętego.

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy porównało Telewizję Trwam z działalnością medialną św. Maksymiliana Kolbego. Zauważono, że franciszkanin z Niepokalanowa także napotykał na wiele problemów, kiedy w okresie międzywojennym za pomocą środków masowego przekazu rozpowszechniał Dobrą Nowinę.

ZG KSD zaznaczył, że nagrodzona przez nich stacja telewizyjna została dostrzeżona także za „wytrwałe odkłamywanie poprawnego politycznie obrazu Polski i świata”.

Źródło: ksd.media.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra