Według wydawnictwa Rebis książka „Policjanci i gangsterzy" „jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji". Autor na kartach swojej pracy opisał między innymi to czy operacje plastyczne pomigają przestępcom zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności (na przykładzie Willego autora „skoku stulecia" na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku), porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku, które po mistrzowsku zaplanował policjant (autor w swojej pracy odpowiada na pytanie o to: Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie?)

 

W pracy „Policjanci i gangsterzy" czytelnicy znajdą też odpowiedzi na pytania: „Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak „Pruszków" przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów? Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?"

 

Według Wikipedii Krzysztof Wójcik „pracę jako dziennikarz zaczął w 1994 w „Wieczorze Wybrzeża". W latach 1998-2006 był reporterem gdańskiego oddziału „Gazety Wyborczej", gdzie zajmował się dziennikarstwem śledczym. Jest dwukrotnym laureatem Nagród Grand Press w kategorii news w 2004 i 2005, kolejno za teksty opisujące korupcję na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i korupcję w pomorskim wymiarze sprawiedliwości (wspólnie z Romanem Daszczyńskim). Zdobył Złoty Notes dla najlepszego dziennikarza SDP 2006 i nominację do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Po odejściu z „GW" pracował w dziale politycznym „Rzeczpospolitej", TV Puls i TVP Info. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym". Był dziennikarzem oraz wydawcą Wirtualnej Polski".

 

Jak informuje Wikipedia Krzysztof Wójcik to „autor pierwszej w Polsce biografii Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków, pt. „Depresja Miliardera. Historia Ryszarda Krauzego". W 2016 wydał swoją drugą książkę. W „Mafii na Wybrzeżu" opisał historię „klubu płatnych zabójców" i aresztowanie Czesława Kowalczyka, który niesłusznie oskarżony o morderstwo na zlecenie przebywał 12 lat w zakładzie karnym. W 2017 wydał trzecią książkę, pt. „Psy wojen. Od Indochin po Pakistan - polscy najemnicy na frontach świata", w której zawarł wspomnienia świadków. W 2018 ukazała się czwarta książka, pt. „Skorpion" - dotycząca seryjnego mordercy Pawła Tuchlina (ps. Skorpion), który popełniał zbrodnie na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, głównie na terenie Gdańska i jego okolic".

 

Jan Bodakowski