Rodzina

Zorganizowane kolonie letnie dla dzieci

Spośród wielu form wypoczynku dla dzieci w wieku szkolnym kolonie i obozy młodzieżowe od wielu lat cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Jest to świetny sposób na zapewnienie dzieciom wakacji na wysokim poziomie przy jednocześnie stosunkowo niewielkim koszcie.

 

Miejsce

Zapoznając się z ofertami rozlicznych biur podróży oraz agencji turystycznych, z łatwością można zauważyć, że wiele spośród nich dotyczy rozmaitych propozycji kolonii dla dzieci o różnej rozpiętości wiekowej. Można wybierać oferty kolonii organizowanych w Polsce oraz za granicą. Polskie cieszą się sympatią klientów z kilku prostych przyczyn. Przede wszystkim są trochę tańsze, niż och dalsze, bardziej egzotyczne odpowiedniki. Są także bardziej odpowiednie dla młodszych uczestników w przedziale wiekowym od siedmiu do trzynastu lat. Dzięki temu, że zostaje się w kraju, nie ma gwałtownej zmiany otoczenia oraz konieczności porozumiewania się w innym języku lub postępowania zgodnie z obcymi normami kulturowymi. Coś takiego dla maluchów mogłoby być szczególnie stresujące i w efekcie zepsuć całe wakacje. Mamy też to szczęście, że Polska jest krajem o bardzo szerokim przekroju pod względem mnogości typów krajobrazów. Można więc zdecydować się na kolonie organizowane nad morzem, które ciszą się sporym zinteresowanieniem wśród maluchów, kolonie usytuowane nad jeziorami, które mogą mieć wiele wspólnego z obozem żeglarskim oraz kursem udzielania pierwszej pomocy. Z kolei miłośnicy gór na pewno chętnie wybiorą się na kolonie organizowane w jednej z malowniczo położonych górskich miejscowości, co sprzyja chodzeniu na dalekie piesze wycieczki skalistymi szlakami. Biura podróży w swoich ofertach na tanie kolonie letnie dla dzieci proponują ciekawe programy temtyczne. Do wyboru jest wiele propozycji atrakcyjnych propozycji. Jeżeli szukamy więcej szcegółowych informacji na temat organizacji letniego wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych możemy odwiedzić portal turystyczny jednego z organizatorów turystycznych juwentur.com

 

Dalekie podróże

Inną propozycją przygotowaną przez większość biur podróży jest wyjazd na kolonie organizowane poza granicami naszego kraju. Tutaj wielką popularnością cieszą się przede wszystkim wyjazdy do państw ulokowanych na zachodzie Europy, przede wszystkim Francji i Niemiec. Tradycyjnie oblegane są także kierunki południowe. Hiszpania. Włochy oraz Grecja to piękne kraje, których sprzyjający klimat sprawia, że można do woli nacieszyć się czystym niebem i ciepłą wodą. Coraz chętniej wybierane są kolonie w nieco bardziej egzotycznych krajach. Turcja lub Tunezja to państwa o bogatej kulturze i ofercie, która z pewnością zainteresuje nawet najbardziej wymagających małych urlopowiczów. Decyzja o tym, aby wysłać dziecko na zagraniczną kolonię, ma dużo plusów. Maluch może bowiem poznać odmienną kulturę, zapoznać się z regionalną kuchnią, a także na własne oczy zobaczyć najsłynniejsze zabytki świata. Jest to także znakomita sposobność do tego, aby kolonie letnie stały się okazją do sprawdzenia swoich możliwości w obcym terenie i nieprzekonana się, na ile jest się samodzielnym.

 

Podsumowanie

Wakacyjne wyjazdy zazwyczaj zapamiętuje się na całe życie. Kolonie dla dzieci mogą okazać się świetną przygodą i sprawić, że maluchy nie tylko poznają świat, ale nauczą się też dużo o sobie i swoich możliwościach.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

256 komentarzy

256 Komentarzy

  1. Reta

    5 listopada 2017 at 01:55

    thx for the info

  2. team building for small groups

    9 listopada 2017 at 10:13

    I could not refrain from commenting. Very well written!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra