Redakcja Prawy.pl:

- Dzisiaj w mediach mamy jedną Konfederację... I bynajmniej Konfederacja Polski Niepodległej - Niezłomni nie jest tą, o której się mówi w mediach. Zgoła wręcz przeciwnie.

Adam Słomka:

- Komitet Wyborczy Konfederacji Polski Niepodległej - Niezłomni został w PKW zarejestrowany w dniu 18 marca bieżącego roku. I powinniśmy pamiętać, że komitet Konfederacji Polski Niepodległej nie jest rzeczą nową. Mamy w tym roku 40 lat działalności politycznej. Problem jest taki, że, od czterech tygodni funkcjonuje również inna Konfederacja, złożona z Korwina - Mikke, Brauna, Liroya i narodowców.

- Dlaczego jesteście tam mało widoczni w mediach?

Adam Słomka:
- To zasługa mediów publicznych. Nie dość, że jest cenzura na nas, od 13 grudnia ubiegłego roku we wszystkich mediach publicznych przez PiS o czym zostaliśmy poinformowani pismem. Nie dość, że dewianci, sodomici i skrajni lewacy są codziennie na antenie mediów publicznych, w tym telewizji publicznej. To jeszcze oskarżenia się nas o prorosyjskość. Z jednej strony jest cenzura, a z drugiej jest manipulacja, że Konfederacja jest prorosyjska. Ponieważ jest blokada medialna, to część ludzi w ogóle nawet nie wie, że kandydujemy. Dziwi nas, że teraz prowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość media jawnie głoszą, że Konfederacja jest ugrupowaniem prorosyjskim i za rosyjskie pieniądze. My jesteśmy ugrupowaniem, które walczyło 50 lat z sowiecką okupacją. Były konfederacja barska i konfederacja targowicka. A wiele osób po prostu z Konfederację Polski Niepodległej z Konfederacją Korwina, Liroy'a i Brauna. Konfederacja jako skrót nazwy jest zarejestrowany wyłącznie dla Konfederacji Polski Niepodległej.

- Krótkie pytanie o państwa program?

Adam Słomka:

- Dla nas najważniejsze są: sprawa Międzymorza - czyli konieczność zbudowania przeciwwagi dla Niemiec i Rosji, a także europejskie standardy jawności w Polsce. Mamy tajne, a powinny być jawne sądy, jawne urzędy, przetargi, umowy, oczywiście z wyłączeniem tam, gdzie jest absolutnie konieczne, jak przetargi w wojsku. Wspieraliśmy również Polonię Amerykańską w jej walce z haniebną ustawą 447, ponieważ jest skandaliczne, żeby Polska płaciła za niemieckie zbrodnie i grabieże.

- Dlaczego powstał drugi komitet o nazwie Konfederacja? Czy nie jest to zawłaszczenie?

Adam Słomka:

- Co do samego używania naszej nazwy sądzę, że Liroy, Braun i Korwin - Mikke dlatego bezprawnie wykorzystują nazwę i skrót nazwy Konfederacja, ponieważ dobrze się kojarzy. Sześciokrotnie przekraczaliśmy pięcioprocentowy próg wyborczy. Mamy milion stałych wyborców. Dlatego wybrali taką nazwę. Nas o to w ogóle nie pytali, ani nie rozmawiali na temat wspólnych list pod taką nazwą. Jest to więc celowe zawłaszczenie.

Dziękuję za rozmowę.